Autoglym

Vaše skúsenosti so servismi, mechanikmi, špecializovanými firmami, rady, návody a referencie.
Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Autoglym

Príspevok od používateľa moschino » Pondelok, 8. Júla 2013, 11:46

ahojte,
Mám pre vás pripravenú stálu ponuku exkluzívnej anglickej autokozmetiky Autoglym ktorá dodá vaším nádherným miláčikom špičkový a exkluzívny finiš, ako aj naozajstnú ochranu pred nežiadúcimi vplyvmi prostredia.
Ak ste niekto zvedavý čo a ako či načo sa používa ktorý produkt kľudne píšte ;)

A prečo používať kvalitnú autokozmetiku?
Dôvodov je niekoľko ako napríklad kvalitným navoskovaním sa ochráni lak pred UV žiarením, posypovou soľou, rôznymi nečistotami ako je živica zo stromov či vtáčí trus. Zjednodušené umývanie a skrátenie času umývania vašich miláčikov je samozrejmosť a ako bonus prichádza za dažďa kedy kvapôčky vody dopadajú na karosériu a vznikajú, tak nádherne okrúhle kvapky na laku ktoré krásne plynulo stekajú z vozidla.
Keďže pri nenavoskovanom a neudržovanom aute vzniká riziko poškodenia laku v zime v podobe zahrdzavenia kúskov kovu v laku a vzniku škaredých hrdzavých bodiek. V lete je to pre zmenu riziko vyleptania laku živicou, asvaltom alebo vtáčím trusom či inými škodlivými faktormi prostredia.

A prečo práve Autoglym? Pretože je skutočne ,,Frist Class,, v oblasti autokozmetiky a osobne snou mám už niekoľko ročné skúseností pri umývaní, čistení a zdokonaľovaní lakov novších, ale aj ,,starých,, automobilov.
História anglickej spoločnosti Autoglym ktorá bola založená v roku 1965 a má sídlo v Anglickom meste Lerchworthe je bohatá. Od jej založenia uplynulo už skoro 50 rokov a za ten čas sa vypracovala od renovácie náterov ojazdených vozidiel na popredného výrobcu komplexnej starostlivosti o vozidlá. K počiatočnému úspechu značky prispelo rýchle uznanie kvality od Jaguar Cars, Aston Martin, Mercedes-Benz a mnoho iných. V súčastnosti si popredný výrobcovia automobilov vyberajú Autoglym do výrobných procesov, k prezentácii na autosalónoch ale aj ako výrobcu svojej privátnej autokozmetiky predávanej v showroomoch (Subaru). Kvalitu autokozmetiky podporujú aj medzinárodne kvalitatívne normy ISO9001 a normy pre ochranu životného prostredia ISO14001.

Ponuka kozmetiky je nasledovná:
http://www.autoglyminternational.com/sk ... torCar.asp
Ceny sú podľa aktuálneho cenníka/na vyžiadanie
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Autoglym

Príspevok od používateľa moschino » Piatok, 26. Júla 2013, 19:24

ahojte,
dnes som robil nenáročnú štvrťročnú údržbu svojho auta pomocou kozmetiky Autoglym.
Pred:

Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok

Prvý krok bolo umytie vozidla pomocou Autoglym Bodywork Shampoo and Conditioner.
Druhý krok: bolo vysušenie karosérie a prahov ci lemov dverí.
Tretí krok: vyčistenie asvaltových bodiek, živice a rôznych nečistôt pomocou Autoglym Tar Removator ktoré nejdu dole bežným umývaním.

Obrázok Obrázok Obrázok

Štvrtí krok: nanesenie a vyleštenie, karosérie prípravkom Autoglym Super Resin Polish. Prípravok, čistí, leští, a maskuje nedokonalosti v laku

Obrázok

Obrázok Obrázok

Piaty krok: nanesenie vosku Autoglym HD wax a následne rozleštenie po 20 minútovom odvetraní vosku.
Šiesty krok: nanesenie ,,oživovaca,, gum Autoglym Instant Tair Dressing

Obrázok

Siedmy krok odchod a fotografovanie :)

Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok

Obrázok
Naposledy upravil/-a moschino v Pondelok, 29. Júla 2013, 21:09, upravené celkom 3 krát.
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Autoglym

Príspevok od používateľa AndyGTP » Piatok, 26. Júla 2013, 23:31

bomba fotky :shock:

mal som dnes tu cest na mikrominizraze vidiet aj nazivo...

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: Autoglym

Príspevok od používateľa drgi » Sobota, 27. Júla 2013, 06:55

Ja sa neviem dockat mojho balicku :mrgreen:

Lexik vyzera uzasne, aj psie gule by zavideli ten lesk ;-)
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Autoglym

Príspevok od používateľa grexos » Sobota, 27. Júla 2013, 11:53

Maju nieco aj na interier auta ?
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Autoglym

Príspevok od používateľa AndyGTP » Sobota, 27. Júla 2013, 12:54

Ano. Ja osobne som skusal Vinyl & Rubber care a je to zatial najlepsi tzv. kokpit sprej/ozivovac plastov, aky som kedy mal (a to som vyvalil kopec penazi aj za posrane originalne toyotacke produkty!!!) Skusal som to na Corolle, ale nemam to odfotene. Ked s tym budem nabuduce robit, tak to cvaknem. Cistic interieru (Interior Shampoo) som ale este neskusal.

v zasade pri tom interieri som zatial vzdy pouzival wurthacke cistice a bol som celkom spokojny, ale ked ich dominam tak otestujem urcite aj ten Interior Shampoo. Lebo najlepsi postup sa mi vzdy osvedcil taky, ze vlhkou handrickou dat dole prach a hrubu spinu, nasledne pekne odmastit nejakym cisticom interieru a az potom pouzit nejaky kokpit sprej (tie maju zvacsa aj antistaticku ochranu proti prachu).

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Autoglym

Príspevok od používateľa stenky » Sobota, 27. Júla 2013, 12:59

ja sa neviem dockat kedy ma osvieti a zacne sa mi chciet lestit auto :D autoglym zatial len tak smutne caka na policke :D
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Autoglym

Príspevok od používateľa AndyGTP » Sobota, 27. Júla 2013, 13:10

stenky napísal:ja sa neviem dockat kedy ma osvieti a zacne sa mi chciet lestit auto :D autoglym zatial len tak smutne caka na policke :D
:lol: ale ten Fast glass musis potom zreferovat! :)

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Panda
panic
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Piatok, 6. Augusta 2010, 10:24

Re: Autoglym

Príspevok od používateľa Panda » Utorok, 30. Júla 2013, 10:57

Tiez sa chystam na taketo vlastnorucne lestenie.
Autoglym uz mam v merku dlhsiu dobu, ale zatial akosi stale riesim kadejake opravy mojich dvoch stvorkolesovych milacikov.
Hadam sa mi podari to nejako medzirecou spomenut mojej polovicke a dostanem nieco k narodeninam :mrgreen:

Tak len piste co a jak, aby som potom tiez objednal nieco na zaklade vasich skusenosti a postrehov.
Velmi sa mi pacia aj vase male a strucne navody/postupy. Aspon vidim, ze to nie je ziadna raketova veda.
Vzdy ma to tak naladi, ze by som hned vypadol z prace a isiel sa sprtat na parkovisko do auta :lol:
__________________________________________________________
Avensis Wagon, T25, 2,2 D-4D, 2007 + Celica 5.gen, ST182, 3S-GE, 1990
Moto: páľ gumu nie dušu 8-)

C3rn0
začiatočník
Príspevky: 323
Dátum registrácie: Utorok, 20. Marca 2007, 09:30
Bydlisko: 90%BA - 10%Spisska Nova Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: Autoglym

Príspevok od používateľa C3rn0 » Streda, 31. Júla 2013, 14:55

tak ja neviem. Snazil som sa odsranil rsp zamaskovat vcelku male skrabanceky so SRP a nejak to tomu ani v 2 vrstvach nepomohlo.
Kde som mohol spravit chybu ? Aplikator nemam nejak specialny... .

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Autoglym

Príspevok od používateľa moschino » Streda, 31. Júla 2013, 16:18

ahoj, otazky su nasledujuce:
a) ake hlboke su tie skrabanceky? Ak su len povrchove tak bezproblemov, ale ak mas tmavy lak tak to nebude az take jednoduche lebo podkladove vrstvy laku su vo vseobecnosti svetlych odtienov.
b) aku mas farbu laku? Vseobecne na svetlych lakoch lepsie zakryje nedokonalosti ako na tmavych. (aj ked nezakryje skrabance odporucam ju pouzivat uz len pre cistiacu schopnost a ochrannu funkciu)
c) cim si nansal SRP? Najlepsi je Perfect Palm Aplikator od Autoglymu da sa s nim krasne obchadzat hrany dielov a super sa drzi. Da sa pouzit aj mikrovlakno ale ma vacsiu spotrebu pasty.
d) nanasal na slnku ci rozpalenom laku? Pri nanasani na slnku velmi skoro schne a nestihne sa zaniest do nedokonalosti laku.
e) v akom smere si nanasal pastu? Najprv by sa mala nanasat kruzivim pohybom a potom kolmo na skrabanec.
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Autoglym

Príspevok od používateľa AndyGTP » Streda, 31. Júla 2013, 22:36

cerno ma ciernu E11. Ale mozno myslel svoje druhe auto..

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných