Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produktom

Vaše skúsenosti so servismi, mechanikmi, špecializovanými firmami, rady, návody a referencie.
Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produ

Príspevok od používateľa AndyGTP » Utorok, 28. Mája 2013, 20:58

potvrdzujem! SRP nie je urceny na niekolkostupnove abrazivne lestenie, ale bol vyvinuty tak, aby ho s lahkostou vedel pouzit kazdy uzivatel a bavime sa tu o starostlivosti o udrziavane auta, resp. o auta, kde majitel chce dobre chranit a konzervovat existujuci stav laku s mensim zlepsenim. Takze jeho cielom nie je uplne odstranit skrabance, ako v pripade dvoj ci trojstupnoveho lestenia, ale v spolupraci s tuhym voskom dobre ochranit lak a zlepsit vzhlad auta pri minimalnych nakladoch. A vysledok je uplne uzasny.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produ

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 28. Mája 2013, 21:07

ja s tym plne suhlasim a neviem ci som to zle napisal, ale asi som ostal chairmanom nepochopeny.. mne islo najma o dobru vazbu lestenka-vosk, mierne zamaskovanie je iba bonus.. v ziadnom pripade si nemyslim a ani netvrdim, ze keby som 4, 5, 10x prebehol auto SRPckom tak bude lak ako po 2-3oj stupnovom lesteni, to urcite nie.. ja som s tymto produktom velmi spokojny, splna presne to co som ocakaval :)

Používateľov profilový obrázok
Luxury Detailing
panic
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Sobota, 9. Júna 2012, 16:49
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produ

Príspevok od používateľa Luxury Detailing » Utorok, 28. Mája 2013, 21:36

treba podotknut ze SRP, len maskuje za par dni vsetko bude naspat. Abrazivny je, ale su aj lepsie pasty na odstranovanie (rucne). Ale zas netrea to brat ze rucne dokazete odstranit vsetko. A ka HD wax, to je predrazeny vosk. Su vosky ktore maju dlhsiu vzdrz a su lacnejsie!
Profesionálne leštenie a oprava lakov, kompletné čistenie interiérov a tepovanie. Aplikacia nano produktov. Prvé profesionálne Detailingové Centrum v Bratislave

Pre členov fóra 5% až 15% zlava na služby

http://www.royalgarage.sk

Používateľov profilový obrázok
Luxury Detailing
panic
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Sobota, 9. Júna 2012, 16:49
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produ

Príspevok od používateľa Luxury Detailing » Utorok, 28. Mája 2013, 21:39

AndyGTP napísal:potvrdzujem! SRP nie je urceny na niekolkostupnove abrazivne lestenie, ale bol vyvinuty tak, aby ho s lahkostou vedel pouzit kazdy uzivatel a bavime sa tu o starostlivosti o udrziavane auta, resp. o auta, kde majitel chce dobre chranit a konzervovat existujuci stav laku s mensim zlepsenim. Takze jeho cielom nie je uplne odstranit skrabance, ako v pripade dvoj ci trojstupnoveho lestenia, ale v spolupraci s tuhym voskom dobre ochranit lak a zlepsit vzhlad auta pri minimalnych nakladoch. A vysledok je uplne uzasny.
Skor by som povedal ze je idealnejsie dat na auto lepsi vosk a netreba srp stale pouzivat. Ked budes mat cestu okolo nas kludne sa zastav urcite nieco najdeme :)
Profesionálne leštenie a oprava lakov, kompletné čistenie interiérov a tepovanie. Aplikacia nano produktov. Prvé profesionálne Detailingové Centrum v Bratislave

Pre členov fóra 5% až 15% zlava na služby

http://www.royalgarage.sk

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produ

Príspevok od používateľa moschino » Utorok, 28. Mája 2013, 22:04

HD wax ma kratku vydrz hlavne preto ze je to zmes syntetiky a 10% canaurby.... K SPR je vhodne ho vzdy prevoskovat a teda znasobit jeho vydrz na vydrz vosku.... Standardne HD vax ma vydrz 3 mesiace, ale v pripade nutnosti aj 5-6 mesiacov. Ak sa podporuje Aqua wax-om tak este viac, ale priorita su 3 mesiace kedze tam je udrba ,,jednoduchsia,, a menej pracna... Kdezto napr Collonite vosk co vydrzi rok. Vydrzi rok, ale aj clay-ovanie je dlhsie, asvaltu je viac atd....
Poznam ludi co davaju len SPR a su spokojny..... Zalezi od ochoty investovat, ale osobne nevidim problem v cene 59,90€ za HD wax ked mi vydrzi na 50 a viac aut + Bodywork shampoo za 9,60 ktory mam uz 1,5 roka a kazdy tyzden umyvam + SPR za 13,50.... Uplny dobry deal na dobru starostlivost na mi 1 rok za 100€ a mam kludne svedomie ze auto je chranene pfoti UV ci soliam v zime a uz len dokupim SPR ci sampoon.....
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produ

Príspevok od používateľa spider207 » Streda, 29. Mája 2013, 17:41

No ja by som cisto SRP bez vosku ani nepouzival, vsak SRP je lestenka a na nu by sa mal dat vosk, aspon tak som si to ja vzdy myslel :) Na SRP dam CG XXX a pohoda, teraz som dal 2 vrstvy tak uvidim co znesie.. Hladal som nieco co vydrzi viac ako 2-3 mesiace tak dufam, ze najblizsie budem voskovat, lestit a clayovat tak niekedy na jesen, pred zimou :) Inak ako pises moschino, kupis par zakladnych veci a potom len dokupujes prkotiny, sampon mam tiez uz dlho, SRP este nejake 2-3 lestenia znesie, vosku mam do aleluja.. najviac sa mi mina asi Citrus Bling, ten zneuzivam aj ako Clay lube a aj ako QD.. takze spotreba je relativne vyssia, no zatial stale nejaky ostava a to ho uz mam hadam okolo roka..
inak to fakt umyvas kazdy tyzden? to mne sa nesceeeee :) najma teraz ked je auto vonku tak ma to moc nebavi, jeden den umyjem a na druhy den je zase komplet zasr.. nevidim v tom zmysel (aj ked sa to umyva dobre).

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produ

Príspevok od používateľa moschino » Streda, 29. Mája 2013, 21:14

Iste kazdy tyzden, je to jednoduchsie, ako raz za mesiac..... a ja tiez Spider parkujem na ulici a v poho ak je dobre navoskovane a neprsi tak ten prach len odfukne...... a ci sa mi chce neviem davam si na aute zalezat ;-)
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
Luxury Detailing
panic
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Sobota, 9. Júna 2012, 16:49
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produ

Príspevok od používateľa Luxury Detailing » Streda, 29. Mája 2013, 21:29

skor by som odporucil trvacnejsi vosk sinteticky. Napr moc dobry vosk je collinite 476. Ten vosk za taku cenu nema chybu a ma skvelu vydrz cca 4 mesiace v dvoch vrstvach aj pocas zimy.
Profesionálne leštenie a oprava lakov, kompletné čistenie interiérov a tepovanie. Aplikacia nano produktov. Prvé profesionálne Detailingové Centrum v Bratislave

Pre členov fóra 5% až 15% zlava na služby

http://www.royalgarage.sk

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produ

Príspevok od používateľa moschino » Streda, 29. Mája 2013, 21:51

a aku pripravu laku by si odporucil pod vosk collinite ?
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
Luxury Detailing
panic
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Sobota, 9. Júna 2012, 16:49
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produ

Príspevok od používateľa Luxury Detailing » Streda, 29. Mája 2013, 22:14

Urcite najprv poriadne auto umyt, potom pouzit clay a pre wax cleaner, toho maju v shopoch dost a kludne http://www.chemicalguys.cz/products/vertua-bond-408/ tento mozem odporucit.
Profesionálne leštenie a oprava lakov, kompletné čistenie interiérov a tepovanie. Aplikacia nano produktov. Prvé profesionálne Detailingové Centrum v Bratislave

Pre členov fóra 5% až 15% zlava na služby

http://www.royalgarage.sk

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Leštenie a oprava lakov svetiel, umyvanie a rady k produ

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 30. Mája 2013, 06:38

jj, s VB408 robi vela ludi co som tak kedysi kukal.. inak ja som svoj vosk CG XXX Hardcore Paste Wax vybral na zaklade dobreho pomeru cena/vydrz/aplikacia.. A SRP zase kvoli pomeru cena/maskovacie schopnosti/aplikacia. No a kedze su tieto vyrobky na xy aplikacii tak neviem kedy a ci sa vobec odhodlam k niecomu presedlat, ono to asi bude nejaky ten patek kym to miniem :) Ale mozno by som potom skusil ten VB, su na neho dobre ohlasy..

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných