E15 olej

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

zlaton
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Streda, 30. Júla 2014, 10:49

E15 olej

Príspevok od používateľa zlaton » Streda, 30. Júla 2014, 22:38

Do motora 1ZR-FAE vyrobca odporuca (asi kvoli viskozite) olej 0w20, moze sa pouzit aj 5w30. Musi sa pouzit viskozitna trieda ACEA A1 alebo moze byt aj ACEA A3. Poradi niekto?

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: E15 olej

Príspevok od používateľa grexos » Štvrtok, 31. Júla 2014, 08:51

Ja by som sa drzal toho co tam je a zbytocne nespekuloval ak na to nemas nejaky dolezity dovod.
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Corolla2014
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Utorok, 26. Mája 2015, 17:32

Re: E15 olej

Príspevok od používateľa Corolla2014 » Nedeľa, 31. Mája 2015, 08:08

Mám Corollu NG13, kde je jasně doporučen olej 0W20. Proto jej používám a budu používat. Bohužel mě zatím servis nedovolí si přinést svůj vlastní, ale musím kupovat jeho značně předražený. Až budu mít po garančkách, budu používat ENEOS Premium Ultra 0W20.

http://www.eneosoil.eu/osobni-automobil ... 20-4l-i68/

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: E15 olej

Príspevok od používateľa AndyGTP » Nedeľa, 31. Mája 2015, 11:57

v ramci harmonizacie prava statov EU a tzv. "blokovej vynimky" mas pravo si opravovat auto kde len chces a s pouzitim akychkolvek dielov (t.j. aj neoriginalnych), za predpokladu ze splnaju kriteria vyrobcu a obsahuju tzv. "vyhlasenie o zhode" (s originalom). Co maju v podstate vsetky filtre a bezne dostupne aftermarketove diely. Takze na tvojom mieste by som z takeho servisu, kde ta cielene klamu a vydieraju, proste usiel a poslal ich do riti.

http://www.sisa.cz/cs/jak-funguje-blokova-vyjimka
Porušením hospodářské soutěže rovněž je, pokud výrobce vozidel podmíní zákonnou či prodlouženou záruku tím, že konečný uživatel nechá provést veškeré opravárenské a údržbářské práce, na něž se nevztahuje záruka, pouze v rámci své autorizované sítě. Spotřebitel má právo používat jakoukoliv opravnu pro nezáruční opravy, a to také v průběhu zákonné záruční doby nebo prodloužené záruční doby. Spotřebitelé mají také svobodnou volbu si vybrat autodíly, které budou použity pro opravu či servis jejich vozidla

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Corolla2014
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Utorok, 26. Mája 2015, 17:32

Re: E15 olej

Príspevok od používateľa Corolla2014 » Pondelok, 1. Júna 2015, 09:54

Znám tento předpis EU, ale není to tak jednoduché. Proto raději vydržím 3 roky garanček. Problém je v tom, že kdyby došlo k nějaké závadě a já nebyl u autorizovaného servisu, tak já musím dokazovat, že to tak není. A můžu mít znal. a jiné posudky, ty budu platit já, následně se můžu soudit, což také budu platit já. A výsledek? Alespoň v CZ zcela nejistý, soudy trvají několik roků ... . To raději zaplatím po tři roky celkem cca 15 tisíc Kč za tři garančky a pak se v servisu Toyota už neukážu. Jednou za čas se juknu, zda se mě netýká svolávačka a nazdar slavná Toyoto servis.
V žádném případě ale Corollku nehaním. Je to vynikající auto a jsem velmi spokojený. A přístup v servisu si vyřeším po svém. Ani se nedivím, že v servisu Toyota nemají pomálu kromě garanček a pár havárek co dělat. Cena hodinové práce 910 Kč vč. DPH rovněž napovídá o přístupu ke klientovi ... .

Zde si můžete zjistit svolávačky dle VIN své Toyoty:

http://vinchecker.toyota.cz/

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 38 neregistrovaných