E11 - nefunkčné ovládanie sklonu svetiel

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

Ryko
panic
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Utorok, 17. Júla 2007, 14:05
Bydlisko: Piestany

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa Ryko » Sobota, 21. Júla 2007, 22:24

Dnes som svetla vymontoval, konektory odpojil - boli riadne zaoxidovane... Takze som ich vycistil, strekol sprejom na kontakty a svetla nahodil spat. Bohuzel, zmena sklonu stale nefunguje...

Inak nakoniec som ten sedy konektor dokazal odpojit velmi jednoducho, stlacil som len taky maly plastovy jazycek na kryte konektoru a velmi lahko ho vytiahol... no budem musiet riesit problem dalej, pokial to nerozbeham, nedam tomu pokoj... poistky imho vylucujem, nakolko urcite nebude poistka len na motorceky vo svetlach a kedze vsetko ostatne v corollke slape...
Toyota Corolla 1.6, E11, 3dv, r.v. 1999

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa chmelo » Sobota, 21. Júla 2007, 23:10

Takže žiadna sláva :? Ináč tie jazýčky sú hádam na všetkých konektoroch, na to som aj pozabudol, keď som minule písal.
Skúsil si premerať či tam ide prúd, keď si to mal vonku?
Ako písal fajry, skús ešte mrknúť na vypínač, možno je to tam len odpojené alebo čo...
Drž si
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa fajry » Nedeľa, 22. Júla 2007, 13:10

Ryko napísal:Dnes som svetla vymontoval, konektory odpojil - boli riadne zaoxidovane... Takze som ich vycistil, strekol sprejom na kontakty a svetla nahodil spat. Bohuzel, zmena sklonu stale nefunguje...

Inak nakoniec som ten sedy konektor dokazal odpojit velmi jednoducho, stlacil som len taky maly plastovy jazycek na kryte konektoru a velmi lahko ho vytiahol... no budem musiet riesit problem dalej, pokial to nerozbeham, nedam tomu pokoj... poistky imho vylucujem, nakolko urcite nebude poistka len na motorceky vo svetlach a kedze vsetko ostatne v corollke slape...
a motorceky sklonu svetiel funguju? Ked v aute menis vysku svetiel ovladacom, tak v motorovom priestore by mali motorceky aspon zabzucat. Pripadne sem supni fotky z motoroveho priestoru = oblast svetiel. A povedzme Andy alebo niekto sem dajte svoje fotky a porobnate, ci je vsetko v poriadku ...
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Ryko
panic
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Utorok, 17. Júla 2007, 14:05
Bydlisko: Piestany

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa Ryko » Nedeľa, 22. Júla 2007, 18:34

Chlapi, nedalo mi to a dnes som to znovu rozobral a... no mozno som zo seba urobil blbca, ale je mozne, ze moja corollka nema ovladanie sklonu svetiel z interieru aj ked v interieri ovladac je? Lebo sedy konektor o ktorom som myslel, ze je napajanie motorceka je konektor na obrysove svetla... a ja som ho vcera cistil ako zeravy... nadhera, ale aspon je teraz krasne cistucky... nemam predstavu, kde sa vlastne motorceky na zmenu skolnu maju nachadzat (myslel som ze vnutri svetlometu) ale jednoducho ja k nim nemam ziadny napajaci kabel ani konektor... imho je dost mozne, ze svetla mozem nastavit len rucne, v hornej casti je otocny srob...??? viac povedia fotky:

foto1
foto2
Toyota Corolla 1.6, E11, 3dv, r.v. 1999

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa AndyGTP » Nedeľa, 22. Júla 2007, 19:23

rucne idu nastavit, to je prave pre servismanov aby ti to mohli doladit: jeden srob na horizontalne a druhy na vertikalne nastavenie. Pozri sa na znacku svetlometov, ak nie su Toyota alebo Denso, tak su nahradene a je dost mozne ze su to lacnejsie nahrady bez priestoru na motorcek a nastavenie sklonu. Motorcek je tiez taky cierny konektor. Nemam cas ti ist teraz spravit lepsiu fotku, ale v databaze svojej som vylovil toto, ked som to kuchal kedysi. skus si to porovnat.

Obrázok

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa chmelo » Nedeľa, 22. Júla 2007, 22:53

No podľa tých tvojich fotiek sa mi zdá, že tie svetlá sú bez elektrického nastavovania. Chýba mi totiž na nich ten konektor, ktorý býva pripevnený na takom pliešku, aby neplantal len tak ledabolo. K tomu konektoru by zo svetla cez gumovú prechodku mali ísť káble v takej bužírke, čo na tvojom nieje. Motorček by mal byť umiestnený vo vnútri svetla.
Ale ako vravím, zdá sa mi, že tvoje svetlá el. nastavovanie nemajú. Tááákže tak.
Ináč, možno len zbytočné upozornenie, ale el. nastavovanie funguje len pri zapnutých svetlách a zároveň musí byť kľúčik v štartovacej polohe. Ináč to nejde. Ak zmeníš nastavenie svetiel bez kľúča, tak sa svetlá prestavia až keď potom vložíš a otočíš kľúč.
Moc som ťa asi nepotešil, ale zas na druhej strane sa ti na tom nemá čo pokaziť :D
Drž si
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa chmelo » Nedeľa, 22. Júla 2007, 23:54

Neviem, či nepoviem blbinu, ale v tej džúrke vedľa žiarovky obrysovky, by malo byť manuálne nastavovanie zdvihu paraboly. To si vymontoval, alebo to tam nebolo?
Mal by tam byť jednoduchý prevodový mechanizmus s dlhou ovládacou tyčkou vedúcou k hornému okraju svetla.
Tá nastavovacia skrutka, ktorá je v hornej časti svetla je len na horizontálne nastavovanie.
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Ryko
panic
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Utorok, 17. Júla 2007, 14:05
Bydlisko: Piestany

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa Ryko » Pondelok, 23. Júla 2007, 08:50

Je to tak ako vravite, ked som si to porovnal s Andyho svetlami, je jasne, ze tie moje maju jednoduhsiu konstrukciu a ziadne motorceky tam nie su... takze tym padom je problem vyrieseny... vdaka za pomoc...

2 chmelo: nie nic som odtial nevymontoval... otvor tam bol, vnutri je taka kruhova plastova somarinka... mozno sa nou da otacat a tym nastavovat sklon... neskusal som, ked bude cas, pozriem sa na to... kedze by to malo byt prave to, co ma zaujima - vertikalne nastavenie svetiel...
Toyota Corolla 1.6, E11, 3dv, r.v. 1999

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa chmelo » Pondelok, 23. Júla 2007, 09:05

Ryko napísal:2 chmelo: nie nic som odtial nevymontoval... otvor tam bol, vnutri je taka kruhova plastova somarinka... mozno sa nou da otacat a tym nastavovat sklon... neskusal som, ked bude cas, pozriem sa na to... kedze by to malo byt prave to, co ma zaujima - vertikalne nastavenie svetiel...
Mňo, a na druhej strane si kukal? Ak to tam máš, tak treba zohnať rovnaký sersam na štelovanie výšky. Stačí ti mrknúť, či na strane k blatníku trčí vertikálne ten dlhý nastavovací šrób. Ak to tam nieje, tak asi budeš musieť zohnať na obidve strany.
Ak tá plastová somarinka má v strede malý obdĺžníkový otvor tak je to ono...
Drž si
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa fajry » Pondelok, 23. Júla 2007, 09:12

Ryko napísal:Je to tak ako vravite, ked som si to porovnal s Andyho svetlami, je jasne, ze tie moje maju jednoduhsiu konstrukciu a ziadne motorceky tam nie su... takze tym padom je problem vyrieseny... vdaka za pomoc...

2 chmelo: nie nic som odtial nevymontoval... otvor tam bol, vnutri je taka kruhova plastova somarinka... mozno sa nou da otacat a tym nastavovat sklon... neskusal som, ked bude cas, pozriem sa na to... kedze by to malo byt prave to, co ma zaujima - vertikalne nastavenie svetiel...
fuuha! Teraz si spominam, ked Andy kukal moju corollu tak povedal, ze predne svetla su asi vymenene. Ale vacsiu pozornost sme tomu nevenovali. Celkom dobre nerozumiem preco menili predne svetla, ked auto burane nebolo a vsetko je povodne (chladic, predny naraznik ...). Jedine ak by to sposobili kamienky. Chalan predomnou na tom velmi casto jazdil po dialnici PU - rakusko. Ryko: opytam sa mojho dvorneho mechanika, ci tie motorceky nevie zohnat. Dam potom vediet. Mrzi ma to, ale o tomto som fakt nevedel :-(
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 23. Júla 2007, 09:27

No Fajry... Ja moc nevidím iný dôvod menenia svetiel a ešte za lacné náhrady ako to, že niekto to auto trochu načal a za čo najlacnešie peniaze dal dokopy (autorizovaný servis by tam dal origo svetlá - nie náhrady) a vieš ako - E11-tky majú prvú deformačnú zónu robenú tak, že chladič ostáva nepoškodený - slabší čelný náraz dokonca ani nepohne rámom, len ohne kapotu a blatníky, rozfláka svetlá a poohýba ten plech, čo svetlá a nárazník držia v lufte cca 10 cm pred chladičom (nárazníku sa vzhľadom k tomu, že sú to len dva kúsky plastu dokopy až na pár oderkov, ktoré sa dajú v pohode odstrániť nič nemusí stať) - inak parádne riešenie...
Padá otázka - keď si ju kupoval, tak sa asi majiteľ dušoval servisnou knižkou, že auto je v pôvodnom stave a nebúrané, čo? :lol:
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa chmelo » Pondelok, 23. Júla 2007, 09:30

fajry napísal:
Ryko napísal:Je to tak ako vravite, ked som si to porovnal s Andyho svetlami, je jasne, ze tie moje maju jednoduhsiu konstrukciu a ziadne motorceky tam nie su... takze tym padom je problem vyrieseny... vdaka za pomoc...

2 chmelo: nie nic som odtial nevymontoval... otvor tam bol, vnutri je taka kruhova plastova somarinka... mozno sa nou da otacat a tym nastavovat sklon... neskusal som, ked bude cas, pozriem sa na to... kedze by to malo byt prave to, co ma zaujima - vertikalne nastavenie svetiel...
fuuha! Teraz si spominam, ked Andy kukal moju corollu tak povedal, ze predne svetla su asi vymenene. Ale vacsiu pozornost sme tomu nevenovali. Celkom dobre nerozumiem preco menili predne svetla, ked auto burane nebolo a vsetko je povodne (chladic, predny naraznik ...). Jedine ak by to sposobili kamienky. Chalan predomnou na tom velmi casto jazdil po dialnici PU - rakusko. Ryko: opytam sa mojho dvorneho mechanika, ci tie motorceky nevie zohnat. Dam potom vediet. Mrzi ma to, ale o tomto som fakt nevedel :-(
No neviem, či bude stačil len domontovať motorčeky, ide o to, že ak sú svetla neoriginálne, tak asi ani paraboly resp. ich úchyty nebudú stavané na to nastavovanie.
Ja by som to nebral nejak tragicky. Hlavne ich treba dobre nastaviť a pokiaľ nebudeš permanentne striedať zaťaženie zadku auta, tak ti to el. nastavovanie ani nebude chýbať. Ja som to používal len občas a to som teda poriadny šťukací, klikací a nastavovací maniak :D
Skôr by som mrkol na tie manuálne nastavovacie sersamy.
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa fajry » Pondelok, 23. Júla 2007, 09:41

Rasťo napísal:No Fajry... Ja moc nevidím iný dôvod menenia svetiel a ešte za lacné náhrady ako to, že niekto to auto trochu načal a za čo najlacnešie peniaze dal dokopy (autorizovaný servis by tam dal origo svetlá - nie náhrady) a vieš ako - E11-tky majú prvú deformačnú zónu robenú tak, že chladič ostáva nepoškodený - slabší čelný náraz dokonca ani nepohne rámom, len ohne kapotu a blatníky, rozfláka svetlá a poohýba ten plech, čo svetlá a nárazník držia v lufte cca 10 cm pred chladičom (nárazníku sa vzhľadom k tomu, že sú to len dva kúsky plastu dokopy až na pár oderkov, ktoré sa dajú v pohode odstrániť nič nemusí stať) - inak parádne riešenie...
Padá otázka - keď si ju kupoval, tak sa asi majiteľ dušoval servisnou knižkou, že auto je v pôvodnom stave a nebúrané, čo? :lol:
Rasto Ty si lolo ... auto si nevidel a nieco sa tu snazit tvrdit. To auto spredu nebolo burane! Predny naraznik origos, srobiky na bocnych blatnikoch neporusene, klima origos (ak by bolo auto burane, tak minimalne klima sa poskodi), ... preto mi je cudne, ze boli menene predne svetla. A toto netvrdim ja. Pozeral mi to mechanik a aj lakernik. Okrem Ada a Mata :-) Majitel sa mi nedusoval ziadnou servisnou knizkou. Auto bol dovoz z Talianska - vtedy knizku malo no chalan ju stratil. Jedine, cim sa mi dusoval boli faktury z Toyoty Zilina, kde to chodil pravidelne servisovat. Takze za dva roky, co auto vlastnil bolo presne podla faktur vidiet co robil. A chalan sa o tu Toyotu staral ... Nepis, ked nevies ...
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Ryko
panic
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Utorok, 17. Júla 2007, 14:05
Bydlisko: Piestany

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa Ryko » Pondelok, 23. Júla 2007, 10:22

fajry: nic sa nedeje, aj ked ma teda dost prekvapilo, ze svetla su menene. a ako pise chmelo, tie motorceky tam podla vsetkeho nebude mozne domontovat... jedine vymena celych svetiel a to je absolutne zbytocne... hlavne je, aby sa svetlomety dobre nastavili, aj ked len manualne... ale ziadny nastavovaci mechanizmus, o ktorom hovori chmelo, tam nie je... len tie spominane otvory... vid. moje fotky hore...

A co sa debaty o moznej buracke tyka, tak v tomoto absolutne verim fajrymu... a kedze podla neho odborne oko mechanika a lakirnika jasne zhodnotilo, ze burane nebolo, tak verime...
Toyota Corolla 1.6, E11, 3dv, r.v. 1999

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa chmelo » Pondelok, 23. Júla 2007, 10:49

No takže v tej veci je takáto vec: zbehol som pred robotu a kukol som do firemnej aj kolegovej súkromnej škulibaby a pravda je niekde uprostred. Prikladám aj foto.
Čo sa týka manuálneho nastavovania, tak ani jedna nemá tú tyčku o ktorej som básnil. Síce sú na ňu pripravené úchyty a aj vidno dovnútra a je tam vidno ozubenie. Manuálne sa dá nastavovať len tá skrutka s ozubenou podložkou, či čo to je, ktorú máš aj ty.
Motorčeky sú montované zvonka a priamo na tú džurku, na ktorej ty nič nemáš. Takže domontovať by sa to dalo. Neviem či sa mi to len zdá, ale na tvojej fotke svetla sa mi zdajú tie klikihaki také dosť ping pongové, takže svetlá sú nakoniec možno aj origoš, len domontovať tie motorčoky.
Trošku ma pomýlil brácho, ktorý kedysi škulibabu mal a vravel, že tam tá tyčka bola a motorček bol vo vnútri. No asi sa sekol, ono dovnútra by sa predsa len motorček asi nevopchal. Na E10 boli svetlá o dosť vajčie a vošlo sa to tam komplet.
Takže soráč za tú mystifikáciu ;-)
PS. Janči (ty vieš ktorý), dúfam, že sa nehneváš, že sa tu chválim perím z tvojej Maliny.
Obrázok

Obrázok
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných