1.6 Valvematic, áno/nie ???

Vaše skúsenosti so servismi, mechanikmi, špecializovanými firmami, rady, návody a referencie.
Cirdemanko
panic
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Decembra 2013, 18:20
Bydlisko: Levice

1.6 Valvematic, áno/nie ???

Príspevok od používateľa Cirdemanko » Sobota, 28. Decembra 2013, 15:55

Nazdar páni :D

Niečo som sa už dočítal, ale niečo chcem vedieť aj od Vás ostatných :) aj tých čo sú majiteľom, prípadne tých, ktorý sa dočítali viac ako ja :roll: Aké sú tieto motory čo sa týka spoľahlivosťou, výkonom, spotrebou...a tak celkovo globálne :) Viem že to má variabilné časovanie sacích aj výfukových ventilov a taktiež premenlivú dĺžku sania...ak dobre viem tak to majú len japonské motory 8) Čo by ste mi poradili ak by som sa ho rozhodol kúpiť do new AURIS-u model 2013...áno, alebo nie ? Otázka ohladom rozvodu, má to reťaz alebo remeň ? A ako je riadené to časovanie ventilov elektronicky ? Nie je táto oblasť poruchová ? Každému Vám ďakujem za názor, radu, skúsenosť, odporúčanie prípadne faktickú poznámku :lol: ;-)
Naposledy upravil/-a Cirdemanko v Nedeľa, 29. Decembra 2013, 11:13, upravené celkom 1 krát.
Rozhodnutie padlo na benzínový atmosferický motor VALVEMATIC...pomerom kvalita/cena

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: 1.6 Valvematic, áno/nie ???

Príspevok od používateľa grexos » Sobota, 28. Decembra 2013, 21:07

ten motor ma oznacenie 1ZR-FAE (cize modifikacia 1ZRFE), montuje sa do aurisov asi od 2009, cize bude mat vychytane muchy predpokladam,
rozvod je retaz, Casovanie ventilov bude riaddene elektronicky riadiacou jednotou predpokladam,

s Aurisom benzinom zatial neboli nejake zle skusenosti co viem ale nikto tu na fore sa este neozval ze by mal ten novy, cize maximalne sa tu objavil 1zrfe

Chod do toyoty a vyskusaj, to je to naj co ti viem poradit a ja sam pojdem tiez ale ja chcem touring skusit.
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Cirdemanko
panic
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Decembra 2013, 18:20
Bydlisko: Levice

Re: 1.6 Valvematic, áno/nie ???

Príspevok od používateľa Cirdemanko » Sobota, 28. Decembra 2013, 21:28

Rozdiely medzi starým a novým Valvematic-om budú podla môjho názoru minimálne :roll: skôr vylepšenia niečoho konkrétneho čo nebolo dokonalé na starom...Preto tí čo ho majú v starom Auris-e by mali vedieť odpovedať na moje dotazy ;-) A k tomu rozvodu, tá reťaz ako si spomenul sa nezvykne vyťahať, alebo klepotať ? A tá elektronika čo riady časovanie ventilov je spoľahlivá vecička, nezvykne to byť poruchové ? Alebo celkovo rozvody sú bezporuchové, údržba si vyžaduje len výmenu reťaze pravda ? Vďaka :D
Rozhodnutie padlo na benzínový atmosferický motor VALVEMATIC...pomerom kvalita/cena

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: 1.6 Valvematic, áno/nie ???

Príspevok od používateľa KLingO » Sobota, 28. Decembra 2013, 22:29

mal som v predoslom Aurise a nemam na neho jedine krive slovko

- vykonnejsiu atmosferu daneho objemu asi nezozenies
- nezral mi olej
- nechal sa v pohode vytacat az po cervene pole
- pri kludnej jazde po meste mu staci 1400ot a nedusi sa (samozrejme zavisi od sprevodovania konkretneho auta)
- spotreba aj s obcasnym vyblbnutim-sa 7,6L/100km - merane tankovanim pocas 85tkm

latku nastavil hodne vysoko :mrgreen:
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Cirdemanko
panic
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Decembra 2013, 18:20
Bydlisko: Levice

Re: 1.6 Valvematic, áno/nie ???

Príspevok od používateľa Cirdemanko » Nedeľa, 29. Decembra 2013, 11:04

Takže zatiaľ je to 1:0 pre áno :) čím viac Vás sem napíše svoje poznatky tak tím viac ma o to presvedčíte že bude lepšie rozhodnutie zobrať radšej benzínový motor pred dieselovým 8)
Rozhodnutie padlo na benzínový atmosferický motor VALVEMATIC...pomerom kvalita/cena

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: 1.6 Valvematic, áno/nie ???

Príspevok od používateľa KLingO » Nedeľa, 29. Decembra 2013, 14:29

to zavisi hlavne od sposobu pouzitia pokial nabehas rocne cez 30tkm a hlavne na dialniciach tak ma aj diesel zmysel inak jedine benal alebo hybrid (zavisi od penazenky :mrgreen: )
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Cirdemanko
panic
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Decembra 2013, 18:20
Bydlisko: Levice

Re: 1.6 Valvematic, áno/nie ???

Príspevok od používateľa Cirdemanko » Nedeľa, 29. Decembra 2013, 15:02

KLingO napísal:to zavisi hlavne od sposobu pouzitia pokial nabehas rocne cez 30tkm a hlavne na dialniciach tak ma aj diesel zmysel inak jedine benal alebo hybrid (zavisi od penazenky :mrgreen: )
Najazdím ročne teraz asi tak 10 000km a je to mimo mesto... :) z toho mi to vychádza jednoznačne na benzínový motor...
Rozhodnutie padlo na benzínový atmosferický motor VALVEMATIC...pomerom kvalita/cena

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: 1.6 Valvematic, áno/nie ???

Príspevok od používateľa Srandista » Nedeľa, 29. Decembra 2013, 18:58

Ked najazdis rocne 10t km, tak nad dieslom nema ani len zmysel uvazovat, nech uz ich najazdis v meste alebo mimo neho.
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: 1.6 Valvematic, áno/nie ???

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Nedeľa, 29. Decembra 2013, 19:03

tak tak... davam tiez plus benzinu .-D
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Cirdemanko
panic
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Decembra 2013, 18:20
Bydlisko: Levice

Re: 1.6 Valvematic, áno/nie ???

Príspevok od používateľa Cirdemanko » Nedeľa, 29. Decembra 2013, 19:35

Tak hej, pri tomto počte kilometrov ročne je návratnosť rozdielu ceny v spotrebe dieselového motora pomalá :? Taktiež údržba a poruchovosť je vyššia ako u benzínového :? poteší taj ale tá spotreba a výkon toho motora :D A čo teda k tomu Valvematic-u :roll: je to ozaj dobre vyriešené a spoľahlivé ako to je u japanov zvykom ??? Je to ozaj tak ako výrobca uvádza že dobrý výkon za dobrú spotrebu a emisie :)
Rozhodnutie padlo na benzínový atmosferický motor VALVEMATIC...pomerom kvalita/cena

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Re: 1.6 Valvematic, áno/nie ???

Príspevok od používateľa cahir » Pondelok, 30. Decembra 2013, 09:46

ano, je to tak. pri tom pocte km urcite benzin. a k tomu si pridaj este kultivovanost nenaftoveho motora... ako dalsie plus. vykon je podla mna uplne skvely na ten objem a postacujuci. ak nie si nevybureny testosteronak.
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: 1.6 Valvematic, áno/nie ???

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 30. Decembra 2013, 09:50

benzin, unquestionably..

Cirdemanko
panic
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Decembra 2013, 18:20
Bydlisko: Levice

Re: 1.6 Valvematic, áno/nie ???

Príspevok od používateľa Cirdemanko » Streda, 1. Januára 2014, 14:56

Do dnešného dňa benzínový motor jednoznačne podla Vašich reakcií vyhráva nad dieselovým motorom...čakám na Vaše ďalšie názory ;-) A čo ten Valvematic ? K tomuto typu motora by som ešte potreboval Vaše názory, rady, osobné príp. iné skúsenosti či už dobré, alebo menej dobré...nech viem keď to už raz mám kúpiť či som dobre spravil 8) Vďaka za odpovede ;-)
Rozhodnutie padlo na benzínový atmosferický motor VALVEMATIC...pomerom kvalita/cena

Cirdemanko
panic
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Decembra 2013, 18:20
Bydlisko: Levice

Re: 1.6 Valvematic, áno/nie ???

Príspevok od používateľa Cirdemanko » Sobota, 4. Januára 2014, 14:11

Stále je to 1:0 pre Valvematic, čakám na ďalšie Vaše pripomienky na tento typ motora 1ZR FAE ;-)
Rozhodnutie padlo na benzínový atmosferický motor VALVEMATIC...pomerom kvalita/cena

milos
začiatočník
Príspevky: 211
Dátum registrácie: Streda, 27. Mája 2009, 19:08
Bydlisko: Poprad

Re: 1.6 Valvematic, áno/nie ???

Príspevok od používateľa milos » Sobota, 4. Januára 2014, 22:11

Ahoj kolega tak 2mesiace dozadu kupil Auris Touring Sports 1.6 Valvematic vo vybave Style a musim povedat že užasne auto strašne sa mi pačilo, čo sa tyka motora tak pochvaloval si aj vykon aj spotrebu.Ale čo by ine aj povedal na 2mesačne auto :D . A čo sa tyka tvojich otazok, ak som ta spravne pochopil chceš nove auto? Hovoriš že najazdiš 10tis km ročne čo by bolo 100tis za 10 rokou plus minus. Či kupiš dizel alebo benzin neverim že bude problem pri tom najazde zo spolahlivostou :D jedine investicie budu 7 alebo 10 krat vymenit olej čo bude zaležat od toho či budeš menit po km alebo raz ročne dalej asi zoderieš gumy :D a brzdove doštičky a asi predne kotuče plus nejake filtre toť všetko :D. A zrazu budeš mat na dvore staru kraksnu a budeš ju chcet vymenit za nove :D Ked som pozrel zbežne na Toyota stranku tak rozdiel medzi benzinom a dizlom je minimalny vykon skoro rovaky zrychlenie z 0 na 100 uplne rovnake maximalka rovnaka dizel je o 130kg ťachši a ak by si chcel tahať karavan tak potiahne o 200kg viac :D inač cenovo je samo drahši o kolko to zaleži ake ceny vyjednaš :D. Za mna vyhrava benzin ale len preto lebo mi viac vonia :D .Asi by som ti poradil ist sa previest a vybrat podla toho čo ti viac vyhovuje. Ja mam corollu 1.4vvti a je prave 10ročna s podobnym najazdom ako maš ty čiže ma momentalne 105tis km a investicie do auta presne ako som ti pisal plus 50€ za expanzni ventil na klimu.Ono ked človek najazdi tak malo km tak največšia položka na prejdeny kilometer nie su prevadzkove naklady ale strata hodnoty auta :(
Toyota Corolla E12 1.4 VVTi

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní