Toyota Corolla AE86 - renovácia od A-Z

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

Používateľov profilový obrázok
Dede
nula
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Utorok, 17. Marca 2009, 20:35

Re: Toyota Corolla AE86 - renovácia (sny na vrakovisku...)

Príspevok od používateľa Dede » Nedeľa, 22. Marca 2009, 11:13

AndyGTP napísal:
Dede napísal:Ty vole tie 2 najdrakšie sú na sračky :D a to fakt OMG !! ale tá za 2500€ je pekná :D THX môžte aj další dať nejaké linky ak máte. ;-)
Dědek, ak toto nekupis........ http://driftovani.webgarden.cz/na-prode ... la-1-6-gti
zlavil to na 59tis CZK! a pri tomto kurze...ts ts ts...
Ale ja by som chcel takú čo je po hromade ved kebyže musím kupovať diely tak ma to vyjde drahšie ako celé auto :( to je sračky. Ale dík ,že si mi dačo našiel :D
Obrázok
LOVE YOU COROLLA

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Corolla AE86 - renovácia (sny na vrakovisku...)

Príspevok od používateľa Rasťo » Nedeľa, 22. Marca 2009, 12:37

Ale v tom je kámo tá sranda - takéto auto v dobrom stave za normálne peniaze proste nekúpiš. Realita je, že ak chceš aby to auto jazdilo, budeš musieť tak či tak na ňom pracovať a nehovorím o tuzzingu za 500... ;-)
Ak chceš AE86, tak hento je fakt sakra dobrý základ. Žiaľ, ak máš obe ruky ľavé a málo peňazí tak samo hľadaj niečo iné...najlepšie po roku výroby 1992... ;-)
Si uvedom že sú tu ľudia ktorí majú v autách veľké hračky a za peniaze ktoré do nich nasypali by mali v pohode nové auto.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Toyota Corolla AE86 - renovácia (sny na vrakovisku...)

Príspevok od používateľa AndyGTP » Nedeľa, 22. Marca 2009, 17:30

Obrázok

Obrázok

ObrázokObrázok

Novinky: PSYCHOPATI ZASAHUJU... Komplet do sroba rozobrata a vyumyvana palubofka, vratane prieduchov, ktore su KOMPLETNE a NEPOSKODENE. Tie moje modre sa rozprskli na tisic ulomkov, tak boli presusene od slnka a vrakoviska. Skoda ze palubofka ma 2 mensie opticke poskodenia, ale inak je velmi pekna. To iste plati aj o sedadle sofera, rozobrate do sroba, vid kolajnicky na fotke, sa lesknu jak psie gule :D ale stalo to za to, sedacka bude mnam mnam ked "sa" vytepuje. Spolujazdcovu ani len nechcem vidiet, ta musi byt este krajsia :D V kazdom pripade, sympaticky ulovok, moje povodne sedacky su v dost zlom stave a najma uz v tej vlhkej kobke aj plesiveju tusim.... na tejto budem radsej v izbe sedavat az kym nebude v aute koberec a nenamontujem ju tam, kam patri.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Toyota Corolla AE86 - renovácia (sny na vrakovisku...)

Príspevok od používateľa AndyGTP » Pondelok, 6. Apríla 2009, 23:42

Kedze som sem este nedal kompletnu fotku mojho "ulovku", tak tu je nahlad na kompletny bezovo-hnedy interier z US Corolly GTS, 2d coupé. Neviem, ci bude vsetko pasovat, ale sedacky su v dobrom stave, aj koberec + palubovka a vyplne dveri. Teda pre mna najdolezitejsie veci. Ved posudte sami...

Obrázok

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Toyota Corolla AE86 - renovácia (sny na vrakovisku...)

Príspevok od používateľa AndyGTP » Pondelok, 6. Apríla 2009, 23:48

Kedze mame teda tu tazku hospodarsku recesiu, tak aj callunnictvo si riesim zatial vo vlastnej rezii... Co ma nesmierne potesilo, ze bocne opierky (vedenie) chrbta su identicke pre vodicovo aj spolujazdcovo sedadlo. A tak zo stareho modreho interieru poputuje neposkodene lave spolujazdcovo vedenie na miesto laveho vodicovho vedenia v hnedom interieri. A ziskam tak pekne, zachovale sedadlo. Nevyhodou bezoveho interieru je, ze na exponovanych miestach je vysuchany az do šeda (šedá podkladová látka) a neda sa to nijak vycistit ani opravit, jedine precalunit podobnym materialom. Takze (jediné) poskodenene calunenie na vodicovom sedadle sa asi docasne len nejak zasije, zapláta...

Obrázok Obrázok

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Toyota Corolla AE86 - renovácia (sny na vrakovisku...)

Príspevok od používateľa AndyGTP » Utorok, 7. Apríla 2009, 00:01

Dalsie drobne prace sa tykali zvacsa poriadneho cistenia a repasu roznych sucasti interieru. Kedze sa mi zatial (auto je a bude nepojazdne este dlho) nechce investovat do klietky, sportovych sedadiel a inych veci, tak sa sustredim na skultivovanie original dielov. Spominany hnedy interier tak prechadza dokladnou ocistou v ramci svojich moznosti.

Cisteniu sa nevyhol ani 25 rocny system ventilacie a rozvodu vzduchu. Penove tesnenia sa pri jemnom dotyku rozpadali na prach a tak boli na potrebnych miestach (klapky rozvodu ventilacie) nahradene home-made systemom samolepiacich tesneni.

Gumene tesnenia a zaslepky na karoseriu a podvozok boli tiez ocistene a nastriekane silikonovym sprejom.

Hnedy koberec, ktory som ziskal s interierom, presiel dokladnou ocistou -> dlhe hodiny odstranovania vlaknitej/vatovej izolacie, odprasnenie, pratie. Takto odlahceny koberec ma zanedbatelnu vahu a dobre chrani cerstvo natrety interier pred zahumusenim pri montazi. Este pripomeniem, ze tazka vlaknita/vatova izolacia s gumenym povrchom, ktora je na celnej stene interieru, bola tiez dokladne odstranena. Ostal tak cisty, holy a zdravy plech s gumenymi zaslepkami.

Obrázok Obrázok Obrázok

K interieru mam este jednu dolezitu otazku!!!!!!
Na nizsej fotke je termostat kurenia a neviem, ci tie malicke drotiky/cievky ci kery fas to je, maju byt oddelene a nedotykat sa, alebo je to jedno. Vie niekto poradit?????

Obrázok

Obrázok

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Toyota Corolla AE86 - renovácia (sny na vrakovisku...)

Príspevok od používateľa AndyGTP » Utorok, 7. Apríla 2009, 00:10

No a na zaver tejto serie bludov pripajam fotku, kde je ten nestastny "white power" interier natrety a neskor uz s kobercom a castou namontovanych veci. Nebudem tu uz plakat nad tym, ako to auto je zasvinene od lakyrnikov, ale musim to napisat este po X-ty raz. Fakt sorry. To aby ste vsetci do jedneho venovali kopec casu hladaniu kvalitnej garaze, kvalitnej a kompletnej demontazi vsetkeho, vratane kompletneho obsahu dvier (jedny boli prazdne, na duhych dementi nechali cast zamku a zdvihaci system okna - viete asi ako to vyzera teraz, odhliadnuc od toho, ze zamok nejde demontovat...), proste hlbkovej kontrole vasich "dodavatelov". Aj zakydany system ventilacie + rucna brzda sa velmi narocne cisti a je to zbytocna robota. Vratane osr...ych kabelovych zvazkov, ktore sa niekomu nechcelo ani len zalepit a prekryt.

Obrázok

Obrázok

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Corolla AE86 - renovácia (sny na vrakovisku...)

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 7. Apríla 2009, 07:13

Yo Andy...čo si sám neurobíš...ďalej to poznáš... :?
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Corolla AE86 - renovácia (sny na vrakovisku...)

Príspevok od používateľa Legon » Utorok, 7. Apríla 2009, 09:04

je smutne, ze ked si clovek za to plati a aj tak to odflaknu :(

Andy viem ze sa to lahko hovori, ale vidrz a odmenou ti bude krasne auticko ;)

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Toyota Corolla AE86 - renovácia (sny na vrakovisku...)

Príspevok od používateľa AndyGTP » Utorok, 7. Apríla 2009, 10:43

dik hoši. Ohladne toho termostatu nemate nejakeho znameho, co take cosi nedavno rozoberal a vedel by ako to ma vyzerat? Zatim som to nikde nenasiel kua..

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
Ryousuke
začiatočník
Príspevky: 334
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Augusta 2004, 09:38
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Corolla AE86 - renovácia (sny na vrakovisku...)

Príspevok od používateľa Ryousuke » Piatok, 17. Apríla 2009, 02:21

Andy ja ti to mozem omrknut resp. ked to este stale potrebujes vediet mozeme to na jednej z ae pokukat aj spolu. Teraz som bol na velku noc doma skoda ze si nebrnkol tam mam jeden taky fukar rozobraty a paradoxne som hladal nejake veci na bielu tak som ho mal pri ruke.
85' AE86 GT Coupe silver/black - 2003 - 2016 - Toyota AE86 zavislost :-)
88' Suzuki Swift GTi
88' Mitsubishi Colt GTi
ex. 89' Toyota Corolla E9 gti 4A-GE Tvis


http://go2id.net
http://www.aeu86.org
http://www.club4ag.com

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Corolla AE86 - renovácia (sny na vrakovisku...)

Príspevok od používateľa Elvis » Piatok, 17. Apríla 2009, 20:09

kua, a co tam nechavas ten koberec a sedacky? sak ram a skrupiny,ne?
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Toyota Corolla AE86 - renovácia (sny na vrakovisku...)

Príspevok od používateľa AndyGTP » Piatok, 17. Apríla 2009, 20:21

Ryousuke napísal:Andy ja ti to mozem omrknut resp. ked to este stale potrebujes vediet mozeme to na jednej z ae pokukat aj spolu. Teraz som bol na velku noc doma skoda ze si nebrnkol tam mam jeden taky fukar rozobraty a paradoxne som hladal nejake veci na bielu tak som ho mal pri ruke.
nestiham kamo. obcas idem aj okolo teba az ma to sere, ale sak snad bude viac casu... potom by sme to mohli omrknut. fakt dik, aj som myslel na teba, ci nahodou tie diely nemas niekde u seba. no "u seba" ako "u seba", vsak :)

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Toyota Corolla AE86 - renovácia (sny na vrakovisku...)

Príspevok od používateľa AndyGTP » Piatok, 17. Apríla 2009, 20:33

Elvis napísal:kua, a co tam nechavas ten koberec a sedacky? sak ram a skrupiny,ne?
sak necitas? pisem, ze teraz, akurvat TERAZ to riesit nebudem, pretoze su to zbytocne peniaze. Spodna hranica 1000 € a aj to je malo. Az neskor, ked to bude jazdit. Inak mozno by si bol prekvapeny, ale s tymi skrupinami a bez koberca a vyplni dveri usetris tak 20kg podla mojho odhadu MAXIMALNE. A aj to len na tych dvoch prednych sedackach (zadne nepojdu). Zvysne kg su uz usetrene. Ten koberec ma zmysel, lebo vazi dokopy tak 3kg a jeho ucinnost, najma teraz pri montazi, je nedocenitelna.

DALSIE INFO:

Konecne sa mi podarilo vylustit hlavolam so zamkami a klucmi. V sade som mal niekolko odpadkovych (2ks Honda, 3ks alarm atd.) a dva/tri, ktore ako tak pasovali. JEDEN je zvlast od spinacej skrinky, a DRUHY pasuje do zamkov. Zamky boli same o sebe v zubozenom stave: poohybane, nefunkcne, nerozbehane atd. Pomohol im kupel v technickom benzine a vo WD. Dalej som urychlene dal vyrobit nahradne kluce od spinacky a najma od dveri, pretoze povodny (asi z inej AE86, vratane zamkov) uz bol makky, poohybany a nalomeny. Tymto chcem vyslovit vrelu vdaku jednej skvelej ochotnej kluciarskej sluzbe v Pezinku, kde so mnou 20min listovali v katalogoch klucov, hladali ich kod, porovnavali a nakoniec vyhotovili schopne a hodne reprezentativnejsie vyzerajuce kopie.

Dalej: mam KOMPLETNE zmontovane jedny (vodicove) dvere, kde systemom pokus/omyl som zmontoval tiahla, vysuvanie okna, samotne okno, tesnenia a listy. Dvere vyzeraju lepsie nez predtym, avsak niektore veci nikdy neodstranite uz (alebo len tazko): napr. vytlcene panty rokmi, zalomene klucky (neprajem nikomu rozoberat klucky na AE86, je to tazka skusenost a v istom smere trochu nedokonaly system), popraskane uchyty, potrhane tesnenia, mongolmi rozoberane spatne zrkadlo atd atd atd. Zatvorit sa daju, zamok funguje, len treba vediet ako nan. Avsak vypalene ryhy od karbobrusky z okna neodstrani uz ani David Copperfield....

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Corolla AE86 - renovácia (sny na vrakovisku...)

Príspevok od používateľa Rasťo » Piatok, 17. Apríla 2009, 21:21

Boa Andy - za 1000 éčiek Ti to teda nikdy behať nebude... :?
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 45 neregistrovaných