startovanie, ostrekovace, motor

všetko o tomto modeli

Moderátor: Leňulka

Používateľov profilový obrázok
wolf14sk
panic
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Streda, 14. Júla 2010, 19:04
Bydlisko: Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

startovanie, ostrekovace, motor

Príspevok od používateľa wolf14sk » Streda, 25. Januára 2012, 00:04

Čaute, kamarát má problémy na Celice 5g, bol by som veľmi rád keby niekto vedel poradiť.

1.Pár sekúnd (cca 5) po naštartovaní sa z motora ozve nepríjemný zvuk - niečo riadne zaškrípe, ako keby ste sa snažili zaradiť rýchlosť bez spojky. Ale keďže žiadna rýchlosť nie je zaradená a so spojkou sa nič nerobí môže to spôsobovať štartér? Nerobí to stále ale len niekedy. Stretol sa niekto s týmto problémom?

2.Problém je aj s ostrekovačom, po stlačení páčky ostrekovača predného ale aj zadného okna sa nič nedeje, nepočuť vôbec motorček. Jedine čo počuť je ťuknutie (asi relatko alebo niečo také) v časti kde je nádržka na vodu (je to vedľa motora nad kolesom spolujazdca, je tam blbý prístup nemohol som premerať či do motorčeka ide napätie). Všimol som si že keď nie je naštartovaný motor - čiže alternátor nevyrába elektriku - tak keď stlačím páčku na ostrekovač tak mi trochu sťahuje svetlá na prístrojovej doske (tak ako keď napr. otváram okná alebo pustím ventilátor proste keď sa spustí niečo čo potrebuje elektriku). Myslíte že to má motorček za sebou? Prípadne cez ktorú poistku je pripojený? Na predné sklo a zadné sklo sa používa jeden motorček alebo sú tam 2 samostatné (ovládať sa dajú samostatne).

3. Z hadice ktorá ide zo vzduchového filtra do motora počuť zvuk ako nejaké pískanie ale také hrubé - ako keď v bytovke nejaký sused vysáva, je to dosť nepríjemne. Keď je vzduchový filter dnu a kryt je zatvorený tak pri otvorenej kapote je to dosť výrazné, keď sa dá dole kryt z filtra - ostane len hadica na vzduch priamo z motora tak je ten zvuk oveľa silnejší (skúšali sme to v garáži).

Stretli ste sa niekto s niektorým z týchto problémov? :)
Ďakujem
Toyota Supra MK3 89 7M-GTE
frontera 3.2

Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

Re: startovanie, ostrekovace, motor

Príspevok od používateľa stefan-celica » Nedeľa, 29. Januára 2012, 18:16

dajte to prezriet niekomu kto sa v tom vyzna

1. musel by si upresnit odkial ide ten zvuk
2. asi motorcek
3. turbo :D
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

Používateľov profilový obrázok
wolf14sk
panic
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Streda, 14. Júla 2010, 19:04
Bydlisko: Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

Re: startovanie, ostrekovace, motor

Príspevok od používateľa wolf14sk » Utorok, 31. Januára 2012, 23:22

Zabudol som upresniť, jedná sa o motor 3S-GE, nemá to turbo.
Zvuk ide z oblasti ako je prevodovka a tuším že je tam niekde aj štartér.
Nechám to asi na niekoho kto sa viac vyzná, zaujímalo ma či to nie je niečo čo by som zvládol aj ja.. :D
Toyota Supra MK3 89 7M-GTE
frontera 3.2

Používateľov profilový obrázok
magi
panic
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Piatok, 21. Augusta 2009, 10:21
Bydlisko: Kosice

Re: startovanie, ostrekovace, motor

Príspevok od používateľa magi » Utorok, 14. Februára 2012, 23:34

Zdravim,

Manzelka ma problem so startovanim. Teda startuje bez problemov, ale obcas ani necukne, ako keby imobilizer nezopol alebo daco take. Ma niekto podobne skusenosti ? DO servisu zatial nesla, lebo sa to prejavi len obcas ... cojaviem tak 1x z 30 startov alebo skor nahodne a zriedkavo.

Ide o Auris s 1.4 (4ZZ-FE) / r.v. 2008.

Dik.
--
Toyota RAV4 5, 2.5 A25A TNGA HEV eCVT AWD - 2022
Toyota Auris 1.4 T 5D E150 4ZZ-FE MT5 - 2009
Toyota Avensis T25 Combi 2.2 D-4D D-CAT Sol Elegant MT6 - 2008
Toyota Carina II 2.0 GLI 16V MT5 - 1988

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: startovanie, ostrekovace, motor

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 15. Februára 2012, 07:07

Nema nahodou auris rovnaku vec ako yaris, ze bez stlacenej spojky nenastartujes? Lebo pokial amo, tak problem moze byt v zle stlacenej spojke alebo blbne snimac.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Mysiak
začiatočník
Príspevky: 296
Dátum registrácie: Sobota, 8. Novembra 2008, 15:42
Bydlisko: SVK

Re: startovanie, ostrekovace, motor

Príspevok od používateľa Mysiak » Streda, 15. Februára 2012, 18:02

Hej má presne to, volá sa to že detská poistka. (tak mi povedal predajca, keď som kupoval auris). Takže trošku viac stlačiť spojku. :)
Auris 1.6,MT5

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 40 neregistrovaných