4E-FE - Výmena sviečok

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

Palo1
začiatočník
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pondelok, 4. Februára 2008, 18:00

4E-FE - Výmena sviečok

Príspevok od používateľa Palo1 » Piatok, 14. Marca 2008, 08:17

Zdravím všekých toyoťákov. Vlastním corolku r.v.97, 4E-FE, hatchback. Chcel by som sa vás spýtať na váš názor ohľadom irídiových sviečok(ohľadom prípadného zvýšenia výkonu, menšej spotreby, hlučnosť.........)Benzín dávam 95 carrera od OMV. Keďže predchádzajúci majiteľ mi nevedel presne povedať čo všetko a kedy bolo menené.Podľa tachometra má nabehaných neakých 120 000 a zatial všetko nasvedčuje, že ak predchádzajúci majitel neklamal, ale pre klud to chcem všetko porobiť. Zatial nemám žiadny problém, ale hádam by jej to nemalo uškodiť. Sviečky som ešte nepozeral, v akom sú stave. Ale chystám sa ich vymeniť a dosť som čítal že sviečky DENSO-Iridium sú jedni z najlepších. No v príručke som čítal, že do týchto motorov sa dávajú 2-elektródové sviečky a keď som pozeral cenníky a popisy nikde som sa nedočítal, že či aj tie irídiové majú 2-elektródy či ako to je... http://tuning.autodoplnky.cz/svicky-den ... ?smid=4305

Ďakujem
Corolla, r.v.97, Compact 3dv., 4E-FE, 63 kW

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Výmena sviečok....

Príspevok od používateľa chmelo » Piatok, 14. Marca 2008, 08:32

Výkon ani spotrebu ti to asi výrazne neovplyvní, ale životnosť sviečok bude vyššia. Teda keď porovnám klasické denso s deso iridium. Iné je to samozrejme, ak by si tam mal nejaké Boschky, ako som mal ja na Karolíne. Tam boli od bývalého majiteľa štvorelektródové paškvily, ktoré som si naschvál odložil a ukazujem ich ako odstrašujúci prípad všetkým kamarátom :mrgreen:
4E-FE v E11ke naozaj potrebuje dvojelektródové sviečky, už sme nad tým maturovali s kolegom. Podľa toho by si mal kúpiť konkrétne tieto:
http://toyota.autodoplnky.cz/toyota-cor ... l-s2979163
Ale tá cena je brutálna, skús radšej napísať Leňulke a spýtaj sa na cenu klasických aj irídiových a potom zváž, či sa ti to oplatí ;-)
Drž si
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
MIREKK
začiatočník
Príspevky: 161
Dátum registrácie: Nedeľa, 2. Apríla 2006, 11:07
Bydlisko: SN
Kontaktovať používateľa:

Re: Výmena sviečok....

Príspevok od používateľa MIREKK » Pondelok, 17. Marca 2008, 19:19

No takze pre tvoj motor je fakt zbytocne davat iridiove sviecky od DENSA lebo zmenu nepocitis snad tak na penazenke. Len pre porovnanie vacsina beznych sviecok stoji okolo 260 tj. cca tisicka za vsetky. Bezne iridiove stoja cez 800 cize to mas nieco cez 3000 a so zivotnostou vydrzia asi 2 krat tolko co tie bezne. Ale je tu este jedna skupina ktoru ma DENSO a to su TOUGH a tie maju predlzenu zivotnost a su o nieco malicko lacnejsie ako iridiove aj ked moze byt aj vynimka ale maju asi 3 krat taku zivotnost ako klasicke takze tie sa vyplatia asi najviac maju ale jednu chybycku nedaju sa zohnat na vsetky modely. Oznacenie sviecok pre tvoj motor od densa su klasika: K16TR11 iridiove: IK16 a tough: VK16
Naposledy upravil/-a MIREKK v Pondelok, 17. Marca 2008, 19:27, upravené celkom 1 krát.
http://www.4age.net
ex car:Toyota Corolla E9 Gti 3D Hatchback, engine:4AGE 20 valve

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Výmena sviečok....

Príspevok od používateľa grexos » Pondelok, 17. Marca 2008, 19:27

ja mam na 4AFE iridiove sviecky. tazko povedat ci nastala nejaka zmena. chcel som ich odskusat ale ze by to bolo v niecom lepsie som nespozoroval. jedine, ako sa uz pisalo, ze dlhsie vydrzia takze radsej ser na to bo fakt stali 3litre
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Palo1
začiatočník
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pondelok, 4. Februára 2008, 18:00

Re: Výmena sviečok....

Príspevok od používateľa Palo1 » Streda, 16. Apríla 2008, 22:29

Zdravím, Toyotakov. Ja som dávnejšie písal ohľadom rady na sviečky. Som sa rozhodol, že pôjdem do NGK, ale v jednej nemenovanej predajni v TT mi chlapík núkal sviečky na motor 4E-FE ale 65 kW a ja mu že nie ja mám 63 kW, aký je rozdiel? a nevedel mi poradiť. Alebo najhlavnejší je odtrh(tuším 1.1)? a ešte aby sviečka mala 2 katódy na tento typ motora? alebo poradte presne označenie typu zapalovacej sviečky..... Vďaka...


Corolla,r.v.97, 4E-FE (63kW), 16V, compact
Corolla, r.v.97, Compact 3dv., 4E-FE, 63 kW

Palo1
začiatočník
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pondelok, 4. Februára 2008, 18:00

Aké sviečky na 4E-FE (63 kW)

Príspevok od používateľa Palo1 » Štvrtok, 17. Apríla 2008, 08:33

Zdravím Vás potrebujem poradiť ohľadom sviečok na Corollu, bol som v jednej nemenovanej predajni v TT a chcel som sviečky od firmy NGK a chlapík mi núkal ale na motor s 65 kW, hovoril, že v katalógu má iba takéto, ale ja mám motor s 63 kW.... tak neviem či je to to isté a ako to je vlastne s nastavením odtrhu. Poradte ak viete napr. číslo typu.... keď som pozeral cenníky tak všade písali, že všetky sviečky sa dodávajú s štandartným odtrhom a každý si to musí potom neakým špeciálnym nástrojom nastaviť......

Vďaka



Corolla, r.v.97, 3dv, 4E-FE(63kW)
Corolla, r.v.97, Compact 3dv., 4E-FE, 63 kW

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Aké sviečky na 4E-FE (63 kW)

Príspevok od používateľa chmelo » Štvrtok, 17. Apríla 2008, 08:52

Chlapík ti predal sviečky na 4E-FE, ktoré sa dávalo do Corolly do roku 1994, ty potrebuješ dvojelektródové do 4E-FE od roku 1997 ;-)
Niekto hororí, že odtrh elektród nastavovať netreba, ale u klasických sviečok je to volovina. Nastavuje sa to mierkami - plechovými planžetami s označením hrúbky, myslím, že je to dostať normálne v obchode s autodielmi.
Aby si nepovedal, že som pes, tak tu máš tabuľku sviečok pre corolly...len tam pre kristovy rajdy nedávaj boschky ;-) :mrgreen:
Obrázok
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Palo1
začiatočník
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pondelok, 4. Februára 2008, 18:00

Re: Aké sviečky na 4E-FE (63 kW)

Príspevok od používateľa Palo1 » Štvrtok, 17. Apríla 2008, 09:02

Práveže som ich ešte nekúpil, on mi ich lrn ponúkal. Vrelá vďaka za ten zoznam





Corolla, r.v.4E-FE, 3dv., 16V
Corolla, r.v.97, Compact 3dv., 4E-FE, 63 kW

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Výmena sviečok....

Príspevok od používateľa fajry » Štvrtok, 17. Apríla 2008, 10:11

Svieckami NGK nic nepokazis. Podla niektorych znalcov Toyot su to prave sviecky NGK, ktore by mali ist do Toyot. Co sa tyka rozdielu 63kw a 65kw, tak to bude pravdepodobne to iste. Moje poznatky nesiahaju tak daleko, aby som si pamatoval, ze bola nejaka corolla 1.3 so 65kw. Mozno je to len v katalogu zle oznacene.

Iridiove sviecky davat do tychto beznych motorov je zbytocne vyhodenie penazi. Ziadny vykon tym neziskas a sviecky o polovicu lacnejsie budu plnit presne taku istu ulohu. Nie vzdy je vhodne verit reklamnym letakom.
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Palo1
začiatočník
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pondelok, 4. Februára 2008, 18:00

Re: Výmena sviečok....

Príspevok od používateľa Palo1 » Pondelok, 5. Mája 2008, 14:36

Zdravím Vás. Chcel by som sa spýtať. Cez víkend som bol u kamoša nech mi vymení sviečky (HGK).
Keď naskrutkoval prvú vyskytol sa problém klúč sa vysunul a ostal v nútri. Po opätovnom nasusuní sme sa pokúšali ho vytiahnúť a nič, tak teda vyskrutkovali sme tú sviečku von a mal ešte jedn klúč bez gumičky čiže sviečka v ňom nedržala.
Následne začal čistiť závit a hovorím mu jemne neže mi ohneš kontakty a on sa zasmial a zo srandy začal prstami stláčať kontakty a hovoril pozri , že to sa v ruke nedá ohnúť... že on to pozná.. a potom pustil sviečku dolu a priskrutkoval a potom nasledovali dalšie. Potom sme skúsili motor a bežal normálne.
Chcel by som sa spýtať, že či naozaj je to také pevné, či nemohol dačo pokaziť. Ja som neni automechanik ale čítal som že na kontakty treba dávať pozor, že sa môžu poškodiť. A hneď ma aj napadlo, že keď ich popúštal dole či sa nárazom nemohol ohnúť neaký kontakt....??
Keďže nemám otáčkomer nemôžem povedať, že by dačo nebolo v poriadku, napr by kolísali otáčky, ale pri jazde som necítil že by nebolo dačo v poriadku. Možno je to blbosť čo sa pýtam ale neako mi to nedá.....

Vďaka
Corolla, r.v.97, Compact 3dv., 4E-FE, 63 kW

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Výmena sviečok....

Príspevok od používateľa chmelo » Utorok, 6. Mája 2008, 07:26

Nemaj boja, tie elektródy niesú až také mäkké, aj keď to hádzanie sviečok mi je trochu proti srsti...ja ich tam vkladám buď sviečkovým kľúčom s gumičkou, alebo takým flexibilným bazmekom na vyťahovanie zapadnutých skrutiek. Predsalen tie sviečky sú dosť hlboko a keď ich tam hodíš jak seno, tak sa elektródy mierne môžu ohnúť. Pokiaľ ti však motor beží pravidelne, tak je to v pohode...prípadne ich vymontuj a skontroluj odtrh, nech môžeš kľudne spávať ;-)
Drž si
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
Gabo
toyoťák
Príspevky: 972
Dátum registrácie: Streda, 31. Mája 2006, 16:53
Bydlisko: Nitra

Re: 4E-FE - Výmena sviečok

Príspevok od používateľa Gabo » Utorok, 5. Júla 2011, 16:55

Zdravim. Vie mi niekto odporucit dobry servis, pripadne garaznika, na vymenu sviecok? Nitra.
Dakujem
Toyota Auris TS Hybrid 2016
ex: Toyota Corolla e10 1995
ex: Honda Accord Tourer 2007

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: 4E-FE - Výmena sviečok

Príspevok od používateľa sonnicek » Utorok, 5. Júla 2011, 19:26

vymenu sviecok spravis aj pred domom sam, nikdy predtym som to nerobil na aute a zvladol som to na prvu supu do cca. pol hodinky a s cigou, neni to nic zlozite potrebujes len svieckovy kluc a nejake to naradie na uvolnenie krytu motora (neviem ako vyzera tvoj), skor by som povedal ze vymenit olej bolo utrpenie lebo filter co som tam mal asi zabudli obtiahnut gumicku olejom a zapiekol sa tam :?
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: 4E-FE - Výmena sviečok

Príspevok od používateľa Legon » Streda, 6. Júla 2011, 01:01

Ako pise Sonicek, zmaknes doma v pohode, taktiez mam vymenu sviecok filtrov a oleja zapisanu ako vobec prve zasahy v zivote do auta. Montaz by ale mala byt za studeneho motora.

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: 4E-FE - Výmena sviečok

Príspevok od používateľa sonnicek » Streda, 6. Júla 2011, 20:59

tak tak to som zabudol ze za studena :razz:
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných