E12 - Alternátor nebeží spŕavne

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

dzordzie
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Piatok, 16. Novembra 2012, 09:42

E12 - Alternátor nebeží spŕavne

Príspevok od používateľa dzordzie » Nedeľa, 2. Decembra 2012, 09:24

Mám taký malinký problémik. Týka sa to svetiel a asi bude na vine alternátor. Najviac je to vidieť keď stojím na voľnobehu, mám zapnuté svetlá a keď stupím len tak na brzdu tak mi sťahuje predné svetlá. To isté robí keď točím volantom, zrejme vtedy zaberá elektronický posilovač a je vidieť ako mi jemne znižuje svietivosť svetiel. Nie je to nijak výrazné, že by sa s tým nedalo jazdiť. A keď idem v noci domov tak si občas všimnem keď idem hore kopcom že niekedy to spraví tiež. A to pochopiteľne nebrzdím a vlastne ani netočím volantom lebo idem rovno. Baterku mám úplne novú 64Ah a štartovací prúd 640A takže tam asi chyba nebude. Keď sme boli u jedného pána, ktorý nie je ale elektrikár ale vie aspoň niektoré veci zmerať čo ja nie tak zistil, že na kábli čo ide z alternátora je napätie 13,8V pri bežiacom motore a malo by byť teda tých 14,4V. Kostra auta by mala byť dobrá. Myslíte, že je to tým alternátorom? Mám ešte taký problém so štartovaním. Studený štart mávam vždy dlhší, vždy sa pár krát musí pretočiť až potom naskočí ale stále na jedno otočenie kľúča. Lenže potom mi začalo robiť, že niekedy na ten prvý krát ani nenaskočí, začnem štartovať, naskakujú otáčky, začne kuckať a potom to skape. Druhý štart je už úplne parádny jak keby jej nič nebolo. Ten prvý štart po dlhšej dobe státia je vždy dlhší, to že nenaskočí hneď mi robí občas, ale neviem prečo, lebo niekedy stojí pár dní v garáži a naskočí na prvý krát, síce dlhšie točí ale neskape. Niekedy tam stojí pár hodín a skape to. To isté keď stojí vonku, niekedy tam je cez noc a na druhý deň na obed keď štartujem tak to skape a inokedy tam je aj dve noci a neskape to. A robilo to aj keď neboli ešte také nízke teploty ako sú teraz. Nemôže to mať súvis nejaký s tým alternátorom? Niektorí mi hovorili, že nedrží tlak v palivovom systéme alebo inak padá benzín, ale to je to že niekedy to robí viac a niekedy menej a podľa doby státia sa to určiť nedá.
Toyota Corolla 1.4 VVT-i E12

Používateľov profilový obrázok
LukasM
panic
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Streda, 16. Februára 2011, 14:30

Re: E12 - Alternátor nebeží spŕavne

Príspevok od používateľa LukasM » Nedeľa, 2. Decembra 2012, 21:56

Myslim, ze vsetko je u teba v normalne, resp. tak isto to je aj na nasom aute.(az na to napatie za alternatorom, zatial som to nemeral) Niekedy trochu dlhsie startuje, o nejake 3-4 otocenia viac ako je zvykom, ale chyti vzdy. Minuleho roku v zime som nenastartoval ked som parkoval 2 noci vonku, ale to kvoli starej baterke, ktora nezvladla silne mrazy.
K tym stahovanim prednych svetiel. Tiez som zo zaciatku myslel, ze je niekde chyba. Najviac som pozoroval zoslabenie svetiel pri stahovani okien. Svetla zoslabnu na taku 1s a potom su hned v normale. Bolo mi vysvetlene, ze to je kvoli regulatoru napatia, ktory nereaguje ihned. Ak stlacis brzdovy pedal a drzis ho, rozsvietia sa brzdove svetla, zoslabnu ti predne svetla a do 1-2s by ti uz mali svietit naplno. Tak isto zoslabuju svetla aj na aute znameho (Mitsubishi Lancer).
Corolla E12, 4ZZ-FE

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: E12 - Alternátor nebeží spŕavne

Príspevok od používateľa grexos » Nedeľa, 2. Decembra 2012, 22:00

jo myslim ze je to ok.
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: E12 - Alternátor nebeží spŕavne

Príspevok od používateľa tofak » Pondelok, 3. Decembra 2012, 08:02

Teiz myslim, ze je to ok. Nie kazda nova baterka je nabita na 100%, tak preto nameral len 13,8V lebo ju stale dobija. Treba nabit baterku. Ked je plno nabita tak pri zapnutej nabijacke nameras aj cez 15V. A potom uz v aute nameras tach okolo 14,4V.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

dzordzie
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Piatok, 16. Novembra 2012, 09:42

Re: E12 - Alternátor nebeží spŕavne

Príspevok od používateľa dzordzie » Pondelok, 3. Decembra 2012, 15:17

ja som myslel či by v tom alternátore nebola nejaká malinká závada, napríklad vypálené uhlíky alebo tak. Lebo mi to robí ako som písal aj keď idem hore kopcom a to pochopiteľne nebrzdím. Občas mi to stiahne aj vtedy, aj to je normálne? Ale už som počul aj, že niektoré japonské autá to majú tak že keď brzdím alebo spomalujem napríklad tak sa jemne stiahnu a zase keď pridám tak sa rozžiaria. Tak ja skúsim napojiť teda na nabíjačku, počkám kým sa nabije a potom pozrem koľko dáva alternátor pri plne nabitej? tak?
Toyota Corolla 1.4 VVT-i E12

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: E12 - Alternátor nebeží spŕavne

Príspevok od používateľa smutok » Pondelok, 3. Decembra 2012, 17:06

Pokial to auto ma uz dost najazdene a mozes sa neaky cas bez neho zaobist, tak repas alternatora mu len prospeje.
Ale samozrejme musis byt ochotny aj nechat neake peniaze za ten repas.
Ale pokial to funguje, a neotravuje ta to moc, tak to nie je velky dovod riesit.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

dzordzie
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Piatok, 16. Novembra 2012, 09:42

Re: E12 - Alternátor nebeží spŕavne

Príspevok od používateľa dzordzie » Pondelok, 3. Decembra 2012, 17:09

neotravuje ma to nejak ale zase na druhej strane by som to chcel spraviť. Koľko asi stojí cca ten repas? Nebudem s tým nejako ponáhľať ale asi to dám niekedy spraviť. Možno po zime.
Toyota Corolla 1.4 VVT-i E12

Používateľov profilový obrázok
Noro
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Piatok, 5. Októbra 2007, 22:08
Bydlisko: Prešov

Re: E12 - Alternátor nebeží spŕavne

Príspevok od používateľa Noro » Utorok, 16. Júna 2015, 13:16

Nazdar chlapy,

Chcem sa opyta na alternator na E11. Stalo sa mi, ze som presiel po burke po dost velkej mlake a zrejme sa dostala voda spolu s spinou a pieskom do alternatora. Alternator funguje, lebo dobija, akurat pri jazde vydava take bzucive zvuky (zzzzzz-zzzzzzzzzzz). Rozmyslam, ci ho vyberat na repas, bo asi bordel bude aj v loziskach, alebo co by mohlo pomoct. Asi ho vystriekat s wapkou nebude moc dobry napad? Co myslite?
Ex. Toyota Corolla E11 liftback, 4E-FE 1.3, iris metalýza, r.v. 1999
Toyota Verso 1.6 benzín, r.v. 2011

Kec ne toyotu ta co potom...

repic22
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Štvrtok, 11. Októbra 2012, 19:00

Re: E12 - Alternátor nebeží spŕavne

Príspevok od používateľa repic22 » Pondelok, 12. Septembra 2016, 21:48

To je v norme vsetko si berie prud novy alternator dost drahy zbytocne max lozisko alebo remenica to by si pocul

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných