Strana 1 z 1
Kúpa vozidla v Bratislave
Napísané: Štvrtok, 4. Augusta 2011, 11:56
od používateľa JaRe
Dobrý deň,
bol by som rád ak by ste sa podelili o skúsenosti resp. referencie pri kúpe nového auta, uvažujem o kúpe auta v Bratislave - na výber mám troch predajcov PPC, AWT a Autogrand.
Mám záujem o Auris, čo sa týka motorizácie a výbavy je to jasné, ceny sú zhruba na cca 3-5% podobné, ide mi skôr o prístup predajcov, záručný servis, ceny prehliadok, spokojnosť s prácou a podobne...
Ďakujem vopred za akékoľvek rady!
Re: Kúpa vozidla v Bratislave
Napísané: Štvrtok, 4. Augusta 2011, 15:27
od používateľa fajry
... skus pohladat tu na fore. O jednotlivych predajcoch a ich pristupe k servisu toho bolo popisaneho dost.
Re: Kúpa vozidla v Bratislave
Napísané: Štvrtok, 4. Augusta 2011, 21:12
od používateľa JaRe
Ďakujem za odpoveď, očakával som dačo podobné...
Ale našiel som jednu zaujímavú výmenu názorov "AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)", kde sa predovšetkým rozoberalo AWF - pozitívne a negatívne tak 50:50, pomenej Autogrand - viacmenej pozitívne a najmenej PPC - skôr negatívne.
Tak môj celkový dojem je asi taký, nielen z toho príspevku, že všetci traja bratislavskí predajcovia/servis sa nedajú jednoznačne ohodnotiť pozitívne alebo negatívne, u každého sa objaví nejaká extrémna udalosť, či už pozitívna alebo negatívna.
Povedal by som, že subjektívne by poradie mohlo byť takéto: 1. AWF 2. Autogrand 3. PPC, pričom stále hľadám pre a proti pre jednotlivých predajcov, čo myslíte?
Re: Kúpa vozidla v Bratislave
Napísané: Štvrtok, 4. Augusta 2011, 21:52
od používateľa smutok
Kup to tam kde ti daju najlepsiu cenu, servisovat to mozes kdekolvek, nezalezi kde si auto kupil.
Re: Kúpa vozidla v Bratislave
Napísané: Piatok, 5. Augusta 2011, 07:13
od používateľa kracken
smutok napísal:Kup to tam kde ti daju najlepsiu cenu, servisovat to mozes kdekolvek, nezalezi kde si auto kupil.
... tomu hovorim dobra rada.

fakt.

Re: Kúpa vozidla v Bratislave
Napísané: Piatok, 5. Augusta 2011, 07:18
od používateľa grexos
Presne tak. Treba to brat tak, ze vsade ta budu obletovat pred kupou, po nej uz budes menej zaujimavy. Este mozes vyskusat
http://www.letocars.sk/
Re: Kúpa vozidla v Bratislave
Napísané: Piatok, 5. Augusta 2011, 07:18
od používateľa Rasťo
Je to dobrá rada, lebo podľa predajcovia si už dávnejšie nemôžu uzurpovať záruku tým spôsobom, že auto budeš servisovať len u nich. Dokonca môžeš kľudne obísť aj "autorizované" superdervisy. Stačí Ti normálny servis, ktorý je zapísaný riadne v ovchodnom registri...
Inak môj názor je taký, že novú Toyotu by som si rozhodne nekúpil - viď Ajov prípad s LC-čkom...
Re: Kúpa vozidla v Bratislave
Napísané: Piatok, 5. Augusta 2011, 09:45
od používateľa smutok
podla mna to nie je o nic horsie ako s inymi znackami, a pri masovych modeloch mozno aj lepsie.
Co sa tyka neautorizovanych servisov, tak naozaj mozes to servisovat aj tam, ale je potrebne aby dodrziavali postupy vyrobcu a pouzivali diely schvalene na dany model auta.
Lenze v pripade servisovania v autorizovanom servise je lahsie sa domoct reklamacie.
Este ke tej cene, treba normalne obvolat pripadne obmailovat jednotlive predajne s tym, ze nech ti daju cenovu ponuku a ked budes mat najnizsiu, tak s nou este pochodit zvysne konkurencne ci ju netromfnu. Pri cene mam na mysli samozrejme aj priplatkovu vybavu ktoru ti predajca ponukne zadarmo.
Pokial niekto mate lepsi sposob nakupo noveho auta, tak sem s nim.
Inak co sa tyka servisovania, pre autosalon je vyhodnejsie auta servisovat ako len predavat, samozrejme ked uz na to maju vsetku vybavu. Ale pri kupe je velka pravdepodobnost, ze zakaznik bude chodit do toho servisu kde to kupil, preto sa predajca snazi, samozrejme este ma z toho proviziu on osobne, co podporuje este vacsiu snahu.
Ku kvalite servisov v BA ja sa uz vyjadrovat nebudem, napisal som uz vsetko a nebavi ma opakovat sa.
Re: Kúpa vozidla v Bratislave
Napísané: Piatok, 5. Augusta 2011, 11:02
od používateľa teer7
grexos napísal:Presne tak. Treba to brat tak, ze vsade ta budu obletovat pred kupou, po nej uz budes menej zaujimavy. Este mozes vyskusat
http://www.letocars.sk/
letocars odporucam aj ja.
Re: Kúpa vozidla v Bratislave
Napísané: Streda, 24. Augusta 2011, 08:59
od používateľa diana3
ja som kupovala v autogrande a velka spokojnost. ochota vysvetlit, na maily odpovedali vzdy, zavolali mi ked bolo treba. kedykolvek som dola naozaj nebol problem. kludne sa pytaj,a k ta nieco zaujima
brala som auris 1.6, lunu, bielu, cakala som 2 mesiace a brala som to s uverom 50:50
Re: Kúpa vozidla v Bratislave
Napísané: Štvrtok, 25. Augusta 2011, 13:01
od používateľa JaRe
Ahoj,
ja som sa nakoniec rozhodol pre AWF, v Autogrande som absolvoval s predajcom skusobnu jazdu, v PPC som bol len pre ponuky a obhliadnut auto v showroome,
takze som mal de facto len dve ponuky od PPC a AWF.
Co sa tyka pristupu PPC, predajca bol velmi mily a ochotny, ponukol vela veci do vybavy, dal zlavu na model, ale nevypital si na mna ziaden kontakt, ze by ma nahanal do kupy.
Predajca v Autogrande mi ukazal akurat letak/cennik so stanadardnymi cenami a s pneu/disky akciou, ale co sa tyka konkretnej ceny ma prekvapujuco odporucil na internet, ale zaroven hned aj ponukol predvadzaciu jazdu. Ozval sa cca po 14dnoch, ze sa treba poponahlat, lebo dvihnu ceny zakladnych modelov od 200€ a vyssie, co ma ako zakaznika nepotesilo a samozrejme
nepresvedcilo aby som tam hned utekal...
Preto som sa rozhodol pre AWF, kde som dostal to iste co v PPC, ale o cca 300€ menej. Musim este napisat, ze kazdeho predajcu som navstivil (nie naschval) vzdy cca o 17:00hod,
t.j. 1 hodinu pred zaverecnou, myslim si ze okrem pana v Autogrande, ktory sa asi uz nechcel velmi vybavovat, to nemalo na ochotu ziaden vplyv. Vynimkou bolo este trvanie
predajcu v PPC na (pre mna nepraktickom a nezmyselnom) zabezpecovacom zariadeni Defend Lock za 330€, pan v AWF dal na vyber to iste ale aj alarm (nie Toyota)
so senzorom naklonu za 250€ aj s montazou, co povazujem za praktickejsie riesenie.
Auto som objednal presne co mas ty, 1,6 Valvematic, vybava Luna v bielej farbe, so sadou zimnych gum na diskoch plus zliatinove disky na letne gumy. Dodacia lehota by mala byt cca 1 mesiac, ocakavany prichod auta je 17. september, uz sa neviem dockat...
Pekny den!
Re: Kúpa vozidla v Bratislave
Napísané: Štvrtok, 25. Augusta 2011, 13:14
od používateľa diana3
ja som tiez chodila okolo 17:00 a prave v autogrande mali najlepsi pristup,a si fakt zalezi od toho na akeho cloveka v danej predajni natrafis.
ja som dostala k Lune cuvacie senzory, zatmavene skla a koberceky. teda vlastne to co som si vypytala. este teraz, ale to uz dodatocne uvazujem nad kupou prahovych list, celkom sa mi to paci..s.om zistila

Re: Kúpa vozidla v Bratislave
Napísané: Štvrtok, 25. Augusta 2011, 18:07
od používateľa JaRe
Jasne, tie cuvacie senzory mam aj ja, snad to pomoze pri neoskierani
Do vybavy som si vybral tiez koberceky, tmave skla zatial nechcem, ale budem mat uzamykatelne matice a tusim este zasterky aby som nefrkal kade-tade... Skusal som uja predajcu ukecat este na bocne listy vo farbe, ale uz sa nedal...
Re: Kúpa vozidla v Bratislave
Napísané: Štvrtok, 25. Augusta 2011, 20:43
od používateľa diana3
jj onimaju asi nejaky limit, ale som spokojna s tym co mi dali. ochota velka a to bol pre mna zaklad
ked som bola orientacne pozriet v kii, tak prve co ma odradilo bol predajca. proste ked do niecoho vrazam tolko penazi, tak ocakavam aj nejake spravanie. preto ma ta toyota fakt potesila