Semislick celorocne? Asi nie, tak ake UHP gumy?

Vaše skúsenosti so servismi, mechanikmi, špecializovanými firmami, rady, návody a referencie.
Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Semislick celorocne? Asi nie, tak ake UHP gumy?

Príspevok od používateľa kuki » Piatok, 28. Februára 2014, 07:13

Diki chlapi za reakcie a nazory! Idem poporade:
stefan-celica napísal:Ak chces porovnat pneu tu su recenzie od uzivatelov http://www.testpneumatik.com/letne_pneu ... index.html

Aj podla recenzii uzivatelov SC 2 drzali-boli horsie ako napr. SC 5, Potenza S001, Pilot Sport, ZG 2, Eagle F1 AS 2.
Vdaka za tip. Popozeram.
Thomas napísal:O GY F1 som počul a čítal že odkedy sa robia na Taiwane tak išla kvalita dosť dole...
Dik za tip. Len ak som spravne googlil, tak uz od 1971 su na Taiwane a v 2010-tom odtial isli fuc. Kazdopadne kamrat s ST220 mal teraz 2x po sebe GY F1 AS2 a veeeelika spokojnost. Tak snad by fungovali.
AndyGTP napísal:Kuki, ten rozdiel, co si nasiel je kvoli vyssim hmotnostnym a rychlostnym indexom. Kazda v tomto smere vykonnejsia pneumatika je zvacsa vyrazne drahsia ako jej "slabsia" sestra s rovnakou vzorkou. Ak definitivne potrebujes 92ku, tak spekulovat nemozes. Pri rychlostnom indexe uz mozes spekulovat (napriklad, ze v zime nepojdes 240km/h nikde, tak ti staci nizsi rychlostny index).
AndyGTP napísal:aha to som prehliadol, ale aj tak, vyssi hmotnostny index ma podla mna tuhsie bocnice a mozno iny vyplet, tak preto. Plus aj ako ty hovoris, kvantita pri predaji tiez moze rozhodovat.
Andy len ono je to praveze presne naopak. Napriklad 92Y XL guma je lacnejsia ako 88W ne-XL. Preto na to kukam nechapavo, ze ked je vo vsetkom "horsia" ta druha, a je drahsia, tak preco ju vobec ponukaju/vyrabaju? Ci je nejaky dovod, preco by bola 88W lepsia ako 92Y XL/ne-XL. Kazdopadne ja potrebujem 92, cize ako som pisal, 88 neriesim. Len nechapem.
moschino napísal:XL oznacenie pneumatiky by malo byt pre dodavky a cargo aspon tak som cital. Odporucam ti centrumkolies.sk bol som s nimi maximalne spokojny pri nakupe mojich Yokohama AdvanSport a uz som na nich prelietal asi 15tisic kilometrov a vzorka je niekde v polovici asi ani to nie.... Su krasne makke a na vode tiez obstojne drzia osobne by som do nich siel znova.
Dik za tip! S centromkolies som uz nejake obchody porobil, trosku ich poznam, urcite ich skusim.

Dobre, kazdopadne, viete teda niekto naco je XL guma (ze ma silnejsiu bocnicu, tomu rozumiem) a ci ju chcem/potrebujem alebo nie? Neni to tak, ze XL je vhodna na SUV a podobne? Ale naco potom ta dualita s hmotnostnym indexom? Ono ide totiz o to, ze predok Focusu je fest tazky, preto aj udavaju v TP index 92. Ono skoro 1 tona lezi na predku. A preto ma aj trapi, ze ci nemam mat XL nahodou.

Inak som kukal, ze cenovo aj Michelin Pilot Super Sport neni su uletene. Mam dobry rozmer, tak sa to da. Len teda samozrejme mam hokej v tom, ci je lepsie Michelin PSS, alebo PS3 alebo PS2. A to sme len u Michelinu. 500 verzii Pirelli P Zero mi tiez zrovna nepomaha...

In other news - ten kamarat s tym ST220, co mal 2x tie GY F1 AS2 uz objednal. Semislicky. Yokohama AD08R. Toz som velice zvedavy, ci bude spokojny, mrncat alebo ho to niekde za burky posle do pola.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Semislick celorocne? Asi nie, tak ake UHP gumy?

Príspevok od používateľa smutok » Piatok, 28. Februára 2014, 08:52

No tak tu mas info o znaceni pneumatik:
http://www.pneutop.sk/clanky/znacenie-pneumatik/
http://www.az-pneu.cz/rady-informace

Podla vsetkeho XL budu mat silnejsi vyplet a mozno sirisu bocnicu. Vyhody su jesne vo vacsej zatazi a mozno aj vacsej vydrzi, ale nevyhody budu podla mna tvrdsie pruzenie a vyssia hmotnost pneumatiky.
Ale ja osobne by som sa na to cle vysral, vybral si neake 2-3 modely ktore podla referencii chcem a kupil ten najlacnejsi co najdem.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Semislick celorocne? Asi nie, tak ake UHP gumy?

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Piatok, 28. Februára 2014, 09:13

Jj, xl verzia je o hodne tazsia.... niekedy je pneu prisahambohu tazsia nez samotny disk...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
kracken
toyoťák
Príspevky: 652
Dátum registrácie: Utorok, 25. Augusta 2009, 08:55
Bydlisko: BA

Re: Semislick celorocne? Asi nie, tak ake UHP gumy?

Príspevok od používateľa kracken » Piatok, 28. Februára 2014, 09:32

ja mam na acco zimne GY UG verziu XL a nemozem sa nejako stazovat... podla skusenosti inych, je tazsie preseknut gumu na bocnici v tych nasich nadhernych zimnych jamach...
... nemyslim, ze by inac mal byt velky rozdiel medzi XL a normal pneu, na zimakoch to neriesim, letne by som asi zobral normalne, nie XL.. hoci.. o dost nizsia cena by ma mozno presvedcila.. :)
„ıɯɐɥou ǝɹoɥ ǝɾ ʇoʍız ɾoɯ ʎlǝɔ ǝz ʇıɔod ɯɐɯ ʎpǝʞǝıu”

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Semislick celorocne? Asi nie, tak ake UHP gumy?

Príspevok od používateľa kuki » Sobota, 1. Marca 2014, 21:01

Vdaka za rady!

Troska som vcera v noci postudoval a uz lespie rozumiem XL vs ne-XL problematike a aj mam favoritov na gumy.

1) GY Eagle F1 AS2
2) Contri SportContact 5
3) Michelin Pilot Super Sport

U 1 a 2 si mozem hodit mincou, neni ich ako rozlisit. 3ka je moj najvacsi favorit, len je tam vyssia cena (necelych 100E navyse za celu sadu voci 1 a 2). Kazdopadne, 516E je vzhladom na to, co dostanem, celkom ok. Jo a zatial to vidim na ne-XL verziu.

Ma niekto nejake postrehy? Vdaka.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Semislick celorocne? Asi nie, tak ake UHP gumy?

Príspevok od používateľa kuki » Štvrtok, 20. Marca 2014, 12:05

Kamarat, co kupil tie Yokohamy semislicky si zatial pochvaluje, uz aj v dazdi poskusal a vravi, ze uplne normalne drzia. Ale ja sa aj tak bojim. Nieco ine je nova guma a nieco ine to bude, az bude mat polku dezenu v tahu.

Ja som sa zasekol na tych Pilot Super Sport. Asi pojdu na auto ony.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Semislick celorocne? Asi nie, tak ake UHP gumy?

Príspevok od používateľa Srandista » Štvrtok, 20. Marca 2014, 12:10

Az budem mat auto s rafikmi v kompatibilnom rozmere, pojdu na ne tiez... Podla mna si zvolil vynikajuco...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Semislick celorocne? Asi nie, tak ake UHP gumy?

Príspevok od používateľa kuki » Utorok, 1. Apríla 2014, 08:35

Dakujem. Len mam teraz problem. Vsimol som si dnes, ze mam akoby vykusnuty kus gumy na jednej pneu, dost mozno tam zacala fucat a trhat sa. A o par dni odchadzam na tu moju jazdu paradnu :evil: Teraz mam doslova par dni na to zohnat a prezut gumy. Mate niekto tip odkial brat gumy, musim oslovit vsetky mozne zdroje, niekto snad bude vediet Michelin PSS dodat za par dni.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

ely
panic
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Pondelok, 8. Augusta 2011, 13:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Semislick celorocne? Asi nie, tak ake UHP gumy?

Príspevok od používateľa ely » Utorok, 1. Apríla 2014, 09:44

moja skusenost z tejto jesene. ja som tento rok bral zimne z pneutop. objednavku som urobil 29.10. (utorok) rano 7.30. Poobede o 16:30 mi napisali ze tovar bol expedovany. stvrtok na obed okolo 11.00 boli gumy doma.
Toyota Corolla E12 1,6 2004 Obrázok

Používateľov profilový obrázok
kracken
toyoťák
Príspevky: 652
Dátum registrácie: Utorok, 25. Augusta 2009, 08:55
Bydlisko: BA

Re: Semislick celorocne? Asi nie, tak ake UHP gumy?

Príspevok od používateľa kracken » Utorok, 1. Apríla 2014, 11:15

z pneutopu beriem gumy aj ja.. aj pre firmu, v ktorej robim... jedny z najlepsich cien a ked maju na shope uvedene, ze ich maju na sklade, tak do dvoch dni ich mam u seba kurierom...
„ıɯɐɥou ǝɹoɥ ǝɾ ʇoʍız ɾoɯ ʎlǝɔ ǝz ʇıɔod ɯɐɯ ʎpǝʞǝıu”

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Semislick celorocne? Asi nie, tak ake UHP gumy?

Príspevok od používateľa kuki » Streda, 2. Apríla 2014, 21:34

Dik chlapi. Pneutop sa nezadaril, aj centrum kolies aj az-pneu podrzali. Dnes na obed objednane, zajtra ich mam doma. Huste. Nakoniec som z nudze zvolil uplne ine pneu. Tie, ktore som ako jedine kategoricky odmietal celu dobu. Budem mat Conti SportContact 5 :-) Inak su XL, z viacerych zdrojov mi potvrdili, ze 225/40 R18 su vzdy len a len XL. Haluz.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Semislick celorocne? Asi nie, tak ake UHP gumy?

Príspevok od používateľa kuki » Štvrtok, 3. Apríla 2014, 18:20

Conti SC 5 uz su na aute. Vdaka vsetkym za rady a postrehy.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Semislick celorocne? Asi nie, tak ake UHP gumy?

Príspevok od používateľa KLingO » Piatok, 4. Apríla 2014, 09:36

som zvedavy ako sa budu rychlo drat

ja som mal na starom aurise ContiPremiumContact2 a podrzali 4 leta - potom som prezul na ContiPremiiumContact5 a sli na polovicu dezenu za jedno leto (aj ked to leto som najazdil trosku viac ako obycajne +3000km)
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Semislick celorocne? Asi nie, tak ake UHP gumy?

Príspevok od používateľa kuki » Piatok, 4. Apríla 2014, 10:07

Predpokladam, ze to bude to iste, ako som mal doteraz. Mal som SportContact 2, Treadwear 280 a vydrzali 3 roky a 21 tkm. Nebyt slalomov a negativnych odklonov Focusu tak nie su dodrapane a nerovnomerne opotrebene a vydrzia este rok. Tieto su rovnaka znacka, model aj maju rovnaky Treadwear...
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

vandal
panic
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Streda, 2. Apríla 2014, 12:10

Re: Semislick celorocne? Asi nie, tak ake UHP gumy?

Príspevok od používateľa vandal » Piatok, 4. Apríla 2014, 18:46

na suchu pekelne drzia stopu Falken-y (mam 17")... pred nimi bol daky Contintental a Barumy, Falken subjektivne drzal stopu ovela lepsie, ale zas zivotnost nie je ktovie aka
Avensis 2.0(1AZ-FSE) LiftBack A/T Sol Eleg
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných