E11 - Aké zimné pneumatiky?

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

ToyoCarE

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Piatok, 5. Januára 2007, 19:34

pisem ti moj poznatok,,, ja som dal trocha viacej za gumy,,, a to 2500 /ks,, je to AVON ICE TOURING,,, poviem ti,,, ze su daleko lepsie ako nove Matadory MP58,,, kym som mal Peugeot tak na tych gumach som otca tahaval k nam domov,,, bo byvame vo velkom kopci,,, on mal na Celice nove Matadory a ja o 200 kg lahci som ho vytiahol,,, tie gumy su podla mna najlepsie

Robo
začiatočník
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Utorok, 21. Novembra 2006, 11:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robo » Sobota, 6. Januára 2007, 22:35

Tak hodim aj ja par poznatkov :D ...

1.) Mam tiez skusenost s tym, ze uzsia guma sa na snehu sprava lepsie ako sirsia. Mal som asi 3 mesiace Fiat 126p a na to zohnat zimne galusky je umenie. Takze som skoncil pri letnych Debicach a isiel som v snehovej kalamite cez hory do Banskej Stiavnice. Auto prdkalo a tahalo ako zmyslov zbavene (asi sa fifina bala ze tam ostane a zeveje ju sneh :lol: ) ...urcite sa pod dobre jazdne vlastnosi na snehu podpisal aj zadny pohon s motorom v zadu...

2.) Na dalsie auto, mojho Favika som kupil za nejaku ultra super akciovu cenu Matador MP57 Sibir aj na diskoch. Vyzerali sice ako keby to vyrobili pre traktor, ale nie nadarmo sa asi volali Sibir (oficialne sa tu tusim ani nepredavaju, vyrabaju si ich len rusaci na ich zimy...). Minuly rok som s nimi obiehal o tretej rano kriziaci sa kamion na Donovaloch (celkom slusne mi redlo, ale vytiahli ma...) Dokonca predo mnou este zapadol znamy s Fabiou na Barumoch, ktoreho som tiez obehol... Jediny problem bol, ze strasne hucali na asfalte a radsej som s nimi ani nejazdil velmi rychlo...

3.) Na moju E12 som chcel kupit znovu Matador, ale v pneuservise ma prehovorili, ze Matadory su sice fakt dobre na sneh (preto ze maju velke a hlboke zarezy), ale vraj na rychlost velmi nie su. Tak ma presvedcili na Avon Ice Touring ST ...bol som s nimi teraz na Strednom Slovensku v kopcoch a aj ked trochu primrzalo, ABS mi zaplo asi len raz pri naozaj dost prudkom pribrzdeni... Neviem ich teda zatial zhodnotit objektivne, ale mal som z nich dobry pocit...

Používateľov profilový obrázok
kre
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Streda, 3. Mája 2006, 14:00
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kre » Pondelok, 8. Januára 2007, 11:11

cim je guma uzsia, tym je mensia stycna plocha s vozovkou -> vaha vozidla sa prenasa na mensej ploche -> lepsi pritlak. na sirokych gumach si jak na lyziach, smykas sa na snehu. tensie sa viac zaryju, lepsie sa auto ovlada, lepsie sa rozbieha, lepsie sa brzdi. (az kym nie je prilis vela snehu, vtedy je to istu chvilu presne opacne:)
Obrázok
Radšej mŕtvy ako druhý...

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa cahir » Pondelok, 8. Januára 2007, 11:15

a este si treba uvedomit, kde v zime prevazne jazdite. ja osobe nevidim dovod kupovat tenke gumy, ked i tak takmer celu zimu prejazdim po blave. a to este minimalne 60% su cesty suche..
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
Sokol
Toyota guru
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Utorok, 18. Októbra 2005, 00:39
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Sokol » Pondelok, 8. Januára 2007, 15:28

Tak,tak,tenke su skor na sneh a lad,co na beznych cestach v podstate nevyuzijes....
Toyota RAV4 2,0,1AZ-FE,112kW,r.v.07 AT
ex:Toyota Avensis Liftback 3S-FE,2.0,16V,94kW,r.v.98
ex:Toyota Corolla 5D,4E-FE,1,3,16V,55kW,r.v.96

Gabo2
panic
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Marca 2007, 21:18
Bydlisko: Velky Meder

Zimne pneu

Príspevok od používateľa Gabo2 » Sobota, 3. Marca 2007, 08:24

Caute chalani,

ja v zime jazdim na Bridgestone Blizzak LM20. Hlavne na vode sa sprava uplne neutralne a voci aquaplaningu je sama spica. V snehu som ho zatial nemal sancu otestovat tento rok, sak viete, o com rozpravam.

Letne mam Turanza ER30, tiez od Bridgestone, tiez nadmieru spokojny.

Vsetky pneu su od http://www.nejlevnejsipneu.cz

gabo2

majo white
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Streda, 13. Decembra 2006, 21:17
Bydlisko: TRNAVA

Príspevok od používateľa majo white » Nedeľa, 4. Marca 2007, 16:42

No ževraj uz snežiť nikdy nebude tak radšej kúp letné. :D

Robo
začiatočník
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Utorok, 21. Novembra 2006, 11:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robo » Pondelok, 12. Marca 2007, 08:04

...mimochodom, aka je ta hranicna teplota, kedy uz odporucaju prezuvat zo zimnych na letne? Zacinam totiz rozmyslat, ze pri tychto 18 stupnovych "zimach" to uz dam prezut na letnase... nech sa zimne zbytocne nederu :(

Používateľov profilový obrázok
kici
toyoťák
Príspevky: 530
Dátum registrácie: Štvrtok, 16. Marca 2006, 10:15
Bydlisko: Prešov

Príspevok od používateľa kici » Pondelok, 12. Marca 2007, 08:30

Ty v blave nad tym rozmyslal, ja v presove uz tyzden jazdim na letnych.
Nevydrzal som :D
Lexus IS 200 1G-FE
Toyota Corolla E12 1,4 vvti
Yamaha XTZ 660 TENERE
EX - Toyota Starlet EP82 JednacelatriXLi

Ado
Toyota guru
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Streda, 27. Júla 2005, 09:10
Bydlisko: Tábor

Príspevok od používateľa Ado » Pondelok, 12. Marca 2007, 08:35

Robo napísal:...mimochodom, aka je ta hranicna teplota, kedy uz odporucaju prezuvat zo zimnych na letne? Zacinam totiz rozmyslat, ze pri tychto 18 stupnovych "zimach" to uz dam prezut na letnase... nech sa zimne zbytocne nederu :(

7 stupnou
Lexus RX 400h,2008
Ex:RAV 4 II (XA2) 2.0 VVTi 4WD,r.v.2004
Ex:Celica AT200,r.v.96
1.8,85kw
Ex:Celica AT180,r.v.92
1.6Sti,74kw

Robo
začiatočník
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Utorok, 21. Novembra 2006, 11:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robo » Sobota, 14. Apríla 2007, 23:21

...tak po zime a dohadoch o tom aka je pneumatika AVON Ice Touring ST pridavam dalsi poznatok...

Ako som uz v predoslych prispevkoch pisal, napriek tomu ze tato zima bola aka bola, podarilo sa mi aspon par kilometrov urobit aj na snehu a taktiez aj v minusovych teplotach (presne -6) ...pneumatiky sa tvarili celkom neutralne, da sa povedat, ze viac-menej sa drzali celkom statocne.

Sklamanie vsak prislo teraz, ked som pneumatiky vyzul. Konecne som sa dostal k tomu, aby som ich ocistil a odlozil na leto "oddychovat". Ludia, vyse hodiny som z nich vyberal kamene. Tie pneumatiky maju tak vela hlbokych drazok, ktore boli plne kamenov, ze som skoro umrel. Neprehanam, ale vybral som z nich aspon kilo malinkych kamienkov. A ked som sa v tych drazkach tak rypal, na pocudovanie som zistil, ze po 4.000km su konkretne zadne pneumatiky dost znicene. Ani tak nie hrubka dezenu, ale stav drazok. Ako hovorim, kazdy "stuplik" sa sklada z viacerych "lamiel", ktore maju dost hlboke drazky a mozno preto nedrzia ako monolyt pokope, ale sa samostatne dost nicia. Maju normalne zoslahane hrany, ale co mi nelezie do hlavy len na urcitych miestach pneumatiky. Ako keby som ju na jednom mieste suchal kilometer po zemi. A paradoxne su znicene zadne a taktiez v zadnych bolo raz tolko kamenov ako v prednych :?:

Na prilozenej fotke uz vyzeraju relativne dobre, pretoze som ich nastriekal nejakym konzervacnym sprejom, ale pred tym vyzerala guma na tomto mieste tak ako keby sa drobila.

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa AndyGTP » Nedeľa, 15. Apríla 2007, 12:38

zaujimave..mozno jazdis na rucnej :D ale ne

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Robo
začiatočník
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Utorok, 21. Novembra 2006, 11:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robo » Nedeľa, 15. Apríla 2007, 13:51

AndyGTP napísal:zaujimave..mozno jazdis na rucnej :D ale ne
...a sa mi zdalo, ze to nejak netaha a vsetky zakruty beriem smykom :D

...nechapem tomu ani ja, pretoze ako hovorim znicene boli obidve zadne a v podstate len na jednom mieste. Normalne rozlamane tie gumene "lamely". ...a taktiez zadne boli ovela viac zahumusene od stoviek kamienkov :(

josebanche
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Utorok, 8. Júla 2014, 01:16
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re:

Príspevok od používateľa josebanche » Utorok, 8. Júla 2014, 17:20

AndyGTP napísal:este maly postreh k risovej E11. Paradne vidiet rozdiel medzi urovnou vybavy Linea Terra pre slovensky trh /ja - central bez DO, 1xABG, elektricke okna, otackomer, zadny stierac, cyklovac, pololakovane narazniky, zvysok za doobjednavku/ a pre nemecky /k mojim ma naviac ABS, 2xABG, elektricke zrkadla, central s DO/ pricom interier je identicky a stitok vzadu hlasa linea terra. Sranda. Ale mohla to byt aj cennikova doobjednavka, co vsak ale pochybujem
Nie je to divné. Podaril sa mi zohnať kúsok, ktory bol na trhu v Nemecku, presne Linea Terra a má, tak ako píšeš, vpodstate plnšiu výbavu, ako tie zo slovenských obchodov. Vždy to poznať podla zadnych elektricky ovládaných okien
Corolla E11 LB, 1.4 63kW, 1999 modrá metal

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných