AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Vaše skúsenosti so servismi, mechanikmi, špecializovanými firmami, rady, návody a referencie.
Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa Srandista » Streda, 14. Októbra 2009, 21:06

Nebudem sa tu vyjadrovat k praci AWFka, to zhodnotim az na buduci tyzden, ked sa vratim z garancky ktora ma caka (prvy dojem po telefone ale bol velmi dobry), ale musim sa vyjadrit k piovmu tvrdeniu o ludoch.

A v tomto smere mu musim dat za pravdu, pracoval som s ludmi, a tym nemyslim, ze som pracoval za pokladnou v tescu, ale na predajni jedneho mobilneho operatota. A pravda je taka, ze mnohy ludia su svine, cest vynimkam, presne ako vravi. Pretoze ti luda si myslia, ze vy ste tam od toho, aby ste pre nich zniesli aj modre z neba, ale tiez vedia, ze im nic nemozete, nech uz sa budu spravat akokolvek (samozrejme za podmienky, ze nechece stratit zamestanie). Takze bezny clovek nema zrazu absolutne ziadne zabrany na vas hucat, vycitat vam hocico, za co nemozete, nadavat vam a vyhrazat sa vam cim kolvek. A nebolo tyzdna, kedy som nemal chut niekomu povedat, co som mal na srdci a na jazyku. Napr. po tom co som z jeho ust pocul naozaj rozmanity slovnik cudzich slov adresovanych mne, za to ze si nevypol automaticke hladanie sieti a cuduj sa svetu, v Rajke, co je len tunak kusok za hranicami, kde mal minule signal slovenskeho operatora, mu naskocil signal madarsky a dosla mu faktura na 200€... Takze, podobne ako pise pio, bolo by sem tam pekne sa na taketo situacie pozriet aj z druhej strany, aj ked je to pre niektorych ludi samozrejme nepredstavitelne, kedze si to nikdy neodzili na vlastnej kozi...

A ako som hore spominal, buduci tyzden sem doplnim svoje pocity z AWF po absolvovani garancky, uvidime, ci budem mat podobny pribeh ako Zuzka...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa zk24 » Streda, 14. Októbra 2009, 21:08

Povodne som mala pripraveny uplne iny preslov, pretoze robotu odviedli vyborne. Maximalna spokojnost. Spravili co mali spravit, aj to o co som ich dodatocne poziadala. Chcela som len a len chvalit... ale moje nasledne dojmy ma ovplyvnili opacnym smerom.

Používateľov profilový obrázok
pio
začiatočník
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Utorok, 10. Mája 2005, 15:58
Bydlisko: BA - königreich

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa pio » Streda, 14. Októbra 2009, 22:35

zuzi ..v pohodke....nerozculujem sa ...len vravim ze ludia su v poslednych rokoch strasny..cest vynimkam. Nikoho som touto cestou nechcel urazit.... ukoncime tuto temu je pravda ze som sa nehal mozno trochu uniest ;-) je to na dlhe rozpravanie aj tak je to vec ktoru nevyriesime na nasomn skazenom slovensku.
moja ex: Toyota Corolla 4E-FE , 97
Toyota Corolla 4ZZ , 05

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa chmelo » Streda, 14. Októbra 2009, 23:50

Mňo...je ťažko súdiť, keďže si len domýšľam, akým štýlom si to svoje rozhorčenie ventilovala do teľefunkenu a akým tónom sa s tebou rozprával ten dotyčný, ale je dosť možné, že keby si to spravila mne, tak ťa tiež pošlem z krátkej cesty kadeľahšie...a verím tomu, že by som z tohoto debatného krúžku nebol jediný.
Nehnevaj sa na mňa, možno z tvojho pohľadu to bolo OK, ale podľa mňa je toto už dosť paranoidné....išla si tam proste s tým, aby si im dokázala, že sú to zlodeji? Bral by som to, ak by si napr. s dotyčným servisom už mala nejakú zlú skúsenosť a označila si napr. olejový filter, remeň, nechala tam pár drobných a v prípade, že by filter nevymenili, remeň detto, alebo by mi zmizli peniaze, tak potom by som akceptoval tvoje rozhorčenie a sťažnosti...takto mi to proste príde ako samonasierací systém, ktorým skúšaš sama seba a svoje okolie...prepáč, ale je to môj názor :roll:

Dá sa na to samozrejme pozerať z rôznych uhlov a výsledky môžu byť rôzne, ale koniec koncov ide o jednu poondiatu žuvačku...

...čo ak mal chalanisko fakt na hovno deň, mal hafo roboty, večer nič nebolo, alebo takú žuvačku ešte v živote nemal....tak si jednu zobral....a čo?

...ber to aj s pohľadu toho nadriadeného, ktorý má u mňa malé bezvýznamné plus, že si "chráni" svojich ľudí a nevypisuje hneď tomu mechanikovi prepúšťacie papiere...a to, že prešiel hneď do ofenzívy? aj my muži máme niekedy svoje dni (akurát vy ženy ich menej tolerujete ako my tie vaše ;-) )...
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa maco » Štvrtok, 15. Októbra 2009, 06:07

No...tuto debatu som opísal už inde..
Ale-ak pracuje niekto s luďmi,musí rátať SO VŠETKYM !!!
Ak na to nemá nervy,tak nech ide pracovať inde.Na druhej strane,nájdu sa určite veeelmi arogantní a až prechcaní zákazníci-čiže jednoducho "ľudia".No v žiadnom prípade nesmie pán servisant aj keby bol na 100% presvedčený,že sa rozpráva už so známou "osobou",ktorá vždy niečo vymýšla(nemyslím Zuzku!!).Ja viem,tiež má servisant svoje nervy,ale ak porovnám prácu mojej manželky v jednom velkom nemenovanom najväčšom potr.supermarkete (na uzemí celeho slovenska),tak oni majú takúto politiku:
...ak zákazník podá na inf.sťažnosť (a to je jedno,za čo to je !!!!!!!!!) ,tak je za to jedna "čierna čiaročka".Ak sa jej nazbierajú 3 čiaročky má okamžitý vyhadzov !!!!!!!!!!!!!!!!A môže mať aj 1000 krát pracovník potrvín pravdu,no padáka má aj tak-oni páni toho zákazníka nepošlu na detektor lži .A ak by zistili,že sa so zákazníkom jednalo napr.takým spôsobom,že "...kludne nech sa sťažuje-aj tak jej to neprejde...",v tomto prípade by išlo o mimoriadne arogantné vystupovanie voči zákazníkovy a vtedy má hodinovú výpoveď!!!
Ja len aby ste vedeli,ako sa inde chovajú k svojim vlastním pracovníkom niektorí zamestnavatelia.. :oops: :oops:

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa smutok » Štvrtok, 15. Októbra 2009, 13:27

Napisal som toho povodne vela ale zhrnem to jednoducho vsetko je o ludoch a ludia su po vacsine hovada ktore sa snazia jeden druheho odrbat. Viac uz sa k tomu vyjadrovat nebudem lebo sa zase zbytocne rozculim.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa maco » Štvrtok, 15. Októbra 2009, 19:42

nemusíš,ale môžeš ;-) -je to tak-ako píšeš!

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa KLingO » Piatok, 16. Októbra 2009, 17:29

jeden fajny citat na to: "k ludom sa spravaj tak, ako by sa tie svine spravali k tebe..." :mrgreen:
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa maco » Sobota, 17. Októbra 2009, 23:23

Alebo:...kto do teba chlebom,ty do neho kameňom...Niektorí si to inak nezaslúžia.

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: AWF - 3.Servisna prehliadka (34.000km/3 roky)

Príspevok od používateľa Srandista » Utorok, 20. Októbra 2009, 12:11

Ok, ako som spominal, tu su moje zazitky z AWF.

Rano po prichode sa nas ujal veduci servisu, v kratkosti s nami podebatil, zapisal nas do systemu, lebo v AWFku sme este neboli. Auto bolo prijate priblizne 8:15 veduci si zapisal vonkajsie vady vozidla (po byvalej majitelke mame na aute asi 3 skrabance a tuknuty zadny naraznik) a tiez nejake nase propomienky,a potom so slovami ze ak dojdeme o 10:30, tak uz isto bude, sa s nami rozlucil. Tak sme s tatom sli zatial do mesta si sadnut, nieco pojest a o 9:45 mi uz volali, ze auto je v poriadku, oservisovane a tak sme sa jali ist naspat.

Po prichode sa nas ujal iny technik, skoda preskoda ze nemal menovku (aspon nie viditelnu), bol totiz nadmieru mily a komunikativny. Podrobne nam vysvetlil kazdu polozku na fakture, dal rady na nasledujucu zimnu sezonu a tiez odpovedal na vsetky nase otazky. Po zaplateni s nami siel k autu, otvoril kapotu poukazoval vsetky nadrzky, stav oleja, nalepku s najblizsim datumom garancnej prehliadky, a tiez nam ukazal vymeneny pelovy filter, co bola kvazi jedina vec na aute menena mimo tych, co boli povinne v ramci prehliadky. Tiez sa nas popytal, preco vlastne majitelka predala auto, a preco sme sa teda mi po 2 navstevach v PPC (tam bola povodna majitelka) rozhodli ist na prehliadku prave do AWF. Tak som teda povedal, ze to bolo skrz pozitivne ohlasy na servis na tomto fore, technik sa na nami rozlucil a poprial nam vela stastnych kilometrov bez nehody.

Takze zhrnutie. S pristupom servicu aj co sa ludskej stranky tyka, aj tej technickej som nadmieru spokojny, a urcite ak niekto znami kupi Toyotu, odporucim mu tento servis. Vsetky veci boli zo strany servisu korektne a ja si nemam na co stazovat. Tento moj pochvalny nazor na servis samozrejme pozlem aj do Toyoty, nech vedia, ze nie len s negativnymi nazormi sa na nich ludia obracaju.

P.S. Ziadne nastrazene zuvacky som v aute nenechal, ale Automapa CSSR, ktoru tatu vytiahol bohvie odkial, a s ktorou sme jazdili este na starej Skode 105, zostala na svojom mieste ;)
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa zk24 » Utorok, 20. Októbra 2009, 12:18

Tak to ma byt ;-)

btw. Si si isty ze ti nezmizla Bratislava z mapy? :mrgreen: :mrgreen: (To je len for, nie pokus o vyvolanie hadky ;-) )

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa Srandista » Utorok, 20. Októbra 2009, 12:50

Odpoved z Toyoty (dostal som ju za 20 minut o_O)
Dobrý den,

děkujeme, že jste kontaktoval Toyotu Motor Czech.

Vaše pozitivní zkušenost u autorizovaného partnerova AWF Slovakia, s.r.o. v Bratislavě nás velmi potěšila a budeme jej o Vaší chvále informovat.

Věříme, že služby poskytované naším partnerem zůstanou i nadále na profesionální úrovni a že Vám vůz bude sloužit k maximální spokojenosti.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Blanka Demčáková
odd. péče o zákazníky
Takto to ma podla mna vypadat...

Zuzka: Mapu kuknem neskor, vecer napisem, ci je cela ok ;)
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa smutok » Utorok, 20. Októbra 2009, 16:26

Nechce nikomu kazit iluzie ale to co naozaj vedia v autorizovanom servise robit su servisne prehliadky a tym to v prevaznej vacsine konci, ako nahle mas neaky netrivialny problem s auto tak tam sa uz stracaju. Ale musim uznat, AWF je zatial najlepsia skusenost v ramci svojej urovne v Bratislave. Ale ani tam to nie je ziadna slava, koneckoncov svoje skusenosti som uz popisoval.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

akim
panic
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Piatok, 25. Apríla 2008, 15:01
Bydlisko: Bratislava

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa akim » Utorok, 20. Októbra 2009, 17:36

Nikdy som nebol v AWF, ak uz autorizovany, tak Autogrand, kedze sme odtial mali kupene auta..a vzdy spokojne, co sa tyka servisu, alebo len nakupu ND.
Ale ludia, neviem ci ste mali niekedy aj ine auta ako Toyota.

Prial by som Vam zazit servis napr Renault, Opel, pripadne aj Honda napr. ked bola na Racianskej...
ex. Corolla E11 4AFE
ex. Corolla E11 G6 4EFE
ex. Corolla E9
ex. Camry 1MZFE
ex. Yaris

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: AWF - 1.Servisna prehliadka (15.000km)

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 21. Októbra 2009, 10:14

akim, dakujem nechcem skusat servisy inych znaciek, mam dost sporstredkovanych zazitkov.
Mne je strasne luto, ze na slovensku autorizovany servis nie je prestiz ale len sposob vytahnut co najviac penazi zo zakaznika s co najmensimi vlastnymi nakladmi nepozerajuc na kvalitu prace. Nehovorim, ze v inych statoch je to neako extremne inac, ale casto sa tam prihlada na tu kvalitu, lebo vedia, ze ked bude zakaznik spokojny tak sa vrati. Na slovensku mi to obcas pripada tak, ze spokojnost zakaznika je dolezita len ked palti velke peniaze, pokial to su neake drobnosti tak sa to moze odflaknut.
Do autograndu sme chodili dlho ale aj tam mam svoje negaticne skusenosti takze tiez nie je ziadna vyhra.
Sakra nechcel som sa uz vyjadrovat k tejto teme.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných