Užívateľské skúsenosti - tlmiče, brzdy, podvozok, výfuky...

Vaše skúsenosti so servismi, mechanikmi, špecializovanými firmami, rady, návody a referencie.
Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Užívateľské skúsenosti - tlmiče, brzdy, podvozok, výfuky

Príspevok od používateľa jarson » Nedeľa, 9. Októbra 2016, 14:02

Katalyzator JMJ
...pre carina e1,8.,montazny-teda na priamu montaz
Kovovy (nie keramika). Rury nerez, kat samotny neviem posudit, krycie plechy katu vyzeraju ako pohlinikovany plech.Pred montazou som este osetril zvary zinkovym sprayom - neboli nijako osetrene pri
dodani.
Tvarovo zodpoveda originalu, sadol ihned a presne. Jedine je ine tvarovo uchytenie do silentbloku , ale funkcne ok. Kat samotny oproti originalu o nieco mensi( uzsi ).
A este ma vpredu na rure naviac otvor pre lambdu - netusim naco- ale dodava sa aj so zaslepkou, tak som len dal pod to medenu podlozku a zasroboval.
Teda na to , ze to stalo cca. 86€, a mal som obavy ci sadne, musim povedat , ze za mna velmi spokojny som.
Samozrejme este som nebol na ek s tymto novym, ale to nebol dovod vymeny - u mna islo o to, ze uz som 1x musel zvarat ruru a teraz sa mi podarilo zavadit podvozkom o taky kovovy bazmeg u svokra co drzi branu do dvora, a urval som to akurat na prirube, ktora sa sucasne rozpadla a poriadne to fucalo. A hlavne to zacalo neskutocne zrat...rucicka klesala pred ocami.
Mimochodom stary kat na pocudovanie sa zda byt ok, pohladom dovnutra vsetko v poriadku, zatrasiem - ticho, proste nic mu nie je. Asi opravim tu prirubu a bude do rezervy.
Sumar - kat od JMJ - prevedenie a cena na jednotku, ucinnost zatial nezistena.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
daniellito
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Piatok, 14. Októbra 2016, 13:36

Re: Užívateľské skúsenosti - tlmiče, brzdy, podvozok, výfuky

Príspevok od používateľa daniellito » Piatok, 14. Októbra 2016, 14:10

jarson napísal:Katalyzator JMJ
...pre carina e1,8.,montazny-teda na priamu montaz
Kovovy (nie keramika). Rury nerez, kat samotny neviem posudit, krycie plechy katu vyzeraju ako pohlinikovany plech.Pred montazou som este osetril zvary zinkovym sprayom - neboli nijako osetrene pri
dodani.
Tvarovo zodpoveda originalu, sadol ihned a presne. Jedine je ine tvarovo uchytenie do silentbloku , ale funkcne ok. Kat samotny oproti originalu o nieco mensi( uzsi ).
A este ma vpredu na rure naviac otvor pre lambdu - netusim naco- ale dodava sa aj so zaslepkou, tak som len dal pod to medenu podlozku a zasroboval.
Teda na to , ze to stalo cca. 86€, a mal som obavy ci sadne, musim povedat , ze za mna velmi spokojny som.
Samozrejme este som nebol na ek s tymto novym, ale to nebol dovod vymeny - u mna islo o to, ze uz som 1x musel zvarat ruru a teraz sa mi podarilo zavadit podvozkom o taky kovovy bazmeg u svokra co drzi branu do dvora, a urval som to akurat na prirube, ktora sa sucasne rozpadla a poriadne to fucalo. A hlavne to zacalo neskutocne zrat...rucicka klesala pred ocami.
Mimochodom stary kat na pocudovanie sa zda byt ok, pohladom dovnutra vsetko v poriadku, zatrasiem - ticho, proste nic mu nie je. Asi opravim tu prirubu a bude do rezervy.
Sumar - kat od JMJ - prevedenie a cena na jednotku, ucinnost zatial nezistena.

Kks to dost ze 86 eur, ale zasa ma ti dam nieco skakat tak lepsie no. Ja som teraz vymienal a dosrali mi to

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Užívateľské skúsenosti - tlmiče, brzdy, podvozok, výfuky

Príspevok od používateľa jarson » Piatok, 14. Októbra 2016, 18:30

No , neviem ako kde vies zohnat katalyzator ty, ale co ja som mal moznosti tak tento JMJ bol siroko daleko bezkonkurencne najlacnejsi. Druhy najlacnejsi bosal viac nez raz tolko a aj viac ( zalezi kde ktory predajca). Aj uni kat na navarenie stoji na tento voz ( objem , tvar, priemer) cez 50€ a to este keramicky, kovovy este ochlp viac.
Takze na to , ze ide o diel "plug in play" - vybalis a namontujes a ides...podla mna cena vyborna.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
remusromus
panic
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Utorok, 18. Októbra 2016, 12:51

Re: Užívateľské skúsenosti - tlmiče, brzdy, podvozok, výfuky

Príspevok od používateľa remusromus » Utorok, 15. Novembra 2016, 09:49

ja myslim ze to je taka normalna cena nemas s tym ziadne starosti a fachci to skoro hned :-) lacnejsie to tazko zozenies niekedy

Používateľov profilový obrázok
karcikoo
panic
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Piatok, 21. Októbra 2016, 12:24

Re: Užívateľské skúsenosti - tlmiče, brzdy, podvozok, výfuky

Príspevok od používateľa karcikoo » Piatok, 18. Novembra 2016, 10:40

ved take su najlepsie ze nemas ziadne starosti aspon teda ja mam take najradsej :-D

michaelis
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Štvrtok, 20. Októbra 2016, 13:34

Re: Užívateľské skúsenosti - tlmiče, brzdy, podvozok, výfuky

Príspevok od používateľa michaelis » Pondelok, 21. Novembra 2016, 12:02

lenze zasa na druhej strane inak to ani nejde pri katalyzatore ci?

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Užívateľské skúsenosti - tlmiče, brzdy, podvozok, výfuky

Príspevok od používateľa jarson » Pondelok, 21. Novembra 2016, 18:48

Akoze nie?
Vsak casta prax je navarenie uni katu (teda najcastejsia prax je kat odstranit, ale ...) , zvycajne su lacnejsie.
Podobne ako ked sa napr. meni vlnovec. Stare vyrezes, nove navaris. Ibaze je s tym o dost viac prace , teda aby to potom aj sadlo ako treba...a ak si to nerobis sam, potom si aj priplatis. A este aj cas navyse..
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

michaelis
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Štvrtok, 20. Októbra 2016, 13:34

Re: Užívateľské skúsenosti - tlmiče, brzdy, podvozok, výfuky

Príspevok od používateľa michaelis » Piatok, 25. Novembra 2016, 09:24

jaaj jasne, tak to mi uniklo asi pre to ze takymto veciam ja sa snazim vyhybat :D nerad sa s tym piplem sam, takze potom ani neviem...

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Užívateľské skúsenosti - tlmiče, brzdy, podvozok, výfuky

Príspevok od používateľa jarson » Nedeľa, 8. Januára 2017, 12:17

Tycky stabilizatora febest _ carina e/predne
Po 43tkm zrejme hlasia fajront... Nakolko je mraz jak v rusku, nebol som to pozriet, teda podozrivi neboli zatial usvedceni, ovsem myslim, ze sa zial nemylim.
Jedine ze by to bolo ulozenie( to sa nemenilo).
Za 4€/kus a nic to nevydrzi 8) tisic sopiek j s takou robotou.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
daniellito
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Piatok, 14. Októbra 2016, 13:36

Re: Užívateľské skúsenosti - tlmiče, brzdy, podvozok, výfuky

Príspevok od používateľa daniellito » Utorok, 10. Januára 2017, 13:25

tak jasne ze kazdy podla svojich moznosti, ja tieto veci ked riesim tak cez znameho ten ma zase dalsieho znameho a cez milion ludi ale vacsinou taketo veci vybavia pomerne lacno, len niekedy to ze ma to vyjde menej si casom pyta svoju dan

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Užívateľské skúsenosti - tlmiče, brzdy, podvozok, výfuky...

Príspevok od používateľa jarson » Štvrtok, 2. Marca 2017, 12:20

Takze hlasim, ze dnes pred poobedkou som sa odhodlal a vletel som na tie tycky . Podozrivy pan Febest Tycka sa po demontazi ihned priznal k produkcii neharmonickych zvukov podvozku, aj ked to chcel povodne zvalit na pana Riadiaceho Tycku Yamatovica. Tento vsak ako sa ukazalo je nevinny a tak bol pan Febest po 46tkm vymeneny za pana Oyodu Ty-tchku. A je ticho. Aj ked ak bude cas previerka neminie ani Febestovho praveho brata. 8)
Nakolko pan Oyodo vzal naborovy prispevok 12€, co je 3x tolko ako pan Febest, ocakavam od neho teda aspon 90tkm ticho.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
hugot
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Štvrtok, 24. Novembra 2016, 09:59

Re: Užívateľské skúsenosti - tlmiče, brzdy, podvozok, výfuky...

Príspevok od používateľa hugot » Štvrtok, 27. Apríla 2017, 10:08

jarson napísal: Štvrtok, 2. Marca 2017, 12:20 Takze hlasim, ze dnes pred poobedkou som sa odhodlal a vletel som na tie tycky . Podozrivy pan Febest Tycka sa po demontazi ihned priznal k produkcii neharmonickych zvukov podvozku, aj ked to chcel povodne zvalit na pana Riadiaceho Tycku Yamatovica. Tento vsak ako sa ukazalo je nevinny a tak bol pan Febest po 46tkm vymeneny za pana Oyodu Ty-tchku. A je ticho. Aj ked ak bude cas previerka neminie ani Febestovho praveho brata. 8)
Nakolko pan Oyodo vzal naborovy prispevok 12€, co je 3x tolko ako pan Febest, ocakavam od neho teda aspon 90tkm ticho.
:D :D Riadne som sa na tom pobavil. Mal by si tu zacat pisat nejaky blog takymto stylom o nejakch poruchach aut. Ja by som si to precital

Používateľov profilový obrázok
lajos
panic
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Streda, 29. Marca 2017, 10:55

Re: Užívateľské skúsenosti - tlmiče, brzdy, podvozok, výfuky...

Príspevok od používateľa lajos » Streda, 3. Mája 2017, 13:44

myslim ze take nieco uz davno existuje :D niektory ludia na tychto forach by sa naozaj mohli zivit takymto kreativnym pisanim o prihodach s autami
„Žena musí vedieť mlčať. Manželstvo bez mlčania je ako auto bez bŕzd.“

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Užívateľské skúsenosti - tlmiče, brzdy, podvozok, výfuky...

Príspevok od používateľa jarson » Nedeľa, 4. Júna 2017, 11:40

Takze dnes prebehlo dokoncenie vymeny strazi na stabiku. K panovi Oyodovi pribudol jeho rodny brat, nech je to pekne poparovane. Aj topanky predsa menime obe. Zaujmave ze druhy Febest tycka ani po 50tkm nema ziaden problem, klby aj manzety v poriadku ako na novom. Aj povolit to islo pekne, ziadne porody...Zda sa ,ze predcasne umrtie jeho prveho brata , bolo "pouze politovani hodne nedopatreni, ktere se v rodine Febest stava pouze jednou za deset let"
Teda druhy Febest tycka bol z aktivnej sluzby sice prepusteny, ovsem len preveleny do zalohy. :D
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Užívateľské skúsenosti - tlmiče, brzdy, podvozok, výfuky...

Príspevok od používateľa jarson » Štvrtok, 24. Augusta 2017, 14:15

354700km na odo... A mame tu problemik -vymena riadenia - repasovane pred 4 rokmi u firmy PST Presov, prasknuta manzeta - nie trochu ale uplne odtrhnuta(!). Tym padom olej tiekol a dost vela. Asi tak 1 dcl na 300 km +/-. Podla toho ci mesto alebo rovna cesta - v meste viac. Zial podla nazorov ludi co to pozerali , nie velmi kvalitny repas, velmi nekvalitne manzety oproti originalu, detto semering, axialne tycky naopak...vsetci sa cudovali, ze to vobec 4 roky drzalo.V km je to cca.70tkm - dost malo podla mna.
Teda vydrz repasu u PST Presov 4 roky. Na to ze zaruku dali 6 mesiacov nie zle, na to ze inde robene repasy drzia za podobnu cenu nasobne viac, dost bieda.
Sucasne pridam skusenost s febest spodnymi gulovymi capmi - 54tkm - sice pevne , ale u oboch nie poskodene, ale doslova roztrhane a rozpadnute prachovky. Takze sa popri tom vymenili tiez. Uprimne som z Febestu sklamany.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných