AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Vaše skúsenosti so servismi, mechanikmi, špecializovanými firmami, rady, návody a referencie.
zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa zk24 » Streda, 14. Októbra 2009, 15:38

Ahojte,

tak prislo to aj na mna, ale co je horsie dnes prislo aj na NICH !!!! Kto nepozna Zuzu, nech ju neprovokuje. Kto nepozna Zuzu, nevie, ze ona ma SPOCITANE ZUVACKY Orbit (zelene vankusikove) v krabicke v aute. Moj stary trik na overenie si charakteru ludi opat zapracoval a samozrejme ze technici z AWF sa mi o jednu zuvacku podelili. Uz ich mam len 7!!! (Ked si vsak predstavim ako sa mi tam hrabe jeho slizkymi, tlstymi olejovymi chlpatymi prstami, tak v podstate nemam uz ziadnu pouzitelnu zuvacku :roll: )

Zistila som to cestou spat, tak som im hned volala a nahucala na nich, ze ci je normalne ze sa prehrabavaju zakaznikom v aute a ponukaju tym co tam maju, a ci mam teraz prehladavat cele auto a hladat co dalsie mi mohli ukradnut... Jedna zuvacka im stoji za takuto hanbu ako mraky...

Volala som im a ich arogancia je neskutocna... ze nech si tvrdim co chcem, je to tvrdenie proti tvrdeniu. Mozem sa stazovat, oni to vyvratia... Stacilo by mile ospravedlnenie sa, aj ked by to boli len chlacholy, keby povedal ze ho to mrzi, a vyvodi z toho dosledky, vsetko by to dopadlo inac. Toto ma vsak prinutilo napisat tuto receziu a posielam jednu skaredu recenziu aj priamo do Toyoty.

Vseobecne s pracou som bola spokojna, takze som nemala dovod si nieco vymyslat. Bola som obsluzena kavou, boli mili, vsetko o co som ich poziadala spravili. Cena sedela s cennikom.

Sklamana som bola ze umytie auta neprislo ani v uvahu, lebo na ceskom fore som citala ze je to automatika a auta maju vyluxovane vzdy. I ked na tom mojom aute neni toho az tolko co umyvat...

Jedna mala gumena vec rozmerov 1cm * 0,5cm takto neskutocne pokazila nadheru dnesneho uprsaneho dna.

Nabuduce si pribalim zavaraninovy pohar plesnivych uhoriek. Nech si daju chlapci ! Nabuduce co najdalej za hranice !

Zuzana K.

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 14. Októbra 2009, 16:00

To je este v pohode, mne ukradli raz v autorizovanom servise privesok na kluce ktory mi u nich v predjni k tym klucom dali. Odvtedy nenechavam v aute nic co by mohlo mat neaku hodnotu o minciach ani nehovorim. Co sa tyka zuvaciek tak nikoho ani nenapadlo, ze by to mohol niekto mat nebodaj spocitane ale ich spravanie sa nemoze byt ospravdlnene. Mali aspon povedat, ze to presetria ale to sa u nas na slovensku asi nedockame.
Mna skor sere to, ze v autorizakoch robia hlavne ucni co ani ziarovky nevedia podla manualu vymenit.
Mame doma viacero toyot a podla dlhorocnych skusenosti v bratislave nie je ani jeden seriozny autorizovany servis v ktorom by nieco nespackali. Mame uz rozne skusenosti od nenahlasenia dodatocnej opravy do poistovne az po zadretie motora vinou servisu takze viem o com hovorim. V AWF ma zatial sklamali najmenej tam mi len vylomili rozptylky nad ziarovkami v ovladacoch kurenia inac ostatna robota bola v poriadku. Ale uz vazne rozmyslam ze zacnem chodit do rakuska, len skoda, ze neviem nemecky.

Sorry za dlhe texty ale uz ma tento bordel zacal vazne srat.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 14. Októbra 2009, 16:02

len nieze si tam tych zuviek mala len sedem, ze si sa prepocitala nahodou, iked to by na veci nic nemenilo...
ale dobry napad.. :-)
skoda za ich aroganciu, kua, nieze by si zakaznika vazili...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 14. Októbra 2009, 16:10

Zakaznika si na slovensku bohuzial vazia malo kde. Pokial len dojdes vzorne zaplatis a vsetko ti vyhovuje tak ti budu med okolo huby mazat ale ako nahle sa zacnes na neco stazovat tak zrazu su vsetci velice mydry a prijemny ako klinec v riti.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa zk24 » Streda, 14. Októbra 2009, 16:10

Gabo..... neser ma !!!

Do osem viem pocitat uz par rokov !! :mrgreen: :mrgreen: Mam na to svedka.

zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa zk24 » Streda, 14. Októbra 2009, 16:20

A mozno som mohla na nich nie nahucat ale v klude povedat - ze som ich do niecoho namocila a hrozi otrava, odporucam vyplach zaludka a navstevu lekara...

Hned by bolo asi vidno ktory z nich to bol :mrgreen: Ach jaj, stale sa mam co ucit :mrgreen:

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 14. Októbra 2009, 16:22

Mala si povedat, ze v tom vozis jed na potkany a asi niekto to v servise zjedol :) Ale to cloveka vzdy napadne az potom ked uz je po vsetkom. Vola sa to duch schodiska :) Citat pre popisanie.
Ludia vo Francuzku maju frazu: "duch schodiska." Vo Francuztine: esprit de l'escalier. Znamena to moment, ked najdete odpoved, ale uz je neskoro. Povedzme, ze ste na party a niekto vas urazi. A vy musite nieco povedat. Ale pod tlakom, vsetci sa pozeraju na Vas, poviete nieco trapne. Ale ako nahle opustite party..

Ako tak schadzate po schodoch, zazrak.. Napdane vam nieco perfektne, co ste mali povedat. Dokonala sundavacia hlaska
No a to je duch schodiska.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
mtn
panic
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Utorok, 5. Augusta 2008, 10:33
Bydlisko: BA, LM

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa mtn » Streda, 14. Októbra 2009, 17:01

ja som mal s nimi podobnu skusenost, pricina bola sice ina, (banalna) no zaver rovnako arogantny. no nic, ved nie su jedini na svete, a dokonca ani v BA.
Naposledy upravil/-a mtn v Streda, 14. Októbra 2009, 17:07, upravené celkom 1 krát.
Toyota Auris E15U 1ZR-FE MT Terra Cool
Toyota Corolla E111 4E-FE STD

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 14. Októbra 2009, 17:04

zk24 napísal:Gabo..... neser ma !!!

Do osem viem pocitat uz par rokov !! :mrgreen: :mrgreen: Mam na to svedka.
;-) :D
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
pio
začiatočník
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Utorok, 10. Mája 2005, 15:58
Bydlisko: BA - königreich

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa pio » Streda, 14. Októbra 2009, 17:15

zk24 ..nieco ti poviem k tejto teme...ak tam maju učnov ,tak kludne to mohol vziat niekto z nich ;-) mne sa stavalo presne toto az som dosiel nato ktory ucen to je hned som ho poslal kade lahsie a povedal som mu ze uz nemusi chodit do servisu.....islo sice len o jedneho zakaznika co si ako ty spocital zuvacky.....ale ostatnym ten ucen bral drobne peniaze a ostatne veci ktore nasiel v aute....vies nie vzdy vies odsledovat vsetkych ludi co sa motaju okolo auta :(

...a este jedna prihoda....raz sa jeden dosiel stazovat ze mu zmyzol noz co mal vo dverach ..dusoval sa ze ho tam mal a po dvoch tyzdnoch sa ozval a ospravedlnoval sa ze ho nasiel doma v garazi ;-) ..to len tak na margo toho co ti pisal GABO
moja ex: Toyota Corolla 4E-FE , 97
Toyota Corolla 4ZZ , 05

zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa zk24 » Streda, 14. Októbra 2009, 17:26

@pio: Stat sa moze cokolvek. mohol povedat ze sa mi dival na riadiacu paku a ich zhodil a jedna mu vypadla a tak ju vyhodil. Cokolvek. Mohol povedat ze ich to mrzi... islo o pristup a o princip. Mozno ked sa bude stazovat viac zakaznikov tak pochopia...

A to ci ich bolo osem nebudem komentovat... Ludia su tak jednoduchi, ze sa im chce robit si hanbu kvoli "zuvacke". Ved to je taka ocividna pasca.... Hm...

Používateľov profilový obrázok
pio
začiatočník
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Utorok, 10. Mája 2005, 15:58
Bydlisko: BA - königreich

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa pio » Streda, 14. Októbra 2009, 17:59

Nieco ti poradim...ak nechces aby sa ti nieco stratilo tak si nic v aute nenehavaj...ved ho davas cudzim ludom!!!
A nemusis potom pocitat zuvacky a skusat ludi....su ludia co si po servise popozeraju auto z hora aj z dola ci je vsetko spravene rovno pred firmou ...na moju otazku ze preco to robia mi povedia lebo ja nedoverujem nikomu ..potom im polozim otazku tak preco sem chodite ....a nato uz nemaju odpoved. Je vela ludi co skusaju na servis vselico...toto som tu nemal to ste museli urobit vy...a ja poviem kludne podme si pozriet kamerovy zaznam ..a hned nato povedia ze to neni nutne...asi to tam fakt bolo.......musim dodat ze ludia su svine!!!..takto sa na nich pozeram ja zdruhej strany zo stranby servisu!!!!!!!!!!!! nikto ma nepresvedci o opaku....cest vynimkam aby som niekoho neurazil.... a tebe poradim chod kludne aj do ulambataru na servis ..budes asi spokojnejsia....nic proti tebe.
moja ex: Toyota Corolla 4E-FE , 97
Toyota Corolla 4ZZ , 05

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa Rasťo » Streda, 14. Októbra 2009, 18:05

pio napísal:na moju otazku ze preco to robia mi povedia lebo ja nedoverujem nikomu ..potom im polozim otazku tak preco sem chodite ....a nato uz nemaju odpoved.
Nič proti Tebe, ale moja odpoveď za Zuzanu je: "Lebo sem chodiť musím ak nechcem prísť o záruku."
Môj názor na autorizované servisy ja verejne známy a budem si za ním stáť, lebo pomaly každý deň vidím výsledky ich "práce"...a mám dojem že ich začnem dokumentovať, aby pár ľuďom došlo čo je to "servis" a servis...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
pio
začiatočník
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Utorok, 10. Mája 2005, 15:58
Bydlisko: BA - königreich

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa pio » Streda, 14. Októbra 2009, 18:19

Rasťo napísal:
pio napísal:na moju otazku ze preco to robia mi povedia lebo ja nedoverujem nikomu ..potom im polozim otazku tak preco sem chodite ....a nato uz nemaju odpoved.
Nič proti Tebe, ale moja odpoveď za Zuzanu je: "Lebo sem chodiť musím ak nechcem prísť o záruku."
Môj názor na autorizované servisy ja verejne známy a budem si za ním stáť, lebo pomaly každý deň vidím výsledky ich "práce"...a mám dojem že ich začnem dokumentovať, aby pár ľuďom došlo čo je to "servis" a servis...

dam to na spravnu mieru....neslole vzdy o ludi co maju auto v zaruke!! ....a dookola je tolko servisov ze ma clovek na vyber, aj na kraj sveta.....na tuto temu by sa dalo vela popisat.

p.s. stoj si za kym chces ja pisem aky su ludia ..cest vynimkam.
moja ex: Toyota Corolla 4E-FE , 97
Toyota Corolla 4ZZ , 05

zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa zk24 » Streda, 14. Októbra 2009, 20:54

pio napísal:Nieco ti poradim...ak nechces aby sa ti nieco stratilo tak si nic v aute nenehavaj...ved ho davas cudzim ludom!!!
A nemusis potom pocitat zuvacky a skusat ludi....

Ja som to urobila umyselne, aby som vedela aki tam su. A tym ze vidim aki su, viem ze tam nabuduce nepojdem. Predstava ze viem ze tam kuta a hlada ci mi nepadol niekde nejaky cent aby ho zobral je priserna... Vsetko je o ludoch...

To ze oni "kradnu" nechci otocit proti mne... To nie ja som ta vinovata... Ja tiez hovorim cest vynimkam. A myslim ze "neautorizovani" servisaci su lepsi, lebo to robia trebars aj z radosti. Ale nemam na vyber, a oni su si toho vedomi, ze tam chodit musime...

Proste hladam dalej, az nenajdem taky servis ktory bude vyhovovat mne... Mam pravo na recenziu.

A verim ze aj pohlad na ludi z tvojej strany je rozny. Viem co je praca s ludmi, a co to je ked sa ti zakaznik postavi do stredu predajne a bude kricat ze neodide kym mu nedonesiete Kavenky v tom povodnom obale, on nechce novy hnedy, on chce povodny zlty. Ked v predajni ukradnes zuvacky vyvesia ta na nastenku a zavolaju policiu... Toto je to iste...

No neviem preco si to zobral tak strasne osobne. Vymenit nazory si mozeme aj ked sme obaja na opacnej strane. A pokial som neobvinila teba ze kradnes, tak neviem co sa jedujes... ;-) ;-) Bola som tam na predajni hodinu kym som cakala, a nezobrala som im puklice z auta...

pekny vecer.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní