E12 - trasenie a vibrácie

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

dzordzie
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Piatok, 16. Novembra 2012, 09:42

E12 - trasenie a vibrácie

Príspevok od používateľa dzordzie » Streda, 12. Marca 2014, 18:18

Ahoj, mám taký zvláštny problém. Mám Corollu E12 hatchback 2002, 1.4 VVt-i a asi pred týždňom som si dal meniť všetky 4 kotúče, všetky platničky a aj kvapalinu. Keď som si prebral auto všetko bolo v poriadku, idem idem a zrazu sa auto roztriaslo....úplne celé vibrovalo. Tak som zastavil a obehol kolesá či nemám defekt alebo či sú poriadne zatiahnuté. Išiel som po rovnej ceste ale mal som pocit ze idem po čerstvo vyfrézovanej. Sadol som do auta, odišiel a už to nerobilo. Keď som šiel naspäť tak mi to začalo robiť znova ale v inom úseku cesty, pritom rýchlosť som mal stále rovnakú aj otáčky.

Dlho som po tej ceste nešiel tak si hovorím, že možno je nejaká až moc hrbolatá tak som ďalši krát zvolil inú trasu...nerobilo to presne týždeň a jazdil som všelikade až dnes ráno to spravilo zase ale inde, v inom meste :D

Zhrniem zatiaľ zistené symptómy:
-či som šiel po rovnej ceste 50km/h alebo z kopca 100km/h spravilo to
-nikdy netriaslo volantom
-nezačalo to robiť pri brzdení, ani pri zatáčaní, ani pri rozbiehaní
-v podstate to robilo aj keď som išiel po rovinke tých 50km/h a len tak som šteklil plyn (3. prevodový stupeň, takže nie pod otáčky)
-komplet brzdové kotúče a platničky sú nové, momentálne majú najazdených asi 200km, viac asi ani nie
-keď sa roztriaslo auto a spomalil som tak sa znížila aj intenzita vibrácií, naopak pri pridaní som mal pocit že sa zvýšila, ako keby som mal niečo na kolese/v kolese
-pri zastavení a opätovnom rozbehnutí to zmizlo, dnes keď mi to spravilo som šiel z kopca asi 90km/h a keď som dobrzdil tak na 50km/h tak to prestalo tiež

Ak by sa našli nejakí rádcovia bol by som rád. Čítal som všeličo na fóre, nemyslím si, že by to bol silentblok alebo niečo ohľadom motora. Môžu to robiť tie nové brzdy? Pred výmenou mi to nikdy nespravilo....ani náznak. Ale prikladať vinu tým brzdám možno netreba, neviem. Alebo niečo s pneumatikou? Ešte som ich neobzeral ale nerobilo by to stále? Prípadne poloos? Podla mňa si to vibruje kedy sa mu chce. Inak keď idem, pomaly alebo rýchlo, tak žiadne zvuky nejdú od bŕzd. Ani šúchanie ani pískanie, nič.

Tak ďakujem za rady už popredu, snáď sa nejaký nápad nájde.
Toyota Corolla 1.4 VVT-i E12

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných