Autorizovaný servis Toyota

Vaše skúsenosti so servismi, mechanikmi, špecializovanými firmami, rady, návody a referencie.
Používateľov profilový obrázok
striggo
panic
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Streda, 9. Mája 2007, 08:16
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa striggo » Streda, 9. Mája 2007, 14:54

O servise poreferujem, co sa tyka poistovne, musim sa opravit. Tykalo sa to jednej nemenovanej AUTOPOZICOVNE Hz a POISTENIA auta v UK. Kedze som poziciaval od nich auto za ucelom vycestovania do UK, specialne som sa informoval u pana ktory sa stara o nasu firmu a potom este aj priamo pri preberani auta ci je poistene na cestu do UK (Ine pravidla cestnej premavky atd atd). Jasne, jasne, jasne, samozrejme, urcite a budte bez obav. Ukazal na odsek v zmluve kde sa hovori o poisteni na europskom KONTINENTE. Trochu som zneistel nad tou definiciou, UK (ostrov, doh!) sa mi nezdalo by castou kontinentalnej europy, ale bolo mi vysvetlene ze na UK sa to urcite vztahuje, mam byt kludny. Tak som bol (idiot) bez obav a bez dalsich otazok, bez toho aby som si to pozrel presnejsie alebo si to aspon nechal potvrdit mailom (idiot na druhu). Cesta do UK, pobyt v UK dva mesiace - skoro jedna havaria lebo to chvilu trva zvyknut si na lavu stranu, cesta spat, odovzdanie auta, vsetko v pohode. Uz som sa otacal na opatku ze odidem, ked zrazu sa tam prismolil typek co mi auto odovzdaval a hovori:
- Aaaaa, to ste vy ten co isiel s tym autom do UK? A viete, ze podla nasich podmienok nie je poistene na cestu do UK?

Ked som sa prebral zo soku a bol ako tak schopny komunikacie, stale neveriac ze predsa takyto fuckup sa nemoze stat po tolkych uisteniach, hovorim neistym tichym hlasom:
- To si snad delate kozy, ne?

Typek uskrn od ucha k uchu a vravi nie, tak to mame v podmienkach, VSAK SOM VAM TO VRAVEL...
Hodnu chvilu si pamatam len cervenu skvrnu pred ocami a silnu tuzbu mat v ruke aspon basabellovu palku, aby som mohol dat slovam co sa mi rojili v hlave particnu vahu... Bolo mi fakt blivno ked som si predstavil ze by som tam autom niekomu nahodou zrusil takeho lepsieho bentleyho.
Nepamatam sa kolko som tam nanho krical, ale viem ze mu postupne usmev z tvare vyprchal az zamrzol ked som riadne nasraty povedal ze to urcite tak nenecham.
Bohuzial kedze vsetky uistenia boli ustne a nemal som nic pisomne, ani mail (idiot, idiot, idiot), po kratkej konzultacii so znamym pravnikom som to chtiac nechtiac nechal tak. Jedine co som urobil je to, ze danu autopozicovnu uz zdaleka obchadzam, a podobne "uistenia" obchodnikov si vzdy vyziadam aspon mailom.
Corollka E12T NDE120, 1.4 D-4D, sleek and sexy.

Používateľov profilový obrázok
AlfGordon
začiatočník
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Novembra 2005, 16:31

Príspevok od používateľa AlfGordon » Streda, 9. Mája 2007, 16:19

Co tak aspon nepriamo naznacit, o ktoru pozicovnu s ukazkovym ferovym prsitupom sa jedna, nech maju aj ostatni varovanie pred zmrdmi?

Netreba full name, nech nas niekto neobvini z nepodlozeneho ohovarania ...
Corolla kombi 1,4 D-4D, 66kW
Auris 1,33 Dual VVT-i, 74 kW
Avensis T27

Používateľov profilový obrázok
striggo
panic
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Streda, 9. Mája 2007, 08:16
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa striggo » Streda, 9. Mája 2007, 16:24

AlfGordon,

je to tam (Hz).
Corollka E12T NDE120, 1.4 D-4D, sleek and sexy.

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa AndyGTP » Streda, 9. Mája 2007, 18:32

ako by povedal klasik o takom clovekovi: nasrat do ruk a nepustit k vode.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
AlfGordon
začiatočník
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Novembra 2005, 16:31

Príspevok od používateľa AlfGordon » Streda, 9. Mája 2007, 20:45

Hm, tak na ich adresu musim povedat, ze ja mam s nimi relativne pozitivnu skusenost. Ked som im nechtiac tukol ich auto, profesionalny, ustretovy a promptny pristup su vyrazy, ktore pokojne mozem pouzit.

Kolko to cele stalo, je uz ina pesnicka. (Keby som nebol korporatny klient, asi ma zderu z koze, no mozno ani nie tak oni sami, ako zmluvny servis.)
Corolla kombi 1,4 D-4D, 66kW
Auris 1,33 Dual VVT-i, 74 kW
Avensis T27

Používateľov profilový obrázok
striggo
panic
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Streda, 9. Mája 2007, 08:16
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa striggo » Streda, 9. Mája 2007, 22:56

AlfGordon,

Vystupovanie slusne, uhladene, nie vsak profesionalne a promptny vtedy ked bolo treba vystavit fakturu. A to som nespominal, ze som mal objednane a dohodnute auto vo vynikajucom tech.stave a ked som prisiel pon na letisko tak som skoro odpadol. Karoseria vyzerala akoby cele auto niekto prave krave z papule vytiahol, zadny blatnik popraskany gumy sjete. Cize dalsie dve hodiny zabite vytelefonovavanim, pristavenim noveho auta a jeho obhliadkou. Proste sluzby hodne slovenskej pobocky. Je pravda, ze to dalsie auto uz bolo tip-top. Vlastne aj tam sa nasla chybicka, poziciaval som v novembri (na tri mesiace) a auto som dostal s letnymi gumami, hoci vedeli ze budem s autom stale mimo.
Co ma na tom stve je ze za vidinou zarobku su ochotni udat aj vlastnu staru mamu, nepozeraju napravo nalavo, cez mrtvoly. A nehanebne zneuziju svoje postavenie a klamu bez studu do oci.
Corollka E12T NDE120, 1.4 D-4D, sleek and sexy.

msx
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Štvrtok, 28. Septembra 2006, 16:01

Re: Autorizovaný servis Toyota

Príspevok od používateľa msx » Piatok, 22. Júna 2007, 15:27

Bohuzial musim pridat aj svoju skusenost.
Servis Autogrand v Bratislave.
Jednalo sa o obycajnu kontrolu klimatizacie, popripade vymenu filtra. Servisny technik bol neochotny arogantny a na otazky odpovedal zasadne "myslite si ze to viete lepsie" a podobne. Neviem sice preco by malo byt hlupe spytat sa napriklad ci je nutne vymenit filter klimatizacie po 8000km, ked sa bezne meni podla manualu po 15000km. (aspon myslim) Nieje to velka polozka ale predsalen by som cakal aspon slusnu odpoved. Absolutna neochota riesit problemy ako praskanie interieru a rozne zvuky, s tym ze to robi kazde auto a muselo to byt od zaciatku, takze argument ze to zacalo nedavno ho nezaujimal. Niekde v prirucke som si precital ze pri akomkolvek servise vam v toyote auto umyju a vycistia, popripade vam aspon ponuknu kavu pokial budete cakat na opravu. Nehrozi. Po tejto skusenosti sa uz v Autogrande urcite neukazem. Takze po vyradeni PPC pri neuspesnom pokuse prezut zimne gumy za letne, a dalsimi zlymi skusenostami ostava uz len jeden servis v Bratislave.

Na druhu stranu musim povedat ze ak mam nejaku vacsiu vec na aute riesim to cez predajcu v Komarne, a tam je ta ochota o nie co vacsia. Ale nie vzdy je cas na 100km cestu do Komarna.

Používateľov profilový obrázok
Maxim
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Februára 2006, 11:26
Bydlisko: Trnava

Re: Autorizovaný servis Toyota

Príspevok od používateľa Maxim » Utorok, 26. Júna 2007, 20:00

len nechoď do toyoty v Trnave.nič tu nevedia a všetko opravuju podla knižiek a cd-manualu.navyše ak máš toyotu vyrobenú v japonsku ako ja tak su z toho hotový.ešte,že ju mám novú.

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Autorizovaný servis Toyota

Príspevok od používateľa AndyGTP » Sobota, 5. Apríla 2008, 22:55

Maxim napísal:len nechoď do toyoty v Trnave.nič tu nevedia a všetko opravuju podla knižiek a cd-manualu.navyše ak máš toyotu vyrobenú v japonsku ako ja tak su z toho hotový.ešte,že ju mám novú.
ludia.. no bol som s kolegom v Autorizovanom servise v Trnave. Pocity su MINIMALNE ZMIESANE.... Pristup v pohode, predajcovia usmiati, ale to vsade, ked je sanca ze si kupite nove auto za min. 400 000 SKK. My vsak vacsinou servisujeme "nase stare sunty", takze nas bude vzdy zaujimat to zadne okienko, schovane, kde nam ujo povie, ci tam minieme 20 percent vyplaty, alebo viac.

Kolega si dal na EE111 vymenit olej, skontrolovat podvozok a nefunkcne ovladanie zdvihu prednych svetlometov. Prve co ma prekvapilo, bolo, ze neprevzali vozidlo s protokolom (ziaden prezervativ na sedadlo, na volant, ani supis poskodeni laku atd) - pritom auto sme opustali kvoli nedostatku casu na zhruba 6 hodin. Cena sluzieb nam nebola oznamena vopred. Kolegovi som naznacil, ze riskuje, ze sa ojebabre o peniaze, lebo olej ho vyjde velmi draho.

Pristup, zhodnotenie stavu vozidla, ponuknute riesenia - vsetko bolo naozaj korektne, zdvih svetlometov premerali, zistili ze koliesko ovladania je ok, ze kaput je motorcek PP svetla, riesenie je novy svetlomet za 6500,- atd. Podvozok bol ok (to bol test u nas..chceli sme vediet ako zareaguju, lebo auto bolo v poriadku), naznacili ze v blizkej buducnosti si auto vypyta pravdepodobne vymenu tyciek stabilizatorov a ze cez STK nemusime prejst kvoli ubryndanemu motoru na strane rozvodov, co je sposobene zostarnutymi simmeringami pri rozvodoch. Toto sme uvitali, podakovali, cena kvazi STK prehliadky korektnych 600 sk ako vsade. 100 sk bola likvidacia odpadu, tiez nemame namietky... no ale dostavame sa k hlavnemu zadrhelu. OLEJ.

Olej nam vymenili, ale po zadeleni sumy na uhradu 3800,- sk som skoro zletel zo stola na ktorom som lezerne pol prdelou sedel a ziadal som si vysvetlenie. "No, v cene je teda 4.2 litra oleja....". Moja reakcia bolo sokovane PROSIIM??

Ludia, corolla E11, 1332cm3 ma predpisany objem oleja s vymenou filtra maximalne 3.2L podla kazdeho manualu. Bez filtra je pisanych 2.6 alebo 2.8 (uz neviem, hadali sme sa s kolegom ze ako to je v knizke), a ja vam po tych X vymenach GARANTUJEM, ze viac ako 2,7 tam nenarvete, lebo to bude cez rysku. Odpoved servismana bola ze nemaju ziadne info v softveri o mnozstve oleja predpisaneho, nasledovali bachorky, potom diskusia s mechanikom, ze kolko si tam nalial, on ze 4.2, potom na moje 3 nasobne urgovanie a presviedcanie ze je to nemozne mechanik povedal ze ok, ze 3.2. Cena klesla na nejakych 3050 Sk. Btw... cena oleja je 504 Sk bez DPH za liter. Ale kolega ma aspon poucenie :)

takze dojmy su rozpacite... zaplatili sme a prevzatie auta, presne v style odovzdania: dostali sme iba kluce a slusne dovidenia, ziadne obzretie auta, s ktorym narabali mechanici a mohli ho oskriet a podobne. Vytvorte si obraz o Autogrup TT sami.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

mil
panic
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Streda, 3. Januára 2007, 12:52
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Autorizovaný servis Toyota

Príspevok od používateľa mil » Pondelok, 7. Apríla 2008, 09:30

V autogrande som auto kupila, to bolo jedinykrat, kedy mi auto umyli:-) (teraz mi ho okrem mna prip. mojich blizkych..neumyje nikto.. :lol:
Ale k veci..Po priblizne pol roku som nieco potrebovala, a tak som volala do Autograndu..najprv predaj, potom servis. Potvrdzujem neochotu...!!
V BA su velmi limitovane moznosti. Je to hrozne, ale jednoducho, takto funguju servisy :cry:
Neviem ci ich niekto kontroluje, ale roboty maju podla vsetkeho dost, takze to odraza aj ich pristup..

vivo
nula
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Štvrtok, 22. Februára 2007, 14:06

Re: Autorizovaný servis Toyota

Príspevok od používateľa vivo » Nedeľa, 17. Augusta 2008, 21:36

to Bruni:
Ahoj,
cital som ze mas moznost zohnat denso sviecky. Mohol by si mi dat ponuku na 4ks DG240? Je dost mozne, ze ich budem potrebovat. Aka je ich zivotnost?

Vdaka
vivo

Používateľov profilový obrázok
180dcat
panic
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Sobota, 9. Augusta 2008, 21:31

Re: Autorizovaný servis Toyota

Príspevok od používateľa 180dcat » Nedeľa, 17. Augusta 2008, 21:48

aj ja som sklamany so servisu alé v poprade.potom som siel do presova a tam to bolo dobre.odporucam

Používateľov profilový obrázok
MIREKK
začiatočník
Príspevky: 161
Dátum registrácie: Nedeľa, 2. Apríla 2006, 11:07
Bydlisko: SN
Kontaktovať používateľa:

Re: Autorizovaný servis Toyota

Príspevok od používateľa MIREKK » Pondelok, 18. Augusta 2008, 22:31

Ak sa mozem opytat ktory servis v PP lebo su tam 2 ?
http://www.4age.net
ex car:Toyota Corolla E9 Gti 3D Hatchback, engine:4AGE 20 valve

Používateľov profilový obrázok
Ivan-LM
začiatočník
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Streda, 21. Mája 2008, 09:26
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať používateľa:

Re: Autorizovaný servis Toyota

Príspevok od používateľa Ivan-LM » Piatok, 22. Augusta 2008, 10:57

Ja mám zo servisu v Poprade(pri Baumaxe) asi takéto skúsenosti: servisná prehliadka po 105 tis.km-výmena oleja+prehliadka vozidla cca 3000,-skk, už si nepamätám presnú sumu. K autu ma nepustili, na otázku ako vyzarajú predné tlmiče mi odpovedali že dobre, pritom pravý tlmič bol vytečený a ľavý k tomu tiež nemal ďaleko. Na ďalšiu otázku, ako často treba meniť prevodový olej mi odpovedali že prevodovka je monoblok, ktorý sa plní priamo vo výrobe a olej menia len pri výmene celej prevodovky ináč je tam doživotne :shock: , mimochodom vie niekto kedy ho treba meniť? Asi po pol roku som k nim volal ohľadom ceny nových tlmičov, s tým že k nim chodím do servisu a čuduj sa svete, pán mi odpovedal že určite nechodím, lebo ma nenašiel v počítači, tak neviem,že by som bol sklerotik?
Corolla E11 STD červená-sedan, r.v.1998,
moped Stadion S11, r.v. 1958
moped Stadion S22, r.v. 1962
JAWA 350/638 r.v. 1988

Používateľov profilový obrázok
MIREKK
začiatočník
Príspevky: 161
Dátum registrácie: Nedeľa, 2. Apríla 2006, 11:07
Bydlisko: SN
Kontaktovať používateľa:

Re: Autorizovaný servis Toyota

Príspevok od používateľa MIREKK » Piatok, 22. Augusta 2008, 20:12

Nic si s toho nerob v tom servise su sami aroganti ked som sa tam pytal na neake diely este ked boli na starom mieste tak mi povedali ze oni na JP Toyoty diely nemaju iba na EU to som sa otocil a isiel prec. Nastastie je v PP este 1 iba cisto servis je dost zasity pri vjazde teda zo smeru od LM vyjazde za poslednou krizovatkou dolava pri VW alebo je tam este aj citroen a benzinka OKTAN mimochodom tam maju asi najdrahsi benzin co som videl na celom slovensku :D. Ale spat k nim mam s nimi len velmi dobre skusenosti vzdy mi objednali co som potreboval poradily mi ked som sa informoval o spojku ze ked im donesiem rychlo staru ze optifit t.j. repasovana ma vyjde lacnejsie a co je najdolezitejsie zohnali mi rozvodak a kladku na moj motor podla cisla dielu poniektore servisy by ma asi hnaly kade lahsie lebo vsetci chcu vin. S opravou auta neviem nakolko som si tam nic nedal robit a skontrolovat olej vodu v ostrekovacoch a baterku si viem aj sam :D a tiez viem co mi treba pomenit.
http://www.4age.net
ex car:Toyota Corolla E9 Gti 3D Hatchback, engine:4AGE 20 valve

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných