Strana 1 z 1
E11 - zadná náprava - tlmiče a pružiny
Napísané: Štvrtok, 21. Júla 2011, 13:22
od používateľa vrabelm
Chcel by som info, aké tlmiče a pružiny použiť na zadnú nápravu.
Mám ich asi poškodené - pri bežnom zaťažení auto sedí.
Ďakujem.
Re: E11 - zadná náprava - tlmiče a pružiny
Napísané: Štvrtok, 21. Júla 2011, 13:40
od používateľa grexos
Re: E11 - zadná náprava - tlmiče a pružiny
Napísané: Piatok, 5. Júna 2015, 10:25
od používateľa Noro
AHoj,
Idem meniť zadné tlmiče, lebo mi to búcha vzadu, tak sú asi vybúchané dorazy a chcem sa spýtať, či je potrebné meniť aj uloženie a pružiny. Zatiaľ som uvažoval len o tlmičoch Kayabe excel g a k tomu sadu dorazov a prachoviek. Písal som do Nipponcars, tak uvidím, že aké ceny mi dajú.
Re: E11 - zadná náprava - tlmiče a pružiny
Napísané: Piatok, 5. Júna 2015, 13:14
od používateľa smutok
Pokial su v poriadku, tak ich netreba menit. Otazka je ci nemas skor ulozenie stabilizatora vybuchane alebo tycky stabilizatora. To su veci co zvyknu buchat. Vymlatene tlmice sa prejavuju hupanim ale pokial sa este nemenili, tak ich vymen, urcite sa to zlepsi.
Re: E11 - zadná náprava - tlmiče a pružiny
Napísané: Pondelok, 8. Júna 2015, 12:26
od používateľa Noro
aha, no pravy tlmic mi slzi a bucha to na obidvoch. Tak mi povedal mechanik, ze treba menit ten co slzi, tzm padom obidva. O pruzinach nic nehovoril, ani o ulozeni.
Re: E11 - zadná náprava - tlmiče a pružiny
Napísané: Pondelok, 8. Júna 2015, 12:45
od používateľa Noro
A ďalšia vec, keď som robil prieskum cien, tak niekde mi núkali Excel G pre zosilnený podvozok KYB333117 a niekde pre podvozok bez zosilnenia KYB 334178. Teraz neviem, ktore mi budu pasovat.
Re: E11 - zadná náprava - tlmiče a pružiny
Napísané: Pondelok, 8. Júna 2015, 13:05
od používateľa smutok
Ked slzi, tak treba menit. Ked bucha na nerovnostiach, tak to bude nieco dalsie.
S tlmicmi tazko povedat, zalezi odkial je to auto a aku ma modifikaciu, ale ked zo solovenska alebo zapadnejsie, tak bude tam bez zosilnenia.
Ale treba overit podla vin.
Re: E11 - zadná náprava - tlmiče a pružiny
Napísané: Pondelok, 8. Júna 2015, 13:14
od používateľa Noro
Vsade som posielalm VIN kod a prisli mi rozne ponuky, tak uz teraz neviem, ked to nie je jednoznacne podla VIN.
Ked prejdem kolesami po diere, tak to buchne, povedali my ze dorazy a tmice su zle. Ja az tak tomu nerozumiem.

Re: E11 - zadná náprava - tlmiče a pružiny
Napísané: Pondelok, 8. Júna 2015, 13:14
od používateľa Noro
Vsade som posielalm VIN kod a prisli mi rozne ponuky, tak uz teraz neviem, ked to nie je jednoznacne podla VIN.
Ked prejdem kolesami po diere, tak to buchne, povedali my ze dorazy a tmice su zle. Ja az tak tomu nerozumiem.
