E12 - tlak a objem chladiva v klimatizacii

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

dzordzie
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Piatok, 16. Novembra 2012, 09:42

Re: E12 - tlak a objem chladiva v klimatizacii

Príspevok od používateľa dzordzie » Štvrtok, 23. Júla 2015, 10:21

No ja som to riesil v tejto teme o nieco vyssie. Minuly rok mi doslo chladivo, isiel som doplnit, doplnili a zistili mi ze tam leti ktorysi tlak hore a ze to asi moze byt tym vysusacom. Tak ho objednali prisiel som na druhy den, vymenili ho, tlaky boli uz lepsie, naplnili klimu a isiel som prec. Vsetko islo super ale asi za dva tyzdne klima prestala ist. Vratil som sa naspet. Pozreli sme kontrastnu latku ktora vyfucala tam ako sa ta hlinikova trubka (ta tensia) pripaja k chladicu. Tam bola netesnost. Tak som potom vybral trubku, dali sme ju zavarit a namontovali naspet. Potom sme uz len doplnili klimu. Jedine ze by sa pri tomto nieco posralo v nutri. Inak som si este vsimol, nema to asi nic spolocne s tym ale chladic drzi na takych dvoch sroboch z vrchu a jeden sa mi utrhol a ten chladic bol krivo, preto mi plech z chladica vysekal dieru do tej trubky. To som si ale vsimol az predvcerom. Chcel som ho naspet dotiahnut ale ani som nezabral a utrhla sa hlavicka srobu ktory je celkom hrdzavy. Tak jedine co ma v tej rychlosti napadlo je priviazat to elektrikarskymi paskami :D
Toyota Corolla 1.4 VVT-i E12

dzordzie
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Piatok, 16. Novembra 2012, 09:42

Re: E12 - tlak a objem chladiva v klimatizacii

Príspevok od používateľa dzordzie » Sobota, 1. Augusta 2015, 14:02

No skúšal som vyčistiť saponátom a vystriekať hadicou chladič, ale nepomohlo. Zatiaľ to asi nechám tak, riešiť sa mi to teraz nechce. Chladiť to ako tak chladí dostačujúco. Riešiť budem možno na jar budúceho roka.
Toyota Corolla 1.4 VVT-i E12

stevensk
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pondelok, 10. Augusta 2015, 14:59

Re: E12 - tlak a objem chladiva v klimatizacii

Príspevok od používateľa stevensk » Pondelok, 10. Augusta 2015, 15:34

dzordzie napísal:Taakze bol som tuto u jedneho pana v servise, zhodili sme naraznik a zistili ze trubka sa uplne dole opierala o taky plech pri chladici ze casom vysekal dieru do tej trubky. Ale hned vedla je jedna firma kde maju specialnu laserovu zvaracku, vraj su take masiny len tri na slovensku. Tak sme trubku vytiahli a dali zavarit...pan zvarac to pozrel aj cez mikroskop a videl tam tu minidierku ktoru potom bodol. Oprava ma stala 20€ plus 30€ naplnenie klimy. Zatial od pondelka klima krasne chladi...dufam ze to bude fungovat dlho. Pokial by to vydrzalo vzdy aspon tu sezonu tak by som bol rad. No uvidime, budem to sledovat ci to neprestava menej chladit ale snad nebude :)
> Zdravim. Nedal by si nazov tej firmy ktora to zvarala. Mam ten isty problem na E12 a nechce sa mi platit 250eur za novu rurku....ono ju vlastne treba kupit celu od naplne klimatizacie az po chladic , ak som spravne pochopil v servise.
vopred vdaka

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných