Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

Príspevok od používateľa AndyGTP » Nedeľa, 28. Októbra 2012, 12:02

spider207 napísal:Akurat ja som ten typ co si radsej vyberie RWD, aj ked slabsiu, pretoze to na mna kladie ako na vodica omnoho vyssie naroky, co na jednej strane brutalne neznasam, no na druhej zase priam milujem :)
daj si pozor na toto, lebo nie kazda zadokolka je pretacava a nie kazda predokolka nedotacava. Myslim si, ze niektore FWD gtcka (aj z historie) boli vodicsky dost narocne a velmi uspesne na zavodoch. Nemyslim si ze kazde RWD vozdilo len z principu koncepcie zmyka z majitela viac nez FWD. Zmaknut pretacavy smyk na FWD moze byt narocnejsie nez na RWD.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 28. Októbra 2012, 14:36

drgi, jaein :D zaciatok, stred, koniec.. ale nie uplne vsetko, mal som z toho dost rozporuplne pocity.. celkovo to nebol vyslovene negativny test, vsak sem-tam nieco aj vychvalil, len negativa dost zdoraznoval a omielal dookola (niekedy podla mna vyslovene detaily typu hodiny a pod) zatial co kladne veci odpinkol stylom "ved to tak ma predsa byt".. takze tak, nieco som tam mozno nepochopil.. :)
andy jasan, preto ako som pisal, aj pred FWD mam respekt. Viac mi proste sedia zadokolky, ale priznajme si, som skor pokojny typ vodica a vlastnosti mojho iska vyuzivam (podla mna) tak na 20-30%.. ked pride par peknych zakrut tak nemam problem ist trosku ostrejsie, ale moj pud sebazachovy nastupi omnoho skor ako su limity auta, tie su pre mna hodne, hodne vzdialene.. ale celkom by ma bavilo mat nejaku 86ku, zobrat to niekde na okruh alebo ine relativne bezpecne miesto a tam sa skusat zlepsovat, posuvat hranice.. na beznej ceste a za premavky ale chobotiny nerobim, na to som prilis pokojny typ vodica :)
jo a narozdiel od autora toho clanku, ja mam rad retro takze hodinky ako z 80tych rokov su pre mna plus.. taketo veci ako aj dizajn su cisto subjektivna zalezitost..

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

Príspevok od používateľa drgi » Nedeľa, 28. Októbra 2012, 22:02

Janda ma myslim bmw m3, a tiez ma radsej starsie kraksne nez nove konzervy. jeho nazor by som bral ako objektivny, co sa tyka motorickej casti a podvozku (dizajn je individualny, aj ked nove tojoty sa nepacia asi nikomu :mrgreen: ).
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

Príspevok od používateľa kuki » Pondelok, 29. Októbra 2012, 07:36

Nove auta su fakt povacsinou horsie (co sa pohladu zapaleneho sofera tyka) ako ich starsie ekvivalenty. Pre niekoho, komu neni spotreba a makost plastov vsetkym su nove auta skor horsie. GT86ka je do istej miery vynimka. Mozno aj preto, ze Toyota (u nas) uz dlho neponukala nieco zabavne a zaujimave, tak teraz je GT86ka ako blesk z jasneho neba. Ale neviem sa zbavit pocitu, ze chalani co tu su s Celicami a MRkami a Suprami a AEckami vystupuju po jazde so svojim autom so sirsim usmevom na tvari, ako budu majitelia GT86tiek. Podla mna ide auto priemysel do muky, dobre casy uz boli. My mame to privilegium, ze zo vstkych generacii sveta sme prave my ta, ktora ich mala tu cest zazit a podaktori sme si ju aj uzili.

P.S. V stredu idem skusat novy Focus ST. Mam voci nemu iste predsudky (globalne = kompromisne auto, EcoBoost v nazve motora zrovna nedava pocit zamerania na sportovost...) a kedze som sa s nim uz kratko zviezol, tak aj mam pocit, ze sa potvrdi moja predstava. Potom poreferujem. (Ak by bol zaujem)
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 29. Októbra 2012, 15:59

drgi napísal:Janda ma myslim bmw m3, a tiez ma radsej starsie kraksne nez nove konzervy. jeho nazor by som bral ako objektivny, co sa tyka motorickej casti a podvozku (dizajn je individualny, aj ked nove tojoty sa nepacia asi nikomu :mrgreen: ).
ktoru generaciu? Inak mi pripomina Dalibora Zaka (autoweb.cz), ten ma e46 M3 a na sportovo zamerane auta by mohol mat celkom objektivny nazor.. ale ked testoval CT200h tak sa plne prejavilo, ze niektori takito stritne sportovo zamerani vodici sa nedokazu pozriet na auto aj z inej ako sportovej strany, resp je to potom stylom "nie je to sportove = stoji to za ho.."..
beriem, ze ak ma p. Janda napr E30 M3 tak to bude asi aj tak nebe a dudy v porovnani s GT86, jednoducho e30 je kus historie, takisto ako aj stara hacina.. tu suhlasim s kukim, ze pravdepodobne chalan co vystupi z takehoto auta bude mat ten usmev o poznanie vacsi a spokojnejsi ako majitel nejakej novej sportovej kary.. kedysi to bol riadny hardcore, ale dnes, same kompromisy, ustupky kvoli eu normam, spalinam a pod.. v kazdom pripade uznavam, ze moze mat p.Janda v niecom pravdu, nieco som ja osobne citil uplne inak, ale tak kazdy mame ine poziadavky, ine ocakavania, ine skusenosti, ine soferske schopnosti..

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

Príspevok od používateľa kuki » Pondelok, 29. Októbra 2012, 16:07

Ta tvoja posledna veta je najdolezitejsia. Uz len samotny prehlad, co clovek ma a co uz skusil soferovat robi strasne vela. Pamatam sa ako sme po Corolle 1.3 kupili Mazdu 6 dvojliter. Mal som pocit ze to je to najsportovejsie a najvykonnejsie auto ake sa vobec da postavit :mrgreen: Potom som si sadol do BMW Z4 prvej generacie... a potom do... naposledy ma vyskolil ten vrcharsky Focus. Bolo to az na neuverenie ako dokonale skryval predny nahon.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

Príspevok od používateľa drgi » Pondelok, 29. Októbra 2012, 16:30

tusim je nacase, aby som sa ja posadil do gt86 a rozhodol vam to, ci za nieco stoji, alebo si radsej kupte vw siroko :mrgreen:
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

Príspevok od používateľa kuki » Utorok, 30. Októbra 2012, 07:34

drgi - myslim, ze to je skvely napad. Ale v zaujme zachovania objektivity by si mal ist skusat rozhodne v sprievode niekoho, kto patri do opacneho tabora, kto zas dobre pozna premotorovane predohraby... snad by sme tu takeho nasli :mrgreen:

P.S. Za man siroko ani nepriatelovi. Mne sa na tom aute nepaci vobec ale vobec nic. Povodne siroko bolo milion krat pritazlivejsie.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

Príspevok od používateľa ondrik » Utorok, 30. Októbra 2012, 08:54

kuki napísal: P.S. Za man siroko ani nepriatelovi. Mne sa na tom aute nepaci vobec ale vobec nic. Povodne siroko bolo milion krat pritazlivejsie.
To je vec nazoru, ja mozem povedat, ze som si s nim celkom dobre rozumel. A zvonku mi pride tiez celkom vpoho...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 30. Októbra 2012, 16:50

ja sa ohladom sirokeho vw priklanam ku kukimu :D

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

Príspevok od používateľa drgi » Štvrtok, 8. Novembra 2012, 09:15

este z toho Jandovho testu GT86 :

To všechno se pak odráží v pro mě obtížně pochopitelném zacílení auta na Starém kontinentu. Toyota jej dodává prakticky v jediné, vysoké výbavě za necelých 800 tisíc Kč a hraje si s ním tak nějaké komfortní nebo alespoň univerzální GT. Tím přitom není ani v nejmenším, je to takový malý „hardcore”, který byste dnes marně hledali třeba i u Ferrari. Mnohem větší smysl by mi vůz dával v „oholené” specifikaci za nějakých 500 až 600 tisíc Kč. Pak bych po něm snad zatoužil i já.

Mám ve výsledku pocit, že tohle auto se nachází ve špatný čas na špatném místě. Zrodit se před 10 nebo 15 lety, kdyby jeho motor, převodovka a další části nemusely být stiženy hlavně evropskými regulacemi, byla by z něj dnes po mém soudu legenda. Šlo by o perfektní sporťáček svého druhu. Takhle je z něj poněkud sešněrovaný sportovec, který se vzhledem ke svým známým nedokonalostem snaží zvýšit svou atraktivitu třeba luxusnější výbavou. Ta jej ale nikam neposouvá.

Vůz sám o sobě je důkazem toho, proč v posledních letech nikdo nic podobného nedělá, ani se o to nepokouší. Ne snad, že by o takové auto zákazníci nestáli (váš enormní zájem o GT 86/BRZ od prvních avíz dosvědčuje opak), ono se takové dokonale vyrobit nedá. Nikoli kvůli technickým limitům, ale kvůli existujícím regulacím, které sice perfektně naladěný atmosférický motor se skvěle poskládanou převodovkou nezakazují, s ohledem na konstrukci testů spotřeby jej ale zatěžují takovými pokutami, že by se stal neprodejný. Popř. je možné omezit přirozený potenciál této konstrukce tak, aby pokuty nebyly příliš vysoké. Pak je ale také po oné optimální funkci a ani to prodejnosti nepomůže. Právě tak podle mě skončila nová Toyota
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

Príspevok od používateľa grexos » Štvrtok, 8. Novembra 2012, 11:29

Vela ludi vela chuti (a v CZ a SK malo penazi) ale realita zatial ukazuje z GT86 bude legenda ci chceme alebo nie.
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 8. Novembra 2012, 19:31

s tymi dvomi verziami suhlasim, bohuzial europa je presmradena uz skoro rovnako ako americania, takze sa tomu komfortu niet co cudovat.. ale aj tak si myslim, ze clovek ktory chce toto auto pouzivat na ucel na aky bolo stvorene by si radsej vybral ohlodanu, vykuchanu verziu a usetril tym nejake dalsie kg.. alebo keby tam bolo aspon viac stupnov vybav, mne osobne by netrebalo 15 reprakov, klimu, kazdu serepeticku v elektrike, ale to je vec vkusu.. zase na druhu stranu musim priznat, ze mi to tam nejako nevadilo (aj ked radio som mal pustene asi len na 10sec aby som zistil ci vobec funguje :mrgreen: ) a zvezenie sa mi pacilo aj v tejto "nadupanej" verzii - stale to bol slusny hardcore oproti dnesnym (beznym) autam :)

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

Príspevok od používateľa tofak » Pondelok, 24. Decembra 2012, 09:02

0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

libor12
toyoťák
Príspevky: 611
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Júna 2010, 19:42
Bydlisko: Dobříš

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

Príspevok od používateľa libor12 » Nedeľa, 30. Decembra 2012, 16:06

Pánové tak to přišlo dříve než jsem čekal. Přímovstřikové d4s toybaru začíná mít po několika desítkách tisíc km problém s hlavami,respektive ventily,které nic nechladí. V podstatě podobné problémy postihuje stejně koncepčně řešené motory. Takže koupit a vyměnit motor.
corolla ae92gti
celica ra61

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní