Výfukový systém na st202 129 kw 3sge

všetko o tomto modeli

Moderátor: Leňulka

Používateľov profilový obrázok
rilko
panic
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pondelok, 9. Februára 2009, 09:46
Bydlisko: Tvrdošín

Výfukový systém na st202 129 kw 3sge

Príspevok od používateľa rilko » Sobota, 26. Decembra 2015, 18:27

Zdravím,
chcem postaviť výfuk na st202 129kw
všetko čo čítam všade samá teória..ale žiadna prax..
kto staval výfuk konkrétne na tento motor.. a vie sa podeliť o nejaké skúsenosti ako to postaviť.
Materiál bude nerezová oceľ.
Motor nemá žiadne úpravy.
Toyota RAV4 3G FC 3ZR-FAE
Celica GT 94 LSD SSS 3SGE
ex:Accord N22A1 CL7
ex:Corolla GLi 96 4AFE

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: Výfukový systém na st202 129 kw 3sge

Príspevok od používateľa Thomas » Nedeľa, 27. Decembra 2015, 14:48

Ahoj,

chcem sa opýtať kvôli čomu ho ideš robiť?
Neviem o tom že by bol od série nejako zle spravený. Zvody sú myslím dosť slušná práca už z výroby a zbytok je myslím tiež ok.
Pokiaľ ho ideš "reštaurovať" tak ho sprav plus mínus tak ako bol origo, tam nemáš čo špekulovať. A pokiaľ ho máš v poriadku tak radšej
investuj peniaze inde (lepšie pneu, brzdové platničky-hadičky, vymeň olej, sviečky, odlož si na SS nápravu atď...)
;-)
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Používateľov profilový obrázok
rilko
panic
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pondelok, 9. Februára 2009, 09:46
Bydlisko: Tvrdošín

Re: Výfukový systém na st202 129 kw 3sge

Príspevok od používateľa rilko » Nedeľa, 27. Decembra 2015, 19:44

chcem ho postaviť na novo.. nechcem naháňať výkon.. len je už pohrdzavený a kat rozpadnutý a rezonuje.. tak si ho chcem postaviť nanovo.. len to ma napadlo či to niekto robil a čo by doporučoval- dávať kat nedávať kať, dať stredový tlmič nedávať resp nahradiť ho niečím..
a to či ho kopírovať od origo alebo či sú nejaké lepšie varianty
ps: nechcem aby bol hlučnejší.. len aby bol postačujúci aj pre 3sge 4.gen
ps2: ja už mám všetko ..už čakám len na beams :)
Toyota RAV4 3G FC 3ZR-FAE
Celica GT 94 LSD SSS 3SGE
ex:Accord N22A1 CL7
ex:Corolla GLi 96 4AFE

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Výfukový systém na st202 129 kw 3sge

Príspevok od používateľa Elvis » Pondelok, 28. Decembra 2015, 19:31

cau, ja mam urobeny vyfuk na toto auto, vsetko okrem zvodov. Odjazdil som s nim celu tohtorocnu sezonu Time attack, takze skusenosti su. Dost mi nie je jasne, co vlastne chces dosiahnut. V mojom pripade islo o dve veci: znizenie hmotnosti (nevazil som to, ale je to odhadom na usporu do 10kg) a zvysenie vykonu. Vykon sa chystam odmerat na jar, ale pocitovo to auto ide uplne inak, samozrejme vyrazne lepsie - vykon a krutak sa posunul vyssie, od cca 5000 o/min nastava skutocne citelny kopanec, porovnal by som to s tym na VVTLi, a pri 7500 radim. Hlucnost neriesim, ale nemyslim si, ze je to nejako hlucne, hlavne po zahriati je to v poho.
Vyfuk mi robili v AMA modra, spokojnost, splnilo to presne to, co som chcel, kvalitativne vyhotovenie detto.
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
rilko
panic
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pondelok, 9. Februára 2009, 09:46
Bydlisko: Tvrdošín

Re: Výfukový systém na st202 129 kw 3sge

Príspevok od používateľa rilko » Pondelok, 28. Decembra 2015, 21:21

Elvis napísal:cau, ja mam urobeny vyfuk na toto auto, vsetko okrem zvodov. Odjazdil som s nim celu tohtorocnu sezonu Time attack, takze skusenosti su. Dost mi nie je jasne, co vlastne chces dosiahnut. V mojom pripade islo o dve veci: znizenie hmotnosti (nevazil som to, ale je to odhadom na usporu do 10kg) a zvysenie vykonu. Vykon sa chystam odmerat na jar, ale pocitovo to auto ide uplne inak, samozrejme vyrazne lepsie - vykon a krutak sa posunul vyssie, od cca 5000 o/min nastava skutocne citelny kopanec, porovnal by som to s tym na VVTLi, a pri 7500 radim. Hlucnost neriesim, ale nemyslim si, ze je to nejako hlucne, hlavne po zahriati je to v poho.
Vyfuk mi robili v AMA modra, spokojnost, splnilo to presne to, co som chcel, kvalitativne vyhotovenie detto.
koľko si za to dal ? robili to odpredu až dozadu ?
no ide mi o to, aby som minimálne neznížil výkon pri zachovani úrovni dB v kabíne a spravil to dobre za čo najmenej peňazí.
Toyota RAV4 3G FC 3ZR-FAE
Celica GT 94 LSD SSS 3SGE
ex:Accord N22A1 CL7
ex:Corolla GLi 96 4AFE

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Výfukový systém na st202 129 kw 3sge

Príspevok od používateľa Elvis » Pondelok, 28. Decembra 2015, 22:43

rilko napísal:
Elvis napísal:cau, ja mam urobeny vyfuk na toto auto, vsetko okrem zvodov. Odjazdil som s nim celu tohtorocnu sezonu Time attack, takze skusenosti su. Dost mi nie je jasne, co vlastne chces dosiahnut. V mojom pripade islo o dve veci: znizenie hmotnosti (nevazil som to, ale je to odhadom na usporu do 10kg) a zvysenie vykonu. Vykon sa chystam odmerat na jar, ale pocitovo to auto ide uplne inak, samozrejme vyrazne lepsie - vykon a krutak sa posunul vyssie, od cca 5000 o/min nastava skutocne citelny kopanec, porovnal by som to s tym na VVTLi, a pri 7500 radim. Hlucnost neriesim, ale nemyslim si, ze je to nejako hlucne, hlavne po zahriati je to v poho.
Vyfuk mi robili v AMA modra, spokojnost, splnilo to presne to, co som chcel, kvalitativne vyhotovenie detto.
koľko si za to dal ? robili to odpredu až dozadu ?
no ide mi o to, aby som minimálne neznížil výkon pri zachovani úrovni dB v kabíne a spravil to dobre za čo najmenej peňazí.
ved pisem, ze okrem zvodov vsetko. cena je prudko zavisla od toho co chces, realneho stavu tvojho vyfuku a ci napriklad chces zachovat kat, ci chces normalnu koncovku atd, rataj ale pod 1000 euro za komplet mimo zvodov. Ak ponechas rezonator, kat a +- porovnatelny zadny tlmic, tak hluk urcite nestupne. Inak ak by si chcel, mam este doma original zadny seriovy tlmic, navrhni cenu.
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
rilko
panic
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pondelok, 9. Februára 2009, 09:46
Bydlisko: Tvrdošín

Re: Výfukový systém na st202 129 kw 3sge

Príspevok od používateľa rilko » Utorok, 29. Decembra 2015, 21:19

Ouuu
1000 € nemá zmysel do toho sypať.. radšej okopírujem originál a bude ma to stáť pár stovák.. a možno ešte niekto príde s radou a návodom ako to srpaviť aby som to mal čo najlepšie za čo najmenej chechtákov ;)
Toyota RAV4 3G FC 3ZR-FAE
Celica GT 94 LSD SSS 3SGE
ex:Accord N22A1 CL7
ex:Corolla GLi 96 4AFE

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných