t20 chladenie

všetko o tomto modeli

Moderátor: Leňulka

Používateľov profilový obrázok
Quade33
začiatočník
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Utorok, 12. Januára 2010, 23:52
Bydlisko: Senica

t20 chladenie

Príspevok od používateľa Quade33 » Piatok, 31. Júla 2015, 16:12

Hojte. Nejde mi ventilator na chladenie motora. Menil som snimac teploty vody (dole na chladici), ventilator a relatko. Vie mi niekto poradit kde mam hladat chybu? Zacalo to konkretne robit pri napusteni klimy a odvtedy mi to len "blbne" a neviem si rady. Najradsej by som si to spravil sam ako niekomu do servisu to vozil a preto bude vdacny za kazdu radu co mi date. Velmi pekne dakujem.
Toyota Celica st202 GT - 3sge e56 (olejový chladič + LSD) 8)
Toyota Celica st202 GT - 3sge s54 (non LSD)
Toyota Starlet EP91 - 4e-fe (predaná)

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: t20 chladenie

Príspevok od používateľa ondrik » Piatok, 31. Júla 2015, 16:55

Cau, no ja som menil radiator nedavno. Ale kedze do noveho radiatora sa mi nezmestilo povodne cidlo, musel som kupit aj nove, kratsie cidlo. Problem bol vsak ze nove cidlo "rozopinalo" a stare "spinalo" kontakty, takze som musel prekablovat aj relatko v skrinke pri chladici a potom vymenit ine v skrinke s poistkami v motorovom priestore. Celkom sranda :-D
Popis presne ako sa ti to sprava. A ake cidlo si daval, ci presne take ako original, alebo nejake aftermarket, lebo to moze byt problem. Aj ked to by sa prejavovalo tak ze ventilator toci stale.
Najjednoduchsie vyskusat tak, ze odpojis cidlo z kabla a kable spojis. otocis klucikom na ON a vrtula by mala stat. Potom skusis kable z cidla rozpojit a vrtula by sa mala spustit. Ak sa tak stane, problem je v cidle. Ak sa tak nestane, problem je bud v relatku v skrinke vedla chladica (ked stojis pred autom a cumis na motor tak to vlavo) lebo to spina aj druhy vanetilator. Ak mas 12V zdroj nejaky a dva kable, tak vyskusaj relatko ci funguje OK. Ak funguje, vyskusaj samotny ventilator na 12V (bacha, ma dost velky odber ;-) ) a ak bude vsetko ok tak hladaj niekde nejaky poruseny kabel...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
kracken
toyoťák
Príspevky: 652
Dátum registrácie: Utorok, 25. Augusta 2009, 08:55
Bydlisko: BA

Re: t20 chladenie

Príspevok od používateľa kracken » Piatok, 31. Júla 2015, 17:20

ondrik to popisal dokonale... ;-)
„ıɯɐɥou ǝɹoɥ ǝɾ ʇoʍız ɾoɯ ʎlǝɔ ǝz ʇıɔod ɯɐɯ ʎpǝʞǝıu”

Používateľov profilový obrázok
Quade33
začiatočník
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Utorok, 12. Januára 2010, 23:52
Bydlisko: Senica

Re: t20 chladenie

Príspevok od používateľa Quade33 » Piatok, 31. Júla 2015, 17:26

Cidlo na chladici som ako prve rozopol a zoplo obi dva ventilatory. Ten lavy mam na klimu a pravy mam na chladenie tej vody. Pri pohybani relatka sa ventilator zopina,skorej to vyzera na zly kontakt ale niesom is isty. Nieco moze byt prepalene a neviem kde sa mam ani s merakom hybat aby som skusal kabliky ci niesu niekde prepalene. Budem musiet nato ist logicky asi. Vytiahnut chladic a pozerat pod nosnik kedze su tam kabliky skryte hned nad klimou. Inak relatko je zelene co tam aj bolo, skorej ma zaujima dalsie 2 relatka ci nemozu byt chybne. Hnede myslim ze v krabicke sa trocha hreje ci tam niekde neni nejaky skrat alebo volaco ze nezopina kontakt a taktiez zelene sa prehrievalo, kamarat zaslal,dnes prislo a spoliehal som sa nato a neni to ten problem. Musim teda hladat zase dalej, no nic ved vikend predomnou a ja uz sa vidim zase v aute -_-
Prestava ma to bavit a mam 100 chuti to dat na internet a predat...

Edit: cidlo je znacky Facet - Denso 89428-06010 , 071 400-5520, oznacenie krabicky je 7.5151
Toyota Celica st202 GT - 3sge e56 (olejový chladič + LSD) 8)
Toyota Celica st202 GT - 3sge s54 (non LSD)
Toyota Starlet EP91 - 4e-fe (predaná)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných