Toyota Corolla AE92 - zvysit vykon

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

lukass4312
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Utorok, 1. Novembra 2011, 19:53

Toyota Corolla AE92 - zvysit vykon

Príspevok od používateľa lukass4312 » Utorok, 1. Novembra 2011, 19:59

Zdravym potreboval by som radu ci je dobry napad zrezat dolu z hlavy a tym by sa zvysil aj kompresny pomer a este co by podla vas bolo dobre na zvysenie vykonu
Naposledy upravil/-a lukass4312 v Utorok, 1. Novembra 2011, 21:20, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Toyota Corolla AE9 - zvysit vykon

Príspevok od používateľa ondrik » Utorok, 1. Novembra 2011, 20:08

-napad zly
-vacsi vykon = ine auto...

takto v skratke nic v zlom ale ani si nenapisal co to mas za motor, ale predpokladam ze ked donho zarypnes uz nikdy nepojde tak ako doteraz (ak ide bez problemov). Ak chces mat pocit z vyssieho vykonu, tak mozes skusat, trebars nejaky kn filter, nejake lepsie sviecky, kable, prekopat vyfuk (s niekym kto tomu rozumie), a ziskas odhadom 5-10 koni (za predpokladu ze mas 1,6) za cenu rovnu hodnote tvojho auta. Potom mozes skusit nejaky podvozkovy kit, nejake polyuretany do naprav, lepsie brzdy a si na dvojnasobku hodnoty auta...
Takze necakaj ziadne zazraky, hlavne nie pičtuning (pardon, čip...) a podobne zazraky do 200€ / +20HP a -0,5l/100km spotreba
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

lukass4312
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Utorok, 1. Novembra 2011, 19:53

Re: Toyota Corolla AE9 - zvysit vykon

Príspevok od používateľa lukass4312 » Utorok, 1. Novembra 2011, 21:01

chapes ja nepotrebujem pozert na to kolko to uto zere ja len potrebujem poradit a mam uz aj sportovy podvozok vyfuktiez zvody taktiez KN filtre ale este by som daco chcel a je to 1,6 16ventil GTi 125koni achip sa mi neoplati uz len z toho hladiska ze nemam turbo ale nad tym tiez uvazujem

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Corolla AE92 - zvysit vykon

Príspevok od používateľa drgi » Utorok, 1. Novembra 2011, 21:28

zaplat si 500-1000 eur za skolu sportovej jazdy, to je lepsia investicia.
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Corolla AE92 - zvysit vykon

Príspevok od používateľa Rasťo » Streda, 2. Novembra 2011, 07:19

Toto tu už bolo toľko krát omieľané že mi to príde priam smiešne.
Vyšší výkon z 4A-GE dosiahneš jedine za cenu niekoľkých tisíc euro a to sa Ti rovno oplatí kúpiť iné - výkonnejšie auto.
No a ešte nám porozprávaj o Tvojich úvahách okolo "čipa", superhlučného výfuku a superstudeného sania.
Tu priateľu nie si na nejakom priblblom tuzzérskom fóre plnom 20 ročných fafrnkov, ktorí naletia každej psychodebilite - hlavne že je to lacnejšie ako to čo ponúka niekto iný...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Corolla AE92 - zvysit vykon

Príspevok od používateľa Avensis » Streda, 2. Novembra 2011, 07:43

Radšej mi ju predaj v sériovom stave, mne stačí aj továrenský výkon ;-) Aspoň zachránim ďalšiu AE92 pred tunením :D
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Corolla AE92 - zvysit vykon

Príspevok od používateľa Legon » Streda, 2. Novembra 2011, 08:00

Ale on mozno mysli pseudokonikov vo filtroch a vyfuku, mozno pulstary sviecky a cca 5 konikov tam mas, mozno ...

4age sa da vyhnat na 200 -250 konikov cca 11000 otacok, ale pri investicii niekolko 1000 euro ako spomynal Rasto.

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Corolla AE92 - zvysit vykon

Príspevok od používateľa Rasťo » Streda, 2. Novembra 2011, 08:16

Ale tak ono by sa dalo - keby to chcel robiť seriózne. Ten jeho motor musí mať aspoň 300 tisíc stočených km - aj keď len laicky porátaš roky od výroby a minimálny priemerný ročný nábeh auta, tak sa musíš smiať.
Tak:
Výbrus valcov, nové piesty a krúžky + nejaké tie ojničné ložiská (isto ten motor klepe ako bláznivý - klasika - tretia ojnica v kýbli) - cca 2000 evríkov.
Výmena hlavných ložísk kľuky - nedaj Boh aby bolo niektoré chytené, lebo výbrus kovanej kľuky (v sérií v každom 4A-GE) je pálka jak hovädo - v najlepšom prípade 500 eury.
Repas hlavy - bez blbých zbrusovačiek a zvyšovania už tak vysokého kompresného pomeru - cca 500 eur.
Repas podtlakov so všetými ventilmi - cca 200 euro.
Repas - prípadne výmena prevodovky (isto ráta zuby) - od 500 euro hore.
Zotrvák netreba odľahčovať, max tak vymeniť lamelu spojky za niečo slušnejšie - kombinácia ruskej spekanej tmy s organickým mimozemšťanom - aby sa na tom vôbec dalo chodiť.
No a si na pôvodnom výrobnom stave - cca tých 120-125 bhp.
A teraz tie úpravy:
Či už turbo, alebo atmo, stále treba dry sump - ak s tým chce človek pretekať. Zohnatie a repas dry sump čerpadla z 1. gen Previe, alebo HiAce - cca 500 euro. dry sump vaňa nejakých 200 euro na e-bay. Porovnanie s TRD atlantic formula dry sump kit za cca 1500 euro na e-bay - no neviem čo by som si vybral.
A človek skončil, lebo mohol mať za peniaze čo ho auto stálo a čo do toho nalial minimálne ST185 v slušnom stave.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

lukass4312
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Utorok, 1. Novembra 2011, 19:53

Re: Toyota Corolla AE92 - zvysit vykon

Príspevok od používateľa lukass4312 » Streda, 2. Novembra 2011, 09:02

RASTO dobre mozno mam 20 rokou ale nechcem robyt daku fuserinu ako niektory ktoryh vydim co robia nech to cim viac huci a nejde to alebo ako by som povedal ja sa k tomu staviam seriozne a ked uz ta AE 92 ma najazdenych 62 000 km mame ju uz 18rokou a to auto stalo v garazi ako je rok dlhy cize to auto nema nic nabehane len zacala zrat olej aj to koli tomu ze to auto ma uz svoje roky gumicky na ventiloch tvrde ako plast a ...... a tomu motoru nic nije ide on ako hodinky len chem trosku vasi vykon

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Corolla AE92 - zvysit vykon

Príspevok od používateľa grexos » Streda, 2. Novembra 2011, 10:27

kazdopadne aj keby bola neviem ako zachovala, nic to nemeni na fakte, ze ak chces naozaj a seriozne zvysik vykon, musis mat bud vela penazi a byt fanatik alebo si kupit nieco ine.

urcite sa radi dozvieme nieco o tvojom podvozku a spol v sekcii moje auto kam nam mozes pisat o tom co si robil. min na inspiraciu.

ale je tu velmi zavazna otazka: preco vobec zvysok na 4AGE AE92 GTi vykon ?

chces viac srandy ? vyhod si sedacky, nahod rozperu dozadu, ram, sprav si skolu okruhovej jazdy alebo chod na autoslalom. 1000 eurova investicia keds si vsetko spocitac aj s prilbou a hasicakom. Pripadne zavod do vrchu v kategorii amater a sam uvidis co dalej.

ked chces vykon naozaj ze naozaj zvysit, si kup nieco ine. mozes zacat celicou, suprou, nissan silvia, gtr.... tam uz sa oplati aspon nieco investovat.
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Corolla AE92 - zvysit vykon

Príspevok od používateľa grexos » Streda, 2. Novembra 2011, 10:29

A este popozeraj ine zahranicne fora. chalani skusali 4AGE motor okompresorovat a oturbit. alebo pohladaj temy ako silvertop, blacktop motor.
Najprv musis o tychto motoroch vela vediet a mat prehlad s vela for a az potom uvazovat co s nim realne spravis.

Napr niec vsetky 4age su vhodne na upravy ale lepsie su viacrebrobe koli chladeniu co asi mas kedze ae92 boli uz novsie ale kto vie.
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Corolla AE92 - zvysit vykon

Príspevok od používateľa Rasťo » Streda, 2. Novembra 2011, 10:31

Zaujímavé že si si istý že to žerie olej kvôli guferám ventilov... Rada od reálnych skúsených majiteľov 4A-GE - tie motory (pokiaľ sú jazdené športovejšie) žerú olej od výroby - práve preto som spomenul dry sump.
Odporúčam Ti do motora nesiahať a ak je v takom stave ako hovoríš, len poctivo dolievať olej - možno prejsť na nejakú 5W50, ktorá znesie vyššie otáčky a vyššiu teplotu - inak nič. Prečo? - máš dobre vybavenú jemnomechanickú dielňu? Máš narozoberaných už aspoň pár motorov na to aby si sa na nich niečo naučil?
Myslím že 4A-GE aj keď je to starý typ motora, je stále technologická špička - ako výkonom, tak spoľahlivosťou. Ak ho nechceš zrušiť, tak doň nesiahaj a ver, že žiaden šittuning (ktorý sa u tejto generácie Toyot vôbec nedá urobiť), výmena sania alebo výfuku Ti výkon nezvýšia. A skôr ako športový podvozok by som riešil zadné podbehy... ;-)
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Corolla AE92 - zvysit vykon

Príspevok od používateľa grexos » Streda, 2. Novembra 2011, 10:33

jj tie kasne hrdzaveju jak dive... ak ju mas v dobrom stave najprv osetri co mozes

Hlavne to nechap tak ze nas bavi sa vozit na novacikoch ale chceme dosiahnut niekolko veci:
tebe usetrit sklamanie a peniaze a zachovat aspon nieco pojazdne a nedosahane

pokial to auto nebudes chciet, hod sem rozumny inzerat vermi ze sa najde zopar magorov co ho radsej zachrania a ty si mozes kupit nieco silnejsie ;)
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Corolla AE92 - zvysit vykon

Príspevok od používateľa Legon » Streda, 2. Novembra 2011, 11:18

Ja by som to na tvojom mieste riesil rovnako ako vravel grex, daj ju do co najlepsieho stavu, udrzuj ju a ver ze tak bude mat aj najvacsiu hodnotu.
Po pripade si chod zajazdit na otvorene jazdy na Slovakiaring, ci vyskusaj si nejake amaterske preteky, tomu motoru myslim fakt vela nechyba k dokonalosti aj v dobrom seriovom stave, priebeh otacok je tam skoro ako na motorke :twisted:

Ale ak mas naozaj velke plany, to auto mas naozaj rad a nejake to euro na vyse, smelo do tych drahsich uprav.
A okrem toho podel sa s nami o to auticko vo fotkach a informaciach, rolky GTi su dost ziadane a oblubene :) 4age motor je tak trosku uz kultova zalezitost ;)
Co je to za kasnu ? 3D alebo Liftback ?

lukass4312
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Utorok, 1. Novembra 2011, 19:53

Re: Toyota Corolla AE92 - zvysit vykon

Príspevok od používateľa lukass4312 » Streda, 2. Novembra 2011, 11:23

Legon je to velmi zachovale auto ja som este na nom ani kusok hrdze nevydel to auto ako sa uz opakujem bolo garazovane a par krat sa na nom jazdilo a je to liftback

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných