E11 - nefunkčné ovládanie sklonu svetiel

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

Ryko
panic
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Utorok, 17. Júla 2007, 14:05
Bydlisko: Piestany

E11 - nefunkčné ovládanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa Ryko » Streda, 18. Júla 2007, 14:29

Ide o moj prvy prispevok, takze na uvod zdravim vsetkych toyotakov...

Par dni som velmi stastnym majitelom krasnej ciernej trojdverovej corollky. Jej byvaleho majitela tymto pozdravujem... :) Mam jeden maly problem. Nefunguje mi ovladanie nastavenia sklonu prednych svetiel a pri nocnej jazde mi svietia nizsie ako by podla mna mali. Jednoducho pohnem ovladacom a svetla nereaguju... Hladal som topicy s podobnou temou, ale nic som nenasiel... Kedze som v tomto zatial laik, obraciam sa s problemom na vas... viem, ze navsteva servisu by to vyriesila, ale pokial by bolo mozne to spravit doma na kolenene, nebranim sa tomu...

A este dalsia vec, niekde som sa docital, ze ak ma auto moznost ovladania sklonu svetiel a toto nefunguje, je problem pri STK... ci je to pravda alebo blabol neviem, nakolko som doteraz na ziadnej technickej kontrole nebol...
Toyota Corolla 1.6, E11, 3dv, r.v. 1999

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa Rasťo » Streda, 18. Júla 2007, 14:57

Ak tie svetlá budú svietiť tak ako majú, nikto nastavovanie sklonu pri STK kontrolovať nebude. Skontroluj pripojenie káblov ku svetlám. Tak isto skontroluj či máš to točítko na konzole vedľa sedačky vôbec pripojené nejakými káblikmi. Inak je to divné, lebo nehavarované E11 s s origo svetlami nemávajú tento problém...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa fajry » Streda, 18. Júla 2007, 15:08

Takze prave som si spomenul s cim ma vyhodili z STK. Bol som tam este s rodicovskym Formanom a mal som okrem netesnosti motora a prevodovky (co je klasika) aj jednu zavaznu vec, kvoli ktorej som nepresiel - nefunkcne nastavovanie sklonu svetiel!!! Takze na STK to kontroluju. A tato corolla zarucene burana nebola! Takze tadial cesta nevedie. Je potrebne skontrolovat motorceky na svetlach, poistky, prepinac vysky svetiel ... asi tak by som zacal.
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Ryko
panic
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Utorok, 17. Júla 2007, 14:05
Bydlisko: Piestany

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa Ryko » Streda, 18. Júla 2007, 15:41

Ak budem mat dnes vecer cas, tak sa na to mrknem... nic podobne som doteraz na aute nekontroloval, ale raz treba zacat... ak by mal niekto po ruke, alebo po harddisku nejaky servisny manual, tak by mi bodol... minimalne kontrolu poistiek zvladnem... :)
Toyota Corolla 1.6, E11, 3dv, r.v. 1999

Používateľov profilový obrázok
sokce
začiatočník
Príspevky: 395
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Júna 2007, 09:39
Bydlisko: Bratislava - Rača
Kontaktovať používateľa:

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa sokce » Streda, 18. Júla 2007, 15:50

Ryko z toho si nič nerob, ja som kúpil takú istú corollku ako ty (predpokladám, ja mám 1.4 E11 bielu) a tiež som strašná lama čo sa týka nejakých opráv... človek sa učí
Toyota Celica T20 1,8
EX - Toyota Corolla e11 1.4 16v, 3dv, rv 1997 - "snowwhite"
www.androidzone.sk

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa Rasťo » Streda, 18. Júla 2007, 17:37

Ako sledujem problémy nových členov klubu čo si kúpili "zaručene bezchybné" autá, si fakt začínam myslieť, že dnes je asi najlepšie kúpiť auto z bazáru - ja som mal taký strach, že sa mi v Corollke bude všetko poxierať, keďže som ju kúpil v bazáre a nič - úplná pohoda - chcela len vypucovať...
A neviem ako s STK, ale mne auto dosť preklepli, ale nastavovanie sklonu svetiel odo mňa nechceli (aj keď funguje bezchybne)...a okrem toho spomínaného vyčistenia som na nej ani prstom nepohol...a v pohode som prešiel...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa AndyGTP » Streda, 18. Júla 2007, 17:40

heh ak sa nemylim, on to kupil od fajryho :mrgreen:

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa fajry » Streda, 18. Júla 2007, 19:01

Rasťo napísal:Ako sledujem problémy nových členov klubu čo si kúpili "zaručene bezchybné" autá, si fakt začínam myslieť, že dnes je asi najlepšie kúpiť auto z bazáru - ja som mal taký strach, že sa mi v Corollke bude všetko poxierať, keďže som ju kúpil v bazáre a nič - úplná pohoda - chcela len vypucovať...
A neviem ako s STK, ale mne auto dosť preklepli, ale nastavovanie sklonu svetiel odo mňa nechceli (aj keď funguje bezchybne)...a okrem toho spomínaného vyčistenia som na nej ani prstom nepohol...a v pohode som prešiel...
to auto je zarucene bezchybne! Akurat, ja som sa nastavovanim svetiel nikdy nezaoberal, a tak som tento problem ani nemohol najst! Prosim Ta nesud, ked auto nepoznas!
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 18. Júla 2007, 19:16

prosim ta, ved suchni dve kila technikovi, za taku blbost ta pustit musi...
ale je to dobre, ked to funguje, ja som to mal na fobii a bolo to super... tu by som to mal mat, ale po buracke chalani poobhryzali kable, ci co...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

ToyoCarE

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Streda, 18. Júla 2007, 20:02

moj poznatok,, na Peugeote som mal nastavovanie,, a to fungovalo na vsetkych P len prvy mesiac od vyroby,,, ale kedze som mal nastavovanie od vodica,,tak na STK vyzadovali,, aby som to ukazal,, ze to ide,, vyriesil som to tak,, ze namiesto toho nastavovaca som dal startovanie tlacitkom,, podla hesla, co oko neevidi srdce neboli

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa Rasťo » Štvrtok, 19. Júla 2007, 07:12

fajry napísal:to auto je zarucene bezchybne! Akurat, ja som sa nastavovanim svetiel nikdy nezaoberal, a tak som tento problem ani nemohol najst! Prosim Ta nesud, ked auto nepoznas!
Kto Ťa odsudzuje?...Som ani nevedel, že Ryko kúpil Tvoju Corollku... Len sa mi zdá, že som mal proste pri kúpe z bazára šťastie ako noha...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa chmelo » Štvrtok, 19. Júla 2007, 08:32

Skús odpojiť šedé konektory pri svetlách, obrús kovové jazýčky, vyčisti a nastriekaj nejakým konkorom. Mne to sem tam zablblo na Karolíne tiež, ikeď väčšinou len na jednej, alebo druhej strane. Pravdepodobne to bude tým.
Niekedy stačilo v núdzových prípadoch zopár krát konektor vytiahnuť a dať naspäť, zaoxidovaný povrch sa trošku vyčistil a frčalo to.
Pochybujem, že by bol problém v motorčekoch, alebo v ovládači, teda ak sa do toho niekto už nerýpal.
Nestresuj kvôli takýmto maličkostiam, keby si si kúpil embéčku, francúza alebo nejakého VW, tak riešiš úplne iné veci a takého prkotiny by ťa vôbec nežrali ;-)
Ináč, E11ky, ktoré som jazdil alebo poznal vždy svietili moc nízko. Dá sa tomu pomôcť dodatočným nastavením. Na Karolíne som si svetlá tiež trošku pridvyhol.
Drž si
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Ryko
panic
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Utorok, 17. Júla 2007, 14:05
Bydlisko: Piestany

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa Ryko » Štvrtok, 19. Júla 2007, 10:30

Chlapi ,dik za rady, no zatial som nemal cas sa na to pozriet... ale ako pise chmelo, tak svetla naozaj svietia trosku nizsie ako je standard, preto by bolo dobre, aby ovladanie fungovalo...

Maly OT: Co sa bezchybnosti mojej corollky (fajryho byvalej) tyka, tak mozem povedat len jedno - auto je v super stave a slape ako hodinky. Kedze nie je nove (najazdenych 200.000 km), tak je imho normalne, ze ma nejake drobne sramy... okrem problemu zo svetlami musim napr. poriesit mensiu hrzu na zadnej casti... Inak musim priznat, ze pre mna to bola laska na prvy pohlad... :) Neviem ako fajry, ale ja by som sa z takym autickom len tazko lucil...

Na slovenske bazary mam svoj nazor (par som ich pred kupou auta navstivil), a preto by som ja osobne v nasich koncinach cez bazar nikdy auto nekupoval, iba priamo od osoby, ktora auto predtym vlastnila... a tak som aj ucinil... a nelutujem...
Toyota Corolla 1.6, E11, 3dv, r.v. 1999

Ryko
panic
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Utorok, 17. Júla 2007, 14:05
Bydlisko: Piestany

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa Ryko » Piatok, 20. Júla 2007, 08:47

Takze stihol som vcera pred zapadom slnka na par minut prestudovat napajanie svetiel. Podla chmelovej rady som nasiel sede konektory a pokusal sa ich odpojit. Bohuzial tie boli tak napevno "prilepene" k svetlam, ze aj ked som tahal a mikal ako divy, nemal som sancu ich vytiahnut. Skratka som lama ako remen... Bola uz skoro tma, tak dnes dam druhy pokus... Len dufam, ze pri hrubsom zaobchadzani nieco na svetlach alebo na konektore neposkodim...

Inak nasiel som aj nezapojene konektory, ale nenasiel som miesto, kam by sa dali zastrcit. Ale kedze nemam hmlovky, mohlo by to byt napajanie prave pre ne...
Toyota Corolla 1.6, E11, 3dv, r.v. 1999

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa chmelo » Piatok, 20. Júla 2007, 08:54

Tie konektory idú fakt dosť ťažko, ale po chvíľke určite pustia. Iba ak by nepustili :D Hlavne treba kopu trpezlivosti a bude to. Ako si písal, hlavne to netreba urvať. Ja som včera tak bojoval s konektorom od lambdy, ale po niekoľkých pekných slovách, ktoré tu radšej nebudem reprodukovať, pustil :lol:
Tie nepoužité konektory sa tu už rozoberali, ale nemusíš im venovať extra pozornosť.
Drž si
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných