AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Vaše skúsenosti so servismi, mechanikmi, špecializovanými firmami, rady, návody a referencie.
maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa maco » Štvrtok, 22. Októbra 2009, 14:50

To so servismi je veelmi podobne naozaj skoro všade :oops: :oops:
"svoje" skusenosti mám či už v chevrolete(Badín v B.B),alebo ford Euromotor v B.B.- obe auta som mal nové a ďalej to radšej nerozvádzam...Napíšem len tolko,že ak by som bol s nimi spokojný,tak ich tu pochválim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Čiže je všetko viac-menej z kaluže do blata.(česť výnimkám - o ktorích bohužial zatial neviem...) :? :?

Používateľov profilový obrázok
Leňulka
toyoťák
Príspevky: 828
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Marca 2005, 18:31
Bydlisko: Březová
Kontaktovať používateľa:

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa Leňulka » Streda, 28. Októbra 2009, 19:55

kdyz jsem zaslechla o tomto tematu, tak jsem neverila vlastnim ocim kdyz jsem zjistila, ze si ze me vazne nikdo nedela debila a ze neco takoveho opravdu existuje

naprosto sokujici, ze existuje nekdo takovy jako ty Zuzko, ikdyz mame mezi sebou ruzne lidi, vis co, ja jeden servis mam, a tvuj popis tlustych zaolejovanych a jeste buhvijakych prstu me docela urazi, jakozto mechanik se logicky asi zaspinim, znam par mechaniku co jsou za cely den po praci cisti, ale jejich celodenni prace spociva v tom ze stoji opreni hned tam a hned zase jinde a cely den proklebeti

neni jednodussi si veci z auta predem vzit a vyvarovat se takovych silenych situaci jako je jedna usmolena ukradnuta zvykacka? promin, ale holkam jako jsi ty se u nas rika barbie a nebo nana, ze ti neni trapne, rozepisovat tu takovou esej kvuli jedne zvykacce, nezastavam se jich, my taky nehrabeme lidem v autech pokud nepotrebujeme neco najit a majitel u auta neni, napr. bezpecnostni klic ke kolum, apod.

tot muj nazor, proste ubohost, a jak tu jeste vsichni pritakavate, kdyby se ztratili prachy nebo neco cenneho, tak nereknu, ale zvykacka :lol:
Toyota Celica 2.0 Turbo All-Track 1991
Toyota 4Runner 2,4i 1989
Ex: Toyota Celica 2.0 Turbo 4WD 1989
Ex: Toyota 4Runner 3.0 V6 1989
Ex: Toyota Celica 2.0 Turbo 4WD 1988
Ex: Toyota Celica 2.0GTi 16V 1989
N.M.T. Engineering

maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa maco » Streda, 18. Novembra 2009, 20:41

Niekoho možno naštvem mojimi nasledujúcimi vetami,niekoho nie a niekto si možno nad nimi mávne rukou...Sme len obyčajní ľudia a každý sme nejaký.Či ma už niekto budete kritizovať alebo nie,je to na vás a zoberiem to ako názor člena fora.

Takže..:J
Je tu veľa príspevkov ,ktoré do značnej miery "uzemňuje" túto skúsenosť zákazníka-teda v tomto prípade skúsenosť so servisom Zuzky .
Je úplne pochopiteľné,že napr.Leňulka sa cíti (vlastne aj je) urazená. No,dobre.Ako píšem,je to pochopiteľné AJ kvôli tomu,že je majitelkou servisu(aspoň som to tak pochopil z jej reakcie).Bolo by vhodné však brať do uvahy aj opačnú stránku mince. Nenadŕžam Zuzke,nikoho nechcem uraziť a nikomu nevyvraciam jeho názor ,tak prosím neberte tento môj článok ako útok na niekoho!!!!!! Len by som chcel poukázať na to,že hlavnou myšlienkou tejto -ako niekto nazýva -"eseje" je princip jednania sevisanta so zákazníkom a naopak...určite si niekto povie,že je to to isté,ale nie je tomu tak.. Aspoň ja sa snažím na túto skúsenosť pozerať tak,že takýmto spôsobom si overil jeden z "xxxx" zákazníkov niečo,čo je pre zákazníka klúčové - a to dôvera k servisu. A toto si myslím,že nikto ma o opaku nepresvedčí.Je to predsa prirodzená "vlastnosť" každého majitela hlavne NOVEHO auta (nehrajme divadielko medzi sebou a netvárme sa,že k nim nepatríme...).
"Smola" je však v tom(ak sa to vôbec dá nazvať smolou),že ak niekto vlastní nové auto,tak je v menšej nevýhode-on si totiž nemôže iný servis vybrať ako je autorizovaný servis.
Mal som už niekolko aut za tých 25 rokov a môžem vám s čistým svedomím a otvorene skonštatovať,že su niektoré servisy vážne (jemne povedané) "nedôveryhodné" ...Viem,že mnohím tu ide o absurditu so žuvačkou,ale ak sa nad tým zamyslí racionálne uvažujúci človek,tak až takú váhu nebude dávať zrovna na tú nešťastnú žuvačku.Tá nám (vám) dosť zalepila oči a potom vety,ktoré boli nosnou časťou myšlienky vlastne unikli a tým sa hlavný dôraz kládol na tie nešťastné žuvačky,miesto toho,že by sme(ste) sa vyjadrili ku koreňu veci.
Vyse.me sa na žuvačky a skúste aspoň na chvílu na ne zabudnúť a napíšte napr. aké by boli vaše vlastné reakcie na to,čo sa dialo a hovorilo v telefone Zuzky s pánom zo servisu.Ako by ste sa tvárili alebo reagovali .A možno by sme sa sami divili,čo všetko by z nás -teda z vlastného vnútrajška vyliezlo :o :o
Veď to je tá hlavná myšlienka v tejto "eseji" :oops: :oops:

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa KLingO » Sobota, 4. Septembra 2010, 13:06

plynovy pedal je jedno vleke placebo koli americkym posukom :mrgreen:

uplne kludne to nehaj na dalsiu garancku
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Používateľov profilový obrázok
darius
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pondelok, 31. Januára 2011, 15:59

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa darius » Streda, 9. Februára 2011, 14:35

AAA musim sa vyliat lebo puknem. Dnes som bol na tretej servisnej prehliadke v AWF po 45 000. V podstate tu som pred dvomi rokmi svoje auticko kupil. Pri kupe vsetko super ustretovy predajca, zlava vsetko fajn tak som myslel ze AWF je asi naj v BA.

1. sa tato predstava rozplynula ked pri preberani po 2 garancnej prehliadke prevalili zadne dvere a blatnik pri podbehu.
Auto bolo umyte takze na ciernej bol krasne vidno kazdy skrabanec od maciek na streche, od kamienkov... pri preberani nastasite technik dobre obzrel auto. Akurat ked som prisiel do servisu vydel som ako moje auto vychadza z brany servisu na ich parkovisko. Pri prevzati nam uz technik posuval papier, ze preberame vozidlo v neposkodenom stave a tak pre istotu som vybehol pozret. Na moj sok co prevalene oskrene dvere ako od brizolitu a na spodku pri podbehu na blatniku preliacenina o velkosti kruhu 7cm siroka co musela byt urcite sposobena nezavisle ako keby pokus o odtlacenie od steny. Nic papier, ze auto neposkodene stratil vyznam. Najprv sa pokusal aj servis vykonavajuci technik vysvetlit, ze uz to bolo potom preberaci technik priznal, ze toto by si teda urcite vsimol kebyze je uz pri prichode. Chybu teda v zasade nepriznali povedali, ze to urcite spravilo auto na parkovisku (aj ked auto tam ziadne od kedy sme prisli nebolo) ale auto nakoniec opravili ako aj ako formu odskodneho po natlaku prasknute sklicko blinkru v spetaku.

Tiez zaujmave ze ked to sklicko chce clovek objednat na vymenu tak sa neda iba cele spetne zrkadlo za 300 E a ked to robia ako odskodne tak si najdem povodne rozbite v sacku od vyrobcu kde bolo napisane pekne po anglicky lavy blinker spatneho zrkadla...
Taktiez ked som sa ich pytal ci sa daju objednat haciky na rohozku sofera tak mi povedali ze sa da iba z novymi rohozami. v PPC mi ich objednali a za 1.5 e predali bez problemov.

2. krat sa definitivne rozplynula tato predstava dnes ked som isiel iba na 3. garancnu prehliadku kde mali iba kontrolovat veci. Takze som mal olej do polky doliaty a nadrzku ostrekovacov plnu. Predpokladana suma v cenniku 35 e fakura 104 e , vymenili parkovaciu ziarovku (podla mna svietila ale dobre), vycistenie interieru dajme tomu, chcelo uz povysavat, vzduchovy filter co vraj vymenili ale bojim sa tomu verit. Co ma vsak dopalilo bolo ze si nauctovali 1,5 litra oleja ze doliali za 30 E,
Hovorim im ze bola polka risky ze mi chcu tvrdit ze sa tam voslo este 1.5l oleja? Ze ano je to teraz plne, tak sme sa isli pozret a cuduj sa svete stale polka risky. Po hadke a presvedcaniu od veduceho technika ze je to tvrdenie proti tvrdeniu odsranili tuto polozku s faktury. Kazdopadne to bola posledna kvapka pre AWF viem si predstavit ze to maju standardne tam napisane lebo niesom typ cloveka, ktory pozera olej iba kazdych 20 000 a liter oleja som tam od posledne vymeny oleja dolial sam.

Clovek sa uz aj boji ist do autorizovaneho servisu, na tomto fore som sa skor docital negativa na PPC ale neviem 4. garancnu asi skusim tam.
Reklamacie ktore som mal u AWF vsak boli vzdy k mojej spokojnosti ale clovek proste strati doveru.
Toyota Avensis 2.0 D-4D T25 Obrázok

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 9. Februára 2011, 14:59

Moj osobny nazor je, ze je to jedna pakaz. Na PPC po urcitych skusenostich, ktore sice boli hodne davno, mame tabu a ziadne auto z nasej rodiny tam proste nesmie aj ked je mozne, ze sa zlepsili. Boli sme dlhodobo spokojny s autograndom, potom sa to tam skurvilo, ale vyzera to tak, ze teraz je to lepsie. V AWF mame velmi kratke skusenosti ale stihli ma tam nasrat ale to uz som tu na fore spominal viac krat.
Zaver bol asi nasledovny, rozhodol som sa auta servisovat sam, a na co budem prikratky, to dam znamemu mechanikovi, do autorizaku uz nepachnem ked nebudem musiet. Jedine yaris je este v zaruke a to sa mi nechce potom s nimi natahovat ked budem riesit reklamacie.
Skusenosti su 7-8 aut s celkovym najazdom asi 600k-700k km co boli servisovane len v autorizovanych servisoch.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
darius
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pondelok, 31. Januára 2011, 15:59

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa darius » Streda, 9. Februára 2011, 15:10

no je to smutne ale je to tak autorizak najdrahsi a zly ja mam este tiez zaruku ale podla cennika pri 60 000 by som im mal zaplatit za vymenu asi vsetkych filtrov 340 e to uz uvazujem ze si skratim zaruku o polroka a pomenim si tie veci sam za polovicu lebo si viem predstavit ze to moze byt aj 500e. Predchadzajuce auto Renault laguna II zo mna spravilo poloautomechanika takze v pohode a ked nieco nad moje sily tak jedine znamemu.
Toyota Avensis 2.0 D-4D T25 Obrázok

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa AndyGTP » Streda, 9. Februára 2011, 22:59

nechcem moc hovorit za cudzich, ale musim dodat tiez svoju kvapku a AlfGordon mi da asi zapravdu. Kontroloval som totiz jeho poslednu fakturu z AWF a porobene veci na aute, no a neverim, ze mu pred 20tkm menili vzduchovy a pelovy filter. Jednoducho som toho uz videl viac a hento bolo prilis cierne a spinave na smiesnych 20tkm, vzhladom na to, ze napr. vzduchac sa pri 60tkm ma iba kontrolovat a nie menit... o cene oleja ani nehovorim, dalsi "detail" ze na fakture je 5W40 a na motore nalepka s rukou napisanym 5W30, no nech sa paci, odjebte si D4D a namiesajte si vlastnu viskozitu jak je libo.

Avsak vrcholom je nauctovana polozka MEDENA PODLOZKA na vypustnom srobe za 2 EURA a mozete 1000000 krat hadat, ci tam nejaka podlozka bola.....

smrt servisom.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa Rasťo » Štvrtok, 10. Februára 2011, 07:20

Chlapi pouvažujte nad tým, či nebudete radšej chodiť do servisu niekam inam. Celý systém "garančných" prehliadok je totiž nie nič iné, len vyťahovanie peňazí z vrecka majiteľov nových aut (je zaujímavé že garancia sa vždy skončí tesne pred prvou vážnejšou poruchou). Ryžujú na tom hlavne "autorizované" servisy, spoliehajúc sa na neznalosť zákonov majiteľov nových aut - vy totiž môžete ísť na akúkoľvek prehliadku do akéhokoľvek servisu, ktorý má živnosť na opravy motorových vozidiel a "autorizovaný" servis vám takúto prehliadku zo zákona MUSÍ uznať (napr. keby bola zvolávačka a oni by vám nechceli nič zadarmo vymeniť s odvolaním že nechodíte do "autorizovaného servisu").
Ako tak čítam, tak v BA by bol kdeaký miestny garážmajster lepším servisákom ako tí z autorizovaných servisov čo ani olej nevedia vymeniť, len klamú a podvádzajú aby naryžovali.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
darius
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pondelok, 31. Januára 2011, 15:59

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa darius » Štvrtok, 10. Februára 2011, 08:16

No ja uz som definitivne rozhodnuty AWF NO MORE. pojdem radsej znamemu 150 KM do banoviec na dalsiu servisnu.
Nasiel som o tych servisoch aj info na sme

http://auto.sme.sk/c/5578714/hoci-mate- ... ybrat.html
Toyota Avensis 2.0 D-4D T25 Obrázok

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa AndyGTP » Štvrtok, 10. Februára 2011, 10:39

Mne sa ten clanok paci, je tam dost uzitocnych informacii. Ja by som povedal, ze pre nase potreby tie autorizovane servisy su uz irelevantne. Ked som spominal Alfovu E12, tak mne sa zda, ze ta prehliadka v AWF bola jeho posledna garancna a uz teraz zaruku nema. Tiez by som sa bal servisovat nejake technologicky velmi vyspele auto s roznymi elektrotechnickymi hrackami, prekablovane a oplastovane/okrytovane zhora nadol, lebo bez specialnych nastrojov sa niektore veci nedaju rozoberat. Ale v drvivej vacsine aut, ktore my tu riesime, sa klasicke servisne (jednoduche) ukony daju riesit, samozrejme, mimo autorizovaneho servisu: vymeny filtrov, naplni, brzd, tlmicov, kontroly sucasti podvozku a podobne. Takze rasto, ano, suhlas s tym co si napisal.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa smutok » Štvrtok, 10. Februára 2011, 12:59

Je pravda, ze mozes servisovat v akomkolvek servise, ale auto musi byt servisovane podla pokynov vyrobcu, co znamena povinne zapojenie na diagnostiku a pouzivanie dielov schvalene pre dane auto. Kazdopadne problem je skor v tom, ze pri vacsej poruche a servisovani v inom ako autorizovanom servise je velmi velka pravdepodobnost, ze skoncite na sude ktory pravdepodobne vyhrate, ale jazdit potrebujete dnes a nie o rok, preto vela ludi chodi do autorizaku aby sa s nim potom nemuseli natahovat.
Ja osobne zatial budem servisovat yarisa v autogrande a s tym kolko sa na nom najazdi, tak dve prehliadky ma nezruinuju aj tak im potrebujem neake veci vyreklamovat.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa ondrik » Štvrtok, 10. Februára 2011, 16:48

OT, viete ako menia olej v jednom sice nie toy ale autorizovanom wagen servise? Vopchanim hadicky cez mierku oleja a cerpadlom vytiahnu olej von. a potom naleju novy. Zalezitost na 10-15 minut, bez spinenia ruk, demontovania susplechov a tak... Som cumel ako PUK....
A pre motor to musi byt asi tiez pekny sok, ked pride s horucim, vytiahne olej za 2-3 minuty, naleje novy studeny a hotove...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
darius
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pondelok, 31. Januára 2011, 15:59

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa darius » Piatok, 11. Februára 2011, 08:42

no urcite tak aj vsetok bordel vytiahnu :evil:
Toyota Avensis 2.0 D-4D T25 Obrázok

tomas21
začiatočník
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Streda, 5. Decembra 2007, 23:12
Bydlisko: Jelka

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa tomas21 » Piatok, 18. Februára 2011, 21:06

andy : nic v zlom ale asi si este nevidel pelovy filter po 15000km, plno listia, prachu, bordelu. to radsej budes dychat ten smrad ? co myslis, co s toho maju mechanici ked ho vymenia ? hm ? hovno. predpisana vymena je kazdych 30000km ale doporucejeme ho menit pri kazdej prehliadke. dalsia vec ze vacsinou ho prijimaci technik zoberie ukazat zakaznikovy. myslis ze by si niekto v autorizovanom servise dovolil nauctovat pelovy alebo vzduchovy filter ci ostatne veci a nevimenit ho ? vzduchovy filter ma predpisanu vymenu kazdych 60000km. podla teba by sa kedy mal menit ? to ze mechanik sa pomylil a miesto 5w40 napisal na nalepku 5w30 neni ziadna katastrofa lebo toyota pouziva vacsinou tieto viskozity a obidva su plnosynteticke oleje. ako si dosiel k medenej podlozke ? asi si taku podlozku este nevidel. hm. ked na fakture je pisane - podlozka pod vypustnu skrutku. taktiez sa meni pri kazdej vymene oleja. ale tiez mozes usetrit 2eura a bude ti slzit olej. a ta cena je podobna aj pri inych znackach. ale nic v zlom, len taketo reci ma dokazu strasne vytocit. a milujem ked niekto cely den snori na internete, nauci sa menit olej a ziarovky a bude hrat chytreho.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných