Corolla E10 - starostlivosť atď.

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

DavidZA
panic
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Októbra 2010, 11:46

Corolla E10 - starostlivosť atď.

Príspevok od používateľa DavidZA » Streda, 27. Októbra 2010, 08:29

Ahojte.
Vzhľadom na skvelú skúsenosť s týmto fórom Vás prosím ešte o nejaké ďalšie užitočné rady.
Mám Corollku rok ( E10, 1,3Xli 16V, 55Kw). Som spokojný, až na pár "maličkostí".

1.) neviem, čím to je, ale hodne mi papká...Po meste spapká aj 12 litríkov a to ju krotím...((( Diagnostika neobjavila nič, lambda je ok, motor šlape ako má, olej a filtre vymenené, nič netečie, nekvapká, výfuk ok...Niekoľko mechanikov je z toho mimo :((.
2.) dajú sa do Corolly dopasovať predné sedačky z niečoho iného??? Také trošičku tuhšie...pretože keď idem na dlhšiu trasu,tak vystúpim polámaný od hora dole :).
3.) nemáte niekto na predaj ľavé zadné svetlo na hatchback??? Je bielo-červené.
4.) Strašne mi vŕzgajú plasty v okolí kufra...nepoznáte nejaký recept,ako to odstrániť???
5.) máte nejaké tajné tipy a triky,na čo si dávať pri Corolke pozor a čo častejšie kontrolovať????

Všetci mi radia, aby som ju predal..Ani bohovi! je to srdcovka, taký cukrík môj...Moje prvé a ešte dlho posledné auto, bo nič iné nechcem :).

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Corolla E10 - starostlivosť atď.

Príspevok od používateľa grexos » Streda, 27. Októbra 2010, 08:45

to ti radia nejaky lamateros mi mame v rodine teraz E9,E10 a E11 a max spokojnost
1. skus pozriet este co hovori termostat (za ako dlho ti vyskoci kontrolka zohriatia motora na normal)
2. daju ale neviem ci nebudes musiet zvarat. z E9 napr
5. moja svokra ma take iste auto ako ty a okrem beznych servisnych veci nerobi nic len jazdi :)
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Corolla E10 - starostlivosť atď.

Príspevok od používateľa chmelo » Streda, 27. Októbra 2010, 09:04

Ako píše Grex....pokiaľ nemusíš, tak nepredávaj...hentaké rady som dostával od "spokojných" majiteľov golfov už keď som svoju prvú Karolínu kupoval roku 2000..."kua chmelo, nebuď hovado...vieš akého golfa si kúpiš za 200 tisíc???" ..." hej viem, buď mi tú čorku rovno ukradnú, alebo sa v ňom budem hrabať každý víkend, ako som sa hrabal v starej renaultke :mrgreen:

Čo sa týka spotreby určite mrkni ten termostat....pokiaľ máš všetko ostatné OK, tak to môže byť ono...

Zadné svetlo pohľadaj na Autobazar.eu v sekcii náhradných dielov...myslím, že tam bolo pár na diely.

Vŕzgajúce plasty....nevŕzga ti to náhodou pri prechode nerovností??? Mne na Karolíne I - to bol 5dverový hatch mi hlavne pri chladnejšom počasí vŕzgal kufor o tesnenie...riešil som to občasným namazaním tesnenia.

Sedačky....uvažoval som o swape grexových GTi sedačiek z E9, ale asi by s tým bolo hodne roboty....ale kdesi na bazoši som videl jedny origo GTI sedačky z E10...tak skús pohľadať ;-)

Pravidelne meň olej, filtre, pri umývaní nezabudni poriadne čistiť zadné blatníky a hlavne lemy blatníkov a nebudeš mať problém....toť vše ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Corolla E10 - starostlivosť atď.

Príspevok od používateľa Rasťo » Streda, 27. Októbra 2010, 10:12

E10 sa Ty nezbavuj - ani za svet!
Čo sa týka spotreby, tak pes môže byť zakopaný vo veľa veciach. Od zapchatých niektorých vákuových prvkov riadiacich sýtosť zmesy, cez spomínaný termostat, až po zničený a zapchatý kat, prípadne EGR...všetko sú to ale veci, ktoré nie je problém vychytať...
Čo sa týka vŕzgania, tak by som skontroloval v akom stave je kasňa - ak je už niečo zhnité - hlavne v nosných častiach, tak sa vŕzgania asi nezbavíš a budeš potrebovať litre odhrdzovača, olovenej základky a zoderieš niekoľko drátených kief. Dá sa to však zachrániť aby sa to nezhoršovalo. Ak je kasňa a šasi v dobrom stave, tak bude treba len prekontrolovať spinky interiéru a podoťahovať skrutky a matky...
Čo sa týka interiéru skús pozrieť aj na www.allegro.pl - objednávky cez www.autofra.sk
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Compact E10
panic
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Marca 2010, 17:26

Re: Corolla E10 - starostlivosť atď.

Príspevok od používateľa Compact E10 » Streda, 27. Októbra 2010, 12:00

1, Urcite pozri ten termostat a este ma napadaju sviecky tie vyber skontroluj odtrh popripade ich vycisti v benzine. Sviecky maju velky vliv na spotrebu, ak mas vymeneny vzduchovy a palivovy filter tak uz ma nic ine nenapada jedine ze by si jazdil stale s bohatou zmesou ale to by mal vyriesit termostat ak je zly.
2. Sedacky by som skusil zohnat z inej E10 pretoze sa robilo vela typou aj makksie aj tvrdsie. Ja mam sedacky z UK verzie a su pekne makucke.
3. Svetlo som mal ale islo na moju corollu. Pozri ten autobazar.eu a hocikde inde na nete urcite nieco objavis a nove neni problem kupit.
4. No tak to by si sa cudoval kolko veci moze okolo toho kufra rezonovat. Otvor ho a v rohoch kufra mas take gumy na vymedzenie a takisto su aj na kasni kde sa pritlacaju tak tie pozri urcite strekni ich silikonovym sprejom a takisto vsetky tesnenia. Plasty sa daju lahko vymedzit nejakym molitanom. Ja nato pouzivam taky ciernu molitan je to nieco ako dynamax.
5. Davaj si pozor na zamky tie pravidelne premazavaj aspon WD40 hlavne ten na kufri lebo pocase ti zoxiduju a budes s tym mat problem. Vytesni priestor za pravym zadnym svetlom pretoze urcite pri zdvihaku mas hrdzu co ti tam zateka, takisto vytesni aj kasnu pri rezerve aby nezatekalo. Premaz aspon WD40 capiky na tych vzduchovych tlmicoch na kufor, tie zvyknu zahrdzaviet a otrhavat sa neskor hlavne ten na pravej strane. Dalej skontroluj gumy na stabilizatore zadnom aj prednom ci uz nahodov nemaju volu ale to by si aj pocul. A co sa motora tyka tak mu pravidelne men olej to je uplne najhlavnejsie + ho pravidelne kontroluj a nikdy ho neprelej nad MAX. Rozvody kazdych 90tkm, sviecky 30-60tkm, vzduchovy 30tkm, pelovy 40tkm, nemrznuca cervena kazde 3roky v pomere 50/50 s destilkov. Sleduj vsetky ostatne kvapaliny a tvoja E10 sa ti odvdaci velkou spolahlivostou.
Toyota Corolla E10 4E-FE 16V, 55kW

Používateľov profilový obrázok
exo_t
začiatočník
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Septembra 2009, 11:20
Bydlisko: BA v lese

Re: Corolla E10 - starostlivosť atď.

Príspevok od používateľa exo_t » Streda, 27. Októbra 2010, 20:26

Ahoj DavidZA, máš súkromnú správu.
A tree never hits an automobile except in self defence.
momentálne car-free

DavidZA
panic
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Októbra 2010, 11:46

Re: Corolla E10 - starostlivosť atď.

Príspevok od používateľa DavidZA » Štvrtok, 28. Októbra 2010, 07:27

Chalani, ďakujem za rady :).
Ten termostat idem dnes rovno vymeniť, je to investícia pár korún, to ma nezabije :)).
Sviečky som menil cca mesiac dozadu, dával som tam Beru UltraX - platinové, tak snád sú ok...Olej mením pravidelne, dávam tam 5W-40 Diamond Ultra ( relatívne lacný olej od Auto Kelly - pracoval som tam 4 roky - tento olej skutočne môžem len odporučiť ). Hm, zaujal ma ten peľový filter...Nikde ho nemôžem nájsť...:((
Ale predávať sa predáva, tak som z toho jeleň.
Inak páni,ak by ste potrebovali niekto nejaké nové diely dajte vedieť. Mám aj s kamarátom autodiely, tak Vám môžem aspoň povedať ceny Vašich dielov. Zo skúsenosti viem, že sme lacnejší ako dosť veľa veľkých firiem (trošku som si prihrial polievočku :)).
Inak stabilizátory som menil tiež asi pred mesiacom, spolu s predným ložiskom. Je pravdou, že som do Corolly investoval už zhruba rovnaký peniaz za aký som ju kúpil ( 2100€).
Rozvody budem meniť čochvíľa a potom sa už konečne snáď pustím aj do tuningu :))).
Ozaj, ešte ma napadlo, nemáte niekto kontakt na dákeho predajcu budíkov????
kdesi na nete som našiel nádherné budíky v corolle s modrým podsvietením a už to za toho šľaka neviem nájsť :((.

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Corolla E10 - starostlivosť atď.

Príspevok od používateľa chmelo » Štvrtok, 28. Októbra 2010, 08:29

Peľový filter v E10 nebol...začali ho dávať až od E11
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

DavidZA
panic
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Októbra 2010, 11:46

Re: Corolla E10 - starostlivosť atď.

Príspevok od používateľa DavidZA » Štvrtok, 28. Októbra 2010, 10:16

Hm..ale sranda je, že sa normálne predáva :)))

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Corolla E10 - starostlivosť atď.

Príspevok od používateľa grexos » Štvrtok, 28. Októbra 2010, 10:41

ani v klimatizovanych verziach nebol ?
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Corolla E10 - starostlivosť atď.

Príspevok od používateľa chmelo » Štvrtok, 28. Októbra 2010, 10:45

Nie...
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Corolla E10 - starostlivosť atď.

Príspevok od používateľa grexos » Štvrtok, 28. Októbra 2010, 11:26

ale v katalogu mame pelovi filter pre 1.6 Si, 18GT a 2.0 D takze tak :)
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Corolla E10 - starostlivosť atď.

Príspevok od používateľa chmelo » Štvrtok, 28. Októbra 2010, 11:29

No možné to je...ale v jednaštvorkách nebol určite...jedine tak hodený v kastlíku :mrgreen:
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

DavidZA
panic
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Októbra 2010, 11:46

Re: Corolla E10 - starostlivosť atď.

Príspevok od používateľa DavidZA » Štvrtok, 28. Októbra 2010, 13:13

No pekne...
A ešte mi poraďte ako zabránim zahmlievaniu okien keď prší???
Neuveriteľne sa mi hmlia okná, všetky...
Kúpil som aj taký sranda prípravok proti zahmlievaniu,ale je to platné ako mrtvemu obklady..
počuj,Chmelo,keďže si z KNM a ja zo ZA, nepreviezol by si sa dakedy na mojej Corolle??? Mohol by si mi pomôcť vychytať niektoré maličkosti...:)
Teda,ak by si mal dakedy kúsok času...

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Corolla E10 - starostlivosť atď.

Príspevok od používateľa chmelo » Štvrtok, 28. Októbra 2010, 13:26

Ak sa nebojíš :mrgreen:

V ZA som denne...chodím sem do roboty, takže by to nemal byť problém ;-)

So zahmlievaním som nemal nejaký extra problém pri Karolíne I, ktorá nemala klímu....treba mať samozrejme zapnutý vonkajší okruh. Niekedy býva problém, že pod plastovým krytom pod stieračmi je napadaného hodne bordelu a drží sa tam vlhkosť...niekedy aj voda, ktorá nestíha odtiecť odvádzacími kanálmi okolo blatníkov...
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných