Poradte predne brzdove dosticky ST182

všetko o tomto modeli

Moderátor: Leňulka

Používateľov profilový obrázok
airbrushdoc
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Decembra 2013, 20:14
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Poradte predne brzdove dosticky ST182

Príspevok od používateľa airbrushdoc » Pondelok, 23. Decembra 2013, 23:09

Zdravim, som tu novy. Kupil som celicu ST182 2.0 GTI rok 1990 115kW. Na aute coto treba pomenit, brzdove dosticky, celuste rucnej brzdy, vyfuk zadny a pretesnit motor. Objednaval som vsetko z ebayu. Akurat ze predne dosticky nesedia, prisli mi ale ked zom zacal rozoberat som pochopil ze su kus inaksie. Teraz neviem kde nastala chyba, mam pocit ze su od roku vyroby 92. Boli nejake zmeny, alebo sa jedna o inu motorovu verziu? Mali by tam byt take obdlznikove: http://www.ebay.co.uk/itm/TOYOTA-CELICA ... 359a419105 a nove mi prisli take kus polkruhove: http://www.ebay.co.uk/itm/MINTEX-MDB140 ... 19d0acf342
Ak chce niekto predne dosticky ponuknite cenu alebo nieco na vymenu :) zhanam slnecne clonky do interieru najme vodicovu a hlavicu radiacej paky originalnu.
Ak dakto chce mam spojler zo zadnych dveri aj z bocnicami z blatnikov komplet so sponami v tmavo sivej metalize.

Este otazocka poznate niekoho kto sa fakt rozumie toyota motorom na vychode slovenska? potrebujem obhliadku a poradit pripadne aj vykonat pretesnenie motora, mam komplet sadu tesneni na motor. Vonkajsie kryty nemam problem pretesnit ale hlbsie sa troska bojim pustat, a ci je vobec potreba, lebo motor ide jak pila nato ze je kus od oleja.

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Poradte predne brzdove dosticky ST182

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 24. Decembra 2013, 01:31

ahoj... ano, v roku 1992 davali vacsie brzdy tzn ine brzdice, kotuce aj platnicky... jednoducho predfacelift a pofacelift boli ine. :-)
krydlo mam ale v modrej farbe... ak by si potreboval mam aj funkcne tlmice na 3tie dvere, ktore udrzia kapotu no problem .-)
kym neubuda vela oleja, tak by som motor neotvaral, ked ide jak ma.. to ze trosku slzi niekde, nuz ma cez 20rokov...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte predne brzdove dosticky ST182

Príspevok od používateľa smutok » Utorok, 24. Decembra 2013, 09:03

Vymenil by som tesnenie na kryte hlavy ventilov, lebo odtial zacina najcastejsie tiect.
Pokial tesnenie pod hlavou je v poriadku, tak by som ho urcite nemenil a hlavne ni za to z ebay. Raz som kupil sadu tesneni na 4age a to pod hlavu sa o chvilu menilo zas, lebo nedrzalo.
Motor poial ti nguje v poriadku nedymi a nezere moc oleja, by som nechal tak, max skontrolovat volu ventilov a rozvody mozno vymenit.
Brzdy odporucam zhanat tu www.nipponcars.sk napis im a poradia ti co od nich zobrat podla tvojich poziadaviek.
Mam hlavicu riadacej paky z corolly e11 g6, ale potrebuje renovovat, koza tam praskla a pliesok je doskrabany od prstena. Je na 6 stupnovu prevodovku ale to je len kresba, inak bude pasovat ak na cellicu podla mna. Je to seobovacia hlavica. Keby si ju chcel, tak napis SS.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: Poradte predne brzdove dosticky ST182

Príspevok od používateľa Thomas » Utorok, 24. Decembra 2013, 11:06

Ahoj,

s dielmi z Ebayu opatrne..origo hlavicu by som mal mať.
Možno by stálo za to urobiť vlastné vlákno nech to máš všetko pohromade ;-)
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Používateľov profilový obrázok
airbrushdoc
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Decembra 2013, 20:14
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Poradte predne brzdove dosticky ST182

Príspevok od používateľa airbrushdoc » Utorok, 24. Decembra 2013, 13:01

Ejha, dakujem chlapi. Som tiez toho nazoru ze tesnenie pod hlavou nemenit. Slzi to s pod veka ale aj nizsie je tiez. Asi len tie horne krytky pretesnim a ostatne nebudem. Inac tie plynove vzpery tretich dveri mam KO, nedrzia vobec, ale uz cestuju z ameriky nove :) nechcel som riesit pouzite, lebo o chvilu zas treba bude riesit tak som sa rozhodol pre nove.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných