DIY: Oprava ABS plastov

Vaše skúsenosti so servismi, mechanikmi, špecializovanými firmami, rady, návody a referencie.
Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

DIY: Oprava ABS plastov

Príspevok od používateľa stenky » Utorok, 7. Októbra 2014, 23:16

Onehda, ked som na AW11 daval dole pristrojovku, ktora je sice z ABS plastu, ale pevnostou skor pripomina vajcovu skrupinu, prihodilo sa mi, ze som proste jeden uchyt srobika zlomil, Nastastie to nebol taky ten povestny plastovy valec so zavitom, ale akasi strieska na ktorej bol nasadeny pliesok s dierkou na samorezku. Komplet opravitelne, vravim si.... Otazka bola ze ako.

Googol je nas kamarat a povedal nam, ze ABS plast sa dobre rozpusta v acetone, takze aceton. Lenze len tak to ospliechat acetonom a cakat ze to bude drzat by bolo naivne, takze trebalo aj daky pridavny material koli pevnosti. A co je este v kazdej slovenskej domacnosti z ABS plastu?

LEGO.

Takze sup ho jednu ciernu kocku do maleho poharika od lacneho lidl kaviaru, zaliat troskou acetonu a nechat trocha roztopit. Vydatne napatlat na spoj, okolo spoja a vsade kde sople nebudu zavadzat a mame opravene.
Dnes som tym opravil+vystuzil prasknutu nasadu, ktorou kolecko kurenia manipuluje tiahlom. Narozdiel od pristrojovky ho este neotestoval zivot, ale s robotou som spoko! je tam namiesto vzduchoprazdna okolo nasady uboha legokocka, takze to proste musi drzat! :)

Zakladne ogrckanie
Obrázok

Troska opucovane: vatova palicka hojne namocena v acetone; poriadne omocit plasty a ono sa to "zleje"
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Panda
panic
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Piatok, 6. Augusta 2010, 10:24

Re: DIY: Oprava ABS plastov

Príspevok od používateľa Panda » Utorok, 21. Októbra 2014, 12:25

Tak toto je velmi uzitocna rada ... casto sa mi stava ze kadejake drziaciky a upinaciky to proste po tolkych rokoch uz nevydrzia a pod tlakom sa neohnu ale sa zlomia/prasknu.

DAKUJEM STENKY ;-)
__________________________________________________________
Avensis Wagon, T25, 2,2 D-4D, 2007 + Celica 5.gen, ST182, 3S-GE, 1990
Moto: páľ gumu nie dušu 8-)

Používateľov profilový obrázok
tropi
začiatočník
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Pondelok, 16. Augusta 2004, 19:34
Bydlisko: Zohor

Re: DIY: Oprava ABS plastov

Príspevok od používateľa tropi » Utorok, 21. Októbra 2014, 14:02

stenky v robote pouzivame lepidlo na ABS plasty od teroson. Drzi to super. No ty si to tiez super vyriesil.
Rozobrana-Toyota Corolla 1.3XL,liftback
rv.1990,E9
EX-Toyota Yaris 1.3vvti,rv.2008
Toyota Rav 4 ll ,2,0 vvti rv. 2005. AT

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných