dobry a skuseny mechanik

všetko o tomto modeli

Moderátor: Leňulka

Používateľov profilový obrázok
celica t23
panic
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Piatok, 23. Mája 2008, 16:03

dobry a skuseny mechanik

Príspevok od používateľa celica t23 » Štvrtok, 1. Marca 2012, 01:02

Caute zhanam niekoho kto by mi vedel skontrolovat a vyskladat motor 2ZZ. Podmienka je len nech sa fakt vyzna a vie co robi!! a nech ten motor pobezi. Vedel by som to spravit pravdepodobne sam ale nemam teraz na to moc casu kvoli bakalarke a robote. Dnes sme s kamosom akurat vytiahli motor tak ze mam ho samostatne a dal by sa niekam dopravit. Samozrejme ide aj o cenu prace lebo tiez nemam na rozhadzovanie. Ale kto by chcel tak urcite piste a urcite sa dohodneme ;-)
VVTL-i

libor12
toyoťák
Príspevky: 611
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Júna 2010, 19:42
Bydlisko: Dobříš

Re: dobry a skuseny mechanik

Príspevok od používateľa libor12 » Štvrtok, 1. Marca 2012, 01:34

dobrý a zkušený mechanik neexistuje. Jestli chceš složit ty dva "polotovary" co máš na fotkach v inzerci :) tak to bude hodně drahé. Já bych Ti ho složil,ale ve 40 ještě nemám dost zkušenosti. :) být tebou složím ho sám. A já budu přijímat sázky jestli udělá aspoň 5000km s kurzem 20:1 že ne. :D
corolla ae92gti
celica ra61

Používateľov profilový obrázok
celica t23
panic
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Piatok, 23. Mája 2008, 16:03

Re: dobry a skuseny mechanik

Príspevok od používateľa celica t23 » Štvrtok, 1. Marca 2012, 11:23

Pozri: reakcie zarytych pesimistov ktori mi tu budu rozpravat ako sa co neda a podobne naozaj nepotrebujem pocuvat a hlavne nerad pocuvam. Keby ze su vsetci ako ty sedeli by sme este stale v jaskyniach. Tak ze prosim ta ak si sem dosiel zdelit iba tuto "mudru" spravu tak nabuduce sa radsej zdrz komentaru ;-) :idea:

P.S. polotovarom by som oznacil iba jeden z nich nakolko jeden je kompletny kde treba iba kluku vymenit. Taak ze dakujem za prispevok- nijak si nepomohol ani neporadil :!:
VVTL-i

saboter
začiatočník
Príspevky: 348
Dátum registrácie: Pondelok, 19. Januára 2009, 21:33
Bydlisko: TT

Re: dobry a skuseny mechanik

Príspevok od používateľa saboter » Štvrtok, 1. Marca 2012, 11:53

Nepomohol ti ani neporadil, ale zaroveň je to jeden z mála mechanikov u ktorého si to môžeš dať v rámci SR a CR bez väčších obáv urobiť. :)
ex: Corolla LB E11 Terra (vykuchaná), 1.4 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: dobry a skuseny mechanik

Príspevok od používateľa Legon » Štvrtok, 1. Marca 2012, 12:29

libor12 napísal:funkčně bude spolupracovat s ventilátory na chladiči. Fail safe určitě bude,ale nepředpokládám to. Celé jsem to navrhnul tak,aby životnost byla minimálně 30000h. Ložiska jsou keramická,neodymove magnety si svoje vlastnosti zachovávají po několik desetiletí,čerpadlo samotné je vyrobeno s kompozitu kevlar. Tělo bude z 6061 superdural a zalité v komponentní pryskyřici. Prostě jsem si vzal za cíl vychytat mouchy firem které už něco podobného vyrábí s životnosti do 3000h. A dvojnásobným výkonem. Docela se to táhne,protože firem co jsou schopné udělat mnou požadované parametry je jak šafránu a taky to není zadarmo. Jen do plazma modulu už spadlo víc jak 3000eur. Tady doufám se s prototypem dostanu do 700. Mechanicky už jsem dotáhl do konce i fuel dumper a pwm regulaci palivového čerpadla. Ve výrobě je i nový systém pcv. Je toho dost. Tento rok snad konečně dodělam vše.
ak by to bolo len na nom tak jazdime len na fajnovostiach, ale je to aj o peniazoch...

Kludne Libora oslov ci by sa na to nedal ...
Ak nechces do ciech tak skus LubosRK ...
A chalani hadam doplnia aj niekoho dalsieho.

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: dobry a skuseny mechanik

Príspevok od používateľa Rasťo » Štvrtok, 1. Marca 2012, 12:29

Libor nebuď zlý na neho...
Celicat23 skús sa zamyslieť prečo Tie motory (resp ten jeden motor bez ECU, káblovky a prevodovky a to druhé, čo nie je motor, ale len niektoré jeho diely) nik ešte nekúpil... ;-) Žeby to predsa len nebola taká sranda "iba kluku vymenit"???
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
kracken
toyoťák
Príspevky: 652
Dátum registrácie: Utorok, 25. Augusta 2009, 08:55
Bydlisko: BA

Re: dobry a skuseny mechanik

Príspevok od používateľa kracken » Štvrtok, 1. Marca 2012, 12:33

Jano,
Libor Ta iba natahuje, je jednym z najlepsich, ak nie najlepsi mechanik akeho poznam... jemu zverit motor by som sa absolutne neobaval...

Myslim, ze je to jeden z najfundovanejsich ludi tuto na fore...

Skus sa trosku pozriet na jeho rady v inych temach....

viewtopic.php?f=37&t=4920&start=210

pozri si hlavne post, ktory dal Libor "Str Feb 29, 2012 11:59 pm", ktory sa tyka priamo veci, ktorych vyvoj Libor zabezpecuje... a ktore nie su ani v seriovej vyrobe, pricom Libor ich dokazal doviest do zdarneho konca vratane registracie patentov. Napr. uz spominany modul plazmoveho zapalovania...
8)

Edit: Legon ma predbehol.. :)
„ıɯɐɥou ǝɹoɥ ǝɾ ʇoʍız ɾoɯ ʎlǝɔ ǝz ʇıɔod ɯɐɯ ʎpǝʞǝıu”

libor12
toyoťák
Príspevky: 611
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Júna 2010, 19:42
Bydlisko: Dobříš

Re: dobry a skuseny mechanik

Príspevok od používateľa libor12 » Štvrtok, 1. Marca 2012, 13:35

chlapi díky za chválu,ale já znám spoustu lepších mechaniku než jsem já. Jak říkal Bruce v Armagedonu "jsem nejlepší protože pracují s nejlepšími". Já jsem měl pouze to štěstí pochytit nějakou tu vědomost,když jsem se od těch lepších učil. Rasto, já na něj nejsem zlý,jen jsem se mu moji vlastní formou humoru snažil naznačit,že to není tak jednoduché jak to vypadá a zvláště v případech al bloku v kterém zaklepala klika. Pokud je opravdu přesvědčen,že to z té hromady zvládne sám tak manuál do ruky a směle do toho. Pokud se pod to má někdo podepsat a složit opravdu spolehlivý a funkční motor,bude to drahé. Aniž bych ten motor měl v ruce tak na 100% se bude brousit klika i blok. A samotný blok i rovnat. K té plazme a dalším věcem. Jsem tak trochu patriot,a nebaví mne pořád tahat věci z usa a odjinud. Navíc jak se někdy ukáže i ty mají své slabiny. Zdokonalit,postavit. Vždycky jsme to dokázali z ničeho a fungovalo to. Tak proč se na to zapomíná?
corolla ae92gti
celica ra61

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: dobry a skuseny mechanik

Príspevok od používateľa Thomas » Štvrtok, 1. Marca 2012, 14:00

Libor: alá Taboo ;-)
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

libor12
toyoťák
Príspevky: 611
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Júna 2010, 19:42
Bydlisko: Dobříš

Re: dobry a skuseny mechanik

Príspevok od používateľa libor12 » Štvrtok, 1. Marca 2012, 14:19

i tento člověk mi poskytl spousty informací a je veliká škoda,že ho Ti křídelníci a lepici nálepek vyštvali z fóra kde každému veřejně dával informace na zlatem podnose. Pořád jsem s ním v kontaktu. Třeba na jeho popud jsem zdokonalil metodu jak zpevnit blok tak aby to po složení byl jeden monolit. Vyzkoušel to na 600hp 1.6 hondě a přestože nikdo to na tomto výkonu neprovozuje,při 50psi tlaku turba praska blok a bezpečných je cca 450hp,tak to funguje. A celý vtip je v tom že je to zhruba 3hodiny práce navíc a investice 20eur. :)
corolla ae92gti
celica ra61

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: dobry a skuseny mechanik

Príspevok od používateľa Thomas » Štvrtok, 1. Marca 2012, 14:22

ja len dúfam aby to aj tu tak nedopadlo ;-)

a celica T23, sorry za OT ale Libor vie čo a ako ;-)
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

libor12
toyoťák
Príspevky: 611
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Júna 2010, 19:42
Bydlisko: Dobříš

Re: dobry a skuseny mechanik

Príspevok od používateľa libor12 » Štvrtok, 1. Marca 2012, 16:38

motoru 2zz se přezdívá "glass engine" je to proto,že jeho pisty mají vysoký obsah křemíku,což sice zaručuje vysokou pevnost a skoro nulovou tepelnou roztažnost,ale jsou křehké,při sebemenším náznaku detonaci praskají. Klika nemá klasický cementovy povrch ale je tepelně zpracována metodou kalení laserem - LST. Výhod to má několik. Jádro zůstane houževnate a povrch má tvrdost někde kolem 50-55Hrc (srovnatelné s tvrdosti pilniku) laser navíc v povrchu vytvoří texturu jamek - něco podobného jako když se podíváš pod mikroskopem na CD,v které se drží olej. To v podstatě bez přístupu k této technologii je neopravitelne. Brusirna k tomu přistoupí tak že odebere 0.25mm materiálu,což sice zachová tvrdost povrchu ale není textura v které se drží olej. To samé je použité ve válcich. Technologie MMC která se používala v kosmickém programu 80let a její použití bylo pro nedostatky zastaveno se přestěhovala do motoru. Má vynikající vlastnosti treni,přenosu tepla ale nevýhody jsou nestabilní shluky v krystalové mřížce což způsobuje nerovnoměrne opotřebení,místy je měkká a tak dojde snadno k opotřebení. Opravit lze dvěma způsoby,které ale opět mají svá úskalí. Použít k opravě CrMO vložky. Tyto vložky ovšem špatně přenáší zvuk a tak při vysoké zátěží,teplotě,i bez přeplněni kdy začne docházet k detonacim někde kolem 4.5-5kHZ sice ještě nepoškodí motor ale výrazně zkrátí životnost neslyší knock senzor a nedojde k posunutí předstihu. Řeší to monitor tlaku přímo ve válci. Druhou metodou a to asi nejspolehlivější nanest nikasil v 0.3mm vrstvě a použít nejake aftermarket pisty -CP,WISECO a další. Nevýhoda tohoto řešení,že nelze přeplňovát. Za všechny tyto problémy může neustálý tlak trhu na ekonomiku výroby atd. Proto nikdy tvůj motor skládat z toho co máš k dispozici nebudu. Nemám rád poloviční práci. Nechci se podepsat pod něco co může a nemusí fungovat. Když ten motor ode mne půjde musí být odstraněny všechny nedostatky. Ten motor po složení už nechci nikdy videt zpátky ve stojanů. Pokud tedy není určeny k hard drive.
corolla ae92gti
celica ra61

libor12
toyoťák
Príspevky: 611
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Júna 2010, 19:42
Bydlisko: Dobříš

Re: dobry a skuseny mechanik

Príspevok od používateľa libor12 » Štvrtok, 1. Marca 2012, 16:44

neříkám že něco nejde,ale je to vše otázka peněz. Motory které dělám,pro ty je samozřejmost zkoušky RTG,UZ na povrchové trhliny,naladění všech rotačních komponent na stejnou zvukovou frekvenci včetně dovážení pod 0.5gramu. Jen tak si můžu být jistý,že to co ode mne odejde,je v pořádku a bude dlouho a dlouho spolehlivě sloužit. Třeba jsem přehnaně opatrný,ale vzhledem k tomu,že můj žlutásek odcestoval do austrálie,kde úprav 4age nabízí každá firma na druhém rohu a přesto že kupující by u nich měl ty motory za peníze motoru a dopravy hotove dva,mne utvrzují v tom,že to asi nedělám zas tak špatně. :)
corolla ae92gti
celica ra61

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: dobry a skuseny mechanik

Príspevok od používateľa ondrik » Štvrtok, 1. Marca 2012, 19:42

Sánka dole, šéfe! ;-)
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: dobry a skuseny mechanik

Príspevok od používateľa Rasťo » Piatok, 2. Marca 2012, 07:09

No...a vo vo vo tom to jee...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných