prerobenie osvetlenia budikoch E10

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

jurosik.km
panic
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Nedeľa, 5. Októbra 2008, 13:09

prerobenie osvetlenia budikoch E10

Príspevok od používateľa jurosik.km » Piatok, 10. Decembra 2010, 19:05

čaute kluci prosim vas o radu,mam E10 a strašne sa mi lubia budiky na E10 že su až biele ako sneh,daval som obyčajnu diodu ale strašne mi to slabo svietelo tak som dal obyčajne žlte žiarovky,robel už stym dakto niečo?respektivne dakto o radu?kukal som to na HONDE forume že to čistia 80% liehom no jeto fakt prospešne?tie biele su fakt cool ak stym dakto už vybabral pls dajte to tu a podelte sa o skusenosti dakujem velmi pekne

Používateľov profilový obrázok
ivo_PN
panic
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Pondelok, 11. Januára 2010, 13:43
Bydlisko: Piešťany
Kontaktovať používateľa:

Re: prerobenie osvetlenia budikoch E10

Príspevok od používateľa ivo_PN » Nedeľa, 12. Decembra 2010, 14:28

Mne na toyote E9 tiez svieta budiky tak na bielo skôr bielo do modra. SU tam obycajne zlte ziarovky akurat je na nich taka modra ciapocka z gumy. inak nic. Myslel som si ze to bude svietit na modro, ale svieti to na bielo a mne sa to tiez velice paci....
O cisteni liehom som este nikdy nepocul...
Toyota corolla E9, hatchback, 1,3 12V karburator, r.v91 strieborna metla

jurosik.km
panic
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Nedeľa, 5. Októbra 2008, 13:09

Re: prerobenie osvetlenia budikoch E10

Príspevok od používateľa jurosik.km » Pondelok, 13. Decembra 2010, 17:19

som to čital na HONDE forume a kamoš to skušal na honde ajemu to fakt pomohlo..no idem to skusit aj ja..lebo fakt ked toje čissto biele jeto prekrasne

jurosik.km
panic
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Nedeľa, 5. Októbra 2008, 13:09

Re: prerobenie osvetlenia budikoch E10

Príspevok od používateľa jurosik.km » Streda, 15. Decembra 2010, 19:31

tu moc tunerov teda neni

Používateľov profilový obrázok
mr.fatal
začiatočník
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Štvrtok, 16. Apríla 2009, 23:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: prerobenie osvetlenia budikoch E10

Príspevok od používateľa mr.fatal » Streda, 15. Decembra 2010, 22:52

Asi neviem, aky odtien bielej mas na mysli. Ja mam original povodne podsvietenie, cize obycajne ziarovky + tie modre navleky a tie budiky svietia krasne na bielo, pripadne mierne do tyrkysova. Ta farba je podla mna velmi pekna, vela aut ju nema. Ak chces cisto studene biele svetlo, tak asi naozaj iba LED diody, ale neviem ci to stoji za tu namahu, prerabat to osvetlenie, musis davat pred tie diody predradne odpory a pod. veci a nehovorim o tom, ze ti to bude svietit iba priamo vpred, LED ka nerozptyluje svetlo, tak ich budes mat tak "bodovo" nasvietene. Podla mna skus radsej rozne odtiene, resp. "tmavosti" modrej ziarovky a niektora urcite urobi pekne biele svetlo
Toyota Corolla E10 1.3 4E-FE
Honda Civic sedan 1.5 VTEC LS
EX: Skoda 130 L 5 Speed

jurosik.km
panic
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Nedeľa, 5. Októbra 2008, 13:09

Re: prerobenie osvetlenia budikoch E10

Príspevok od používateľa jurosik.km » Štvrtok, 16. Decembra 2010, 19:04

fatal..su dva tipy diod..
1-http://www.autoomega.sk/index.php?id_se ... aradenie=1
2-http://www.autoomega.sk/index.php?id_se ... aradenie=1
ja som za tu druhu varaintu mal som ich už vyskušane ako podsvietenie popod nohy a vždy sa osvedčelo su to rozptylky čiže rozptiluju svetlo..pred tym čo som mal COROLU som mal tu 1 variantu a dost bledo to vyzeralo..fakt iba bodovo no teraz som skušal v kamošovej honde rozptilky a to si mal vidiet..krasa E12 maju taketo budiky http://www.google.sk/imgres?imgurl=http ... 45&bih=702
a tak ich chchem urobiť aj ja..musi sa to dať dako urobiť..čital so to aj na mazde forume ročnikoch do 97 aj u nisanoch a tie sa dost podobaju z corolami..tak to musi ist.asik si dosť stojim za svojim no za peknu estetiku nič nedam ked to vyskušam

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: prerobenie osvetlenia budikoch E10

Príspevok od používateľa chmelo » Štvrtok, 16. Decembra 2010, 19:59

Skúšal som spojky aj rozptylky (zhodou okolností tiež z autoomegy) na Karolíne a obe varianty vyzerali biedne...spojky svietili bodovo a ako hovoríš, nevyzeralo to gut...rozptylky zas svietili strašne slabo a vyzeralo to ešte horšie....nehovoriac o tom, že nefungovala regulácia intenzity osvetlenia palubky...vrátil som sa naspäť ku klasickým sklenkám a spokojnosť...len ich treba z času na čas vymeniť, keď začnú svietiť to žlta...
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

DavidZA
panic
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Októbra 2010, 11:46

Re: prerobenie osvetlenia budikoch E10

Príspevok od používateľa DavidZA » Piatok, 17. Decembra 2010, 07:34

Chmelo, mne sa včera vypálila žiarovka v prístrojovke, ktorá osvetľuje budík na teplotu motora a polku otáčkomera...Ako sa to dá vymeniť??? Je to nejaké komplikované na rozoberanie??? Bo ja moc technický typ nie som :)))) Prosím o radu :)) Ďakujem.

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: prerobenie osvetlenia budikoch E10

Príspevok od používateľa chmelo » Piatok, 17. Decembra 2010, 07:57

Je to brnkačka...hlavne, keď už to budeš mať rozobraté tak desať krát :mrgreen: Rozoberali sme to toť:
viewtopic.php?f=27&t=1452
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

jurosik.km
panic
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Nedeľa, 5. Októbra 2008, 13:09

Re: prerobenie osvetlenia budikoch E10

Príspevok od používateľa jurosik.km » Piatok, 17. Decembra 2010, 16:39

chmelo to veim že to biende svietelo..preto to chcem prečistit tou alpou že čo to teda urobi..ak to urobi..kdesik som to videl aj na českej corolle al to večer zasveitene a ôen som čumel :shock: ked to dokazal on prečo nie ja :lol: ..nič vyskušam a dam vam vedeiť čo a jak teda ak bude mat sa vtom povrtat..DAVID neni nič zlozite dokopy 6šrobov a 3 respektivne 4 vrstvy kablov konektorov odpojiš a si tam

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: prerobenie osvetlenia budikoch E10

Príspevok od používateľa smutok » Sobota, 18. Decembra 2010, 12:56

tie samotne konvexne diody svetia velmi chabo, tak neviem, ci ti pomoze precistit to, ale ved vyskusaj, budes mudrejsi.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Ivan-LM
začiatočník
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Streda, 21. Mája 2008, 09:26
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať používateľa:

Re: prerobenie osvetlenia budikoch E10

Príspevok od používateľa Ivan-LM » Sobota, 18. Decembra 2010, 19:06

Niekde som to tu už pred rokom a pol popisoval, ako som dával LED diody. Klasické spojky priemer 8mm som zbrúsil pilníkom skoro až po anódu a katódu, naletoval som na jeden vývod odpor a miesto pätice žiarovky som dal pásik z umelej hmoty. Dióda musí byť čo najviac obrúsená a musí byť čo najhlbšie v pätici( čo najďalej od budíkov). Svieti to síce slabšie, ale nemusíš každého pol roka meniť žiarovky. Skúšal som modré diódy, ale najlepšie to vyzerá s vysokosvietivými zelenými.
Corolla E11 STD červená-sedan, r.v.1998,
moped Stadion S11, r.v. 1958
moped Stadion S22, r.v. 1962
JAWA 350/638 r.v. 1988

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných