Strana 1 z 2
E10 - Štartovanie - zaseknutie otáčok na zlomok sekundy
Napísané: Utorok, 25. Decembra 2007, 10:54
od používateľa Pedro
Zdar borci
Pri štartovaní lentilky mi po naskočení motora na zlomok sekundy, ako keby strhlo otačky kúsok naspat k nule a pak to normálne vystúpi na bežné otáčky.
Ako keby na zlomok sekundy niečo zablokovalo motor.
Nestáva sa to vždy, no pomerne často a dráždi mi to aj oči,keď vidím ako ručičku otáčkomera strhne nazad.
Sterol sa niekto s podobnym problemom?
Kde bude peso zakopaný ?
Ps: Prajem prima sviatky
Re: E10- Štartovanie - zaseknutie otáčok na zlomok sekundy
Napísané: Utorok, 25. Decembra 2007, 11:35
od používateľa Rasťo
Ak to robí len otáčkomer a motor šlape normáne, tak to bude len lankom k otáčkomeru - je kosa a akýkoľvek pohyb je preň šok - možno by ho stačilo trochu namazať...
Re: E10- Štartovanie - zaseknutie otáčok na zlomok sekundy
Napísané: Utorok, 25. Decembra 2007, 12:27
od používateľa Gabriel Nagy
Rasto, nesranduj, k otackomeru lanko?
to bol vtip?

otackomer je v jeho aute elektronicky, nie mechanicky! ak sa nemylim.

a pisal, ze to nerobi len otackomer, ale cely motor!

skorej to bude fakt nieco s volnobehom, ako som uz pisal, robia to aj ine auta..
skus to dat na diagnostiku, kedze som sa s tym nestretol.
Re: E10- Štartovanie - zaseknutie otáčok na zlomok sekundy
Napísané: Utorok, 25. Decembra 2007, 12:42
od používateľa Rasťo
Gabo prvé E11 mali ešte mechanické otáčkomery...

Re: E10- Štartovanie - zaseknutie otáčok na zlomok sekundy
Napísané: Utorok, 25. Decembra 2007, 12:56
od používateľa Gabriel Nagy
no to je sila... auta z roku 89 vyssie som sa nestretol s takou chujovinou, ze mechanicky otackomer.... pixi moja rapida mala ele otackomer.... trochu mozno ot, ale podla mna k veci OT
Re: E10- Štartovanie - zaseknutie otáčok na zlomok sekundy
Napísané: Utorok, 25. Decembra 2007, 13:39
od používateľa Rasťo
Akurát že tá jeho Corollka je 11/96...vieš???

Re: E10- Štartovanie - zaseknutie otáčok na zlomok sekundy
Napísané: Utorok, 25. Decembra 2007, 14:50
od používateľa Gabriel Nagy
Rasto, hod mi nejake info o tom mechanickom otackomery... oki? lebo mechanicky tachometer chapem, no otackomer nie!
Re: E10- Štartovanie - zaseknutie otáčok na zlomok sekundy
Napísané: Utorok, 25. Decembra 2007, 17:32
od používateľa johnC
cele OT ale ja mam napr. lanko s bowdenom ukoncene v pocitadle km. a otackomer nemam
Re: E10- Štartovanie - zaseknutie otáčok na zlomok sekundy
Napísané: Utorok, 25. Decembra 2007, 18:52
od používateľa macik
ja mam tiez E10 a otackomer vobec nemam
ale tachometer mam elektricky
btw nesuvisi to spravanie auta so zimou?
napriklad nemas nejaky viskoznejsi olej alebo taka nejaka banalita?s
Re: E10- Štartovanie - zaseknutie otáčok na zlomok sekundy
Napísané: Utorok, 25. Decembra 2007, 19:43
od používateľa Pedro
faktom je, že mám pocit akoby to zacalo robiť až v zime..
Ono akoby to šklblo aj motorom. No len na zlomok sekundy a nie vždy
Re: E10- Štartovanie - zaseknutie otáčok na zlomok sekundy
Napísané: Streda, 26. Decembra 2007, 00:53
od používateľa Gabriel Nagy
vravim, co tu citam tvoj prispevok, tak ako keby som sa ocitol v susedovej felde! presne! nastartujes, otacky vyskocia cez 1500 a zhurta klesnu takmer ze ti to zdochne, no len na chvilocku, hned potom hladko bezi volnobeh, ....hm? nieco podobne?
Re: E10- Štartovanie - zaseknutie otáčok na zlomok sekundy
Napísané: Streda, 26. Decembra 2007, 18:59
od používateľa Stano_NO
Pedro a štartuješ s plynom alebo bez plynu ? Možno, že ti RJ urobí taký "prechod" po naštartovaní a pritom ti poklesnú otáčky.
A ďalšia vec - možno, že ten pokles otáčok spôsobuje nejaký spotrebič, s vyšším odberom prúdu - tým dôjde k pribrzdeniu motora vyšším odberom z alternátora a RJ to potom následne vykompenzuje zvyšením otáčok. No neviem
Re: E10- Štartovanie - zaseknutie otáčok na zlomok sekundy
Napísané: Štvrtok, 27. Decembra 2007, 20:55
od používateľa chmelo
Nazdar prďoši, ste sa nejak moc vianočných cukrášov najedli, keď tu tak offtopikujete
Čo sa týka mechanického náhonu tachometra, tak ma to tiež prekvapilo, ale na E10 som ho veru nezaregistroval. Asi to bol nejaký výstrel do tmy u E11ky. Na českom fóre som našiel dôkaz, ktorý ma veru (na rozdiel od Drgiho, ktorý ostal chladný jak indián, keď som mu to ukazoval - myslím ten dôkaz) dostal:
http://img164.imageshack.us/my.php?imag ... adnho1.jpg
Napravo vidno otvor na mechanický náhon, ale asi je to naozaj iba u verzie bez otáčkomera, alebo čo...
Čo sa týka Pedrovho problému, tak by som sa asi riadil starým dobrým pravidlom, že problémy u motora môžu byť v podstate len dva: buď nieje čo páliť, alebo nieje čím páliť.
Takže buď nastane nejaký krátky výpadok v zapaľovaní, alebo v dodávke paliva.
Možno niečo v rozdeľovači, sviečkových kábloch alebo samotných sviečkach, ale to by asi blblo stále. Aj keď elechtryka je svyňa
Neviem, možno by som mrkol ešte na palivový filter. Možno je zahumusený a je ho treba vymeniť. Alebo zle utiahnutý a semtam si cucne vzduch, ale to je len taká hypotéza.
Re: E10- Štartovanie - zaseknutie otáčok na zlomok sekundy
Napísané: Piatok, 28. Decembra 2007, 01:11
od používateľa Gabriel Nagy
chmelo, nejak si mimo z toho mechanickeho nahonu, kedze tu spominas tachometra, to je uplne okej, no lenze mi sa bavyme o mechanickom nahone
otackomeru

a to je to, co ja nechapem,
mechanicky otackomer som este nevidel - tak toto bolo k tomu oftopicu.
tiez mam dotaz k tvojmu nazoru bud nieje co palit, alebo cim palit... to plati pri starsich motoroch s karburatormi a klasickymi kontaktovymi zapalovaniami. Vo svete modernych motorov s ECU, milionmi podtlakov a cidiel je to uz kapanek inak, hocijaka mala "blbost" moze robit to, co sa tu v nazve topicu uvadza!nieje to len mam benzin-mam, mam iskru-mam...
ja ti stale odporucam diagnostiku, kedze nik sa tu k danemu problemu konkretne nevyjadruje, ak ti nebude vyhadzovat ziadnu chybu, treba preventivne ten palivovy filter poriesit (ako chmelo pise), vycistit skrtiacu klapku, ak nepomoze, tak sa treba v AWF zastavit, resp u Vlasta (vela ludi ho odporuca, osobne ho nepoznam)

Re: E10- Štartovanie - zaseknutie otáčok na zlomok sekundy
Napísané: Piatok, 28. Decembra 2007, 23:17
od používateľa chmelo
Gabo, Mima nechaj vychutnávať si vianočnú atmosféru, ten za nič nemôže
Veď už nebuď taký úzkoprsý, Rasťo sa asi sekol, ale myslel na tachometer, ale máš pravdu, že som bol naozaj vedľa z toho, že do niektorých E11iek dávali mechanický náhon. Ako vravím, na žiadnej E10ke som sa s tým nestretol, tak ma to trochu prekvapkalo, že sa vrátili k tomu, čo používali o dve generácie Rolliek predtým
Čo sa týka múdrosti o pálení, tak upozorňujem, že je to nemám z vlastnej hlavy a podotýkam, že majiteľ tej dotyčnej hlavy má pravdepodobne viac odjazdené dozadu, ako my dvaja spolu dopredu

Koniec koncov, či už ide o podtlaky, elektroniku, alebo iné vyfikundace, vždy je výsledok rovnaký, teda musí byť čo páliť a čím páliť
4E-FE v E10 nieje až tak prehnane preplnený týmito vyfikundáciami a napríklad zapaľovanie má práveže riešené klasickým rozdeľovačom, takže preto to šacujem na nejaký malý zádrhel buď v zapaľovaní, alebo v dodávke paliva.
Pedro, ešte mi napadla jedna kacírska myšlienka. Skús svokrovi z jeho Karolíny čmajznúť sviečkové káble a uvidíš, či to náhodou nieje v nich

Chvíľu pojazdi s nimi a on nech pojazdí s tvojimi a ak to bude sekať aj jemu, tak je vec vyriešená...nech si on kúpi nové
