Kúpa vozidla v Bratislave

Vaše skúsenosti so servismi, mechanikmi, špecializovanými firmami, rady, návody a referencie.
Používateľov profilový obrázok
JaRe
panic
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Štvrtok, 4. Augusta 2011, 11:47

Kúpa vozidla v Bratislave

Príspevok od používateľa JaRe » Štvrtok, 4. Augusta 2011, 11:56

Dobrý deň,
bol by som rád ak by ste sa podelili o skúsenosti resp. referencie pri kúpe nového auta, uvažujem o kúpe auta v Bratislave - na výber mám troch predajcov PPC, AWT a Autogrand.
Mám záujem o Auris, čo sa týka motorizácie a výbavy je to jasné, ceny sú zhruba na cca 3-5% podobné, ide mi skôr o prístup predajcov, záručný servis, ceny prehliadok, spokojnosť s prácou a podobne...
Ďakujem vopred za akékoľvek rady!

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa vozidla v Bratislave

Príspevok od používateľa fajry » Štvrtok, 4. Augusta 2011, 15:27

... skus pohladat tu na fore. O jednotlivych predajcoch a ich pristupe k servisu toho bolo popisaneho dost.
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
JaRe
panic
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Štvrtok, 4. Augusta 2011, 11:47

Re: Kúpa vozidla v Bratislave

Príspevok od používateľa JaRe » Štvrtok, 4. Augusta 2011, 21:12

Ďakujem za odpoveď, očakával som dačo podobné...
Ale našiel som jednu zaujímavú výmenu názorov "AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)", kde sa predovšetkým rozoberalo AWF - pozitívne a negatívne tak 50:50, pomenej Autogrand - viacmenej pozitívne a najmenej PPC - skôr negatívne.

Tak môj celkový dojem je asi taký, nielen z toho príspevku, že všetci traja bratislavskí predajcovia/servis sa nedajú jednoznačne ohodnotiť pozitívne alebo negatívne, u každého sa objaví nejaká extrémna udalosť, či už pozitívna alebo negatívna.

Povedal by som, že subjektívne by poradie mohlo byť takéto: 1. AWF 2. Autogrand 3. PPC, pričom stále hľadám pre a proti pre jednotlivých predajcov, čo myslíte?

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa vozidla v Bratislave

Príspevok od používateľa smutok » Štvrtok, 4. Augusta 2011, 21:52

Kup to tam kde ti daju najlepsiu cenu, servisovat to mozes kdekolvek, nezalezi kde si auto kupil.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
kracken
toyoťák
Príspevky: 652
Dátum registrácie: Utorok, 25. Augusta 2009, 08:55
Bydlisko: BA

Re: Kúpa vozidla v Bratislave

Príspevok od používateľa kracken » Piatok, 5. Augusta 2011, 07:13

smutok napísal:Kup to tam kde ti daju najlepsiu cenu, servisovat to mozes kdekolvek, nezalezi kde si auto kupil.
... tomu hovorim dobra rada. :) fakt. :)
„ıɯɐɥou ǝɹoɥ ǝɾ ʇoʍız ɾoɯ ʎlǝɔ ǝz ʇıɔod ɯɐɯ ʎpǝʞǝıu”

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa vozidla v Bratislave

Príspevok od používateľa grexos » Piatok, 5. Augusta 2011, 07:18

Presne tak. Treba to brat tak, ze vsade ta budu obletovat pred kupou, po nej uz budes menej zaujimavy. Este mozes vyskusat http://www.letocars.sk/
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa vozidla v Bratislave

Príspevok od používateľa Rasťo » Piatok, 5. Augusta 2011, 07:18

Je to dobrá rada, lebo podľa predajcovia si už dávnejšie nemôžu uzurpovať záruku tým spôsobom, že auto budeš servisovať len u nich. Dokonca môžeš kľudne obísť aj "autorizované" superdervisy. Stačí Ti normálny servis, ktorý je zapísaný riadne v ovchodnom registri...
Inak môj názor je taký, že novú Toyotu by som si rozhodne nekúpil - viď Ajov prípad s LC-čkom...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa vozidla v Bratislave

Príspevok od používateľa smutok » Piatok, 5. Augusta 2011, 09:45

podla mna to nie je o nic horsie ako s inymi znackami, a pri masovych modeloch mozno aj lepsie.
Co sa tyka neautorizovanych servisov, tak naozaj mozes to servisovat aj tam, ale je potrebne aby dodrziavali postupy vyrobcu a pouzivali diely schvalene na dany model auta.
Lenze v pripade servisovania v autorizovanom servise je lahsie sa domoct reklamacie.
Este ke tej cene, treba normalne obvolat pripadne obmailovat jednotlive predajne s tym, ze nech ti daju cenovu ponuku a ked budes mat najnizsiu, tak s nou este pochodit zvysne konkurencne ci ju netromfnu. Pri cene mam na mysli samozrejme aj priplatkovu vybavu ktoru ti predajca ponukne zadarmo.
Pokial niekto mate lepsi sposob nakupo noveho auta, tak sem s nim.
Inak co sa tyka servisovania, pre autosalon je vyhodnejsie auta servisovat ako len predavat, samozrejme ked uz na to maju vsetku vybavu. Ale pri kupe je velka pravdepodobnost, ze zakaznik bude chodit do toho servisu kde to kupil, preto sa predajca snazi, samozrejme este ma z toho proviziu on osobne, co podporuje este vacsiu snahu.
Ku kvalite servisov v BA ja sa uz vyjadrovat nebudem, napisal som uz vsetko a nebavi ma opakovat sa.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
teer7
začiatočník
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Apríla 2008, 21:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa vozidla v Bratislave

Príspevok od používateľa teer7 » Piatok, 5. Augusta 2011, 11:02

grexos napísal:Presne tak. Treba to brat tak, ze vsade ta budu obletovat pred kupou, po nej uz budes menej zaujimavy. Este mozes vyskusat http://www.letocars.sk/
letocars odporucam aj ja.
Lexus RX400h (2008)
Toyota Corolla Verso 1.6 VVTi (2003)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1997)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1995)

Používateľov profilový obrázok
diana3
panic
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Sobota, 25. Júna 2011, 10:35
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa vozidla v Bratislave

Príspevok od používateľa diana3 » Streda, 24. Augusta 2011, 08:59

ja som kupovala v autogrande a velka spokojnost. ochota vysvetlit, na maily odpovedali vzdy, zavolali mi ked bolo treba. kedykolvek som dola naozaj nebol problem. kludne sa pytaj,a k ta nieco zaujima :)

brala som auris 1.6, lunu, bielu, cakala som 2 mesiace a brala som to s uverom 50:50
Toyota Auris, 1.6 Valvematic Luna + parkovacie senzory + cierne skla, biele. Kupene 22.8.2011

Používateľov profilový obrázok
JaRe
panic
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Štvrtok, 4. Augusta 2011, 11:47

Re: Kúpa vozidla v Bratislave

Príspevok od používateľa JaRe » Štvrtok, 25. Augusta 2011, 13:01

Ahoj,

ja som sa nakoniec rozhodol pre AWF, v Autogrande som absolvoval s predajcom skusobnu jazdu, v PPC som bol len pre ponuky a obhliadnut auto v showroome,
takze som mal de facto len dve ponuky od PPC a AWF.

Co sa tyka pristupu PPC, predajca bol velmi mily a ochotny, ponukol vela veci do vybavy, dal zlavu na model, ale nevypital si na mna ziaden kontakt, ze by ma nahanal do kupy.

Predajca v Autogrande mi ukazal akurat letak/cennik so stanadardnymi cenami a s pneu/disky akciou, ale co sa tyka konkretnej ceny ma prekvapujuco odporucil na internet, ale zaroven hned aj ponukol predvadzaciu jazdu. Ozval sa cca po 14dnoch, ze sa treba poponahlat, lebo dvihnu ceny zakladnych modelov od 200€ a vyssie, co ma ako zakaznika nepotesilo a samozrejme
nepresvedcilo aby som tam hned utekal...

Preto som sa rozhodol pre AWF, kde som dostal to iste co v PPC, ale o cca 300€ menej. Musim este napisat, ze kazdeho predajcu som navstivil (nie naschval) vzdy cca o 17:00hod,
t.j. 1 hodinu pred zaverecnou, myslim si ze okrem pana v Autogrande, ktory sa asi uz nechcel velmi vybavovat, to nemalo na ochotu ziaden vplyv. Vynimkou bolo este trvanie
predajcu v PPC na (pre mna nepraktickom a nezmyselnom) zabezpecovacom zariadeni Defend Lock za 330€, pan v AWF dal na vyber to iste ale aj alarm (nie Toyota)
so senzorom naklonu za 250€ aj s montazou, co povazujem za praktickejsie riesenie.

Auto som objednal presne co mas ty, 1,6 Valvematic, vybava Luna v bielej farbe, so sadou zimnych gum na diskoch plus zliatinove disky na letne gumy. Dodacia lehota by mala byt cca 1 mesiac, ocakavany prichod auta je 17. september, uz sa neviem dockat...

Pekny den!

Používateľov profilový obrázok
diana3
panic
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Sobota, 25. Júna 2011, 10:35
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa vozidla v Bratislave

Príspevok od používateľa diana3 » Štvrtok, 25. Augusta 2011, 13:14

ja som tiez chodila okolo 17:00 a prave v autogrande mali najlepsi pristup,a si fakt zalezi od toho na akeho cloveka v danej predajni natrafis.


ja som dostala k Lune cuvacie senzory, zatmavene skla a koberceky. teda vlastne to co som si vypytala. este teraz, ale to uz dodatocne uvazujem nad kupou prahovych list, celkom sa mi to paci..s.om zistila :)
Toyota Auris, 1.6 Valvematic Luna + parkovacie senzory + cierne skla, biele. Kupene 22.8.2011

Používateľov profilový obrázok
JaRe
panic
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Štvrtok, 4. Augusta 2011, 11:47

Re: Kúpa vozidla v Bratislave

Príspevok od používateľa JaRe » Štvrtok, 25. Augusta 2011, 18:07

Jasne, tie cuvacie senzory mam aj ja, snad to pomoze pri neoskierani :o
Do vybavy som si vybral tiez koberceky, tmave skla zatial nechcem, ale budem mat uzamykatelne matice a tusim este zasterky aby som nefrkal kade-tade... Skusal som uja predajcu ukecat este na bocne listy vo farbe, ale uz sa nedal...

Používateľov profilový obrázok
diana3
panic
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Sobota, 25. Júna 2011, 10:35
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa vozidla v Bratislave

Príspevok od používateľa diana3 » Štvrtok, 25. Augusta 2011, 20:43

jj onimaju asi nejaky limit, ale som spokojna s tym co mi dali. ochota velka a to bol pre mna zaklad :)

ked som bola orientacne pozriet v kii, tak prve co ma odradilo bol predajca. proste ked do niecoho vrazam tolko penazi, tak ocakavam aj nejake spravanie. preto ma ta toyota fakt potesila
Toyota Auris, 1.6 Valvematic Luna + parkovacie senzory + cierne skla, biele. Kupene 22.8.2011

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných