Bridgestone alebo BF Goodrich??

Vaše skúsenosti so servismi, mechanikmi, špecializovanými firmami, rady, návody a referencie.
Používateľov profilový obrázok
tomtoylc
panic
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Sobota, 9. Marca 2013, 09:45
Bydlisko: ZA (SK) / OV (CZ)

Re: Bridgestone alebo BF Goodrich??

Príspevok od používateľa tomtoylc » Nedeľa, 10. Marca 2013, 20:05

do terénu jedoznačne BF Goodrich :mrgreen:
Land Cruiser family :arrow: : EX: HJ60 , KZJ 70 VX , KZJ 70 LX ,HDJ 80 VX ,KDJ 150 Executive , EX: LJ70 LX
Obrázok

dzordzie
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Piatok, 16. Novembra 2012, 09:42

Re: Bridgestone alebo BF Goodrich??

Príspevok od používateľa dzordzie » Utorok, 12. Marca 2013, 16:18

Á tak hádam tie jamy zalátajú :D už mám v garáži Bridgestone
Toyota Corolla 1.4 VVT-i E12

prognosis
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Piatok, 2. Novembra 2012, 13:07
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Bridgestone alebo BF Goodrich??

Príspevok od používateľa prognosis » Utorok, 2. Apríla 2013, 23:43

Ja som riskol a kupil zimne nonejmy DAEWOO, v servise otvarali usta a gulali ocami, nadavali jak pohani koli vyvazovaniu (koopec oloviek lepili) a ze ani na multikaru by to nedali, ze vyzeraju horsie ako nejake protektory.
Najazdil som na nich tuto zimu teda sice len cca 7000km, ale mozem povedat, ze som s nimi vysostne spokojny, drzia jak hluchy dvere na kazdom povrchu, nehucia ani netrasu, proste presny opak toho, co mi v servise dopredu frflali. Uzili si zatial -23'C v tatrach rovnako ako aj +15'C v BA
a mozno si este uziju aj zo 2 zimy, uvidiim ...
Na predoslom aute (kombik) som preferoval DUNLOP (sport a wintersport), no napriek kladnym testom po 2 rokoch uz citelne zacali slabnut a na 5 rocnych letnych to bolo uz okrk, zimne sa zodrali po ciarku po 4 sezonach. Na tych dunlopoch som prejazdil spolu cca 55tis km (letne/zimne pomer cca 65/35) :)

Letne Bridgestone som omrkaval tiez, v servise mi tlacili do hlavy vsak, ze su hlucnejsie (sipovy dezen mam na tych starych co mam v dielni a neni to uplne o hubu...) a vydrzia max. 20tis, no neviem, kde je pravda, ked pomyslim ako frflali na tie DAEWOO. :-D

Daj potom vediet, ako ti sedia ... ;)
---------------------
Corolla Verso 1.8 MMT

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Bridgestone alebo BF Goodrich??

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 3. Apríla 2013, 10:02

Tak ale testy sa robia na novych gumach a nie na 2 az 5 rocnych. V podstate je to normalne u zimnej gumy, ze po 2 rokoch zacne stracat vlastnosti. Po 6 rokoch by sa mali menit bez ohladu na dezen, ja som jazdil na 8 rocnych michelinoch na E11 a v dazdi to bolo fakt o hubu a to tam minimalne 4mm dezenu este mali. Akvaplaning v kazdej mlacke ale na suchu v pohode drzali.
Ja mam bridgestone a ER300 a celkom v pohode, prvy rok boli super tichucke a drzali super, teraz uz ich budem davat myslim ze 4 sezonu ked sa nemylim a uvidim, minule leto uz to nebolo az take super na vode.
Inak co sa zimnych gum tyka, tak mne sa dost osvedcili matadorky uz ich mame na dvoch autach a pomer cena vykon je fakt vynikajuci.
Dunlop som mal od vyroby na E12, pokial si dobre pamatam tak sport 3000, a po troch sezonach zacali byt strasne hlucne, ale drzali ako hluchy dvere, bridgestony uz neboli take dobre v zakrutach ale zato o dost komfortnejsie.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Jimmi
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Streda, 21. Júna 2006, 16:27
Bydlisko: Praha, Teplice CZ

Re: Bridgestone alebo BF Goodrich??

Príspevok od používateľa Jimmi » Streda, 3. Apríla 2013, 12:29

Já mám BFGoodrich v rozměru 175/65-14, letní, Touring-G. Už dlouho. Letos je budu teprve měnit.
Je třeba si uvědomit, že tuhle značku koupil Michelin. A zatímco až donedávna vyráběli pneu jen do terénu a pro raketoplány (a v těchto dvou odvětvích patřily opravdu ke špičce 8) ), tak u normálních pneu je to podle mě jenom B-éčko Michelinu. Jako nebyly úplně špatné, ale třeba před nimi jsem měl Semperit Sport-life (ty se u nás vůbec nikdy neprodávaly) a ty seděly na such lépe. Na vodě ale byly docela dobré, omylem jsem vjel do obří louže na dálnici ve 140 a i když to zcela ztratilo kontakt s vozovkou, povedlo se mi udržet přímý směr (samozřejmě jsem furt držel plyn a netočil volantem).
Také je podezřelé, že BFGoodrich se skoro nevyskytují v testech pneumatik. Až letos se tam dostal nějaký 15" rozměr.

Jinak furt nestrašte tím, že po několika letech je pneumatika nepoužitelná. Zdaleka to není tak strašné. I u zimních. Záleží spíše na vstupní kvalitě. Zimní mám Dunlop Wintersport a i když už mají pár sezon, stále to drží i na ledě.
LB 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103-1500 bílá

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Bridgestone alebo BF Goodrich??

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 3. Apríla 2013, 12:47

Nikde som netvrdil, ze je nepouzitelna, ale zhorsenie vlastnosti citim rok co rok ale stale svoju ulohu plni. Ale tie 8 rocne gumy bol fakt des na vode aj ked na suchu drzali dobre.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

josebanche
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Utorok, 8. Júla 2014, 01:16
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Bridgestone alebo BF Goodrich??

Príspevok od používateľa josebanche » Streda, 9. Júla 2014, 21:51

BF ročník 2006 na 175/65 r14" - páni, dezén ešte hlboký, ale pretvrdé, popukané, na vozovke děs a hrůza. Pozdravujem tým predchádzajúcich majiteľov z NR a BA. Našťastie jazdím iba kliďánko po meste, no do roka nedožijú - má niekto záujem :-) ?
Corolla E11 LB, 1.4 63kW, 1999 modrá metal

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných