E10 - Tachometer problém

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

Používateľov profilový obrázok
bono21
panic
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Utorok, 12. Júna 2007, 13:52
Bydlisko: Košice/KVP
Kontaktovať používateľa:

E10 - Tachometer problém

Príspevok od používateľa bono21 » Utorok, 12. Júna 2007, 14:09

Mám Corollu E10 r.1996 a ak idem viac ako 60km/h tak mi ručička na tachometri neukazuje správne rýchlosť ale lieta si po ciferníku hore ako sa jej chce. Takze keď idem napr. 100 tak mi ukazuje 180 alebo 190 km/h. Nemali ste niekto s tým problém, a ak áno prosím poraďte mi v čom je problém. Vopred Vďaka za všetky názory a odpovede.
Avensis T25 Combi
ex Corolla E10 ´96

Používateľov profilový obrázok
macik
začiatočník
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Utorok, 20. Februára 2007, 22:29
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: Corolla E10 Tachometer problém

Príspevok od používateľa macik » Utorok, 12. Júna 2007, 14:23

tusim sa to tu uz riesilo ale uz starsieho modelu, ktory mal od budika k motoru drotene lanko a to niekde zadrhalo, napinalo sa a potom poskocilo, predpokladam ze to bude nieco podobne
Hunyadi ix20 1.6 CVVT
EX: Honda Civic Type S 8g (UFO)
EX: Corolla E10, 4E-FE, 3D, Social Edition 299000km

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: Corolla E10 Tachometer problém

Príspevok od používateľa drgi » Utorok, 12. Júna 2007, 14:24

skus premazat lanko nahonu rychlomera, co ide od prevodovky.
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Corolla E10 Tachometer problém

Príspevok od používateľa chmelo » Utorok, 12. Júna 2007, 15:05

Na E10 už nebolo lanko, a ručička bola riadená elektrofonicky. Pravdepodobne bude problém v elektrike. A tebe sa nepáči pocit, že si to kalíš po diaľnici 190km za hodinu a policajti ťa nezastavia???
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
bono21
panic
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Utorok, 12. Júna 2007, 13:52
Bydlisko: Košice/KVP
Kontaktovať používateľa:

Re: Corolla E10 Tachometer problém

Príspevok od používateľa bono21 » Streda, 13. Júna 2007, 10:48

chmelo napísal:Na E10 už nebolo lanko, a ručička bola riadená elektrofonicky. Pravdepodobne bude problém v elektrike. A tebe sa nepáči pocit, že si to kalíš po diaľnici 190km za hodinu a policajti ťa nezastavia???
Chmelo má pravdu v E10 je už elektronicky riadený tachometer, žiadne lanko. Chyba môže byť v čidle na prevodovke alebo v samotnom tachometri. V servise mi povedali po premeraní, že to bude asi tachometer. Takze pokiaľ viete že by to mohlo byť niečo iné dajte mi prosím vedieť. Ak to bude predsa len v budíku, budem musieť asi zohnať nový :( vlastne nový-používaný takže sa informujem už tak dopredu nevie niekto o nejakom na predaj? Typové označenie E44 viď foto: http://toyota-corolla.autobazar.eu/sk/p ... 9433&pic=7#

PS: Keď idem 100 a na tachači 180 aj tak ma policajti tiež zastavuju :( no je to len za 2000 nie za vodičák :lol:
Avensis T25 Combi
ex Corolla E10 ´96

Používateľov profilový obrázok
macik
začiatočník
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Utorok, 20. Februára 2007, 22:29
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: Corolla E10 Tachometer problém

Príspevok od používateľa macik » Streda, 13. Júna 2007, 14:30

jj to som mal na mysli - to cidlo na motore...

Inak ked ste uz rpi tych tachometroch... tiez by sa mi hodil - mam pokazene to pocitadlo na trip distance - nie ze by mi to trhalo zily, ale celkom by ma potesilo keby fungovalo. Ked som rozoberal palubovku, vytriasol som z toho tachometra polamane kusky toho mechanizmu, tak som ho len vynuloval a dal naspat.
Hunyadi ix20 1.6 CVVT
EX: Honda Civic Type S 8g (UFO)
EX: Corolla E10, 4E-FE, 3D, Social Edition 299000km

Používateľov profilový obrázok
johnC
toyoťák
Príspevky: 583
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Februára 2006, 19:12
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Corolla E10 Tachometer problém

Príspevok od používateľa johnC » Pondelok, 25. Júna 2007, 09:14

no mne stale chodi celkove pocitadlo podla vetra :(
Toyota Corolla E11/Scott Reflex 10/noKia/Lunex DCM-fz7/Logitech-mouse/Verbatim FDD/Adibas/Mentos/Primeros
.... ideal for mňa !

Používateľov profilový obrázok
sajo8
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pondelok, 2. Júla 2007, 19:17

Re: Corolla E10 Tachometer problém

Príspevok od používateľa sajo8 » Nedeľa, 12. Augusta 2007, 10:09

bono21 napísal:
chmelo napísal:Na E10 už nebolo lanko, a ručička bola riadená elektrofonicky. Pravdepodobne bude problém v elektrike. A tebe sa nepáči pocit, že si to kalíš po diaľnici 190km za hodinu a policajti ťa nezastavia???
Chmelo má pravdu v E10 je už elektronicky riadený tachometer, žiadne lanko. Chyba môže byť v čidle na prevodovke alebo v samotnom tachometri. V servise mi povedali po premeraní, že to bude asi tachometer. Takze pokiaľ viete že by to mohlo byť niečo iné dajte mi prosím vedieť. Ak to bude predsa len v budíku, budem musieť asi zohnať nový :( vlastne nový-používaný takže sa informujem už tak dopredu nevie niekto o nejakom na predaj? Typové označenie E44 viď foto: http://toyota-corolla.autobazar.eu/sk/p ... 9433&pic=7#

PS: Keď idem 100 a na tachači 180 aj tak ma policajti tiež zastavuju :( no je to len za 2000 nie za vodičák :lol:
ja som mal tiez podobny problem no mne to zas ukazovalo kedejako len kym sa mi nezohrial motor...potom som skusil povolit kenektor na cidle co je na prevodovke asi tam bola daka spinka a precistil som konektori boli trosku zaoxidovane no a od vtedy mi to ide v pohode...
toyota Corolla E10 2,0D liftback
Toyota Avensis Combi 2.2 D4D 180 Exekutive Busines

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: E10 - Tachometer problém

Príspevok od používateľa chmelo » Nedeľa, 12. Augusta 2007, 12:10

Šikovný ;-) Ono aj mne sa potvrdilo u Karolíny, že podobné veci sú spôsobené len nejakou pindovinou. U Karolíny a asi všeobecne u Corolliek sa Japoncom podarilo namontovať enormne málo "kurvítok".
Pre neznalých, kurvítko je odborný názov pre zariadenie, ktoré sa stopro pokazí a po jeho odstránení všetko funguje OK. Nemám to z vlastnej hlavy, vraj najviac kurvítok obsahujú výrobky od Microsoftu a podľa mňa aj VW. Skoro som zabudol, aj R5ka ich mala neúrekom, zopár kurvítok z nej mám ešte v garáži :mrgreen:
Drž si
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
johnC
toyoťák
Príspevky: 583
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Februára 2006, 19:12
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: E10 - Tachometer problém

Príspevok od používateľa johnC » Nedeľa, 12. Augusta 2007, 21:30

co viem ja tak "kurvitko" pre strojarov je napr. to ked sa vo veci ktora vyborne funguje odrazu zacne nieco kurvit prave vtedy ked to najmenej treba a nikto nevie kde,preco... sry za offtopic ale musel som :D
Toyota Corolla E11/Scott Reflex 10/noKia/Lunex DCM-fz7/Logitech-mouse/Verbatim FDD/Adibas/Mentos/Primeros
.... ideal for mňa !

Používateľov profilový obrázok
Kamo
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Streda, 8. Augusta 2007, 11:35
Bydlisko: BA - okolie

Re: E10 - Tachometer problém

Príspevok od používateľa Kamo » Pondelok, 27. Augusta 2007, 09:06

Ahojte. Ja mam iny problem. Tacho mi ukazuje priblizne o 4-5 km/hod viacej ako je skutocnost. Spociatku som myslel radary informujuce o prejazde napr. v dedinach su proste nastavene tak aby ta trochu viac "pribrzdili", ale GPS navigacia odhalila skutocny rozdiel. Je to mozno kravinka, ale aj tak by ma potesilo aby mi tachac ukazoval skutocnu rychlost. Viete niekto poradit co s tym? Dik.
Toyota Corolla E12T/TWG

Používateľov profilový obrázok
johnC
toyoťák
Príspevky: 583
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Februára 2006, 19:12
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: E10 - Tachometer problém

Príspevok od používateľa johnC » Pondelok, 27. Augusta 2007, 10:14

jednoducho musis posunut rucicku nizsie, nic natom neni
Toyota Corolla E11/Scott Reflex 10/noKia/Lunex DCM-fz7/Logitech-mouse/Verbatim FDD/Adibas/Mentos/Primeros
.... ideal for mňa !

Používateľov profilový obrázok
Kamo
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Streda, 8. Augusta 2007, 11:35
Bydlisko: BA - okolie

Re: E10 - Tachometer problém

Príspevok od používateľa Kamo » Pondelok, 27. Augusta 2007, 13:47

Dakujem za tip, ale pevne verim ze sa najde aj nejake ine riesenie...
Ono to totiz nema linearny priebeh: Pri rychlosti do 10km/h sa rucicka ani nepohne, pri 100-ke je to zhruba +5 km/h a s dalsou rychlostou to este trochu narasta.
Mam skor podozrenie na nastavenie parametrov v riadiacej jednotke (pokial tam take su :?: ).
Toyota Corolla E12T/TWG

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: E10 - Tachometer problém

Príspevok od používateľa chmelo » Pondelok, 27. Augusta 2007, 14:28

Kamo napísal:Dakujem za tip, ale pevne verim ze sa najde aj nejake ine riesenie...
Ono to totiz nema linearny priebeh: Pri rychlosti do 10km/h sa rucicka ani nepohne, pri 100-ke je to zhruba +5 km/h a s dalsou rychlostou to este trochu narasta.
Mam skor podozrenie na nastavenie parametrov v riadiacej jednotke (pokial tam take su :?: ).
Ono, podľa toho čo píšeš to práveže bude mať lineárny priebeh, to jest odchýlka je nejaké to percento. Napr. 5 % urobí z 50km/h 52,5, zo 100 potom 105 a tak ďalej.
Túto odchýlku majú hádam všetky autá (mal som to na Karolíne, je to na Avensise a hádam na všetkých autách, ktoré som jazdil ja alebo moji známi) a myslím, že s kľudom indiána na to môžeš hodiť bobek ;-)
Ináč, silne mi pripomínaš jednoho pána, ktorý mi ráno obúva topánky. Ten totiž z nedostatku inej zábavy permanentne na Karolíne menil žiarovky v palubovke a obrysovkách, lebo sa mu zdalo, že svietia nerovnomerne :mrgreen: Nič iné na nej totiž nebolo treba opravovať...
Osobne viac sledujem otáčkomer, takže ma tá odchýlka vôbec netankuje.
Drž si
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

perav
panic
Príspevky: 90
Dátum registrácie: Utorok, 4. Septembra 2007, 13:34
Bydlisko: Gelnica / Košice

Re: E10 - Tachometer problém

Príspevok od používateľa perav » Štvrtok, 6. Septembra 2007, 13:01

Milý Bono, v E10 nie je mechanický náhon , ale v kábelovom zväzku je drát od snímača a končí v zástrčke pod volantom. Odtial to opäť po dráte v kabelovom zväzku pokračuje k tachometru.V sobotu 1.9. som to rozoberal, takže mám funkčný a bezchybný tachometer na predaj, a nielen to ,ale aj iné veci na Corolla sedan 1,4 benzín, klíma, r.v.96 pretože ju rozpredávam.tel. 0902 140 267
RAV 4 D-4D
Toyota Yaris
Mercedes Benz 411CDI
Ex. Dacia 1300
Ex. Avia 31 Caravan
Ex. Praga V3S
Ex. Toyota Corolla E10,r.v. 96,
Ex. Volvo FLC

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 39 neregistrovaných