Kvalitná hudba v Corolle

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

Strejdo
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pondelok, 24. Júla 2006, 12:03
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Kvalitná hudba v Corolle

Príspevok od používateľa Strejdo » Utorok, 25. Júla 2006, 23:48

Ahojte vsetci. Urcite chcete mat vo svojom aute co najkvalitnejsi zvuk a ja tiez patrim medzi tych soferov, ktori si velmi daju zalezat na kvalite zvuku, tak mi prosim poradte, ake radio si vybrat a hlavne ake repro. Nejde mi ani o decibely(to ide s tym), ale hlavne o kvalitne basy. Aku znacku reprakov a radia si mam kupit a hlavne ake parametre by mali mat tieto dve zakladne audio komponenty.

Používateľov profilový obrázok
wilson
Toyota guru
Príspevky: 1013
Dátum registrácie: Streda, 13. Apríla 2005, 10:52
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa wilson » Streda, 26. Júla 2006, 11:47

Kvalitné basy s rádiom a reprákmi mať nebudeš, iba ak také normálne. Na tuctuc bumbum treba zosilovač a subwoofer. Kvalitných značiek je dosť, všetko je len otázka peňazí - Kenwood, Pioneer, VDO Dayton, Alpine, Panasonic, JVC, Clarion, Hertz, Sinus Live, Magnat..... no mrte 8)
Rommster 1.2 TSI 2012
MB Vito 111 CDI 2004
Previa D-4D 2002
Ex: Mondeo MK3 2004, sedan, 2.2TDCI, Titanium X
Ex: E10 1997, sedan, 1.3 EFI

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa AndyGTP » Streda, 26. Júla 2006, 15:16

na http://www.tuzingklub.sk ti poradia lepsie. alebo casopis autohifi. naozaj, tam najdes co potrebujes.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Strejdo
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pondelok, 24. Júla 2006, 12:03
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Strejdo » Streda, 26. Júla 2006, 16:16

Dakujem pekne. Idem si to prestudovat poriadne a aj casak hned kupim. Hmmm s tym zosilovacom by to bolo super, aj subwofer, ale sam vies ake to je auto corollka, trojdverova, zbytocne by som ztrapal miesto v kufri

Používateľov profilový obrázok
wilson
Toyota guru
Príspevky: 1013
Dátum registrácie: Streda, 13. Apríla 2005, 10:52
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa wilson » Štvrtok, 27. Júla 2006, 07:24

miesto v kufri?
tak to si asi ešte nevidel kufor na korolách :P
a nemusíš tam hned dávať 40 litrovú rúru, slúšný bas ti dajú aj normálnejšie woofre
Rommster 1.2 TSI 2012
MB Vito 111 CDI 2004
Previa D-4D 2002
Ex: Mondeo MK3 2004, sedan, 2.2TDCI, Titanium X
Ex: E10 1997, sedan, 1.3 EFI

Používateľov profilový obrázok
johnC
toyoťák
Príspevky: 583
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Februára 2006, 19:12
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa johnC » Nedeľa, 30. Júla 2006, 00:11

tiez som nadtym uvazoval a maturoval co by bolo najlepsie pre kvalitny zvuk a moj subjektivny nazor je bud
-- nieco lacne kvalitne, pouzivane radio pioneer do 1500SK atd..
nove repraky do 1500SK ktore ajtak stoja za hovno ale spom sa nerozpadnu (ja som kupil SAL)
taketo nieco hra potichu celkom pekne
-- nieco kvalitne , s novym ALPINE radiom za cca10000SK budu mat vsetci znaly predtebou RESPECT :? a mozes odneho ocakavat max spokojnost
do dveri repraky Morell tiez v podobnej cene (Morell je bezchybna znacka reprakov).
Hlavne tie repraky si rozmysli lebo napr do E11 napchas sice najhrubsie 16,5cm ale neotvoris kvoli magnetu uplne okno co sa koli nejakym sunkam za 3000neoplati ja som preto radsej kupil SAL neodyme
Toyota Corolla E11/Scott Reflex 10/noKia/Lunex DCM-fz7/Logitech-mouse/Verbatim FDD/Adibas/Mentos/Primeros
.... ideal for mňa !

Používateľov profilový obrázok
wilson
Toyota guru
Príspevky: 1013
Dátum registrácie: Streda, 13. Apríla 2005, 10:52
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa wilson » Pondelok, 31. Júla 2006, 00:28

tak tak, ja som magnety na magnatoch vyriešil 2cm mdf podložkou a teraz ich poctivo okopávam :?
Rommster 1.2 TSI 2012
MB Vito 111 CDI 2004
Previa D-4D 2002
Ex: Mondeo MK3 2004, sedan, 2.2TDCI, Titanium X
Ex: E10 1997, sedan, 1.3 EFI

Používateľov profilový obrázok
Thorius
panic
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Nedeľa, 5. Novembra 2006, 22:02
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Thorius » Utorok, 7. Novembra 2006, 16:38

a co seriova hudba ? ako ju trosku vylepsit aby nemusela ist von? da sa k tomu nieco dokupit? moze byt aj original prislusenstvo. Mam na mysli nejaky changer ktory vie citat aj MP3. Na nete neviem tieto veci nijako najst....
JAPAN CARS RULEZ!

COROLLA 1,4 D4-D WAGON E12T

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa cahir » Utorok, 7. Novembra 2006, 22:43

ak to toho nechces moc sprtat, tak vymen hlavne repro vo dverach za nieco lepsie. a pripadne si daj vyskace domontovat (origo sa davaju to tych plastovych krytiek ako su spataky)
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
Thorius
panic
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Nedeľa, 5. Novembra 2006, 22:02
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Thorius » Utorok, 7. Novembra 2006, 22:53

repraky menit nechcem, s tymi som ako tak spokojny ...

mal som na mysli rozsirene moznisti prehravania , ci uz cd changer alebo cd changer s MP3.
FM transmittery su kravina a ine doplnkove riesenie ma nenapada...
JAPAN CARS RULEZ!

COROLLA 1,4 D4-D WAGON E12T

Používateľov profilový obrázok
Bruni
začiatočník
Príspevky: 314
Dátum registrácie: Utorok, 17. Augusta 2004, 13:29
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Bruni » Utorok, 7. Novembra 2006, 23:26

Ja som mal v toyote Alpine,mam to aj v Primere a je to nadhera.Ziadne tuc-tuc,ale krasna,cista hudbicka podporena zosikom a woofrom :-D
ex NISSAN PRIMERA GT
ex TOYOTA COROLLA E10

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

asi si pomyslite, ze som cvok

Príspevok od používateľa kuki » Štvrtok, 16. Novembra 2006, 09:39

No, ja mam trochu netradicny prispevok. Mne v Corollke doslova odhnili seriove repro v prednych dverach a chcel som ich lacno vymenit, bez ohladu na vyslednu kvalitu (mal som tam radio s kazetakom, takze som ziadne velke pocuvanie hudby nepredpokladal). Dal som tam obycajne 13cm Sencory a na moje pocudovanie hrali celkom pekne. Tak som dokupil velke Sencory a zamontoval ich vzadu do plata a hralo to uz aj trochu viac basy. Potom som tomu prepadol este viac, radio som vymenil za Sony s CD mechanikou. Nasledne som si zavolal kamarata, ktory je hifi odbornik a ten mi na moje pocudovanie povedal, ze to hra celkom pekne, len vysky a basy tam este niesu poriadne. Tak som hodil dva vyskace do A stlpikov. A do kufra prisiel bombonik, 29cm, 350W subwoofer Sencor osadeny do obrovitej bedne, ktoru sme s kamosom vyrobili tak, aby presne sadla do diery v kufri k sedadlam. Napaja ho zosik - ako inak - Sencor 200W. Vysledok je taky, ze radio ide asi na 50% vykonu a zosik asi na 20% a hra to tak hlasno, ze z toho rozboli hlava do par minut. Vsetko na aute rezonuje, takze sme stravili dva dni tym, ze sme vsetko rozoberali, lepili a podkladali, aby to nedrncalo.

A koko to stalo?

Predne bedne - 400 Sk
Zadne bedne - 800 Sk
Vyskove repro - 200 Sk
Radio - 3900 Sk
Subwoofer + zosik - zadarmo
Bedna na subwoofer - par stovak za material

Kamarat si nedavno kupil za 12 000 aktivny subwoofer Pioneer, s kamosom hifistom sme to isli omaknut a cakali sme, ze uz nikdy Corollka nebude zniet tak dobre, ako sme si mysleli. Vysledok?! Hra mu to porovnatelne, az skoro uplne rovnako, a to vyvalil 12 za woofer a 10 za priplatkove audio pri kupe auta. Keby Corollka nebola ako z bakelitu, ale taka pevna, ako sucasne auta, hrala by aj s touto vybavou dokonale.

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa kuki » Štvrtok, 16. Novembra 2006, 11:10

este jednu vec som zabudol, radio sony hra pekne, ale mechanika prasne prostredie dlho nevydrzi. mam ho asi 1,5 roka a mechanika konci, uz niektore RWcka neprecita. Teraz ho idem vymenit za 7'' motorizovane LCD a mini car PC a vsetka muzika pojde pekne z USB kluca, uz ziaden prach ani otrasy nechcem riesit...

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa fajry » Štvrtok, 16. Novembra 2006, 11:22

kuki napísal:este jednu vec som zabudol, radio sony hra pekne, ale mechanika prasne prostredie dlho nevydrzi. mam ho asi 1,5 roka a mechanika konci, uz niektore RWcka neprecita. Teraz ho idem vymenit za 7'' motorizovane LCD a mini car PC a vsetka muzika pojde pekne z USB kluca, uz ziaden prach ani otrasy nechcem riesit...
Ja som tiez zastancom lacnejsej muziky, no dobre urobenej! Sencor je celkom fajn znacka. Poznam niekolko aut, ktore su ozvucene touto znackou a hra to dobre!

Btw: o tom mini PC napis viac info. Velmi ma to zaujima!
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
tomastrnava
začiatočník
Príspevky: 376
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Novembra 2005, 11:19
Bydlisko: trnava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tomastrnava » Štvrtok, 16. Novembra 2006, 11:27

ja by som potreboval dať repro do predných dverí len tam nie je žiadne miesto. rezať obklady moc nechcem lebo sa bojím keby že to nevíde čo potom. vpredu mám len nejaké 20W origoš repro pod paluboukou. neviete poradiť čo s tým?
corolla E9 1991 hatchback
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných