Popisovač na pneumatiky (ceruzka na kolesa)

Vaše skúsenosti so servismi, mechanikmi, špecializovanými firmami, rady, návody a referencie.
Používateľov profilový obrázok
shuster
panic
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Štvrtok, 5. Júna 2008, 12:59
Bydlisko: PO
Kontaktovať používateľa:

Popisovač na pneumatiky (ceruzka na kolesa)

Príspevok od používateľa shuster » Streda, 6. Júna 2012, 10:57

Kupil som si nove pneu a chcel by som vyskuzat tzv. zvyraznenie znacky bielou farbou.

Povodne som to chcel riesit tak, ze kupim pixlu modelarskej farby a si to tam namalujem stetcom, ale potom som sa na webe docital ze existuju aj ceruzky na rozne povrchy a medzi nimi aj na gumu a specialne na pneu.

Najviac je na pneu odporucany popisovac Edding 8050 (http://www.korox.sk/popisovac-na-pneuma ... biely.html)
Je to nejaky druh lakoveho popisovaca. Bohuzial vacsina web shopov kde som sa to snazil objednat ma dost blbe spracovanie, tak bud je nutna registracia (aj kvoli jednorazovemu nakupu), alebo je dorucenie drahsie ako samotny tovar, alebo tam vobec nieje presne specifikovana cena za dorucenie...

Preto som skusil v Sevte kupit nahradu v podobe popisovaca Pentel 100 SW. Kto to este nevidel je to vlastne pixla farby v tvare ceruzky a hrot je nejaky tvrdsi savy material. Ten hrot je zasuvatelny. Zo zaciatku treba ten hrot zatlacit do vnutra aby ta farba do hrotu nasiakla. S tou farbou to ide slabsie, pomaly presakuje, takze aj pisat treba skor bodavym sposobom, ako len zasunut a cakat kym farba stecie. Okrem toho ze pri tomto sposobe clovek zajde farbou aj tam kde nechce a pismena su potom kostrbate, tak este aj ten zvyraznovac nemaluje suvislo, ale zanechava smuhy, navyse guma zhorsuje klzavost hrotu co zhorsuje cely vysledny efekt.

Problem je ci skusit predsa objednat tu drahsiu verziu Edding 8050, alebo to nejako skusit dokoncit s tou pentelkou, alebo mam vyskusat nejaky specialny druh farby co by daco podrzala aj na gume? Ak sa nakoniec rozhodnem pre ten Edding 8050 bojim sa ze to moze byt podobne a to by uz boli zbytocne vyhodene peniaze pre mna.

Ak mate niekto skusenosti poradte.
Sašenka (Lexus IS 200)
Terezka (Toyota Paseo)
ex: Škoda Rapid 136L
HŇEŚKA JUTRE TOYOTA (abo LEXUŚ - ta ňe?)

Používateľov profilový obrázok
shuster
panic
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Štvrtok, 5. Júna 2008, 12:59
Bydlisko: PO
Kontaktovať používateľa:

Re: Popisovač na pneumatiky (ceruzka na kolesa)

Príspevok od používateľa shuster » Streda, 4. Júla 2012, 22:30

No tak som nakoniec objednal ten popisovac Edding 8050 z toho shopu ako som dal vyssie link. Princip ceruzky podobny vyssie spominanej pentelke. Kvalita vyrazne lepsia a lepsie sa s tym aj pisalo, ale nie o vela ;)

Vyslednny efekt za to absolutne nestal. Farba po obuti gum a po nafukani zacala opadavat a predpokladam ze po prvej umyvacke auta uplne zmizne.
Cize sa to absolutne neoplatilo a aspon takto mozem poradit dalsim ;)

Pripajam foto pneumatik...
Sašenka (Lexus IS 200)
Terezka (Toyota Paseo)
ex: Škoda Rapid 136L
HŇEŚKA JUTRE TOYOTA (abo LEXUŚ - ta ňe?)

Používateľov profilový obrázok
shuster
panic
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Štvrtok, 5. Júna 2008, 12:59
Bydlisko: PO
Kontaktovať používateľa:

Re: Popisovač na pneumatiky (ceruzka na kolesa)

Príspevok od používateľa shuster » Streda, 4. Júla 2012, 22:31

shuster napísal:No tak som nakoniec objednal ten popisovac Edding 8050 z toho shopu ako som dal vyssie link. Princip ceruzky podobny vyssie spominanej pentelke. Kvalita vyrazne lepsia a lepsie sa s tym aj pisalo, ale nie o vela ;)

Vyslednny efekt za to absolutne nestal. Farba po obuti gum a po nafukani zacala opadavat a predpokladam ze po prvej umyvacke auta uplne zmizne.
Cize sa to absolutne neoplatilo a aspon takto mozem poradit dalsim ;)

Pripajam foto pneumatik...
Aha zabudol som, ze phpBB je tak debilne forum, ze nepodporuje upload obrazkov tak ich niekde uploadnem a pridam linky ;)
Naposledy upravil/-a shuster v Streda, 4. Júla 2012, 22:42, upravené celkom 1 krát.
Sašenka (Lexus IS 200)
Terezka (Toyota Paseo)
ex: Škoda Rapid 136L
HŇEŚKA JUTRE TOYOTA (abo LEXUŚ - ta ňe?)

Používateľov profilový obrázok
shuster
panic
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Štvrtok, 5. Júna 2008, 12:59
Bydlisko: PO
Kontaktovať používateľa:

Re: Popisovač na pneumatiky (ceruzka na kolesa)

Príspevok od používateľa shuster » Streda, 4. Júla 2012, 22:41

shuster napísal:
shuster napísal:No tak som nakoniec objednal ten popisovac Edding 8050 z toho shopu ako som dal vyssie link. Princip ceruzky podobny vyssie spominanej pentelke. Kvalita vyrazne lepsia a lepsie sa s tym aj pisalo, ale nie o vela ;)

Vyslednny efekt za to absolutne nestal. Farba po obuti gum a po nafukani zacala opadavat a predpokladam ze po prvej umyvacke auta uplne zmizne.
Cize sa to absolutne neoplatilo a aspon takto mozem poradit dalsim ;)

Pripajam foto pneumatik...
Aha zabudol som, ze phpBB je tak debilne forum, ze nepodporuje upload obrazkov tak ich niekde uploadnem a pridam linky ;)
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Sašenka (Lexus IS 200)
Terezka (Toyota Paseo)
ex: Škoda Rapid 136L
HŇEŚKA JUTRE TOYOTA (abo LEXUŚ - ta ňe?)

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Popisovač na pneumatiky (ceruzka na kolesa)

Príspevok od používateľa stenky » Štvrtok, 5. Júla 2012, 00:14

kamarat po tomto strasne tuzil, jedneho dna si to kupil a tiez uz by to druhy krat nespravil. vela jebacky pre minimalny vysledny efekt
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: Popisovač na pneumatiky (ceruzka na kolesa)

Príspevok od používateľa drgi » Štvrtok, 5. Júla 2012, 13:53

tak prave tieto Toyo maju makku bocnicu. musis kupit nieco s tvrdsou bocnicou, bude to viac triast, ale aj lepsie sediet v zakrutach, a mozno ta farba tak nepopraska :mrgreen:
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Popisovač na pneumatiky (ceruzka na kolesa)

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Štvrtok, 5. Júla 2012, 18:21

a hlavne to nafarbit uz ked je to obute a dofukane
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Popisovač na pneumatiky (ceruzka na kolesa)

Príspevok od používateľa stenky » Štvrtok, 5. Júla 2012, 18:40

par parkovani pri obrubnikoch, schadzanie a vychadzanie nan a nepomoze ani svatena voda :D
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných