Xcarlink - recenzia

Vaše skúsenosti so servismi, mechanikmi, špecializovanými firmami, rady, návody a referencie.
Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Xcarlink - recenzia

Príspevok od používateľa Max11 » Piatok, 12. Augusta 2011, 20:05

Na začiatok pre neinformovaných pár informácií na úvod..

Čo je to Xcarlink?
Je to zariadenie, ktoré vám umožní prehrať mp3 súbory v aute, ktoré túto možnosť nemá od výroby, takým spôsobom, že simuluje/nahradí originálny CD menič v aute.
Obrázok

Varianty
Robia sa dve varianty – tzv. USB a iPod. Ako názvy napovedajú tak prvý variant umožňuje prehratie mp3/wma súborov pripojením USB kľúča (príp. pomocou SD karty alebo AUX výstupu), druhý slúži na pripojenie prehrávaču iPod.

Obsah balenia (USB varianta)
Xcarlink – samotné zariadenie aj s koncovkou do CD meniča (podľa typu auta treba vybrať pri nákupe), káblik na pripojenie zariadenia cez AUX, malý predlžovací USB kábel (asi 0,5 m), originálny anglický návod, preložený návod do slovenského jazyka.
Obrázok
Charakteristika zariadenia
• Vstavaný vysokokvalitný dekodér
• Podpora USB diskov, SD/SD HC kariet
• Priame spojenie s autorádiom s CD kvalitou zvuku (nedochádza k degradácii zvuku ako pri FM transmitteri)
• Nie je potrebný žiadny napájací zdroj/batéria
• 1/8“ stereo jack pre AUX vstup
• Plná kontrola cez originálne ovládacie tlačidlá na volante alebo originálne rádio

Ďalšie funkcie
• Podpora presúvania v skladbe typu WMA dopredu/dozadu
• Podpora SD HC kariet aj s väčšou kapacitou ako 4GB
• Po zapnutí si pamätá pozíciu skladby
• Podpora CDn/CD0n adresárov a aj podadresárov
• Možnosť pripojiť Bluetooth prídavný modul (príplatková voľba pri objednávke)

Autor: Spider207
Naposledy upravil/-a Max11 v Piatok, 12. Augusta 2011, 20:25, upravené celkom 2 krát.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Xcarlink - recenzia

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 12. Augusta 2011, 20:06

Kvalita prevedenia
Xcarlink príjemne prekvapil a telo nie je plastové ako by niekto mohol čakať. Kovové telo naznačuje, že zariadenie by mohlo čo-to zniesť, pôsobí pomerne odolne a vyzerá byť celkom kvalitne spracované.

Inštalácia
Keďže sa inštalácia tohto zariadenia bude v prípade rôznych áut líšiť v podstate model od modelu tak to príliš detailne rozoberať nebudem. V princípe bude najzložitejšou operáciou pravdepodobne „vykuchanie“ originálneho rádia resp. treba sa dostať ku konektoru od originálneho CD meniča, ten vytiahnuť a do tohto konektora na CD menič v originálnom autorádiu pripojiť Xcarlink. Mne trvala táto operácia komplet od rozšraubovania až po zloženie cca 30 min. Ak by niekoho zaujímala táto operácia konkrétne na Lexuse IS200, odporúčam pozrieť si môj návod na tomto fóre, viď. IS200 98-03 - vymontovanie zaseknutého CD, stačí dôjsť po bod 7).
Obrázok

Adresáre a pomenovanie súborov
Dôležité je, aby priečinky/folders boli pomenované štýlom „CD01“, „CD02“ atď., záleží koľko CD podporuje váš origo CD menič. Môj podporuje max 6CD, takže ja mám priečinky pomenované od CD01 po CD06. Edit: Testoval som koľko CD vie načítať xcarlink v mojom aute a zastavil sa na čísle 15. Takže je to celkom pekný upgrade pôvodného CD meniča.
Osobne sa mi osvedčilo dať si jednotlivé albumy od rovnakého interpreta do jedného adresára. Samozrejme aby sa nemixovali skladby z rôznych albumov tak ich odporúčam vhodne pomenovať. Ja to robím štýlom, že skladba z prvého albumu začína číslom 01, skladby z druhého albumu majú 02 a pod. V konečnom dôsledku mám názov skladby napr. 01_01 – Let You Go, kde prvé “01“ označuje album, “_“ je podtrhovník na oddelenie a “01 – Let You Go“ je číslo a názov pesničky. Inak je to samozrejme každého osobná vec aký štýl preferuje. Výborná vec na premenovanie veľa súborov je Total Commander. Jednoznačne odporúčam.
Ďalšou možnosťou ako dosiahnuť, aby boli skladby od jedného interpreta prehrávané postupne za sebou a aby sa nemixovali pesničky z rôznych jeho albumov v jednom adresári, je nahrávať pesničky po albumoch v poradí ako si želáme, pretože Xcarlink prehráva súbory v poradí v akom boli nakopírované na dané médium. Takže stačí zobrať od interpreta všetky pesničky z prvého albumu a nakopírovať ich na médium, potom zobrať všetky pesničky z druhého albumu, nakopírovať ich atď.

Podadresáre
Čo sa týka podadresárov tak treba aby boli takisto označené napr. CD1, CD2 alebo CD01, CD02. Pri podoadresároch som si ale všimol jednu vec. Mal som pripravených 6 priečinkov – hlavných adresárov (CD01 až CD06), teda moje maximum. V jednom priečinku (CD01) som dal dva podadresáre nazvané CD1 a CD2. CD1 mi zobralo ako Disc01, ale CD2 bolo ako Disc02, teda vlastne sa mi tak posunulo číslovanie a pôvodný adresár CD02 bol vlastne CD03, pôvodné CD04 bolo teraz CD05 atď., lebo prvé dve pozície z CD meniča zobralo CD1 a CD2 v adresári CD01. A tak vlastne na pôvodné CD06 neostalo voľné miesto a ostalo „stratené“. Myslel som si, že ak urobím podadresáre CD1 a CD2 tak v aute to bude celé ako Disc01 (=CD01) a vlastne sa skladby budú prehrávať akoby v rámci jedného hlavného adresára. Takže takto to bohužiaľ nefunguje, preto pomenovávam pesničky tak ako som uviedol vyššie. Týmto je vlastne vysvetlené aj pohybovanie v rámci podadresárov – Xcarlink z nich spraví vlastne jednotlivé Disc-y, takže sa pohybujeme po jednotlivých diskoch CD meniča.

Zobrazenie na displeji autorádia
Moje autorádio poskytuje len základné informácie, takže si musím vystačiť len s číslom CD disku, číslom skladby a s časovým údajom. Výhodu to má aspoň takú, že nemám problém s diakritikou, netuším či si s ňou toto zariadenie vie poradiť alebo nie :-) . Všetky funkcie pôvodného autorádia ostali zachovalé či je to posun v rámci pesničky, náhodný výber, opakovanie pesničky, nastavenie ekvalizéra a iné.

Kvalita zvuku
V prípade môjho audia, ktoré je už v základe na veľmi vysokej úrovni, musím uznať, že z USB kľúča alebo SD karty bola kvalita prehrávania mp3 súborov naozaj veľmi vysoká. Nemám síce možnosť porovnania s originálnym CD, ale pri kvalitnej mp3 nahrávke (320 kbps) bola kvalita vynikajúca. Osobne som nezaznamenal nič čo by mojim ušiam povedalo, že sa zvuk degradoval. Určite nie do takej miery ako v prípade FM transmittera. V porovnaní s ním je to cez Xcarlink „nebe a dudy“.
Horšie to bolo cez AUX, skúšal som napojiť môj mobil na Xcarlink a tam bolo cítiť, že to už „nie je ono“. Príčinu by som videl v mobile, pretože ten nemá prioritne slúžiť na prehrávanie hudby a tam bude asi kvalita výstupu niekde inde. Ale aj tak to bolo celkom slušné, možno keby som sa pohral viac s ekvalizérom priamo v mobile tak by som to ešte trošku vylepšil. Ale aj tak pochybujem, že by som dosiahol kvality ako pri prehrávaní cez USB/SD kartu.

Pozn.: Ku kvalite zvuku z tohto zariadenia by som ešte dodal, že konečne som mal možnosť zistiť čo moje audio v aute znesie. Pri testovaní som sa dostal „len“ tesne nad polovicu potenciálneho maxima hlasitosti, ďalej sa už proste nedalo (z rozumových dôvodov) a ani nebolo treba. Prekvapilo ma, že napriek atakovaniu hranice poškodenia sluchu ( :D ) auto prehrávalo hudbu bez skreslenia, či sa jednalo o výšky, stredy alebo basy. Na otestovanie hlbokých tónov mi výborne poslúžila skupina Faithless a ich pesnička Sunday 8p.m. - pri nej som chrochtal blahom. Celkovo pri vyšších hlasitostiach sa mi dokonca lepšie nastavoval ekvalizér a zvuk som mohol vyladiť tak ako sa mi zdalo pri konkrétnej skladbe subjektívne najlepšie. Ďalšiu vec čo som si všimol, že auto je vynikajúco odhlučnené a ani pri vyšších hlasitostiach vôbec nerezonuje.

Prehrávanie
Načítanie sa mi zdalo pomerne rýchle, testoval som zatiaľ 1GB USB kľúč a 2 SD karty, jedna s kapacitou 512MB a druhá s kapacitou 2GB. 512ka bola načítaná takmer okamžite (2-3 sec.), 1GB kľúč podobne (cca 5 sec.), 2GB karta možno do 10 sekúnd. Presne som to nestopoval, ale rýchlosť načítavania ma pozitívne prekvapila pretože staršie verzie resp. konkurenčná značka mala vraj s týmto problém. Subjektívne som nemal pocit, že by to tomuto zariadeniu trvalo dlhšie ako som bol ochotný akceptovať.
Jedna vec čo som si všimol – pri prehraní skladby je na začiatku akoby taký „delay“, teda nejaké oneskorenie. Nie je to veľa, ale pokiaľ pesnička v origináli začína hneď nejakým zvukom ako napr. bicie tak cez Xcarlink je tam nejaké oneskorenie a tento zvuk nemusí byť počuť. Odhadol by som to možno na 0,1 sec. Nie je to nič kritické, ale pri niektorých skladbách by to mohlo niekomu vadiť.
Pozíciu v pesničke si toto zariadenie pamätá dobre, zatiaľ som nemal problém s tým, že by ju „zabudlo“.

Počet pesničiek v albume
Koľko pesničiek môže byť v jednom adresári som zatiaľ nezistil, moje maximum čo som skúšal je okolo 90 pesničiek. Xcarlink píše, že v prípade počtu nad 99 pesničiek sa na displeji autorádia zobrazí číslovanie „od začiatku“, čiže pesnička s číslom 101 sa bude javiť na autorádiu ako skladba číslo 01, pesnička č. 112 ako 12 a pod. Pravdupovediac si ale neviem dosť dobre predstaviť pohybovanie sa v takomto zozname. Pokiaľ sa jedná o rovnakého interpreta tak aj v prípade 3-4 albumov nazhromaždených v jednom adresári ste napríklad na hranici 40, možno 50 pesničiek, a to z mojej skúsenosti môžem povedať, že nie je až tak zlé a dá sa v tom relatívne bezproblémovo pohybovať. Navyše ak máte 40 pesničiek a chcete ísť na pesničku č. 30, tak môžete ísť aj z opačného konca a vlastne 10-timi stlačeniami tlačidla posunu skladby späť sa dostanete na požadované číslo. Najkritickejšia by bola v tomto prípade skladba č.20 kde máte jedno z ktorej strany idete, 20-tim stlačeniam tlačidla sa aj tak nevyhnete.
Tento nedostatok v podobe listovania vo veľkom zozname mp3-súborov by teoreticky mohla odstrániť iPod verzia, ak disponujete nejakým iPodom s displejom. Osobne tieto výrobky ale naozaj nepreferujem, takže aká je v súčasnosti ponuka a aké sú ich možnosti si netrúfam povedať.

Zhrnutie
Xcarlink je z môjho pohľadu výborné riešenie v pomere cena/výkon/kvalita. Jednoznačné plus je pre mňa spojenie s originálnym autorádiom a tým zachovanie originálneho vzhľadu. V prípade USB verzie sa mi páči možnosť použitia aj SD/SD HC kariet, takisto aj AUX sa môže niekedy hodiť. Najviac ma jednoznačne potešila kvalita výstupu resp. nedegradovanie pôvodného audio systému v aute. Nevýhodou môže byť pre niekoho nie príliš pohodlné listovanie na zdrojovom médiu (USB kľúč, SD karta) v prípade veľkého počtu pesničiek v jednom adresári. Takisto niekoho môže limitovať počet „adresárov – CDčiek“, ktorý je závislý od vášho pôvodného CD meniča resp. podpory počtu CD diskov.

Jednou vetou by som to mohol zhrnúť tak, že Xcarlink je jednoduché zariadenie, ktoré bude vyhovovať prevažne nenáročným užívateľom, ktorí si nepotrpia na najmodernejšiu techniku, OLED displeje, dotykové ovládanie a pod. „vymoženosti“.

Pozn.: Zariadenie bolo kupované cez slovenský internetový obchod www.xlink.sk, jeho internetová cena bola v čase kúpy (prelom júl - august 2011) 94€ s DPH. Odporúčam pred objednaním napísať e-mail a skúsiť si vyžiadať zľavu, je pravdepodobné, že odpoveď bude pozitívna.
Naposledy upravil/-a spider207 v Sobota, 21. Januára 2012, 18:50, upravené celkom 3 krát.

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Xcarlink - recenzia

Príspevok od používateľa Max11 » Piatok, 12. Augusta 2011, 20:13

Inštalácia - Toyota Corolla E12U Sol
Inštalácia zariadenia do vozidla Toyota Corolla E12 je v celku jednoduchá. Bežnému človeku zaberie okolo 30 minút. Treba si však dávať veľký pozor a nepoužívať príliš veľkú silu pri demontáži, pretože pri deformácii a prílišnom ohybe jednotlivých dielov prístrojovej dosky nemusia po následnom zmontovaní jednotlivé kusy prístrojovky dokonale zapadnúť a tým pádom môžu vzniknúť neestetické špáry.
Na montáž/demontáž nie je potrebné takmer žiadne náradie. Potrebný je len šrobovák s gola nástavcom (cca veľkosť 10mm) na demontáž 4 skrutiek rádia. Užitočná je aj nejaká plastová páčka na jemné vypáčenie niektorých dielov. Ja som použil plastovú škrabku na ľad ,keďže bola najviac po ruke.

Vytváranie hudobných USB a SD kariet
Organizácia súborov a adresárov je veľmi jednoduchá. Na pamäťové médium stačí vytvoriť adresáre s názvami CD01, CD02... atď., kde každý adresár predstavuje virtuálne CD v meniči. Každé virtuálne CD pojme 99 zvukových súborov.
Výrobca uvádza ,že zariadenie je schopné rozpoznávať aj podadresáre, no podľa viacerých recenzii a vlastných pokusov, môžem povedať celkom smelo, že ide viac menej o dezinformáciu pravdepodobne vzniknutú chybným prekladom z čínskeho jazyka. Nejedná sa však o žiadnu tragédiu , pretože zariadenie podľa všetkého prehráva súbory v poradí v akom boli nakopírovane na pamäťové médium. To znamená, že stačí nakopírovať do rovnakého adresára postupne napríklad viac albumov jedného interpreta a hoci sa jednotlivé súbory pomiešajú vzhľadom na abecedné poradie, zariadenie ich bude rozlišovať na základe časovej osi, v ktorej boli pridané jednotlivé súbory.

Zobrazenie na displeji zariadenia
Zariadenie podľa všetkého rozpoznáva id3 tag, to znamená, že odošle informácie o skladbe, albume a interpretovi do zabudovaného originálneho prehrávača v aute a záleží už pravdepodobne len na type autorádia ako ich zobrazí. Autorádio v Corolle E12 zobrazuje žiaľ zbytočne veľké fonty, takže sa na display veľa informácii nezmestí. Pokiaľ je názov príliš dlhý, displej ho zobrazí po častiach postupným rolovaním, ktoré nie je plynulé. Každopádne pokiaľ človek vie aký obsah na médiách má, aj takéto hrubé zobrazenie nájde svoje uplatnenie v orientácii medzi skladbami a taktiež to potom človeka menej odpútava od sledovania cesty.

Kvalita zvuku / odozva zariadenia
Voči kvalite prehrávaného zvuku nemám žiadne výhrady. Nakoľko audio v Corolle, je klasickej strednej triedy, nie je takmer badateľný rozdiel medzi kvalitnými mp3 súbormi a originálnym CD.
Odozva zariadenia je pomerne rýchla, pri testovaní 4GB USB , 2GB a 512MB SD kariet čas načítania nepresiahol 10 sekúnd. Časy prepínania medzi skladbami sú pomerne rýchle, prepínanie jednotlivých adresárov je len o čosi málo pomalšie. Všetky časy však treba brať s rezervou, pretože sa jednalo o staré modely pamäťových médií s relatívne nízkymi rýchlosťami prenosu dát. Vyskytol sa zatiaľ len jeden problém pri načítaní adresáru jedného konkrétneho interpreta, kde zariadenie opakovane zamrzlo a bolo treba vložiť inú pamäťovú kartu aby začalo znova fungovať. Pravdepodobne ide o chybu v spracovaní mp3 súboru hoci, žiadne iné zariadenie zatiaľ nemalo s týmito konkrétnymi súbormi problém.

Zhrnutie
Výborné riešenie prehrávania hudby z rôznych pamäťových médií v aute pre menej náročných ľudí, ktorí by radi využívali všetky originálne ovládače na volante a originálnom rádiu. Jednoznačne odporúčam ako náhradu za neohrabané FM transmittery. Cena zariadenia je z môjho subjektívneho hľadiska síce trocha premrštená nakoľko ide o tradičný čínsky výrobok kategórie „ebay“, no napriek tomu je zariadenie na pohľad relatívne kvalitne spracované a v kovovom tele. Jedinú väčšiu nevýhodu investície do tohto produktu vidím v tom, že kvôli špecifickým konektorom autorádia ,ktoré má každý výrobca automobilov rozdielne, nie je možné toto zariadenie vo väčšine prípadov pri predaji vozidla premontovať do nového vozidla.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: Xcarlink - recenzia

Príspevok od používateľa sonnicek » Sobota, 10. Septembra 2011, 18:26

uz som zacal rozmyslat nad tym coraz viacej aj ja nakolko ma uz zacinaju tie CD-cka :evil: mam otazku skumal som a nemate problem ked vam niekto vola na telefon? ze sa to prerusi alebo zamrzne? a este sa chcem spytat, ci si mozem pripojit mp3-ku do xcarlink-u a ovladat cez nu cez jej menu nie na radiu ale cez mp3-ku, nakolko nemam ovladac na volante a je mi to dost komplikovane ukladat cez subory, chcel by som to spravit tak ze kabel s xcarlink-u do mp3-ky by som chcel viest cez stredovy pane do boxu laktovej opierky a tam by som spravil tiez maly polootvor aby som mohol kabel vytiahnut a potom box zavriet a tam by to zapadlo a v podstate by som ovladal mp3-ku pravou rukou ako by som ju mal opretu o laktovu opierku, je to zlozite na popis ale hlavne je ci sa da napojit na mp3-ku a potom ovladat cez nu :?:

EDIT: dufam ze som to nenapisal ako madar :mrgreen:
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Xcarlink - recenzia

Príspevok od používateľa Max11 » Nedeľa, 11. Septembra 2011, 10:25

Sonnicek, ja som s Xcarlinkom nemal doteraz ziaden problem. Zmrzol za celu dobu asi len 2x a to bolo pravdepodobne len kvoli zle prekonvertovanej mp3. Inak ziadne rusenie nepocut aj ked je mobil blizko samotneho zariadenia.

Mp3 prehravac nie je problem pripojit cez AUX. Avsak cez tento vstup sa ani neda inak ovladat ako cez jeho vlastne ovladace, kedze AUX sluzi cisto iba ako vstup analogoveho audio signalu. Treba tu akurtat pocitat s mensimi kvalitativnymi stratami nakolko cez tento vstup dochadza pravdepodobne k niekolkonasobnemu prevodu analogoveho signalu na digitalny.

Mp3 prehravac dekomprimuje mp3 subor, posiela ho na vlastny D/A prevodnik do vystupu na sluchatka ako analogovy signal, ktory pravdepodobne potom xcarlink dalej spracuvava. No neviem presne ako je to spravene vo vnutri xcarlinku(je mozne ze posiela analogovy signal priamo do original radia).

Kazdopadne, zatial som s xcarlinkom velmi spokojny a myslim ze ani Spider s nim nemal nejaky problem ;)
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Xcarlink - recenzia

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 11. Septembra 2011, 20:30

Ja som skusal zatial len mobily, ked som ho napojil cez AUX tak som ovladal hudbu cez mob (ak ma pamat neklame).. kazdopadne ako som pisal, cez AUX to znie horsie ako cez USB kluc/SD kartu.. urcite to je aj kvoli mobilu, tam ten vystup nebude ktovieako kvalitny..

Co sa tyka zamrznutia, zatial sa mi asi 2x stalo, ze zrazu zamrzol a akoby nevedel nacitat zariadenie, prepol na "klasicke" CD a tam mi pisalo staru znamu "ERROR 3".. nepomohlo ani prepnutie na FM radio, musel som jedine vypnut motor a znova nastartovat..

Dnes som mal akurat problem, ze nemohol nejako nacitat pesnicku, prepol som na FM a potom spat na xcarlink a uz sa zase spustil.. mal by som sa asi kuknut aj na tu kartu, lebo je tam akesi divne poradie, nejde to tak ako som to mal na plane - podla abecedy, pricom myslim ze som to tam nahraval naraz a podla abecedy.. neviem, musim na to kuk len netusim kedy sa k tomu dostanem, mam teraz ine veci..

Rusenie ziadne, mobil mam cca 30-40cm od toho a ziadny problem, ani naznak "pipania" ako napr pri PC reprakoch a pod..

Celkovo som ale spokojny, v podstate zatial celkom splna co som ocakaval.

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: Xcarlink - recenzia

Príspevok od používateľa sonnicek » Nedeľa, 11. Septembra 2011, 22:14

no mne hlavne ide o to ovladat to cez ten mobil alebo mp3-ku pretoze mi tie adresare az tak moc nevyhovuju, vy asi taky problem stymi adresarmi nemate taky problem?

ale neviem ci som pochopil, Mp3 prehravac nie je problem pripojit cez AUX. Avsak cez tento vstup sa ani neda inak ovladat ako cez jeho vlastne ovladace, to znamena cez ovladace mp3-ky ked sa nemylim
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Xcarlink - recenzia

Príspevok od používateľa Max11 » Pondelok, 12. Septembra 2011, 09:02

S adresarmi nie je ziaden problem. Je to to iste ako ked tam mas CD + tlacitkami 1, 2 resp. Disc ˄, Disc ˅ si menis adresare ako keby to boli CD v menici. Pre mna to je ovela jednoduchsie ako babrat sa s pripojenou mp3

Co sa tyka potom samotneho ovladania pri pripojenom prehravaci tak si pochopil spravne. Mp3 prehravac funguje tak isto ako ked mas don pripojene sluchadla akurat si predstav ,ze namiesto sluchadiel to mas pripojene na reproduktory vozidla.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Xcarlink - recenzia

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 12. Septembra 2011, 15:05

jj, Max to dobre napisal ohladom toho pripojenia.. proste ak to zapojis cez AUX tak to budes ovladat cez mob/mp3 prehravac..
v adresaroch takisto nevidim problem, adresare prehadzujes ako pise max, akurat si teda obmedzeny poctom cd co zvladne tvoj CD menic.. inak no problemo, ja som nenarocny a mne to staci.. ale musim sa priznat, ze vo vyssich hlasitostiach si to zariadenie viem vychutnat viac, az vtedy vyuzivam a ocenujem jeho potencial :)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Xcarlink - recenzia

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 26. Septembra 2011, 20:14

Pridám jedno info - dnes som skúšal čo sa stane keď sú v xcarlinku 2 zdrojové médiá, konkrétne SD karta a USB kľúč. Výsledok? Jedno ignoruje :D Mal som v ňom ako prvé SD kartu a po pripojení USB kľúča začal síce niečo načítavať, ale nakoniec aj tak zvolil "overenú klasiku" SD kartu. Skúšal som či sa nedá medzi nimi prepnúť, ale nedalo sa. Tak som SD kartu vytiahol a potom už načítalo USB kľúč (ale nič iné tam nemal takže čo iné by mal aj načítať, všakže). Zatiaľ so zariadením spokojnosť, s audiom v Lexe ešte viac :)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Xcarlink - recenzia

Príspevok od používateľa spider207 » Sobota, 21. Januára 2012, 18:45

Dnes som otestoval koľko CD načíta xcarlink v mojej IS200ke a na moje prekvapenie sa zastavil na čísle 15 :) Takže celkom slušný upgrade, keďže origo CD menič vedel len 6CD. Opäť bod pre xcarlink.

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Xcarlink - recenzia

Príspevok od používateľa Max11 » Nedeľa, 22. Januára 2012, 22:19

Vsak mi bolo divne, ze mne to funguje na 15CD a tebe nie ;) Ja mam tiez tusim origo len 6 tlacitiek na CD menic.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Xcarlink - recenzia

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 23. Januára 2012, 19:01

Mňa nažhavilo naše posledné stretko ked si mi tam pichol (kua, úžasne to formulujem :D ) tých Kornov, vtedy sa to tiež zastavilo na 15ke.. tak som chcel vyskúšať či to je konečné číslo abo ee.. ale potešilo, a néé že néééé :D

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Xcarlink - recenzia

Príspevok od používateľa spider207 » Sobota, 21. Júla 2012, 11:23

Aktuálny poznatok - Xcarlink nepozná formát NTFS :shock: Ale funguje spoľahlivo na obyčajnej FATke. 2GB kartu mi načítalo prekvapivo rýchlo, doslova za pár sekúnd.

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Xcarlink - recenzia

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 21. Júla 2012, 11:56

hoppa... takze 32-ku USB s mp3 by som tam darmo daval....
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných