Rezerva paliva

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

Palo1
začiatočník
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pondelok, 4. Februára 2008, 18:00

Rezerva paliva

Príspevok od používateľa Palo1 » Štvrtok, 28. Februára 2008, 20:08

Zdravím všetkých kúpil som jazdenú corollu 4E-FE(63kW) r.v97, hatchback.Keďže s corolami nemám skúsenosti, len som počul tak chcel by som sa Vás spýtať či niekto nevie presne koľko litrov je nádrž(ževraj 50) a koľko je rezevna , prvý krát som chcel nechať nech hladina klesne až na rezervu a potom načapovať plnú a následne jazdiť až na rezervu pre priemernú spotrebu, ale ručička mi klesla úplne až na poslednú paličku ako keby som už nemal nič(auto stále bežalo vôbec neposkakovalo ako náznak pri nedostatku benzínu) ale nerozsvietila sa mi výstražná kontrolka rezervy nádrže a keďže som nechcel riskovať že mi to nevýjde do dalšej pumpy, tak som načapoval plnú ale kupodivu som tam zmestil tak max 37 litrov a ešte tak že po načapovaní asi 10 litrov sa mi vypla pištol ako náznak že už je plná nádrž(musel som počkať zhruba 5s), toto mi spravilo ešte medzi tým 2 krát. Prečo? Takže neviem či mám chybnú kontrolku? alebo ako to je. Či mám počkať až kým nezasvieti kontrolka(ak zasvieti) a potom by som teoreticky mal dôjsť na rezervu čo by asi predstavovalo neakých 40km? Poradte. Ďakujem...
Corolla, r.v.97, Compact 3dv., 4E-FE, 63 kW

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Rezerva paliva

Príspevok od používateľa grexos » Štvrtok, 28. Februára 2008, 21:29

myslim ze 35 litrov je objem nadrze uvadzany v technicaku + rezerva neviem kolko moze byt, ale mala by ti vydrzat asi tak 50 km. Cize pocitam tak 5 litrov ? . niekedy tej rucicke trosku trva kym sa rozsievi aj mne to nesvieti hned po klesnuti na nulu ale az po chvilke alebo ked tomu riadne vytnem.
kludne to vyskusaj nechat dlhsie na nule ved si to odsledujes ak by si presiel uz prilis vela km s rucickou dole tak pojdes na pumpu. Zo zaciatku ma chytala panika uz ked to bolo kusok pred nulou ale dnes kludne odjazdim po meste ked je na nule a rozsvedcuje sa kontrolka. proste to casom vychytas aspon si myslim. netreba hned panikarit su to dobre auta - nezmary ;)
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Rezerva paliva

Príspevok od používateľa AndyGTP » Štvrtok, 28. Februára 2008, 23:03

Hosi: kazda Corolla ma 50L nadrz jestli se nepletu.... 15L je rezerva. Teda, nie je to rezerva, nic nie je rezerva. Ide o to, kedy vam prvy krat blikne oranzova ledka kontrolky. To sa zvacsa deje po priblizne 35-36 spotrebovanych litroch paliva.

To, ze sa vypina pistol je normalne. Asi kazdy clovek, ktory prvy krat tankuje corollu mi toto povie. Zaujimave. Ale len cast pochopi ihned, ze to su unikajuce plyny z nadrze a ak pistol nema dobre odsavanie, tak sa kvoli pretlaku (plnis nadrz, vypary chcu uniknut, ale nie je kam..) vypina poistka na pistoli, cize sa vam zda ze je plna nadrz.

Bezne plati, ze tankuj na tomto aute okolo 530-550 prejazdenych kilometrov. Zvacsa dolejes 40 L. Ku 700km sa uz jazdi skoro na vypary a to sa neodporuca. Howgh.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
Sokol
Toyota guru
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Utorok, 18. Októbra 2005, 00:39
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Rezerva paliva

Príspevok od používateľa Sokol » Štvrtok, 28. Februára 2008, 23:06

No neviem,neviem,ci od rozsvietenia kontrolky neostava este v nadrzi aj zo 10 litrov...
Edit:Andy to upresnil.
Toyota RAV4 2,0,1AZ-FE,112kW,r.v.07 AT
ex:Toyota Avensis Liftback 3S-FE,2.0,16V,94kW,r.v.98
ex:Toyota Corolla 5D,4E-FE,1,3,16V,55kW,r.v.96

Používateľov profilový obrázok
Csabika
začiatočník
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Piatok, 27. Apríla 2007, 20:47
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Rezerva paliva

Príspevok od používateľa Csabika » Piatok, 29. Februára 2008, 08:00

Asi je to tak ako píše Andy, aj ja zvyknem tankovať tak že keď začne blikať oranžová kontrolka tak tam napustím plnú, a zvyčajne vypne okolo 35-37 litrov, lenže potom ešte tam pustím tak 2-3 litre normálne a zmestia sa, to asi tie výpary pištol vypnú predčasne. Teda nie predčasne ale majú nejakú rezervu, aby ti nevyletela pištol z naplňacieho hrdla od plynov.
E11 WAGON 2.0 D = Hihinka
MADE IN JAPAN
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Rezerva paliva

Príspevok od používateľa chmelo » Piatok, 29. Februára 2008, 08:10

Veru, veru, tvoja Corolla má 50L nádrž a "rezerva" je 10 - 15 litrov. Ja to mám odsledované, že pri prvom bliknutí hladného oka je v nádrži ešte tých cca 15 litrov. Hladné oko začne svietiť až keď je ručička ukazovateľa paliva až skoro na dne, ale ako vravím, nemusíš mať boja ;-)
Čo sa týka cvakania pištole pri tankovaní, tak pri čapovaní netreba držať pištoľ v ruke, ale zavesiť ju o kraj nádrže...na pištoli je taká zarážka. Na začiatku mi to tiež robilo, ale po "decentnom" upozornení pumpára (s výrazom tváre "ty dement") som sa poučil a cvakne mi až, keď je nádrž plná.
Tááákže tak
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
Csabika
začiatočník
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Piatok, 27. Apríla 2007, 20:47
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Rezerva paliva

Príspevok od používateľa Csabika » Piatok, 29. Februára 2008, 08:29

chmelo napísal: Čo sa týka cvakania pištole pri tankovaní, tak pri čapovaní netreba držať pištoľ v ruke, ale zavesiť ju o kraj nádrže...na pištoli je taká zarážka. Na začiatku mi to tiež robilo, ale po "decentnom" upozornení pumpára (s výrazom tváre "ty dement") som sa poučil a cvakne mi až, keď je nádrž plná.
Tááákže tak
No to od teba počuť ze netreba držať to je naozaj prekvapujúce!!! :shock:
Predtým si sa držal skôr zásady " DRŽ SI".
:D
E11 WAGON 2.0 D = Hihinka
MADE IN JAPAN
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Rezerva paliva

Príspevok od používateľa chmelo » Piatok, 29. Februára 2008, 08:32

No veď o to ide, keď nemusíš držať pišťoľ, tak máš voľné ruky a môžeš si držať :mrgreen:
Tááákže?
Drž si ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
telekocar
panic
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Piatok, 8. Februára 2008, 16:32
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Re: Rezerva paliva

Príspevok od používateľa telekocar » Piatok, 29. Februára 2008, 08:44

mno ja mam E10 a na blikajucu najkrajsiu kontrolku sa da v poho spravit este 100kilackov. . rolky maju tie rezervy ozaj velke. . v podstate sa mozem zhodnut so vsetkym co tu bolo popismenkovane

Používateľov profilový obrázok
liner
panic
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Nedeľa, 14. Mája 2006, 19:43
Bydlisko: BA

Re: Rezerva paliva

Príspevok od používateľa liner » Nedeľa, 2. Marca 2008, 11:54

mate slabe nervy :) rucicka na mojej moze klesnut cca 3 milimetre pod spodnu rysku a este vtedy tam su minimalne 4 litre / alebo menej plus vypary/, lebo nasledne viac nez 43 do nej nenatankujem. dobre to japoncici vymysleli
ex: corolla E111 zlutej dabel

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Rezerva paliva

Príspevok od používateľa chmelo » Nedeľa, 2. Marca 2008, 12:47

No silné nervy teda máš ;-) , len s tými počtami je to horšie :mrgreen:
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Rezerva paliva

Príspevok od používateľa Rasťo » Nedeľa, 2. Marca 2008, 12:49

Hej hej - pravda je - však aj ja som už raz riskol a šiel som na Kačenke do TN tak, že už v RK mi svietilo "hladné oko" a v pohode.

Chmelo - ma budeš musieť naučiť tankovať - mne Ti tá pľuha vždy keď mám plnú nádrž cvaká a nie a nie do nej dostať viac... :lol: :lol: :lol:
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Gabo
toyoťák
Príspevky: 972
Dátum registrácie: Streda, 31. Mája 2006, 16:53
Bydlisko: Nitra

Re: Rezerva paliva

Príspevok od používateľa Gabo » Nedeľa, 2. Marca 2008, 17:12

Bratia Cesi maju rovnake skusenosti :razz:

http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... highlight=

Mne sa viac, ako 38l nepodarilo do rollky natankovat. To hladove oko je ale svina :D
Toyota Auris TS Hybrid 2016
ex: Toyota Corolla e10 1995
ex: Honda Accord Tourer 2007

hudecpeter
panic
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Nedeľa, 1. Októbra 2006, 21:24
Bydlisko: Trnava

Re: Rezerva paliva

Príspevok od používateľa hudecpeter » Nedeľa, 2. Marca 2008, 19:12

Ja som niekoľko krát skúšal koľko litrov mam ešte v nadrži keď mi začalo svietiť smädné oko. V priemere som vždy natankoval 40 litrov ( +/ - nieake deci). Len na trnavskej Shell pumpe natankujem 42 litrov. Preto som tam aj prestal chodit a zanevrel som na celý Shell.
Raz som tiež testoval koľko prejdem na tuto rezervu. Prešiel som 85 km ( po meste) od zasvietenia a nasledne na pumpe som dotankoval 46,6 litra. Takže pohoda, na rezervu určite prejdete min 100 km.
Toyota RAV4 - 2,2 D-4D 135
Toyota Corolla E11 - 1,6 VVTi

Používateľov profilový obrázok
liner
panic
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Nedeľa, 14. Mája 2006, 19:43
Bydlisko: BA

Re: Rezerva paliva

Príspevok od používateľa liner » Nedeľa, 2. Marca 2008, 20:40

chmelo: bud to mam ja slabsie s poctami , alebo tam nie je 50 l nadrz ;)
ex: corolla E111 zlutej dabel

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných