Kúpa - Corolla E12

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Kúpa - Corolla E12

Príspevok od používateľa Max11 » Piatok, 7. Januára 2011, 21:08

Zdravim toyotaci,

Uz roky pokukujem po auticku Toyota Corolla E12 2005-2007 ,konkretne 5D, 1.4 alebo 1.6 VVT-i. Nakolko mame podobne vozidlo v rodine (Sedan E12 1.6 2006) o inej znacke ani modeli moc neuvazujem ,pretoze viem ,ze su spolahlive a vyhovuju mi z viacerych hladisk.

Teraz k podstate mojho prispevku: V priebehu najblizsich mesiacov by som si rad vybral nejaku Corollu z ponuk ineternetovych bazarov, uz som v podstate aj nasiel vhodnych adeptov na kupu, no bojim sa aby som nekupil auto s nejakou zavadou nakolko moje znalosti o autach su dost biedne.

Zaujimaju ma hlavne nasledovne body:
- Co sa na vyssie spominanom modeli najviac kazi
- Na co zamerat pozornost pri obhliadke auta
- Ako vlastne postupovat pri kupe a prepise (nemam naozaj potuchy ako prebieha cely proces)
- Akekolvek dalsie uzitocne rady vitane

Dakujem krasne vopred za odpovede, ospravedlnujem sa za pripadne hlupe otazky alebo duplicitnu temu.

PS: Ak mate nejake zaujimave ponuky spominanych modelov ,kludne ponukajte :)
Podmienka je 5 dveri, 1.4, 1.6 vvt-i alebo 1.8 vvtl-i , vyssia vybava (sol,dream), najazdene max. do 100 tis. km. Idealne okolo 50tis., rocnik 2005-2007
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Kúpa - Corolla E12

Príspevok od používateľa Max11 » Pondelok, 10. Januára 2011, 16:47

Vyse 35 zobrazeni tejto temy, a ziadna odpoved :D Vidim to tak, ze najzmysluplnejsie bude navstivit pobocku toyoty a popytat sa osobne.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
aspire
začiatočník
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Apríla 2008, 19:04
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa - Corolla E12

Príspevok od používateľa aspire » Pondelok, 10. Januára 2011, 21:01

Skús ľadať na fore, rozoberalo sa tu tuším všetko :D zaberie to času ale zistíš si čo potrebuješ.
Nie je dôležitá rýchlosť ale Zábava :-D

Mitsubishi Grandis 2,4L - All for Family
Ex : Corolla E11 - 1.4 86 PS

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa - Corolla E12

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 11. Januára 2011, 07:07

Neviem koľko je tu majiteľov E12-tok, ale veľa asi nie. Navyše máte jednu v rodine, tak napíš pár skúseností podľa nej ;-)
Dnes sú autá "spotrebný materiál" a nik nešpekuluje nad tým ako kúpiť to najlepšie - každý proste kúpi a potom si bije hlavu o stenu ako sa nechal dobehnúť, takže je veľké pozitívum, že aj na tieto ročníky sa konečne pozrieme - predsa je ich v ponuke oproti E11 neúrekom a aj ceny začali byť poslednou dobou celkom OK.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa - Corolla E12

Príspevok od používateľa smutok » Utorok, 11. Januára 2011, 09:17

Ja mozem napisat akurat co som ja musel menit pocas 135k km.
Lozisko v prednom lavom kolese, lebo zacalo hucat.
Spojku ale to nebolo vobec nutne este takych 50k km by sa na nej bez problemov najazdilo a mozno aj viac.
Hrot anteny, lebo popraskala a rozpadla sa guma.
V zaruke opravovany mechanizmus posuvania sedadiel spolujazdca, mam 3 dverak a zaseklo sa to.
Platnicky a kotuce na vsetkych kolesach v 60k km lebo som mal velke ryhy na kotucoch, moc makky material ale ako reklamaciu to neuznali.
Celne sklo, po asi 5 poklunach nakonec prasklo.
Este horny roh tesnenia dveri mi blbo drzi, ale okrem estetickeho to nema ziaden dalsi nedostatok.
Takze to je asi vsetko, neake vyslovene speciality tam asi nebudu lebo je to jednoduche auto takze kontrolovat to co na kazdom ojazdenom aute.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: Kúpa - Corolla E12

Príspevok od používateľa sonnicek » Utorok, 11. Januára 2011, 11:38

Za seba možem napísať ked som kupoval corollku čo mala dakych 120k km rok výroby 2003. Všetko bolo ok žiadna hrdza nič nebúchalo tichučká interiér vpohode. Problém bol akurát s vodnou pumpou ktoré často odchádzajú na týchto autách, ale investícia asi 50 eur. Ďalej to boli brzdy, komplet výmena nakoľko tam boli povodné. Pri zadných mi servisak povedal že kludne by ešte niečo vydržali. Ďalej mi netesnil blok motora netesnosť pŕs motor slzil to ešte nemám poriešené nakoľko je to pracná operácia všetko pretesniť, zatiaľ to je v takom štádiu že nič spod auta nekvapká a olejová riska sa dako tragicky nezmenila. A teraz také banality ako rozvodový remeň olej v prevodovke. Čo som najazdil 12k km na nej žiadna porucha ani zmena zatial som moc spokojný vrelo odporúčam.
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa - Corolla E12

Príspevok od používateľa smutok » Utorok, 11. Januára 2011, 14:10

Aha tu vodnu pumpu som zabudol, akurat sa ju chystam menit najblizsie a aby som upresnil, tak 50 eur stoji len pumpa bez prace.
Este bratovi vytiekol predny tlmic okolo 135k km a ma mensiu volu v riadeni.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Kúpa - Corolla E12

Príspevok od používateľa chmelo » Utorok, 11. Januára 2011, 15:37

Ad 1. Max, nebuď hneď taký hrrr...nie vždy je čas na odpovedanie....

Ad 2. Na predajcov, resp. ich zamestnancov (samozrejme česť výnimkám) by som sa v tomto ohľade moc nespoliehal...už len možno kvôli tomu, že X závad je u nich normálnymi sprievodnými javmi...konkrétne u našich firemných E12 to boli napr. drnčiace sania, zle radiaca prevodovka, vŕzgajúce sedačky, nedoliehajúce plasty a tak podobne...takže tudy cesta nevede

Pokiaľ viem, tak E12ky v benzíne všeobecne problémy nemali...treba rátať s tým, že už to niesú japonci, ale jazdia a to celkom spoľahlivo a dobre.
Treba si samozrejme dávať bacha na búrané kusy, podozrivo vyplnené servisné knižky a tak podobne, ale to sú veci, na ktoré si treba dávať bacha vždy.
Ešte v nadväznosti na ich nejaponský pôvod treba rátať s tým, že "spotrebný materiál" ako brzdové platničky, ložiská atď nevydržia to, čo kedysi vydržali napr. v E10kach...tie doby sú bohužiaľ preč.
Toľko z mojej strany...držím palce pri výbere
Drž si ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Kúpa - Corolla E12

Príspevok od používateľa chmelo » Utorok, 11. Januára 2011, 15:52

Ešte ku kúpe a prepisu:
- určite si priprav kúpno-predajnú zmluvu...vzorov na nete je hafo...je dobré uviesť stav vozidla - napr. stav vozidla zodpovedá veku a povahe používania - tým vylúčiš, že ti predá papierovo búrané auto a v prípade skrytých vád máš navrch...prípadne nech uvedie, že auto búrané nebolo, počet kľúčov atď...
- odhlásenie predávajúcim je zadarmo a robí ho predávajúci na DI, kde je auto prihlásené...prípadne ty na základe plnej moci
- prihlásenie robíš ty, resp. splnomocnenec na DI v okrese svojho trvalého bydliska...toť bližšie info: http://www.minv.sk/?prihlasenie-vozidla-z-ineho-okresu
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Kúpa - Corolla E12

Príspevok od používateľa Max11 » Utorok, 11. Januára 2011, 17:36

@Rasťo
Co sa tyka skusenosti s nasou Corollou:
Ako som spominal je to E12, 2006 sedan vo vybave tusim terra. Ma najazdenych necelych 30k km, jej majitel je jeden z najvacsich pedantov co poznam, takze sa v podstate od kupy moc nezmenila :)

Co sa tyka poruch bola tam len jedna hned po kupe - nefungovala cast vyhrievania zadneho skla, no bolo to vyriesene vymenou celeho zadneho skla v ramci reklamacie.
Dalsia drobnost ,je prevodovka ,ktora velmi zriedkavo nezaradi dokonale a len sa ozve zvuk drenia prevodov a zavibruje. Podla majitela je moc pomala (predtym sme mali Corollu 96 tj. tusim E10 ak sa nemylim a na nej to nerobilo) no tu si dovolim pochybovat ci ide naozaj o zavadu alebo len chybu uzivatela :)

Akurat posledna "vec" ktora sa vyskytla v poslednom case ma celkom zaujima. Benzinovy motor zacina mat zvuk podobny dieselu. Ked sme sli s tymto problemom do servisu (AT Žilina) slubili ,ze zavolaju nejakeho odbornika z BA ,no uz vyse pol roka ich nahaname a nic... ale to ziadna novinka. Je to zvlastny servis ,lebo vzdy sa objavuju "drobnosti" hlavne po pravidelnych prehliadkach, ziarovky zazracne praskaju zrovna ked je auto u nich.

@Chmelo
Kupno-predajnu zmluvu by som riesil cez pravnika. Istota je gulomet :) Akurat by som najradsej mal to auto prezrete fyzicky nejakym servisom pred kupou. A to je trosku problem na zrealizovanie.

Dakujem za kazdu poskytnutu radu ;)
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Kúpa - Corolla E12

Príspevok od používateľa Bebo » Streda, 12. Januára 2011, 21:07

Asi trochu od temy, ale ja mam s AT Zilina len dobre skusenosti, a to uz peknych par rokov.
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Používateľov profilový obrázok
Ivan-LM
začiatočník
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Streda, 21. Mája 2008, 09:26
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa - Corolla E12

Príspevok od používateľa Ivan-LM » Streda, 12. Januára 2011, 21:35

Ja som kupoval pred tromi rokmi. Pol roka som sedel večer čo večer za počítačom a hľadal až mi z toho drbalo. Pár áut som bol aj pozrieť, ale vždy to bolo také poošuchované a zanedbané. Nakoniec sme sa vybrali s otcom na trip po Slovenských autobazároch, ale stále nič. Posledné auto som mal v zálohe v Toyote v Nitre a to sme nakoniec aj kúpili. Prístup predajcu bol pre mňa príjemným zážitkom(káva, minerálka... a to som kupoval auto za 120sk), samozrejmosťou bola kúpnopredajná zmluva s popisom technického stavu a zárukou. Auto bolo u nich kupované aj servisované + samozrejmosť - servisná knižka. S autom som maximálne spokojný a určite keď budem kupovať ďalšie, pozriem si v prvom rade ponuku Toyoty v Nitre :)
Corolla E11 STD červená-sedan, r.v.1998,
moped Stadion S11, r.v. 1958
moped Stadion S22, r.v. 1962
JAWA 350/638 r.v. 1988

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Kúpa - Corolla E12

Príspevok od používateľa Max11 » Štvrtok, 13. Januára 2011, 08:57

@Ivan-LM

U mna to vyzera podobne ,s tym ze uz hladam dlhsie :D Bohuzel ja som uz prepasol dobre ponuky nakolko som nemal dost penazi v rozpocte, a just ked peniaze su tak nieje ziadna extra ponuka.

Vyhliadol som si zatial dve:
Jedno je cez sukromnika, ponukaju ho aj na strankach toyoty v ojazdenych vozidlach, ale ako nahle som skontaktoval Toyotu ohľadom informacii o stave vozidla odbili ma ,ze vsetky otazky mam smerovat na majitela.
Auto je "vraj" v dobrom stave a je "pojazdne" ako ma informoval majitel, no ma oderky na naraznikoch a obite rafiky pravdepodobne od neopatrneho parkovania. Mal ho mlady majiteľ tak sa trocha bojim. No je to 4 rocne auto tak dufam, ze za tu dobu nedostalo moc zabrat aby boli na nom vaznejsie zavady.

Druhe auto je z bazaru, ma relativne malo najazdenych KM hoci to je rocnik 2002, vyzera nadherne ,udajne je garazovane, ma celkom dobru cenu , no velmi ma odradza fakt ,ze autu taha pomaly na 10 rokov, je dovezene z talianska a ma az podozrivo zachovalu karoseriu tak sa bojim ,ze bolo opravovane a striekane.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
Ivan-LM
začiatočník
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Streda, 21. Mája 2008, 09:26
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa - Corolla E12

Príspevok od používateľa Ivan-LM » Štvrtok, 13. Januára 2011, 21:24

1.Drobné odery a obitia musia byť, sú to známky bežného používania, inak mohlo byť auto striekané.
2.Moja subjektívna skúsenosť s dovezenkou z Talianska - nikdy viac. Taliani jazdia ako Taliani, nepotrebujú plynový pedál stačí im prepínač: voľnobeh-plný plyn.
Corolla E11 STD červená-sedan, r.v.1998,
moped Stadion S11, r.v. 1958
moped Stadion S22, r.v. 1962
JAWA 350/638 r.v. 1988

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: Kúpa - Corolla E12

Príspevok od používateľa sonnicek » Štvrtok, 13. Januára 2011, 22:51

čo som si prečítal vaše ohlasy tak plne súhlasím zo všetkým. Akurát sa mi zdá utópia riešiť kúpnu zmluvu cez právnika stačí ju dobre napísať a dohodnúť sa s človekom ked to nekupujete cez autobazár. Čo sa týka autoservisou hlavne autorizovaných by som si dal veľký pozor nakoľko som auto pred tým nemal a v toyote som nikdy nebol konkrétne v autogrande. Prišiel som s nadšením že mi to len ohliadnu nakoľko som bol pozerať auto s kamarátom ktorý pracuje vo wv-cku na výstupe výroby kde hľadá chyby na nových autách najde vám chybu na novom aute s výroby takže som si bol istý že to nič závažné nemá. Jak som prišiel auto odišlo do servisu na zdvihák na počkanie. ked došiel servisák a zobral ma dozadu neveril som svojim očiam. hneď mi našiel netesnosť pŕs brzdy mi premerali celá výmena a vodná pumpa. Bol neskutočne otravný a nepríjemný že auto na odpis do šrotu že za 5 tisíc euro si može on kúpiť porshe caynne že oprava bude minimálne stáť 2 tisíc euro. Vydeli mladého chalana chceli zarobiť. Povedal som si nikdy viac, kebyže nemám odbornú školu a neviem o motoroch nič tak im možno aj niečo uverím. Pri výmene zadných bŕzd mi servisák povedal že by kľudne vydržali ešte niečo a hlavne že ma nechceli odtiaľ pustiť že mam pod normou atď... Oprava ma vyšla u neautorizovanom cca. 600 euro a auto jazdí a jazdí. Čo sa týka štýlu jazdí fakt závisí na konkrétne na ľudoch nie hneď že to mal mladý človek. Síce aj ja mu dám niekedy zabrať ale jazdím jak človek a nie prasa. to sú moje skromné postrehy :-)
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 15 neregistrovaných