Corolla TS - vymena vackovych skrutiek

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

marekZH
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Piatok, 30. Mája 2014, 20:31
Bydlisko: Zilina / Ziar nad Hronom / Wien

Corolla TS - vymena vackovych skrutiek

Príspevok od používateľa marekZH » Utorok, 17. Júna 2014, 19:09

Zdravim, hladam kontakt na niekoho, kto ma skusenosti s vymenou vackovych skrutiek na motoroch 2zz-ge a kto by mi ich vymenil. Kupil som nedavno Corollu TS predface, nabehane 160k a predchadzajuci majitel ich urcite nikdy nemenil, tak by som ich rad co najskor dal vymenit :)

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Corolla TS - vymena vackovych skrutiek

Príspevok od používateľa Srandista » Utorok, 17. Júna 2014, 20:12

Ak ich nikdy nemenil a auto ma nabehanych 160k, tak sa preventivne priprav na to, ze spolu so srobami budes menit aj samotne vacky...

Inak sroby kupis hoci kde v Toyote, part number maju 90105-06293, a budu stat par Euro... Na ich vymenu staci dat dole ventil dekel...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
kosim
panic
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Sobota, 7. Septembra 2013, 22:40
Bydlisko: Slovensko

Re: Corolla TS - vymena vackovych skrutiek

Príspevok od používateľa kosim » Streda, 18. Júna 2014, 10:11

Ak budu zdrate vacky tak to racej vrat predchádzajúcemu majiteľovi...
Inak vymena skrutiek je tak robota na 30 min

marekZH
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Piatok, 30. Mája 2014, 20:31
Bydlisko: Zilina / Ziar nad Hronom / Wien

Re: Corolla TS - vymena vackovych skrutiek

Príspevok od používateľa marekZH » Streda, 18. Júna 2014, 14:21

Sam som sa do toho nechcel pustat, preto som zhanal niekoho kto by mi to vymenil. Navod ako na to mam uz aj nastudovany ale radsej by som bol keby to robi niekto kto ma skusenosti a hlavne kto vie na 100% co robi :) Najde sa niekto v okoli ZH alebo ZA kto by mi to vymenil?

marekZH
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Piatok, 30. Mája 2014, 20:31
Bydlisko: Zilina / Ziar nad Hronom / Wien

Re: Corolla TS - vymena vackovych skrutiek

Príspevok od používateľa marekZH » Utorok, 1. Júla 2014, 21:47

Skrutky vymenene, vsetko dopadlo dobre, skrutky neboli zalomene takze mozem konecne spokojne spavat.

Mal by som ale este par otazok:
1. doteraz bol v motore olej s viskozitou 5w30 a chcel by som dat 0w40 alebo 5w50 od Mobil 1 (pripadne iny ktory by ste odporucili). Staci vypustit olej a vymenit filter alebo treba "preplachnut" motor aby som dostal vsetko von? Ako by to bolo najlepsie poriesit?

2. defaultny papierovy vzduchovy filter je uz zaneseny a premyslal som nad niecim vykonnejsim napr. KN Typhoon 8600 alebo Pipercross Viper. Pri tom typhoone sa mi zda dost problematicke ze bude nasavat teply vzduch ktoreho sa nazbiera pod kapotou neurekom a ten Viper keby umiestnim dole hadicu nasavania, obavam sa problemov s vlhkostou za dazdivych dni. Riesil uz niekto podobnu dilemu?

3. chcel by som nastavitelny podvozok, tuhostne aj vyskovo. Co by ste mi odporucili?

Dakujem vopred za pomoc a rady :)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných