Kupit tuto konkretnu E12?

Vaše skúsenosti so servismi, mechanikmi, špecializovanými firmami, rady, návody a referencie.
braino
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Nedeľa, 17. Októbra 2010, 12:28

Kupit tuto konkretnu E12?

Príspevok od používateľa braino » Sobota, 8. Októbra 2011, 21:42

Zdravim, hladal som nejaku poradnu pri kupe, ale nic konkretne som nenasiel, tak sorry za novy topic.

Mam dilemu ci kupit tuto konkretnu E12, ma najazdene 269 000 km, doma mame E12 s 202 000km a kamarat ma tiez cez 200 nalietane a nemame ziadne problemy okrem vypalenych ziaroviek 1-2x rocne :)
zaujimal by ma teda vas nazor ci este nejakych 70-80 000 km bez problemu tato toyotka zvladne (bez velkych investicii do motora v objeme nad 300-400€). Vdaka za odpovede

link na to auto: http://toyota-corolla.autobazar.eu/14-v ... 80579.html

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: Kupit tuto konkretnu E12?

Príspevok od používateľa sonnicek » Nedeľa, 9. Októbra 2011, 00:01

Sam jazdim 1.4 ale 5 dveraka a ma momentalne nalietanych nejakych 140 tisic kilometrov, pokial boli menene rozvody (ono to na plane servisnej udrzby ani nema nakolko toyota uvadza dozivotne) a potom klasicky spotrebak klinovy remen naplne brzdy, je to celkom fajn na tu cenu, akurat mi nesedi aka je vyskatulkovana a nabliskana ako psie gule, spytal by som sa na nasavanie pretoze nejako nesedi farba a bolo asi menene nakolko sa lubi ulamovat kus zneho urobi sa ty otvor a potom to vydava taky nepeknu zvuk, potom by som kukal klasicky co pri kupe auta, ja z mojej skusenosti by som odporucal skontrolovat vyfuk (ten mam nacaty a neviem ci vydrzi) a tlmice (tiez mi servisak povedal ked som ju kupoval ze tiez nemusia vydrzat zivotnost) inak pri tak vysokom nabehu je este mnoho vela veci co sa mozu vyskytnut. Dufam ze som nepisal ako madar lebo si zakazem chodit na forum po opici, dufam ze som pomohol :mrgreen:
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Kupit tuto konkretnu E12?

Príspevok od používateľa Max11 » Piatok, 28. Októbra 2011, 14:57

Pár postrehov:

1. Predný nárazník bol buchnutý
Na pravej strane vidno, že medzera medzi nárazníkom a kapotou je menšia ako naľavo. Taktiež spodná časť nárazníka je nastriekaná, pôvodne pokiaľ viem je bez farby.

2. Zadný nárazník pravdepodobne prestriekaný - iný odtieň ako zvyšok auta.

Čo sa týka týchto bodov, tragicky by som to nebral. Po mojich skúsenostiach demenciou vodičov a niekoľkonásobnou výmenou nárazníkov je tiež auto podobné vzorkovníku všetkých odtieňov farby 1C0 a napriek tomu je motoricky bezchybné.

3. Pláto má na sebe mapy od nejakej kvapaliny. Treba overiť či do auta nezateká alebo či nebolo vytopené.

Je lepšie pozisťovať si detaily ohľadom každého bodu, ktoré som uviedol a potom sa už len rozhodnúť. Mne osobne by chýbala výbava ako napríklad elektrické okná , ktorá sa dá už od cca 4500 získať u takejto rollky v relatívne zachovalom stave.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: Kupit tuto konkretnu E12?

Príspevok od používateľa liguere » Pondelok, 31. Októbra 2011, 20:59

vzhladom na dementnost velkej casti obyvatelstva - tym myslim aj tu castokrat rozoberane spravanie pri parkovani pred hypermarketmi - by som tiez prestriekany naraznik az tak tragicky nevidel. ale preverit to treba
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných