celica 6g - kúpa

všetko o tomto modeli

Moderátor: Leňulka

Ado
Toyota guru
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Streda, 27. Júla 2005, 09:10
Bydlisko: Tábor

Re: celica 6g - kúpa

Príspevok od používateľa Ado » Streda, 23. Septembra 2015, 02:28

Kľuka tam veľmi neklepe znamená čo?asi si radšej zavolaj niekoho čo tomu rozumie, kľuka nemôže klepať vôbec
Lexus RX 400h,2008
Ex:RAV 4 II (XA2) 2.0 VVTi 4WD,r.v.2004
Ex:Celica AT200,r.v.96
1.8,85kw
Ex:Celica AT180,r.v.92
1.6Sti,74kw

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: celica 6g - kúpa

Príspevok od používateľa ondrik » Streda, 23. Septembra 2015, 08:53

skuro napísal:tak som ju teda vyskúšal, na moje počudovanie pôvodný lak, motor ide krásne, hladko , oleja čo som pozeral to má dosť, akurát ho treba vymeniť. Zadné tlmiče sú akurát v čudu,rozmýšľam, že tam dám nové všetky 4 ,rovno nejaké športové možno . Spojka zaberá fajne, kľuka tam veľmi neklepe, ale za studena má motor taký divny zvuk, majiteľ povedal že je klinový remeň zrelý na výmenu. Pár drobností nefunguje, napr. zadné hmlovky ale nič strašné. Elektrika tam okrem toho je funkčná. Ale chýba tam rádio :) Hrdze zospodu moc nie je, ale ošetriť to bude treba. Výfuk asi tiež vymením.No a samozrejme, kolesa pôjdu preč hneď také špaty sú tam .Dúfam, že mi nič neuniklo, pozeral a skušal som ju hodinu a pol :D Myslím, že sa uvidíme na zraze čoskoro :)
no jo, tvoj opis vyznie ako je to dost do..bane ale sak uvidime... :D
klinovy remen za studena vydava divny zvuk na motore? No pozor na to. Tie motory boli dost problemove, to ze je teraz dost oleja, neznamena ze ho tam bude dost aj po prejdeni par tisic km. Nie je nic jednoduhsie ako pred predajom doliat po rysku ;-) Pozri si ceske forum, tam je o probleme 6.gen 1,8-ky popisane dost...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: celica 6g - kúpa

Príspevok od používateľa Thomas » Streda, 23. Septembra 2015, 13:35

Tak klepajúcu kluku som radsej nekomentoval :twisted:
Skuro dúfam že Ti je jasné že pokiaľ tam čokolvek klepe tak sa GO, či už čiastočnej alebo celej nevyhneš..toto nie je starý dieslový fiat aby to klepalo a bolo ok.
Fakt to daj pozrieť niekomu, kto také auto už aspoň videl, alebo niekomu komu veríš..v tomto odkaze z CZ fóra máš v podstate všetko čo treba. Hlavne pozor na olej, kontroluj kludne aj po 100km ;-)
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

skuro
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Nedeľa, 13. Septembra 2015, 15:01

Re: celica 6g - kúpa

Príspevok od používateľa skuro » Štvrtok, 24. Septembra 2015, 22:06

Tlmiče-najlepšie Teiny, no na tie ešte treba pošetriť, tak možno KYB by boli fajn. No chlapi, dostal som sa do dilemy. Mne ten motor prišiel v pohode, ked som sa vozil v nej, až na ten divny zvuk ked som mal otvorenu kapotu a počúval. Fin. rezervu na nejaké tie opravy mám, len neviem koľko može koštovať tá GO pri tomto motore. Inak s GO som počítal, že skôr či neskôr bude. teda dúfam, že ju bude treba neskôr ako skôr. Ak ste niekto z BA a okolia, tak táto celda je v Chorvátskom Grobe, ak náhodou budete mať cestu okolo a kuknete ju vašim odborným okom, budem silno vďačný.
IS200 GXE10
ex: Celica AT200 7AFE ´98

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných