Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produktom

Vaše skúsenosti so servismi, mechanikmi, špecializovanými firmami, rady, návody a referencie.
Používateľov profilový obrázok
Luxury Detailing
panic
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Sobota, 9. Júna 2012, 16:49
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produktom

Príspevok od používateľa Luxury Detailing » Pondelok, 11. Júna 2012, 21:56

Ahojte, zakladám túto tému po dohode s vedením fóra.

O čo sa jedná?

Každý by sa mal starať o svoje vozidlo! Určiťe sa to každému majiteľovy auta v buducnosti vráti. Či stále krásnym výzorom, alebo pri predaji. Preto som sa rozhodol založiť túto tému.

S čím vám viem poradiť?

Oprava lakov: poškodený lak od kamienkov a oprava hlbších škrabancov
Umývanie: kompletné umytie aut, postup a vhodné prípravky
Leštenie: pomoc pre tých ktorý chcu skúsiť preleštiť auto či strojne alebo ručne
Renovácia svetlometov: postup ako si zrenovovať svetlomety ktoré su už poškodené
Čistenie interiérov: čistenie interiérových častí, ošetrenie a vhodné produkty

Takže ked chcete aby aj vaše auto vypadalo ako nové alebo len potrebujete radu, tak rád vám pomožem pokiaľ budem vedieť odpovedať.
Profesionálne leštenie a oprava lakov, kompletné čistenie interiérov a tepovanie. Aplikacia nano produktov. Prvé profesionálne Detailingové Centrum v Bratislave

Pre členov fóra 5% až 15% zlava na služby

http://www.royalgarage.sk

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produ

Príspevok od používateľa drgi » Streda, 13. Júna 2012, 16:37

ja by som mal dotaz.

rok som nemal cas na auto, bolo parkovane vonku, takze len obcas som to splachol wapkou a osuchal kefou. teraz by som ho rad vylestil (lak), ale mam pocit ze obycajny vosk nestaci. po umyti a navoskovani (rucne, korytnacka) prejdem rukou po karoserii a citim tam drobne necistoty. co zbezne precital a videl, mali by ist prec nejakou plastelinou (clay). jedni danu znacku vychvaluju, druhi zatracuju lebo je prilis lacna..

aky je tvoj nazor na vec, co konkretne by si mi odporucil a co by to stalo? nie som fanatik na lestenie, ale rad by som aby lak na aute vyzeral a vydrzal (rv 2001, strieborna metaliza)
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

Používateľov profilový obrázok
Luxury Detailing
panic
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Sobota, 9. Júna 2012, 16:49
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produ

Príspevok od používateľa Luxury Detailing » Streda, 13. Júna 2012, 17:18

Lestenie voskom? To neni spravny vyraz, vosk je na konzervaciu laku. Najprv sa auto kompletne umyje, aj dva krat ked je potreba. proste treba ho zbavit kompletne vsetkeho bordelu ktory sa tam nachadza. Lebo kazda akakolvek castica ktora ostane na laku bude sposobovat hologramy. Potom nasleduje clay s lubrikantom. Ja clay pouzivam stale, aj pred lestenim. Dokaze vytiahnut neuveritelne vela bordelu z laku. Potom je idealne pouzit predvoskovy cistic a nakoniec vosk. Vosk by som odporucal kupit kvalitnejsi. Su take ktore maju vydrz pol roka. Takze jedna konzerva vosku bude stacit na 30 aplikacii. A za cca 20 € je to na zamyslenie. Lestenie je o niecom inom, tam je potrebne vidiet v akom stave je lak. Ale je mozne auto vratit do 99 % stavu, ako bolo pri kupe zo showroomu :)

A ak sa jedna o tu miatu, tak porozmyslaj ci znej nechces na leto mat cukrik :) Aj ked je to male ako cukrik ;-)
Profesionálne leštenie a oprava lakov, kompletné čistenie interiérov a tepovanie. Aplikacia nano produktov. Prvé profesionálne Detailingové Centrum v Bratislave

Pre členov fóra 5% až 15% zlava na služby

http://www.royalgarage.sk

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produ

Príspevok od používateľa moschino » Štvrtok, 14. Júna 2012, 07:33

Super tema chvalim ako Andy ale veta: Lebo kazda akakolvek castica ktora ostane na laku bude sposobovat hologramy. Mi nejak nejde do hlavy.... :shock:
ked umyjem auto tak zmyjem vsetok prach atd. A clay mozem v pohode pouzit kedze on do seba zachytava vsetky necistoty...jedine keby ze ho nelubrikujem mi poskrabe lak....
Btw.: Hologramy vznikaju pri zlom lesteni laku kde sa zle zvolia otacky, alebo pasta nepouzije sa trojstupnove lestenie laku.... ;-)
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
Luxury Detailing
panic
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Sobota, 9. Júna 2012, 16:49
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produ

Príspevok od používateľa Luxury Detailing » Štvrtok, 14. Júna 2012, 08:08

Troska inak, pokial nebudes lubrikovat. Tak hologram si sposobis aj clayom, kazda schovana smet medzi plastom a pod. ti moze vyst na povrch laku. Umyvat auto je v hodne dvoma kyblami, V jednom sampon a druha cista voda. Do cistej vody si budes zmikat spongiu alebo rukavicu. Ked opuzijes jedno vedro tak vsetka bordel ktory tam napada si potom roztieras po aute. A vznika co? Auto sa nesmie umyvat na slnku ked je vyhriaty lak, to plati hlavne o tmavych farbach. Jelenicu tak ito nepouzivat. Hologramy ti mozu vzniknut pri niekolkych aspektoch. Ale to je tema na dlhsie, ked bude cas.
Profesionálne leštenie a oprava lakov, kompletné čistenie interiérov a tepovanie. Aplikacia nano produktov. Prvé profesionálne Detailingové Centrum v Bratislave

Pre členov fóra 5% až 15% zlava na služby

http://www.royalgarage.sk

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produ

Príspevok od používateľa moschino » Štvrtok, 14. Júna 2012, 08:35

Tak to je jasne ze je potrebne sa najprv naucit umyvat a susit auto lebo to potom nema zmysel...;-)
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
Luxury Detailing
panic
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Sobota, 9. Júna 2012, 16:49
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produ

Príspevok od používateľa Luxury Detailing » Štvrtok, 14. Júna 2012, 09:04

Od toho tu je tato tema :) Len nei cas sa moc rozpisovat, hadam buduci tyzden to bude kludnejsie tak nejake postupi napisem
Profesionálne leštenie a oprava lakov, kompletné čistenie interiérov a tepovanie. Aplikacia nano produktov. Prvé profesionálne Detailingové Centrum v Bratislave

Pre členov fóra 5% až 15% zlava na služby

http://www.royalgarage.sk

Používateľov profilový obrázok
Luxury Detailing
panic
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Sobota, 9. Júna 2012, 16:49
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produ

Príspevok od používateľa Luxury Detailing » Štvrtok, 14. Júna 2012, 16:51

Odstrabebie skrabancov. prebrusene a prelestene :)

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Profesionálne leštenie a oprava lakov, kompletné čistenie interiérov a tepovanie. Aplikacia nano produktov. Prvé profesionálne Detailingové Centrum v Bratislave

Pre členov fóra 5% až 15% zlava na služby

http://www.royalgarage.sk

vitelo1
začiatočník
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Streda, 3. Júna 2009, 09:52
Bydlisko: Bratislava

Re: Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produ

Príspevok od používateľa vitelo1 » Piatok, 15. Júna 2012, 11:32

...ja len drobnú poznámku nič v zlom a verím, že sa vyznáš vo svojej robote, ale bohužiaľ "hologramy" tam máš aj ty, len ich voľným okom nevidíš, zober si poriadnu lupu a potom ich uvidíš, vznikajú tým, že sa brúsi/leští do kruhu, chválabohu oko má svoje hranice :)

Pre tých adrenalistov čo by sa do toho chceli pustiť...výsledok záleží od dostatočného počtu "stupňov zrnitosti" použitých brúsnych/leštiacich prípravkov a od miery "postihnutia" majiteľa auta :)
...bacha pri prechode na jemnejšie "zrno" nesmú zostať stopy z predchádzajuceho brúsenia/leštenia alebo stopy pôvodných škrabancov, lebo ten jemnejší prípravok si s tým už "neporadí" a na to je dobré mať po ruke lupu na skontrolovanie kritických miest, kde sú nejaké hlbšie škrabance,
...robiť by sa malo (podľa možností) v bezprašnom prostredí, lebo nič viac nepoteší, ako keď tesne pred koncom roboty od niekiaľ priletia zrnká prachu :mrgreen:
.....pre porovnanie - metalografické vzorky kovov pod mikroskop sa leštia vždy do "krža"
(pri prechode z nižšej zrnitosti na vyššiu sa pootáčajú o cca 90°)
E10 Corolla 1,33 xli sedan

Používateľov profilový obrázok
Luxury Detailing
panic
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Sobota, 9. Júna 2012, 16:49
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produ

Príspevok od používateľa Luxury Detailing » Piatok, 15. Júna 2012, 11:40

Nesuhlasim stebou, na kontrolu hologramov pouzivame svetla ktore dostatocne presvietia dane miesto. Aby bolo vidno defekty na laku. Hrubou pastou odstranujes hlbsie hologramy a skrabance, a takto to ide v troch krokoch pokial je potrebne. Hologramy su na vrstve laku, ktora sa hrubou pasto dokaze zbrusit. A ostatne pasty v podstate dolestuju.

Pri tejto oprave neslo ani tak o odstranenie hologramov ako o opravu daneho miesta.

Hologramy oxiduju zachytava sa v nich bordel. Preto vzniklo len cisto lestenie, odstranenie hologramov. Na slnku vidis kazdy jeden nedostatok na to nepotrebujes ani lupu a o lupe som este vtomto fachu nepocul :) lupu pouzivam pri korekcii laku, obite od kamienkov. Ale na hologramy staci mat dostatocne svietenie. Pri lestenie ani tak nevznikaju hologramy po pastach ako swirls. Preto sa pouziva viac krokov lestenia.

Keby ostavali hologramy tak by bolo lestenie zbytocne.

Priklad, 500W svetlo dokaze nasvietit hologram

Obrázok

Pri odraze slnka! Ani naznak po hologramoch!

Obrázok
Profesionálne leštenie a oprava lakov, kompletné čistenie interiérov a tepovanie. Aplikacia nano produktov. Prvé profesionálne Detailingové Centrum v Bratislave

Pre členov fóra 5% až 15% zlava na služby

http://www.royalgarage.sk

vitelo1
začiatočník
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Streda, 3. Júna 2009, 09:52
Bydlisko: Bratislava

Re: Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produ

Príspevok od používateľa vitelo1 » Piatok, 15. Júna 2012, 12:35

... fúú ha, si ma zaskočil ... tak včul nevím , že čo ako teda vlastne s čím nesúhlasíš, lebo píšeš to isté čo ja, len v ružovom :shock:
vieš čo, začína to byť "mimo tému" - ber to tak, ako keby som nič nenapísal
prajem veľa úspechov
E10 Corolla 1,33 xli sedan

Používateľov profilový obrázok
Luxury Detailing
panic
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Sobota, 9. Júna 2012, 16:49
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produ

Príspevok od používateľa Luxury Detailing » Piatok, 15. Júna 2012, 16:03

este raz? po dokladnom lesteni neostavaju hologramy. Nikto pri lesteni nepouziva lupu, naco ked mame 500 az 1000 W halogeny ktore ukazu na laku vsetko.
Profesionálne leštenie a oprava lakov, kompletné čistenie interiérov a tepovanie. Aplikacia nano produktov. Prvé profesionálne Detailingové Centrum v Bratislave

Pre členov fóra 5% až 15% zlava na služby

http://www.royalgarage.sk

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produ

Príspevok od používateľa ondrik » Piatok, 15. Júna 2012, 20:11

Viete opravit aj takto "olupany" vrchny lak z farby?

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produ

Príspevok od používateľa drgi » Piatok, 15. Júna 2012, 21:15

imho ten lak sa da opravit iba prelakovanim, ziadny vosk ani lesticka to nespravi.. :?:
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produ

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 15. Júna 2012, 21:51

tiez si myslim, ak tam raz ten lak nie je tak tazko budes nieco brusit a lestit..

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných