E11 - nefunkčné ovládanie sklonu svetiel

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 23. Júla 2007, 10:58

Hold to mám ťažké - Fakry ja len rýpem - som hold taký...netreba si zo mňa robiť veľkú hlavu... ;-)
Inak k tým maliarom-natieračom, čo im hovoríme že "lakírnici" - doma na kolene Ti urobím nástrek holého plechu tak, že aj tak lakírnik sa bude diviť - keď som videl ako pracujú a s akým vybavením, tak mi to pripadalo ako keď jeden chirurg - kolega vojak z CZ, keď sme boli na výcviku v USA - zahlásil, že je to ako dať neandertálcovi najvýkonnejší počítač - bude ho využívať na 10% a ešte aj to doxebe...takže asi tak...samo česť výnimkám...
K tým svetlám - to som inak kua zvedavý, keď odo mňa budú na STK o dva roky pýtať nastavenie sklonu svetiel na MR-ke, keď tá to vôbec nemá - len mechanické - pekne ručne po odkrytovaní plastov... Takže asi tak - STK-áci sú tiež chytrí jak rádio a o ich skorumpovanosti nehovoriac - viď čo jazdí po cestách, takže ak budú robiť trable, tak sa na nich vybodni a choď si dať urobiť tú STK-áčku niekam inam, kde vieš, že sú normálni - však v BA hádam nie je len jedna...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa fajry » Pondelok, 23. Júla 2007, 11:08

takze som teraz obvolal par znamych. Svetla, ktore sa predavaju ako druhovyroba vacsinou nemaju motorceky - je ich potrebne prehodit z original svetiel (pokial su znicene - treba kupit v Toyote :-) ). Aj neoriginal svetla po domontovani motorcekov musia fungovat = sklon. Takze sa idem teraz pytat ci ma niekto motorceky - skusim zohnat nieco.

Rasto: pokial ma auto ovladanie sklonu svetiel z interieru, tak na STK to budu kontrolovat a musi fungovat. Pokial ma auto nastavovanie len z vonku = v oblasti motoroveho priestoru, tak aj to by malo fungovat. Ty by si mal zabezpecit, aby tieto nastavovacie "srobiky" boli funkcne = nesmu byt zahrdzavene ... V podstate kazda jedna sucast automobilu, ktora ma vplyv na plynulost cestnej premavky musi byt funkcna a na automobile sa pri STK kontroluje (no z vlastnej skusenosti viem, ze nie vzdy to tak je). Takze Ta mozu, ale aj nemusia dodrbat v pripade, ze Ti to nebude fungovat.
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Ryko
panic
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Utorok, 17. Júla 2007, 14:05
Bydlisko: Piestany

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa Ryko » Pondelok, 23. Júla 2007, 11:24

chmelo napísal:No takže v tej veci je takáto vec: zbehol som pred robotu a kukol som do firemnej aj kolegovej súkromnej škulibaby a pravda je niekde uprostred. Prikladám aj foto.
Čo sa týka manuálneho nastavovania, tak ani jedna nemá tú tyčku o ktorej som básnil. Síce sú na ňu pripravené úchyty a aj vidno dovnútra a je tam vidno ozubenie. Manuálne sa dá nastavovať len tá skrutka s ozubenou podložkou, či čo to je, ktorú máš aj ty.
Motorčeky sú montované zvonka a priamo na tú džurku, na ktorej ty nič nemáš. Takže domontovať by sa to dalo. Neviem či sa mi to len zdá, ale na tvojej fotke svetla sa mi zdajú tie klikihaki také dosť ping pongové, takže svetlá sú nakoniec možno aj origoš, len domontovať tie motorčoky.
Dobre, kedze mozem nastavovat len pomocou tej ozubenej skrutky hore, ktora podla vsetkeho meni horizontalnu polohu, ako zmenim polohu vertikalnu...? Myslim, ze ak tam ten motorcek nemam, malo by to ist dostelovat pekne rucne cez ten otvor... Ako pisal Andy, servisak predsa musi mat moznost dostelovat polohu svetiel... akurat, ze k tomu otovru je velmi zly pristup... bez vymontovania svetla takmer nemozny... neviem si dost dobre predstavit, akym sposobom sa budu v servise svetla nastavovat... skontrolovat, vymontovat, nastavit, dat spat... atd. az pokial to nebude okej...?
Inak dodatocna montaz tych motorcekov ma zatial velmi netrapi, nebude to zadarmo a momentalne nemam chut do niecoho takeho investovat... jedine, aky by sa nasli nejake za super cenu, najlepsie gratis... ;-)
Toyota Corolla 1.6, E11, 3dv, r.v. 1999

Ryko
panic
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Utorok, 17. Júla 2007, 14:05
Bydlisko: Piestany

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa Ryko » Pondelok, 23. Júla 2007, 11:31

fajry napísal:takze som teraz obvolal par znamych. Svetla, ktore sa predavaju ako druhovyroba vacsinou nemaju motorceky - je ich potrebne prehodit z original svetiel (pokial su znicene - treba kupit v Toyote :-) ). Aj neoriginal svetla po domontovani motorcekov musia fungovat = sklon. Takze sa idem teraz pytat ci ma niekto motorceky - skusim zohnat nieco.
Pockaj, mam to chapat tak, ze ked su tam druhe svetlomety, tak musim povinne domontovat aj tie motorceky...? Nestaci ich manualne nastavenie...?
Toyota Corolla 1.6, E11, 3dv, r.v. 1999

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa fajry » Pondelok, 23. Júla 2007, 11:37

Ryko napísal:
fajry napísal:takze som teraz obvolal par znamych. Svetla, ktore sa predavaju ako druhovyroba vacsinou nemaju motorceky - je ich potrebne prehodit z original svetiel (pokial su znicene - treba kupit v Toyote :-) ). Aj neoriginal svetla po domontovani motorcekov musia fungovat = sklon. Takze sa idem teraz pytat ci ma niekto motorceky - skusim zohnat nieco.
Pockaj, mam to chapat tak, ze ked su tam druhe svetlomety, tak musim povinne domontovat aj tie motorceky...? Nestaci ich manualne nastavenie...?
Toto este zistujem ...
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa AndyGTP » Pondelok, 23. Júla 2007, 18:08

Fajry: uz si spominam, ale aj ked sa mi cosi marilo, nepisal som to radsej.

Ryko: svetla sa vyrabaju dva druhy. Lacnejsi je bez otvoru na motorcek, shit. Ten mas ty. Drahsi (mierne) je svetlomet s pripravou na motorcek, aky som si kupil v januari ja. Ostatni vedia preco atd... je to tu niekde. LP mam stale original. Motorcek na svetlomet sa jednoducho odpojil (akoby tucny konektor) a iba pripojil k novemu svetlometu (sklo+parabola+plast). Svetlo ked nie je original, nema spredu napis na skle Toyota/Denso. Toto si iba over aby si vedel dobuducna ako to vyzera. Popozeraaj v zvazku kablov k svetlometu, ci tam nie je nejaky tučňúch cierny naviac, jo??

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Ryko
panic
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Utorok, 17. Júla 2007, 14:05
Bydlisko: Piestany

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa Ryko » Pondelok, 23. Júla 2007, 21:11

Okej, mam teda neoriginal svetlomety, Andy pise shity... V com teda okrem toho, ze nemozem pripojit motorceky na ovladanie sklonu spociva ich nekvalita? Ak sa tu oz o tom hovorilo, skusim prehladat starsie temy... A este jeden dotaz, naco potom sluzi ten otvor na plastovom kryte, ktory sa nachadza presne v mieste, kde by mal byt motorcek...?

Inak jeden volny hrubsi kabel so sedou koncovkou je volny - vidiet ho aj na jednej z fotiek, co som postol par prispevkov dozadu... A na prednom skle svetlometu je napis DEPO, pravdepodobne znacka vyrobcu...
Toyota Corolla 1.6, E11, 3dv, r.v. 1999

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa chmelo » Pondelok, 23. Júla 2007, 22:18

Ryko: depo je náhrada, ja som ich mal kedysi na trošku nevydarenej carine, boli bez ovládania výšky, ale to už je trochu OT

Andy: na tej druhej fotke od Ryka predsa ten otvor na ovládanie je, a presne čo si spomínal o tom pripojení motorčoka sedí. Okolo toho otvoru sú výstupky akoby na veľký, hrubý a zmyselný konektor :D :D :D
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa AndyGTP » Pondelok, 23. Júla 2007, 23:01

Ryko napísal:Andy pise shity... V com teda okrem toho, ze nemozem pripojit motorceky na ovladanie sklonu spociva ich nekvalita?
kamo to nie je inzultacia tvojho auta, sak som si ho nie raz ocami-rukami polaskal a trochu aj obmedzovac s fajrym vyskusal jazdiac pomedzi detske kociky a dochodcov na nabrezi :twisted: Nie su nekvalitne, ale nechapem preco robia nejake bez EO ked (skoro) vsetky (co ja viem aspon) to maju. Ano, aj ja mam jednu škulu Depo made in Taiwan a som velmi spokojny. Narazka bola na cenovy rozdiel a lakomeho slovaka, lebo ten zbada ze hen o liter menej, sak kupim ne? sklon ho uz nezaujima. Mne veru lepilo ci mi dojde spravny kus aj s priestorom pre EO a motorcek.

Chmelo: tak ten klacek musime najst a narvat ho tam nech sa tie svetla pekne toporia a klesaju ako maju. Stvrtok na minizraze sa na to obradne pozrieme s drgim a zamyslime sa. Moc casu ted nemam :(

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa chmelo » Pondelok, 23. Júla 2007, 23:23

AndyGTP napísal:Chmelo: tak ten klacek musime najst a narvat ho tam nech sa tie svetla pekne toporia a klesaju ako maju.
:D :D :D ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Ryko
panic
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Utorok, 17. Júla 2007, 14:05
Bydlisko: Piestany

Re: E11 - nefunkcne ovladanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa Ryko » Utorok, 24. Júla 2007, 11:12

2 Andy: chlape, ja som to nebral ako inzultaciu mojho auta :) , len som chcel vediet, v com su lacne nahrady horsie ako origos svetlomety... takze pohodicka... do mojej corollky som zalubeny, a to ze ma svoje skulave oci vymene za druhe, lacnejsie, nie je podstatne... hlavne aby ziarily tak ako maju a vlastne aby cela krasavica ziarila aj spolu so mnou... ;-)

chlopi, keby ste to s tym klackom a toporenim nejako vyriesili, budeme vam obaja velmi vdacni... :D ;-)
Toyota Corolla 1.6, E11, 3dv, r.v. 1999

josebanche
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Utorok, 8. Júla 2014, 01:16
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: E11 - nefunkčné ovládanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa josebanche » Utorok, 8. Júla 2014, 16:46

Pri STK v Spišskej N. Vsi sa nastavovanie sklonu svetlometov kontroluje, presne meracím prístrojom na stojane, neviem ako sa to volá. Absolvoval som to nedávno, 30.06.2014. Čo mi na svetlách trošku vadí, tak asi to nastavovanie - má oneskorenú reakciu a nie je plynulé. Je to bežné aj u vasich corollkách?
Corolla E11 LB, 1.4 63kW, 1999 modrá metal

Používateľov profilový obrázok
Ivan-LM
začiatočník
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Streda, 21. Mája 2008, 09:26
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať používateľa:

Re: E11 - nefunkčné ovládanie sklonu svetiel

Príspevok od používateľa Ivan-LM » Štvrtok, 24. Júla 2014, 21:59

Áno, nadstavovanie nie je plynulé(pri každom cvaknutí kolieska sa posunú svetlá), aj mne to na STK kontrolovali, ale posledne tuším nie. Tiež mi nadstavovanie nejako nefungovalo, zistil som že zrejme bývalému majiteľovi natiekol nejaký nápoj na ovládač svetiel. Stačilo ho prečistiť sprejom na kontakty a funguje to bez problémov.
Corolla E11 STD červená-sedan, r.v.1998,
moped Stadion S11, r.v. 1958
moped Stadion S22, r.v. 1962
JAWA 350/638 r.v. 1988

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 9 neregistrovaných