Autorizovaný servis Toyota

Vaše skúsenosti so servismi, mechanikmi, špecializovanými firmami, rady, návody a referencie.
Používateľov profilový obrázok
Ivan-LM
začiatočník
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Streda, 21. Mája 2008, 09:26
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať používateľa:

Re: Autorizovaný servis Toyota

Príspevok od používateľa Ivan-LM » Sobota, 23. Augusta 2008, 23:36

Dík za infošku, už som sa bál že budem chodiť do ZA. Ja som tiež ešte zo škodovky zvyknutý robiť si údržbu sám, ale pri japonke som mal pocit že sa mi o ňu lepšie postarajú v autorizovanom servise. :mrgreen:
Corolla E11 STD červená-sedan, r.v.1998,
moped Stadion S11, r.v. 1958
moped Stadion S22, r.v. 1962
JAWA 350/638 r.v. 1988

efkocko
panic
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Utorok, 18. Novembra 2008, 11:20
Bydlisko: Ružomberok

Re: Autorizovaný servis Toyota

Príspevok od používateľa efkocko » Štvrtok, 27. Novembra 2008, 13:44

Tak, teraz ste ma riadne vyklepali a to som chcel ísť do servisu na kontrolu, po vaších písmenkách to asi vzdávam a budem čakať, či sa niečo nevysype... sú aj nejaké skúsenosti zo Žiliny či Banskej Bystrice??? Do Bystrice som iba volal a už pri telefonickom spojení som mal nepríjemný pocit arogancie, iné to bolo s Trenčínom, ale šlo len o telefonát...
samé škodovky
teraz hurá toyota avensis verso D4D r.v.2002

Používateľov profilový obrázok
ALFkeeper
začiatočník
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Piatok, 22. Augusta 2008, 23:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Autorizovaný servis Toyota

Príspevok od používateľa ALFkeeper » Utorok, 2. Decembra 2008, 15:37

len v kratkosti moje skusenosti zo servisom ked som mal problem zo sudenym startom ..
citujem servis "vycistime klapku" no napriek tomu ze som im este predtym povedal ze je cista ako decka prdelka nic insieho nespravili.. a na otazku ze co mienia robit ked problem samozrejme nadalej pokracuje tak som dostal odpoved ..budeme skusat ... neviem ci tym mysleli ..ci na aute ,alebo na mojej penazenke :))

vysledeny verdik : robte vsetko preto a hladajte rozne alternativy ako sa vyhnut autorizovanemu servisu..

pretoze v dnesnej dobe tvoria velku vacsinu mechanikov - tzv .(menici), ktory vedia vymenit olej pripadne na novsom aute nejaky vadny kus za kus ..
skusenost zo starsimi autami ..uplne nulova !!
cest vynimkam !!! t.j. 1-2% :)))

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Autorizovaný servis Toyota

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 11. Mája 2009, 13:22

efkocko napísal:Sú aj nejaké skúsenosti zo Žiliny či Banskej Bystrice???
osobné nie, ale pokial viem tak v ZA je asi najlepší autorizovaný servis na Slovensku.. viem, že aj mnoho ľudí čo servisujú aj Lexy tak chodia radšej do ZA, aj ked to majú dalej.. bohužial (bohuvďaka? :) ) osobnú skúsenosť zatiaľ nemám, takže je to skôr len z počutia.. hádam info aspoň trošku pomôže ;-)

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Autorizovaný servis Toyota

Príspevok od používateľa ondrik » Pondelok, 11. Mája 2009, 13:51

ja som bol v ZA vzdy spokojny, akurat ked som bol dat vycistit klimu v ramci kampane, tak to asi odflakli alebo neviem co ale smrdi furt...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Autorizovaný servis Toyota

Príspevok od používateľa miguellito » Pondelok, 11. Mája 2009, 19:17

hm :lol: tak s lexusom mozno hej ,ale vacsinou majitelia lexusu maju aj plytsie do penazenky takze k tym sa budu v kazdom servise spravat slusnejsie......... :lol: :lol: :lol: sory ale faKt...autorizovany servis----dobry vtip.....
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Autorizovaný servis Toyota

Príspevok od používateľa miguellito » Pondelok, 11. Mája 2009, 19:18

ALFkeeper napísal:len v kratkosti moje skusenosti zo servisom ked som mal problem zo sudenym startom ..
citujem servis "vycistime klapku" no napriek tomu ze som im este predtym povedal ze je cista ako decka prdelka nic insieho nespravili.. a na otazku ze co mienia robit ked problem samozrejme nadalej pokracuje tak som dostal odpoved ..budeme skusat ... neviem ci tym mysleli ..ci na aute ,alebo na mojej penazenke :))

vysledeny verdik : robte vsetko preto a hladajte rozne alternativy ako sa vyhnut autorizovanemu servisu..

pretoze v dnesnej dobe tvoria velku vacsinu mechanikov - tzv .(menici), ktory vedia vymenit olej pripadne na novsom aute nejaky vadny kus za kus ..
skusenost zo starsimi autami ..uplne nulova !!
cest vynimkam !!! t.j. 1-2% :)))
kua pravda jak drno
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Autorizovaný servis Toyota

