Celne sklo - oprava alebo vymena ?

Vaše skúsenosti so servismi, mechanikmi, špecializovanými firmami, rady, návody a referencie.
Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Celne sklo - oprava alebo vymena ?

Príspevok od používateľa Max11 » Sobota, 26. Marca 2011, 19:09

Dnes sa mi vypomstili neupratane cesty po zimnom posype. Vsimol som si asi 3-4 male praskliny na celnom skle. Vobec som ale nezaregistroval ,ze by mi nieco tuklo do skla a uz vobec nie tolko krat :roll:

Chcem sa opytat, ci sa oplati nechat sklo opravit alebo ho radsej vymenit. Najvacsia prasklinka ma velkost asi 10 centovky ,ostatne su viacmenej len mensie odbite kusky.

Dalsia otazka je smerovana k nalepkam STK , EK a dialnicnej. Ako sa postupuje v pripade vymeny skla s tymito nalepkami ? Je mi jasne ,ze o dialnicnu asi pridem ale STK a EK sa mi naozaj nechce absolvovat len kvoli vymene skla :neutral:

Dakujem za rady
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

milos
začiatočník
Príspevky: 211
Dátum registrácie: Streda, 27. Mája 2009, 19:08
Bydlisko: Poprad

Re: Celne sklo - oprava alebo vymena ?

Príspevok od používateľa milos » Sobota, 26. Marca 2011, 21:06

nalepky ti prelepia aj dialničnu , ale je treba to riešit? ak to vela nebije do oči tak by som sa na to vykašlal teda pokial to nie su praskliny.
Toyota Corolla E12 1.4 VVTi

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Celne sklo - oprava alebo vymena ?

Príspevok od používateľa chmelo » Nedeľa, 27. Marca 2011, 12:43

Tak tak...nálepky ti prelepia a čo sa týka prasklín, tak treba skočiť do dobrého autoskla a tam ti povedia, či to má zmysel opraviť, alebo nie ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
anitram
panic
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Utorok, 10. Novembra 2009, 19:51
Bydlisko: Ružomberok

Re: Celne sklo - oprava alebo vymena ?

Príspevok od používateľa anitram » Pondelok, 28. Marca 2011, 07:03

Nám sa vlani stalo presne to isté, mali sme dve prasklinky na čelnom skle nie veľké, ale ani neviditeľné. No a s nástupom prvých mrazov sa prasklinky spojili do súvislej dlhej čiary cez celé predné sklo. Tak sa nedalo robiť nič iné, len sklo kompletne vymeniť :( a to sme si tiež mysleli, že sa hádam z maličkých praskliniek nič nestane :(
Toyota Rav4 2.0 D-4D 2002
Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Celne sklo - oprava alebo vymena ?

Príspevok od používateľa Max11 » Pondelok, 28. Marca 2011, 09:18

Presne toho sa bojim. Niektore su len odlupnute a okruhle, cize u tych by nemalo dojst ku zvacseniu. Skor mam obavy z takych cez ktore ide prasklina. Take maju tendenciu sa otrasmi a vplyvom teplotnych rozdielov zvacsovat. Kazdopadne to dam radsej cim skor pozriet ked bude cas.
Viete o nejakom dobrom servise autoskiel v Ziline ? Najviac po ruke mam Autosklo Stehlik. Rozmyslal som aj ,ze by som skocil priamo do AT Zilina, no neviem ci tam robia aj opravy skiel.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
anitram
panic
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Utorok, 10. Novembra 2009, 19:51
Bydlisko: Ružomberok

Re: Celne sklo - oprava alebo vymena ?

Príspevok od používateľa anitram » Pondelok, 28. Marca 2011, 09:46

Tak to na Vašom mieste by som dala určite vymeniť, lebo to dopadne ako naše sklo a nie je nič horšie, ako keď to človeka nečakane zaskočí a tiež nie je príjemná tie starosti s výmenou :(

O ZA neviem nič, to snáď nejakí páni tu na fóre čo sú odtiaľ alebo z okolia by sa mohli vyjadriť, nám menili sklo v RK naši známi autoservisoví toyoťáci, tak sme to mali v priebehu jedného dňa hotové.

Bez známostí len ťažko :( Držím palce aby to bolo ok a autíčko tým moc neutrpelo :?
Toyota Rav4 2.0 D-4D 2002
Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Celne sklo - oprava alebo vymena ?

Príspevok od používateľa chmelo » Pondelok, 28. Marca 2011, 10:15

Stehlík je v pohode....tiež tam dávame robiť všetky služobné aj súkromné autá...
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Celne sklo - oprava alebo vymena ?

Príspevok od používateľa Max11 » Utorok, 29. Marca 2011, 16:44

Takze veci sa maju nasledovne: Bol som v spominanom servise Autosklo Stehlik, tam mi to pozeral nejaky pan mechanik a povedal, ze tie konkretne praskliny uz boli opravovane predoslou majitelkou a nakolko slo o spackanu nekvalitnu pracu tak to vyzera tak ako to vyzera a sklo je potrebne vymenit komplet cele. Doporucil mi jeden trik s poistkou ak mam ochotneho znameho, no bojim sa ,ze by dotycny mohol prist o bonusy za bezskodovy priebeh pripadne inu sankciu alebo minusy. Pan mechanik ma sice ubezpecil ze tato konkretna poistna udalost sa riesi inak ako klasicke buchnutia dvoch aut, no rad by som si to poriadne preveril. Dalsia moznost ,je nahlasit to predajcovi ako skrytu zavadu, no neviem ci to nebude zbytocne vela starosti.

PS: Prestavam verit ,ze je vyhoda mat auto po zenskej :roll:
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Celne sklo - oprava alebo vymena ?

Príspevok od používateľa chmelo » Utorok, 29. Marca 2011, 17:14

To s tou poisťovňou a malusmi ti môžem preveriť...tiež ma to celkom zaujíma. Čo sa týka výmeny skla, tak pokiaľ ti to vo výhľade nejak nevadí, tak na to hoď bobek...prípadne by som ti ho náhodou mohol v budúcnosti rozbiť aj ja, keď pôjdeš ráno do roboty za mnou ;-)
Ako skrytú závadu to asi neuhráš, lebo puknuté sklo je dosť viditeľné si myslím :roll:
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

milos
začiatočník
Príspevky: 211
Dátum registrácie: Streda, 27. Mája 2009, 19:08
Bydlisko: Poprad

Re: Celne sklo - oprava alebo vymena ?

Príspevok od používateľa milos » Utorok, 29. Marca 2011, 19:27

Pokial viem tak je to ozaj tak s tou poistovnou ako ti povedal ten technik,brat nedávno tiež riešil takto predne sklo. Alianz to mal tak že cvakneš to ty a oni ti potom pošlú peniaze a Kooperativa vyplácala priamo servisu takže hľadal niekoho s kooperativou a za opravu neplatil nič :D Teda možno ten servis čo si bol ma inač riešene zmluvy s poisťovňami to sa nenapadne spýtaj a už len kamoša so správnou poistkou a neplatiš nič :D Inač brat to riešil v hornet autosklo Žilina a nie je spokojný ako mu to spravili
Toyota Corolla E12 1.4 VVTi

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Celne sklo - oprava alebo vymena ?

Príspevok od používateľa chmelo » Utorok, 29. Marca 2011, 20:17

Išlo skôr o to, či na to ten "vinník" doplatí malusom, alebo nie...čo sa týka platby, tak väčšina poisťovní prešla na systém, že výmenu skla treba najprv zaplatiť a až potom posiela prachy ona...vraj tým redukovali fingované výmeny a tak podobne.
Treba však u starších áut vždy rátať s amortizáciou, alebo ako to oni volajú o zhodnotenie dielu...ide o to, že dostaneš nové sklo za staré, ktoré má podľa nich nižšiu hodnotu...napr. u Kačeny, ktorá mala cez 15 rokov som "doplatil" nejaké tri litre slovenských brmbolcov...teda ak si dobre pamätám tú sumu :roll: U novších áut to bude samozrejme menej...a možno aj nič...
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
anitram
panic
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Utorok, 10. Novembra 2009, 19:51
Bydlisko: Ružomberok

Re: Celne sklo - oprava alebo vymena ?

Príspevok od používateľa anitram » Utorok, 29. Marca 2011, 22:07

Áno áno pridávam sa, ze s tou poistkou je to tak. Nám čo menili to sklo, tak to sme poriešili s našou známou a išlo to z jej poistky. Bolo s tým pár vybavovačiek, dokonca sme museli kresliť, že ako sa tá fiktívna nehoda s kamienkami stala, ale prebehlo to v poriadku a nebola poškodená ani naša známa ani my a všetci sme boli spokojní :) takže ak sa dá odporúčam to riešiť touto cestou, predsa sa tým ušetrí pekných pár sto eur...
Toyota Rav4 2.0 D-4D 2002
Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Celne sklo - oprava alebo vymena ?

Príspevok od používateľa Max11 » Streda, 30. Marca 2011, 14:59

Ďakujem Chmelo ;) Ak by sa dalo zistiť ako je to s tým poistením bolo by to super. Ak by z toho neboli pre vinníka žiadne negatíva tak by som si kludne "nechal tebou rozbit sklo cestou do práce" ako vravis :lol: Ja som sa pýtal špeciálne na toto toho pána v autoskle a on ma ubezpečoval ,že táto poistná udalosť sa rieši inak ako bežné a že to nemá žiadny vplyv na bonusy vinníkovej poistky. Argumentoval tým, že keby takúto udalosť ,za ktorú prakticky nemôže nikto len cestná údržba a náhoda poisťovne sankcionovali znížením bonusu tak by ľudia poistenie zrušili hneď po skončení viazanosti a prešli ako noví klienti do inej poisťovne kde by mali bonusy ako noví klienti.
No neviem ako to je naozaj ,pretože internet je plný protikladných informácii.

A samozrejme ďakujem aj vám ostatným za príspevky ;)
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

milos
začiatočník
Príspevky: 211
Dátum registrácie: Streda, 27. Mája 2009, 19:08
Bydlisko: Poprad

Re: Celne sklo - oprava alebo vymena ?

Príspevok od používateľa milos » Streda, 30. Marca 2011, 19:20

som si istý že vinníkovi poisťovne nesiahnu na bonus, je to tak ako ti hovoril ten pán v autoskle, však zavolaj na infolinku do poisťovne a spýtaj sa tam a čo sa týka amortizácie, tak ako som pisal brat mal vinníka s Kooperatívy servis mal s nou zmluvu postavenú tak že komplet faktúru posielali do poisťovne a brat neplatil nič, auto 2003 oprava niečo cez 250ečiek. ak by bol vinník s Alianzu tak by musel zaplatiť on a jemu by poisťovňa posielala peniaze na účet ale tiež plnú sumu inač to sa stalo asi 2 mesiace dozadu.
Toyota Corolla E12 1.4 VVTi

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Celne sklo - oprava alebo vymena ?

Príspevok od používateľa chmelo » Piatok, 1. Apríla 2011, 12:32

Konečne som sa dostal k tomu, aby som zavolal kompetentnej osobe a je to presne tak...na bonus v PZP sa v prípade rozbitia čelného skla nesiaha....už len kvôli tomu, aby ľudia nemali snahu ísť do inej poisťovne.
Čo sa týka amortizácie u starších ročníkov s ňou treba rátať...a čím staršie, tým horšie. Ako som bol býval spomínal, mne pred pár rokmi zrazili dosť hodne u Kačeny, ktorá mala cez 15 rokov :roll:
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných