Kupa Celici 7g

všetko o tomto modeli

Moderátor: Leňulka

Sharky
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Sobota, 10. Januára 2015, 14:54

Kupa Celici 7g

Príspevok od používateľa Sharky » Piatok, 16. Januára 2015, 14:22

Zdravim Vas Toyotaci. Som tu novy, ziadnu Toyotu som nikdy nevlastnil ale odmalicka som fanusik japonských benzinovych tatosov. (momentalne mam Hondu Civic hatch 6g)
Na jar planujem Hondu vymenit za iného japonca a do oka mi padla prave Celica 7g. Zrovna ich v ponuke vela nieje a co to som sa docital na internete ze rocniky okolo 2000 a 2001 mali poruchove motory a zrali vela oleja atd len nikde som sa nedocital presne do ktorého roku sa vyrabali tieto menej spolahlive motory resp. ci sa to da zistit podla kodu motora alebo tak. Japoncov mam zafixovaných ako velmi spolahlive auta tak nerad by som sa popalil. Na Honde naozaj menim len olej a filtre a to vyuzivam siroke spektrium otacok. :) Za konkretne rady a nazory budem vdacny.

peterqxx
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Streda, 21. Januára 2015, 23:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Kupa Celici 7g

Príspevok od používateľa peterqxx » Streda, 21. Januára 2015, 23:54

nazdar tiez som tu novy a dlhsie zvazujem kupu. V ponuke uz dlho nic normlane neni a uz bude toho asi len menej ...no pokial ide o tie motory ze vraj boli problemi s piestnimi kruzkami a ked sa to torksu prehnalo tak zacalo zrat viac olej a bolo treba casto dolievat alebo ich vymenit a potom to ale uz bolo ok nebola to trvacna porucha ale udajne na to bola aj zvolavacka takze ak sa niedko dobre staral a zbehol to dat spravit tak je to ok to som sa docital... robilo to do rocinu 2003 potom boli nejake zmeny ta silnejsia 190k bola torksu narocnejsia... inak som sa nikde nedocital o nejakych vaznejsich poruchach mozno este teraba dat pozor aby bolo dobre to premenlive casovanie ... no kedze novsie rocniky prakticky k zhonaniu niesu a lebo su extra drahe tak tiez riesim taketo rocniky hadam uz coskoro bude :)

Používateľov profilový obrázok
mihauek
panic
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Novembra 2011, 22:39
Kontaktovať používateľa:

Re: Kupa Celici 7g

Príspevok od používateľa mihauek » Utorok, 21. Apríla 2015, 19:50

Ahojte, je smutne ze je tu tolko odbornikov co ma celicu a neporadili... ja nie som technicky typ, ale vlastnil som 2 roky celicu t23. Stale mi chyba a urcite si do buducna kupim nieco podobne. Za ten cas co som ju mal som menil tycku stabilizatora, olej, filtre a to bolo vsetko :)... motor tam uz bol meneny, mal vraj cez 80tkm, olej nastastie nezral...treba si kontrolovat olej, to je zaklad, ak zistis ze zacal zrat, mozes dolievat ako byvaly kolegovia, alebo dat vymenit (polomotor) motor, pretoze lepsie to uz nebude. Kazdopadne to auto je uzasne a urcite by som do toho isiel ak najdete spolahliveho majitela, ktory nenicil auto pri kazdej prilezitosti (slalom, sprint na akciach a pod. )... drzim palce...

Používateľov profilový obrázok
miro81
začiatočník
Príspevky: 205
Dátum registrácie: Štvrtok, 6. Januára 2005, 16:47
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať používateľa:

Re: Kupa Celici 7g

Príspevok od používateľa miro81 » Štvrtok, 3. Septembra 2015, 14:21

Problém s motorom mali Celici s rokom výroby do 2002 pokiaľ viem, potom už to bolo OK. Inak na týchto autách nie je veľa čo meniť. Moja je 16-ročná a musel som meniť výfukové potrubie, predné stabilizačné tyčky, olej a brzdy. To je všetko. Vrele odporúčam. Stále je to podľa mňa jedno z najpraktickejších GTčiek na cestách.
exCelica 2.0 GTi, 115kW r.v. 1994
Honda Prelude 2.0, r.v. 1993 US import
TURBOed Celica 1.8 S r.v. 2000
Mazda RX8,2003, 231 BHP

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných