E11 - Spôsob jazdy na Corolle 1.3 4E-FE

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

Používateľov profilový obrázok
Noro
panic
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Piatok, 5. Októbra 2007, 22:08
Bydlisko: Prešov

E11 - Spôsob jazdy na Corolle 1.3 4E-FE

Príspevok od používateľa Noro » Sobota, 6. Októbra 2007, 22:34

Ahojte, kedže mojho miláčika nevlastním dlho a som relatívne mladý šofér, zaujíma ma spôsob jazdy pre dobrú spotrebu a neničenie motora. Čiže kedy zhruba radíte 2 pri akých otáčkach, a potom ďalšie stupne.
Ja zhruba tak pri bežnej jazde:
1. stupeň - ťahám do cca 3000 ot. , rýchlosť cca 20 km/hod
2. stupeň - pri citlivom púšťaní spojky mi pri hodenej dvojke ukáže 1600- 1700 ot/min, zvuk motora je taký hlboký ako keby sa dusil, nemám z toho dobrý pocit, ale inak by som musel jedničku viac točiť alebo rýchlejšie prehodiť.
3. stupeň. dvojku točím opať do 2800 - 3000, hodím trojku, rýchlosť cca 40 km/hod, otáčky 2000
4. stupeň - trojku točím opať do 3000, štvorka ukáže 60-65 km.hod a otáčky 2000
5. stupeň - točím do 3000, pri paťke ukáže 2200 cca 90 km.hod.

Je to bežná jazda, nepočítam predchádzanie a pod.

Zaujímam ma hlavne ten prechod z 1 do 2 stupňa a optimálne otáčky na jazdu na jednotlivých stupňoch. Hlavne kvôli tomu, že v autoškole nás nútili veľmi skoro preradzovať, ale že to škodí motoru.
Tak babo raď.

Diky moc
Naposledy upravil/-a drgi v Utorok, 30. Októbra 2007, 21:13, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: upraveny nadpis
Ex. Toyota Corolla E11 liftback, 4E-FE 1.3, iris metalýza, r.v. 1999
Toyota Verso 1.6 benzín, r.v. 2011

Kec ne toyotu ta co potom...

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Spôsob jazdy na corolle E11, motor 1.3 4E-FE

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 6. Októbra 2007, 22:40

nezabudni, JAPAN ENGINES su vo vacsine vysokootackove motory, takze ziaden slimakdizel, toc tomu aj viacej, inak sa s tebou nebude bavit. Ja som toho nazrou (urcite sa s vacsinou z vas nezhodnem :? ), ze auto treba drzat v dobrej kondicii, aby ti islo, aby ostalo svizne,...
niekde tu sa to uz rozoberalo, hladaj-najdes... najdes aj moj priklad so sluzobnymi Fobiami.... :mrgreen:
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Spôsob jazdy na corolle E11, motor 1.3 4E-FE

Príspevok od používateľa AndyGTP » Sobota, 6. Októbra 2007, 22:50

nehanbi sa radit pri 4000rpm. Drz motor nad 2000rpm, je to lepsie.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
Noro
panic
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Piatok, 5. Októbra 2007, 22:08
Bydlisko: Prešov

Re: Spôsob jazdy na corolle E11, motor 1.3 4E-FE

Príspevok od používateľa Noro » Sobota, 6. Októbra 2007, 22:55

Vdaka, som si to aj myslel, ze este tocit viacej, len potom nepojde spotreba moc hore? Teraz jazdim, tak za 7 litrov kombinovanu
Ex. Toyota Corolla E11 liftback, 4E-FE 1.3, iris metalýza, r.v. 1999
Toyota Verso 1.6 benzín, r.v. 2011

Kec ne toyotu ta co potom...

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Spôsob jazdy na corolle E11, motor 1.3 4E-FE

Príspevok od používateľa AndyGTP » Sobota, 6. Októbra 2007, 22:56

to je plne ok, spotreba akurat.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
Noro
panic
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Piatok, 5. Októbra 2007, 22:08
Bydlisko: Prešov

Re: Spôsob jazdy na corolle E11, motor 1.3 4E-FE

Príspevok od používateľa Noro » Sobota, 6. Októbra 2007, 23:00

este otazkocka, mam pocit "subjektivny ako sofer", ze pri akceleracii motor dost huci, ako je to s odhlucnenim E11?
Ex. Toyota Corolla E11 liftback, 4E-FE 1.3, iris metalýza, r.v. 1999
Toyota Verso 1.6 benzín, r.v. 2011

Kec ne toyotu ta co potom...

Používateľov profilový obrázok
hanz
začiatočník
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Októbra 2004, 09:47
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Spôsob jazdy na corolle E11, motor 1.3 4E-FE

Príspevok od používateľa hanz » Nedeľa, 7. Októbra 2007, 01:26

uz si to presne nepamatam, ale v manuali pre E10 bolo popisane radenie pre najlepsi pomer vykon / spotreba a pre 4EFE to bolo myslim:

1 - 20
2 - 40
3 - 65
4 - 72

ak som sa sekol, opravte ma ;-)
avensis T25 2AD-FTV
ex corolla E12 1CD-FTV
ex corolla E10 4E-FE

ToyoCarE

Re: Spôsob jazdy na corolle E11, motor 1.3 4E-FE

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Nedeľa, 7. Októbra 2007, 08:52

nejazdi velme pod otacky,, ako tu bolo spomenute toyotacke motory su doma vo vyssich otackach,, a pokial privelmi netlacis na pedal,,tak sa da jazdit aj s mierne vyssimi otackami v dobrej spotrebe,,, len nerob to, co obcas pocujem ze vodoci robia,,, pri rozbehu,,aelbo pridavani pedal na podlahu,,, naozaj to pocuvam dost casto,,, a potom sa cuduju,, ze maju vysoku spotrebu. A este ,,nedotahuj kopce,,, ked zacne v kopci mozor znizovat otacky,, podrad,,, radsej nech ide nad 3500 4000ot,,, ako by mal ist pod otackami a viditelne by sa mal trapit

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Spôsob jazdy na corolle E11, motor 1.3 4E-FE

Príspevok od používateľa Rasťo » Nedeľa, 7. Októbra 2007, 10:04

Noro napísal:este otazkocka, mam pocit "subjektivny ako sofer", ze pri akceleracii motor dost huci, ako je to s odhlucnenim E11?
Tvoj subjektívny pocit je na mieste - všetky Corollky E11 sú nad cca 3500 otáčok proste počuť. :?
Dodatočné odhlučnenie je finančne dosť náročné, ale všetko sa dá - ja som mal rozdiel už keď som pri výmene reprákov v dverách poriadne dvere vytlmil Dynamatom - auto zrazu pri vyšších otáčkach stíchlo...
Ak chceš fakt poriadne tlmiť, tak nič nie je nemožné - spusti motor a vylep priečku medzi motorovým priestorom a kabínou zo strany motora Dynamatom Extreme + Hoodliner - časová náročnosť cca 10-15 hodín - podľa vybavenia a zručnosti a auto ostane v kabíne mŕtve - len budeš mať problém, že Ťa začne štvať hluk od výfuku a kolies a bude Ťa to ťahať rozobrať interiér a vylepiť ho tiež - je to ako nákaza :lol:

Ku štýlu jazdy - 2-hý stupeň zvládne v pohode podtočenie na cce 1500 ot - vlečenie sa v kolónach. Inak to drž nad 2500 otáčok - ak Ti pri hocakej rýchlosti otáčky padnú pod 2500, tak podraďuj - chalani dobre radia a spotreba je najlepšia okolo 3000 otáčok - toť moja skúsenosť.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Spôsob jazdy na corolle E11, motor 1.3 4E-FE

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Nedeľa, 7. Októbra 2007, 10:34

jo a ako toyocarE napisal, da sa jazdit vysoke otacky aj bez uplneho slapnutia pedalu...a kopce podraduj, nech ma otacky, este menej ti zozere... nieje to dizel, nema tu krutak, treba mat tocky..
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Noro
panic
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Piatok, 5. Októbra 2007, 22:08
Bydlisko: Prešov

Re: Spôsob jazdy na corolle E11, motor 1.3 4E-FE

Príspevok od používateľa Noro » Nedeľa, 7. Októbra 2007, 16:11

No tak ked budem radit ako vravi Hanz, tak tych 3000 ot budem mat len tesne pred preradovani. Ak jazdit nad 3k, zrejme jazdit na 3 okolo 60 km/h na 4 okolo 80 a na 5 okolo 110 a viac. Pochopil som to spravne? S tym plynom pri rozbehu a zrychlovani to robim tiez tak, ze plyn tlacim. Skusim zmenit styl a uvidim jaka bude spotreba. :) Len ta dvojka ma sere, furt mam pod 2000 ked preradim z jednicky do dvojky, asi budem tocit jednicku este viacej. :(
Diky moc chlopi.
Ex. Toyota Corolla E11 liftback, 4E-FE 1.3, iris metalýza, r.v. 1999
Toyota Verso 1.6 benzín, r.v. 2011

Kec ne toyotu ta co potom...

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Spôsob jazdy na corolle E11, motor 1.3 4E-FE

Príspevok od používateľa Rasťo » Nedeľa, 7. Októbra 2007, 16:52

S tou dvojkou sa netráp... A kľudne to vytáčaj - samo nie furt a nie na obmedzovač...inak pri vyšších otáčkech to trochu aj olej žerie, takže pravidelne kontroluj... Nauč sa pri predbiehaní podraďovať - občas sa oplatí aj o dva stupne...chce to len sa zbaviť jazdeckých zlozvykov... ;-)
Prajem veľa šťastných km. :D
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

ToyoCarE

Re: Spôsob jazdy na corolle E11, motor 1.3 4E-FE

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Nedeľa, 7. Októbra 2007, 17:15

ono pokial preradis na dvojku na rovine,,tak sa rozbehnee aj pod 2000ot,,, na celde som skusal sa rozbehnut na 5 st od rychlosti 40km,, a opatrne ked to neprechlastas,t,o ide,,, este jedna rada,, ked predbiehas,,, nepreraduj vedla auta, ktore predbiehas,,, potiahni a az ked sa zaradis tak prerad,,, je to mimo toho co sa pytas,,,

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Spôsob jazdy na corolle E11, motor 1.3 4E-FE

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Nedeľa, 7. Októbra 2007, 17:38

ano Toyo, samozrejme len ak este mas v rezerve nejake otacky, inak ta chyti obmedzovac a to je horsie, takze pred obmedzovacom preradit aj ked si pri predbiehani vedla auta, tolko casu nestratis, a ked si rychly, nieje co riesit... ;-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Noro
panic
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Piatok, 5. Októbra 2007, 22:08
Bydlisko: Prešov

Re: Spôsob jazdy na corolle E11, motor 1.3 4E-FE

Príspevok od používateľa Noro » Nedeľa, 7. Októbra 2007, 19:28

Takze je to v pohode, ze dvojka mi zacina pod 2000 otacok? Alebo radsej vytacat jednicku?
Diky
Inak dal som druhu temu, ze ci nepoznate dobreho mechanika na toyotu v Presove a okolim alebo aj vranov, bardejov a okolie.

diky moc
Ex. Toyota Corolla E11 liftback, 4E-FE 1.3, iris metalýza, r.v. 1999
Toyota Verso 1.6 benzín, r.v. 2011

Kec ne toyotu ta co potom...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných