Aspon 5 min ticha za nasu Corollu

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Aspon 5 min ticha za nasu Corollu

Príspevok od používateľa Rasťo » Piatok, 24. Augusta 2007, 17:24

Dobrá rada - prečítaj si poistnú zmluvu - poriadne si ju prečítaj...
Na mňa v Kooperatíve s Corollkou tiež skúšali finty - mal som porčené 4 plechy a rozbité svetlo od vodiča - rám nepohnutý - sa to ani ku chladiču nedostalo - oprava vyšla v autorizovanom servise 75 litrov a chceli mi z toho urobiť totálku... Až keď som im v požičanej koženej bunde prišiel prečítať do TN pobočky zmluvu, tak zmäkli a zrazu sa všetko dalo...
Oni to len na tú babu, čo do nej Tvoja žena buchla skúšajú a ona im na to zatiaľ skáče... Určite jej niekto poradil "dobrého" odhadcu škody a ten tam popísal hovadiny, aby sa cena vyšplhala vysoko - tak to u poškodených robia - potom je jasné, že jej cena opravy vyskočila vysoko, ale to nie je Tvoj problém...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Aspon 5 min ticha za nasu Corollu

Príspevok od používateľa AndyGTP » Piatok, 24. Augusta 2007, 20:08

ale pozor, aj ked umrela milovana korela, nezabudnite, ze lutovat treba aj poskodeneho a chapat jeho pohnutky. Tu ide naozaj o tu poistovnu a o to, ze im poskodena sadla na lep. Takze za skody sposobene treba pykat, ale smrt koroly je maximum, netreba sa hrnut este do preplacania, na to predsa je PZP.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Aspon 5 min ticha za nasu Corollu

Príspevok od používateľa chmelo » Piatok, 24. Augusta 2007, 21:08

Presne tak, netreba sa dať tlačiť do kúta. Ja som na Kačene menil predné sklo cez vinníkovu PZP a "doplácal som cca 1400 bubákov. V podstate ide o to, že poisťovňa, kde má vinník PZP vypočíta škodu a odpočíta amortizáciu, teda zaplatí len hodnotu starých dielov. U mňa to nazvali zhodnotenie, čiže oni mi akože cvakli staré sklo a ja som si zaplatil jeho upgrade na nové ;-)
A s tým nárokom sa treba obrátiť na právnika, ja som si ten rozdiel nenárokoval, lebo som bol rád, že mám nové sklo a že mi vinník neušiel a podpísal papíre. Však Vlado :lol: Podľa mňa sa z toho dá vykorčuľovať. Ľútosť, neľútosť, keby bola situácia obrátená, tak by sa druhá strana tiež nehrnula do toho, aby ti vysolila 60 litrov len tak z plezíru.
Samozrejme, ak máš havarijné tak je to o niečom inom, ale terazky by to bolo len mlátenie prázdnej slamy :roll:
Prajem pevné nervy a dobrú radu od právnika
Drž si
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Aspon 5 min ticha za nasu Corollu

Príspevok od používateľa Rasťo » Sobota, 25. Augusta 2007, 08:58

Nie nie - tak to nerobia... Oni v podstate potrebujú stanoviť hranicu totálky. Tú stanovia tak, že zoberú nejaký ich "supersoft" - zadajú do neho parametre Tvojej káry a vyhodí im to nejakú cenu - inak dosť podobnú skutočnej hodnote toho ojazdeného vozu. No a ak škoda presiahne 75% z tejto sumy, tak Ti oznámia, že máš totálku a pošlú Ti na účet práve tých 75% s odkazom, že auto si máš rozpredať sám, aby si získal ten zvyšok do predajnej ceny vozu... :twisted:
No a ak chceš hold autíčko zachrániť, musíš na nich tlačiť a vyhrážať sa - potom povolia...lebo takéto ojeby nie sú v zmluvách vôbec spomínané...je to proste čisto ich výmysel. Preto keď pôjdeš za skutočným kamošom poisťovákom a opýtaš sa. kde dať havaríjne poistiť svoje 5 ročné auto, tak Ťa rýchlo presvedčí, že havaríjne sa Ti to vôbec nevyplatí. No a so zákonnou je to detto...akurát tú mať musíš práve pre prípad, že nehodu spôsobíš Ty...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Aspon 5 min ticha za nasu Corollu

Príspevok od používateľa chmelo » Sobota, 25. Augusta 2007, 09:12

No hej, ale scooby nehovorí o totálke ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Aspon 5 min ticha za nasu Corollu

Príspevok od používateľa AndyGTP » Sobota, 25. Augusta 2007, 09:46

lenze Scoobyho auto je totalka. Bez debaty. Tak ako moja bola, jeho je na tom bohuzial 2x horsie. Inak princip totalky zhrnul uz Rasto. Ta poskodena, dovolim si tipovat, ze je tiez stotalkovana, ak sa nejednalo o zanovne auto s trhovou hodnotou vyse 400-500tis. Ak slo o bezne ojazdene vozidlo s cca hodnotou max 250tis, jednoznacne totalka. Aj ked ludia, pozor: nie je totalka (nemoznost opravy po tech.stranke) ako totalka (nerentabilnost opravy financna)

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Aspon 5 min ticha za nasu Corollu

Príspevok od používateľa chmelo » Sobota, 25. Augusta 2007, 11:39

Súhlas, ale hovorím o aute poškodenej, ktorá si nárokuje 60 litrov. Veď o tom bola reč, či sa mýlim??? PZP bude kryť len jej škodu a nie scoobyho (bohužiaľ).
Ináč súhlas, že je to celé odrb.
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Aspon 5 min ticha za nasu Corollu

Príspevok od používateľa AndyGTP » Sobota, 25. Augusta 2007, 11:49

mne sa cosi zazdalo ze skoda bola za 160 aj ohodnotena poistovnou. Soráč poneváč. 160 je oprava v autoriz.servise, PZP kryje len 100.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Aspon 5 min ticha za nasu Corollu

Príspevok od používateľa Rasťo » Sobota, 25. Augusta 2007, 11:56

Proste im asi v poisťovni po posúdení poškodenia a veku/výbavy auta vyšlo, že všetko nad 100 litrov je totálka a panička hold chce auto zachrániť...tak sa dohodla s poisťovňou, že 100 litrov dajú oni a zvyšok zatiahne ona resp. to bude vymáhať od vinníka nehody... Bežný postup, ale podľa zákona neopodstatnený - ak je to raz totálka, tak je to totálka. Kua veď od toho je poisťovňa, aby sa ani vinník, ani poškodený nemuseli trápiť - za čo tie kurvy potom platíme? :twisted:
To som kua zvedavý ako sa budú tváriť, keď prejde ten návrh, že za dopravnú nehodu sa bude považovať havárka so škodou až od 160 litrov hore - to len bude boj... :twisted:
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

ToyoCarE

Re: Aspon 5 min ticha za nasu Corollu

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Sobota, 25. Augusta 2007, 16:38

mas pravdu o tom zakone,, ale ako ten nekompletny polis dokaze posudit aka bude hodnota opravy? Napr ked som bural ja,,tak sa zastavili policajti,, a pytali sa,, ci budem mat skodu viacej ako 50 000,,, povedal som ze kdeze,,,tzak odisli,,, potom doma som to ratal,, vysla by tak na min 80 000,,, ale on to nevedel na mieste jednoducho posudit

Používateľov profilový obrázok
Mathias
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Piatok, 24. Augusta 2007, 15:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Aspon 5 min ticha za nasu Corollu

Príspevok od používateľa Mathias » Nedeľa, 26. Augusta 2007, 14:21

Prajem úprimnú sústrasť. No ty by si tej ženskej nemal dávať nič. Keď som búral pred 4 rokmi ja s octavkou do druhej octavky, lebo som nedal prednosť v jazde, mal som len zákonnú poistku. Škoda spôsobená na tom druhom aute bola preplatená cez moju poistku a ja som si musel opraviť svoje auto za vlastné. Ale určite od mňa nepýtali peniaze aby som zaplatil škodu na tom druhom aute. Určite si skús prečítať zmluvu a s niekym sa poradiť. Ty určite nemôžeš platiť za poisťovňu!
Toyota Yaris 1.0, r.v. 1999

Používateľov profilový obrázok
johnC
toyoťák
Príspevky: 583
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Februára 2006, 19:12
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Aspon 5 min ticha za nasu Corollu

Príspevok od používateľa johnC » Nedeľa, 26. Augusta 2007, 16:28

mne sa to tiez nezda vo PZP zmluve s Kooperativou mam take nieco ze poist zodpoveda za skodu do nejakych 10 mil.
Toyota Corolla E11/Scott Reflex 10/noKia/Lunex DCM-fz7/Logitech-mouse/Verbatim FDD/Adibas/Mentos/Primeros
.... ideal for mňa !

Používateľov profilový obrázok
liner
panic
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Nedeľa, 14. Mája 2006, 19:43
Bydlisko: BA

Re: Aspon 5 min ticha za nasu Corollu

Príspevok od používateľa liner » Streda, 12. Septembra 2007, 22:09

5 minut uz preslo :twisted: ides auticko rozpredavat alebo ho opravujes ?
potreboval by som predne prave svetlo..
ex: corolla E111 zlutej dabel

Používateľov profilový obrázok
scooby
začiatočník
Príspevky: 249
Dátum registrácie: Streda, 28. Decembra 2005, 23:43
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Aspon 5 min ticha za nasu Corollu

Príspevok od používateľa scooby » Streda, 12. Septembra 2007, 22:52

liner napísal:5 minut uz preslo :twisted: ides auticko rozpredavat alebo ho opravujes ?
potreboval by som predne prave svetlo..
Uz predane, v podstate hned ako som dal inzerat na 2hy den mi volal clovek a dohodli sme sa....
Fiat Stilo W 1.9 JTD
Fiat Panda 1.1
eX Toyota Corolla 1.4i E11 :(
eX Toyota Celica 2.0 gti ST202

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 16 neregistrovaných