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 11. Mája 2009, 20:07

Nechcem vás chlapci sklamať, ale po skúsenostiach a po tom čo som na vlastné oči videl výsledky práce onoho "naj" servisu, tak poviem asi toľko, že je to ako dať ľudoopovi do ruky počítač - proste kde není zhúry dáno, tam ani vybavenie servisu za mnoho mega nepomôže...
Ešte detail - kvalita servisu sa u nás hodnotí asi podľa čistoty dlážky, lebo zatiaľ keď som bol v AT-čku, tak som tam nikoho robiť nevidel, ale zato tam vždy behal chalan s tou mašinkou na čistenie podláh...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
aspire
začiatočník
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Apríla 2008, 19:04
Bydlisko: Bratislava

Re: Autorizovaný servis Toyota

Príspevok od používateľa aspire » Pondelok, 11. Mája 2009, 20:27

Rasťo napísal: Ešte detail - kvalita servisu sa u nás hodnotí asi podľa čistoty dlážky, lebo zatiaľ keď som bol v AT-čku, tak som tam nikoho robiť nevidel, ale zato tam vždy behal chalan s tou mašinkou na čistenie podláh...
Vola sa to 5S, a nechcite aby som to tu dopodrobna vysvetloval, lebo hoci je to dobra vec treba ju vediet kde a ako aplikovat a to bohuzial na slovensku (a pravdepodobne nikde inde v EU) nefunguje :(
Nie je dôležitá rýchlosť ale Zábava :-D

Mitsubishi Grandis 2,4L - All for Family
Ex : Corolla E11 - 1.4 86 PS

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: Autorizovaný servis Toyota

Príspevok od používateľa liguere » Utorok, 12. Mája 2009, 08:46

Rasto, ved ale predsa toyoty su take super bezporuchove auta, ze v toyota servise fakt nemozu mat inu robotu ako umyvat podlahu. ved inak by sa pokusali od nudy :lol: ;-)
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Autorizovaný servis Toyota

Príspevok od používateľa miguellito » Pondelok, 25. Mája 2009, 21:28

sory za ot ale tato tema by sa uz mala pomaly presuvat do funny fakt sory za ot mne stacilo ked som objednaval par veci a takych drobnosti a vzdy mi typek povedal ze mi zavola a nikdy nezavolal nazad vzdy som volal ja a potom uz pocas hovoru si spomnul a tak som visel na linke jak huj a on to tam v priamom prenose hladal a cely kredit az na par centov v poradnych pPPPPPP ,a potom mi povedal vutorok ze v piatok to tam bude na stopro ze mozno aj stvrtok a le ze piatok iiiistoooo uz hned rano--prisiel som o 11 a typson povedal ze oooo sory vy zakaznik na spagatiku my to este nemame lebo tu platbu ste uskutosnili neskoro a my sme mali uz uzavierku,pritom mi chuj povedal ze ked platba pride do piatej tak ze ju urcite prijmu,bo uzavierku maju az po piatej,tak som sa pytal v baneke kde som prevod robil a znama mi povedala ze prachy mali na ucte u 16:10- a platil som dopredu celu sumu nie ze zalohu a este ked som prisiel ku nim po to po weakende tak mi zobrali este vyse 6 eur cash na ruku za asi manipulacny poplatok :lol: takze tri stefty a dva sroby na napravu ma stali 2100 sk plus tych 200 sk manipulacny polatok plus kredit 290 sk v PPPPPPPP plus dvakrat cesta do ziliny a to vieme ze celica nezere malo- a este tie pritepane pohlady ked som do vylestenej saly mramorom oblozenej si dovolil prist cez hlavny vchod v dotrhanych riflach a tricku a cinach -------- :-D pozer of uneverse fuk of :lol:
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Autorizovaný servis Toyota

Príspevok od používateľa miguellito » Pondelok, 25. Mája 2009, 21:30

liguere napísal:Rasto, ved ale predsa toyoty su take super bezporuchove auta, ze v toyota servise fakt nemozu mat inu robotu ako umyvat podlahu. ved inak by sa pokusali od nudy :lol: ;-)
ano toy su good autka hlavne niektore rocniky a typy len poruchovy boli ti ludia co na tom jazdili nastastie u mna boli predch majitelia zda sa ok no ale material sa unavuje a treba menit ale uz si fak-t rozmyslim ci v Toy...na slovensku mozno v ceskej bo to mam blizo k hraniciam -musim sa spytat ceskych bratrov ako je to v cechach s autorizakmi ...bleeeee 8)
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
eman22
začiatočník
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Mája 2009, 12:17

Re: Autorizovaný servis Toyota

Príspevok od používateľa eman22 » Streda, 27. Mája 2009, 13:26

spider207 napísal:
efkocko napísal:Sú aj nejaké skúsenosti zo Žiliny či Banskej Bystrice???
osobné nie, ale pokial viem tak v ZA je asi najlepší autorizovaný servis na Slovensku.. viem, že aj mnoho ľudí čo servisujú aj Lexy tak chodia radšej do ZA, aj ked to majú dalej.. bohužial (bohuvďaka? :) ) osobnú skúsenosť zatiaľ nemám, takže je to skôr len z počutia.. hádam info aspoň trošku pomôže ;-)
Mne mojho ave robi jeden pan z Toyoty Za. On tam servisuje Lexy ale vie to aj z Toyotkami. Zatial naprosta spokojnost
Toyota Auris 1,4D4D, r.v. 2010 6MT
ex. WV Passat 1,8T 20V,r.v.2001
ex Ford Focus 1,8TDci r.v. 2002
Skoda Fabia combi 1,2 "HTP" (firemny)
ex. Toyota Avensis T22 sedan 1,6i 98
ex: Skoda Fabia II 1,4i 16V
ex: Skoda Fabia I 1,9SDi 3x

Používateľov profilový obrázok
MIREKK
začiatočník
Príspevky: 161
Dátum registrácie: Nedeľa, 2. Apríla 2006, 11:07
Bydlisko: SN
Kontaktovať používateľa:

Re: Autorizovaný servis Toyota

Príspevok od používateľa MIREKK » Utorok, 2. Júna 2009, 10:07

miguellito napísal:sory za ot ale tato tema by sa uz mala pomaly presuvat do funny fakt sory za ot mne stacilo ked som objednaval par veci a takych drobnosti a vzdy mi typek povedal ze mi zavola a nikdy nezavolal nazad vzdy som volal ja a potom uz pocas hovoru si spomnul a tak som visel na linke jak huj a on to tam v priamom prenose hladal a cely kredit az na par centov v poradnych pPPPPPP ,a potom mi povedal vutorok ze v piatok to tam bude na stopro ze mozno aj stvrtok a le ze piatok iiiistoooo uz hned rano--prisiel som o 11 a typson povedal ze oooo sory vy zakaznik na spagatiku my to este nemame lebo tu platbu ste uskutosnili neskoro a my sme mali uz uzavierku,pritom mi chuj povedal ze ked platba pride do piatej tak ze ju urcite prijmu,bo uzavierku maju az po piatej,tak som sa pytal v baneke kde som prevod robil a znama mi povedala ze prachy mali na ucte u 16:10- a platil som dopredu celu sumu nie ze zalohu a este ked som prisiel ku nim po to po weakende tak mi zobrali este vyse 6 eur cash na ruku za asi manipulacny poplatok :lol: takze tri stefty a dva sroby na napravu ma stali 2100 sk plus tych 200 sk manipulacny polatok plus kredit 290 sk v PPPPPPPP plus dvakrat cesta do ziliny a to vieme ze celica nezere malo- a este tie pritepane pohlady ked som do vylestenej saly mramorom oblozenej si dovolil prist cez hlavny vchod v dotrhanych riflach a tricku a cinach -------- :-D pozer of uneverse fuk of :lol:
V tom servise v PP co som spominal vyssie sa mi toto nikdy nestalo zeby mi nezavolal ked som si nieco objednal a tiez ziadne zalohy teda platbu vopred odo mna nikto nepytal.
http://www.4age.net
ex car:Toyota Corolla E9 Gti 3D Hatchback, engine:4AGE 20 valve

Používateľov profilový obrázok
magi
panic
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Piatok, 21. Augusta 2009, 10:21
Bydlisko: Kosice

Re: Autorizovaný servis Toyota

Príspevok od používateľa magi » Pondelok, 24. Augusta 2009, 12:06

No ja mam celkom dobre skusenosti so znackovym servisom v KE ... Autolux oproti cintorinu :-)

Na starucku CarinuII mi vedeli zohnat co som chcel a viac menej to bolo vzdy do max 48 hodin.

Zatial, co mi robili, tak mi to aj urobili v k mojej spokojnosti, vzdy ked sme sa dohodli na case auto bolo pripravene zvycajne skor ... navyse kedze maju zavede ISO, tak vzdy cca 2-3 dni po prevzati auta vola teta a pyta sa ci bolo vsetko v poriadku, ci som spokojny s opravou, ci nemam nejake namietky, ja zvycajne odpoviem, ze vsetko bolo OK, a ona ze keby daco, mam zavolat a oni problem vyriesia :-) Jasnacka, aj napriek tomu ze moja Carina ma uz 22 rokov, chodievam tam relativne zriedka.

Samozrejme servisovat bezne veci chodim uz roky k mojmu mechanikovi. Predtym som mal jedneho priamo z Toyoty, veeelmi sikovny z Jazera ... ale jedneho dna sa po nom doslova zlahla zem ... to bolo este v casoch ked Toyota servis bol len pod znackou Autolux a sedel o cca 1km severnejsie na tej istej ulici ako teraz ... no co uz, skoda lebo, ked bolo treba zobral auto do servisu a opravil ho tam ak potreboval nieco co doma v garazi nemal ;-) a tak som si musel nasjt noveho servisaka, tiez som s nim dost spokojny ... nastastie nie je to suflukant a vzdy mi vopred rovno povie ak daco nevie opravit, ze radsej nech idem to znackoveho servisu, cize mi zbytocne nedobabre auto ... ale inak mi vzdy opravi takmer vsetko co som potreboval.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných