Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 22. Apríla 2012, 20:26

grexos napísal:... alebo sa stat milionarmi legalne. ako sa to robi ?
ideš do politiky na jedno volebné obdobie

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86

Príspevok od používateľa KLingO » Nedeľa, 22. Apríla 2012, 20:31

no mne sa tiez pacilo .. ak sa na neho pozeram ako na auto len pre vodica a na zabavu tak ano berem hned .... lenze to by som tie evri na na neho musel najst na chodniku

pretoze cenovka je taka ze by som ho dokazal ufinancovat ... lenze o peniazoch na ktore chodim do roboty rozmyslam trochu inak ako stylom ze toto chcem a to si kupim ... proste zvazujem aku protihodnotu za ne dostanem

a v tejto cenovej hladine si viem predstavit ze by u mna pristal Lexus CT200h, Volvo V40, Avensis kombi v plnke a podobne ...

napriklad v tom Lexuse som sa bol povozit a viem si predstavit ze by mi to auto robilo radost aj ked nie je priamo sportove, ale sedacky, posed, volant mi sadli a citil som sa v nom super

takze preto tieto rozpacite pocity :?

kazdopadne si GT86 kupim .... som plastikovy modelar a Tamiya ohlasila ze tento rok pusti stavebnicu v mierke 1:24 :mrgreen:
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86

Príspevok od používateľa kuki » Nedeľa, 22. Apríla 2012, 23:19

Tak som sa bol kuknut aj ja. Mal som listok zadara, no tak to uz sa nedalo vydrzat. Na prvy pohlad sa mi pacila, hlavne spredu. Farba prvotriedna, oranzovu ja mozem :-) Aj ked tato bola taka medova alebo aka. Proste sadla.

Co ma menej potesilo bol zadok. Jednak ten smiesny otvor do kufra - takto su zvytocne ako zadne sedacky pre ludi tak aj kufor ako miesto na prepravu slickov. Plus tie zadne svetla... nejako mi tam klali oci. Ale nie tak ako tie dve kanalizacne rury co z toho dost vyrazne trcali! :shock: To hranicilo s tuzerinou a odpad po tych 200 kobylach by urcite vedel ist prec aj decentnejsimi otvormi. Bolo to este viac na smiech ako ked som prvy raz videl Superb s 4-mi vyfukmi (tovarenske origo). Proste to potom vyzera, ze sa auto strasne moc snazi a v tomto pripade na vlastnu skodu.

Takisto ,a trocha sklamali kolesa. Nazivo boli take nijake a celkova velkost nejak nedokazala vyplnit blatniky. Volil by som vacsi priemer kolesa a 18ky disky.

Inak sa mi zvonka desne pacila, nizucka, akuratne siroka a svalnata. Parada!

Vnutri som zazil nieco podobne, ako ste uz pisali. V prvom rade, mam 2 metre, a sedacku som mal vzadu nadoraz o zadnu sedacku a vosiel som sa len tak tak. 160cm japonec si za 160cm japonskeho kamarata urcite sadne, ale pre ludi ozajstnej velkosti to je dvojmiestne auto. Volant prijemny, veniec hruby, na co som ja vysadeny. Velmi prijemne ma prekvapila radiaca paka/prevodovka. Kratke drahy, presne, spravny odpor a taky ten mechanicky kovovy cvak... Naaaadhera! To iste sedacky. Fakt pohodlne a super tvarovane aj pre mna a paradne bocne vedenie. Krasa!

Sklamanim bola kvalita interieru. Pripadala mi deeesne nevyvazena. Na jednej strane krasna radiaca paka a okolie, na druhej stredova konzola, cast pod displejom, vyzerala hodna mojej starej E10-ky. Dost nevyvazene.

Posed v aute bol paradny. Pedale som tlacil pred seba, nie zhora, sedacka bola ukotvena snad na zemi a volant prijemne kolmo voci mne. Otackomer velky a vstrede pristrojovky - super. Na druhu stranu nepouzitelne maly a "kratky" rychlomer. Tam hladat 55km/h v meste by sa asi nedalo.

Takze celkovo rozpacite dojmy. Ma velmi silne aj velmi slabe stranky. Za cenu 25t by to bolo ok, za 32 ani nahodou. Kusok dalej bol Hyundai Genesis - rovnaka kvalita, miestami lepsia, vacsie auto, realne 2+2 s motorom 2.0T, ktory je silnejsi a za cenu 27t. Au! Skoda...
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86

Príspevok od používateľa grexos » Utorok, 24. Apríla 2012, 07:56

Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

Príspevok od používateľa grexos » Piatok, 27. Apríla 2012, 08:16

Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
exo_t
začiatočník
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Septembra 2009, 11:20
Bydlisko: BA v lese

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

Príspevok od používateľa exo_t » Streda, 2. Mája 2012, 08:31

Hm. Vyzerá to tak, že v USA bude naozaj stáť 19 tisíc €. Nechcem vedieť po koľko tam pôjdu ojazdené kusy o taký rok - dva. Myslím že ten dovoz zo štátov bude VEĽMI zaujímavá možnosť, aj keby to stálo 5000 €.
A tree never hits an automobile except in self defence.
momentálne car-free

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

Príspevok od používateľa grexos » Streda, 2. Mája 2012, 12:33

Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
mtn
panic
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Utorok, 5. Augusta 2008, 10:33
Bydlisko: BA, LM

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

Príspevok od používateľa mtn » Streda, 2. Mája 2012, 12:35

Toyota Auris E15U 1ZR-FE MT Terra Cool
Toyota Corolla E111 4E-FE STD

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

Príspevok od používateľa kuki » Streda, 9. Mája 2012, 08:28

BRZ vs Megane RS Trophy

Neviem, ci sa ako majitel podobneho hot hatch-u tesit alebo ako fanusik GT86/BRZ byt sklamany. neni to len o case na kolo ale o tom, ako ho na konci zhodnotia. Megane je preciznejsi, hravejsi a vzrusujucejsi :shock:

http://www.evo.co.uk/videos/trackdayvid ... f0ad74362c
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

Príspevok od používateľa KLingO » Streda, 9. Mája 2012, 08:45

Tak som to video skukol a v podstate BRZtku chlap nakoniec vytyka ze nema dobry vahovy pomer medzi zadkom a predkom

lenze ako je v diskusii pod videom spominane .. BRZ ma automat .. otazka je ci moze byt automat o tolko tazsi aby tak rozhodil pomery

casy by ma az tak netrapili (porovnavaju turbo/atmo a navyse vahy na kona su tiez trosku mimo 5.3/6.1 v neprospech BRZ)

co bolo pekne vidno - ako lietali v sedackach v Megane a ako nelietali v BRZ

kazdopadne test ukazuje ze pri cenovke aka je hodena na GT86/BRZ sa da uvazovat aj o vela inych autach (z kategorie HOT)
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

Príspevok od používateľa Srandista » Streda, 9. Mája 2012, 14:34

Zaujimave, ze ked GT86 skusal Chris z EVO (akurat to bolo na Youtube Drive network), tak z nej bol absolutne uneseny, a povedal, ze by ste si take auto mali kupit... Akurat, ze to bol manual a na okruhu sa bavil, a nesiel na co najlepsi cas...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
exo_t
začiatočník
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Septembra 2009, 11:20
Bydlisko: BA v lese

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

Príspevok od používateľa exo_t » Streda, 9. Mája 2012, 17:23

V aktuálnom čísle Autocaru nájdete test BRZ na verejnej ceste (kdesi vo FR) s priamym porovnaním s Mazdou MX-5 a Nissanom 370Z. Z hodnotenia vychádza BRZ ako jasný víťaz, s tým že autor testu sa vyjadril o BRZ ako "najlepšom japonskom aute od dôb Hondy NSX".

na webe majú aj video:

http://www.autocar.co.uk/car-video/suba ... eo-review/

plus GT86 na trati (evidentne ten istý event v Španielsku, na ktorom Chris Harris točil svoje video o GT86):

http://www.autocar.co.uk/car-video/toyo ... eo-review/
A tree never hits an automobile except in self defence.
momentálne car-free

Používateľov profilový obrázok
Ryousuke
začiatočník
Príspevky: 334
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Augusta 2004, 09:38
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

Príspevok od používateľa Ryousuke » Streda, 9. Mája 2012, 21:29

Skoda chcel som ist pozriet gt86 na autosalon v BA ale choroba ma odstavila a to som ho chcel vidiet aspon nazivo ako vyzera. Z fotiek toho moc clovek nevidi ale spon som nasiel nejake z otvorenym kufrom. A to ma celkom prave aj sklamalo najma koli tomu ze viem co je mat ae86 coupe a snazit sa do toho auta dat rozmernejsiu vec. Nieje to prave najstastnejsie riesenie a ae86 hatch je na tom o dost lepsie.
Som osobne sklamany ze gt86 nema rozumnejsi kufor resp iny sposob otvarania kufra. Takto sa to radi do kategorie aut co nemaju prakticke vyuzitie a znamena to ze vzdy potrebuje clovek dalsie auto v rodine co bude aj prakticke (neviem ako zadne sedaky ale v ae86 sa sediet vzadu da a to moze mat clovek aj 184cm a nikdo vam nezroluje nohy pri posuvani prednej sedacky). Nechapem preco Toyota proste nezobrala stary klasika koncept AE86 hatchback a nevylepsila to co tam bolo zle a co vsetci vylepsovali co to auto vlastnili.
Asi je blbost uz vraviet ze toto auto je nastupca ae86 a bla bla. Urcite nieje a nevidim v com sa zdruzuje z ae86 okrem rwd pohonu. Je to uplne nieco ine a je to skoda ze je to z praktickej stranky neprakticke auto lebo aj ja by som zvazoval jeho kupu. Skoda aj ceny ako sa tu uz spominalo tiez sa mi zda trocha privysoka najma ak to bude len auto na zabavu a nie na prakticke vyuzitie. Do starej ae86 hatchu sa zmestil do kufra cely 4age motor aj podvozok a kopec blbosti. A tiez sa tam dal transportovat bike aj 2 ked clovek siel na hory skoda ze nic podobne v dnesnej dobe z rwd pohonom uz toyota nema. Snad v buducnosti este nieco take vyrobia musim len dufat :D a potom to kupim :)
85' AE86 GT Coupe silver/black - 2003 - 2016 - Toyota AE86 zavislost :-)
88' Suzuki Swift GTi
88' Mitsubishi Colt GTi
ex. 89' Toyota Corolla E9 gti 4A-GE Tvis


http://go2id.net
http://www.aeu86.org
http://www.club4ag.com

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

Príspevok od používateľa AndyGTP » Streda, 9. Mája 2012, 23:33

vychytil si tych par veci, ktore som sa snazil okomentovat aj ja, aj ked mne bolo hned jasne, ze je to auto cisto na zabavu a kufor + zadne sedadla budu o nicom. Len pozastavujem sa tiez presne nad tym istym, ze AE86 bola plnohodnotne 4 miestne auto s dobrym kufrom (hatchback, nie coupé). Ten rozdiel je teda v tom ze AE86 bola sportovy derivat bezneho typu/modelu a GT86 je samostatny typ/model na vlastnej podvozkovej a karosarskej platforme s dost vyhranenym zameranim. Takze nic pre teba Ryo :)

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Info a video o novej AE86 -> FT86 -> GT 86 / BRZ / FR-S

Príspevok od používateľa kuki » Štvrtok, 10. Mája 2012, 14:48

Jak to tak citam a pozeram reakcie ludia a recenzentov, tak to tusim bude zase raz take auto, ktore polka ludi neznasa a druha polka miluje :-)
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný